Borussia Dortmund 0 - 3 Bayern Monachium

Borussia Dortmund

0

Bayern Monachium

3

• Fantastyczna końcówka drugiej połowy dla Bayernu Monachium! Mecz był do 80 minuty bardzo wyrównany, a mimo to zdecydowanie przegrywają oni z monachijskim zespołem. Emocji dzisiaj nie brakowało, sytuacji do zdobycia bramek nie brakowało, a lepszą skutecznością popisali się dzisiaj gracze Bayernu. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska! Zapraszam na kolejne relację z niemieckiej Bundesligi, a osobiście zapraszam jeszcze dzisiaj na relację z pojedynku Atletico Madryt - Getafe CF.

• Koniec spotkania!

• Reus w polu karnym, ale jego dośrodkowanie wybijają obrońcy.

• Niesamowita końcówka Bawarczyków! Jeszcze do niedawna Borussia mogła doprowadzić do remisu, ale teraz jest już po meczu. Monachijczycy dzisiaj pokazują BVB, że w tym sezonie będzie im ciężko walczyć o mistrzostwo Niemiec.

• GGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! 0:3 - Thomas Muller!!! BVB nie zdołała się otrząsnąć po jednej bramce a teraz tracą drugą!!! Kontra Bayernu i do bramki trafia Muller!!!

• GGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!! Arjen Robben!!! Świetna kontra Bayernu, Robben wyszedł sam na sam z Weidenfellerem i lekkim lobem pokonuje niemieckiego bramkarza BVB!!! 0:2!!!

• Szansa na kontrę dla BVB, ale prostopadłe podanie do Lewandowskiego zatrzymał Dante.

• Lewandowski w polu karnym wywalczył sobie miejsce, ale był na spalonym.

• Witany owacją Piszczek wchodzi za Bendera!

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Van Buyten za Rafinhe.

• Uderzenie Reusa zza pola karnego broni Neuer.

• Aubameyang w szybkiej kontrze, ale zatrzymany przez Dante.

• Kolejna dobra interwencja Neuera po dośrodkowaniu Sahina z rzutu wolnego.

• Kapitalna sytuacja dla Reusa! Uderzenie w długi róg, ale kapitalną paradą popisał się Neuer!

• I Aubameyang za Mkhitaryana.

• Podwójna zmiana w Dortmundzie: Kuba poza placem gry a na nim Hofmann.

• Szansa BVB na remis! Mkhitaryan z kilku metrów, ale dobrze interweniował Neuer!

• Bayern po zdobyciu bramki starają się częściej trzymać piłkę przy nodze.

• Mario Goetze mimo potfaornym gwizdów kiedy znajduje się przy piłce nie celebrował radości ze zdobycia tego gola. Nie zmienia to jednak faktu, że goście wyszli na prowadzenie.

• GGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Mario Goetze!!! Świetne rozegranie akcji przez Lahma i Mullera!!! Akcję kończy Mario Goetze!!!

• Druga roszada wśród Bawarczyków - Thiago w miejsce Boatenga. Obrońca miał już na koncie kartonik. Oznacza to przesunięcie do defensywy albo Martineza, albo Lahma.

• Na spalonym Muller.

• Bardzo dobre podanie Lewandowskiego do Reusa, ale świetną interwencją popisał się Boateng. Gdyby nie on Reus stanąłby sam na sam z Neuera.

• Ponownie Bayern przejmuje inicjatywę, ale dobrze radzi sobie w defensywie Borussia.

• Faul Mkhitaryana na Mullerze i Ormianin ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza zmiana Guardioli: na boisku, witany potwornymi gwizdami, pojawia się Mario Goetze. Zszedł Mandzukic.

• Muller próbował piętą zaskoczyć Weidenfellera, ale to uderzenie obok słupka.

• Potworne gwizdy na stadionie, bo piłkarze Bayernu domagali się kartki dla Reusa. Sędzia jednak im nie uległ i upiekło się reprezentantowi Niemiec.

• Prostopadłe podanie Durma do Reusa zbyt mocne. Skrzydłowy BVB jednak był na spalonym.

• Fantastyczna szansa dla Borussii! Akcję rozpoczął Błaszczykowski, dograł do Bendera a ten mięciutko dorzucił piłkę do Lewego. Ten wystraszył się trochę wychodzącego Neuera i nie trafił w piłkę głową! Była szansa na otwarcie wyniku.

• Teraz trochę niedokładności na boisku.

• Okazja dla BVB z rzutu wolnego po faulu na Błaszczykowskim. Dośrodkowanie Reusa jednak niedokładne i dobrze interweniowali obrońcy gości.

• Obie jedenastki bez zmian przystępują do drugiej połowy. Na pole bramkowe Manuela Neuera posypały się banany, co świadczy o nienawiści obu zespołów względem siebie. Bramkarz kadry Niemiec ma teraz utrudnione zadanie, bo broni bramki pod najbardziej obleganą trybuną sympatyków BVB.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Wracamy już na stadion w Dortmundzie. Piłkarze powoli pojawiają się już w tunelu, aby wyjść na drugą odsłonę tego pojedynku.

• Niesamowite emocje w Dortmundzie! Ale jak na razie wciąż czekamy na bramki. Dobrą sytuację już na początku meczu miał Lewandowski, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Kto wie jak potoczyłaby się pierwsza połowa, jakby Polak trafił do siatki. W zespole Bayernu zdecydowanie najlepszym piłkarzem dzisiaj jest Arjen Robben. Jego rajdy lewą stroną boiska są stałym zagrożeniem dla obrońców i bramkarza gospodarzy. Dwie szanse miał Mandzukic dla gości, trzy sytuacje stworzyła sobie BVB także druga połowa zapowiada się równie emocjonująco jak i ta zakończona!

• Koniec pierwszej połowy spotkania!

• ...Taka sama kara spotkała Chorwata.

• Kartka także dla Grosskreutza za przepychanki z Mandzukiciem...

• Żółta kartka dla Rafinhy za faul na Reusie.

• Akcja Robbena zatrzymana przez obrońców. Piłka nie dotarła do napastników.

• Teraz znów przy piłce częściej znajdują się piłkarze Bayernu. BVB znów czeka na kontrę.

• Akcja Błaszczykowskiego zatrzymana w narożniku boiska. Dośrodkowanie po rzucie z autu Grosskreutza, ale dobrze wyłapał piłkę Neuer.

• Kolejna szansa Mandzukicia! Wyłożył mu piłkę Robben, ale Chorwat na wślizgu nie zdołał oddać strzału!

• Faulowany Lewandowski i kartonik dla Boatenga. Pierwsza taka decyzja sędziego dzisiaj.

• Pierwsza groźna sytuacja Bayernu! Dośrodkowanie Rafinhy wykończyć starał się Mandzukic, ale broni bramkarz BVB.

• Inicjatywę przejęła Borussia i to oni jak na razie stworzyli sobie trzy bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Bayern tylko kontruje.

• Faulowany Lewandowski przez Dantego. Brzydkie zachowanie Brazylijczyka, który zapaśniczym chwytem powalił Polaka.

• Marco Reus miał bardzo dużo miejsca do uderzenia, miał tylko Neuera przed sobą, ale bramkarz Bayernu świetnie interweniował!

• BVB zaczyna się budzić i jej akcje są coraz groźniejsze. Teraz to oni częściej znajdują się przy piłce.

• Kolejna kontra BVB! Błaszczykowski dograł do wchodzącego zza jego pleców Grosskreutza, ale tylko rzut rożny.

• Zablokowane uderzenie Błaszczykowskiego w polu karnym Bayernu! Była szansa na 1:0.

• Ponownie Robben w polu karnym. Świetne rozegranie z klepki z Mandzukiciem, ale kolejne dośrodkowanie Holendra niedokładne.

• Okazja dla Borussi! Nieporozumienie pomiędzy Neuerem i Dante w polu karnym, ale o piłki dopadł pierwszy Boateng i wybił ją na aut. Akcję rozpoczął Błaszczykowski.

• Borussia Dortmund - Bayern MonachiumBorussia Dortmund - Bayern Monachium

• Wysoki pressing stosuje teraz BVB, ale gracze Guardioli świetnie sobie z tym radzą.

• Faul Robbena w środkowej strefie boiska.

• Uderzenie Kroosa zza pola karnego daleko obok bramki.

• Bez powodzenia, ale przy piłce pozostają gracze z Bawarii.

• Rzut rożny dla Bayernu. Szarżował w pole karne Rafinha.

• Szansa na kontrę po złym podaniu Friedricha, ale zatrzymana przez obrońców. Teraz faulowany Sokratis.

• Zdecydowanie Bayern dominuje. Borussia nastawia się tylko na kontry.

• Bayern stara się zdominować gospodarzy. Ciągle rozgrywają piłkę, utrzymują się przy niej a gracze Kloppa tylko za nią biegają.

• Robben od samego początku stwarza ogromne zagrożenie. Tym razem dobrą interwencją popisał się Roman Weidenfeller. Wcześniej Holender zagrał piłkę ręką.

• Dobra akcja Bayernu, ale strzał Mandzukicia zablokowany na szesnastym metrze.

• Robben ponownie w polu karnym! Starał się wyłożyć piłkę przed bramką kolegą, ale zagrał w miejsce gdzie akurat stał Durm.

• Na stadionie ogromne gwizdy kiedy przy piłce jest Manuel Neuer.

• Kapitalna sytuacja dla BVB! Robert Lewandowski z dwóch metrów wysoko nad poprzeczką Neuera!

• Robben w polu karnym, ale dobrze interweniował Grosskreutz. Tylko rzut rożny.

• Pierwsze minuty dla zespołu gości. Starają się już na początku spotkania przejąć inicjatywę w tym meczu.

• Zaczynamy!

• Losowanie stron i zaczynamy Derby Niemiec!

• Kapitalna atmosfera na stadionie!

• Obie jedenastki już przygotowane aby pojawić się na murawie.

• Stadion Signal Ilduna Park wypełniony jak zawsze do ostatniego miejsca, niesamowita atmosfera, która na pewno będzie niosła BVB do zwycięstwa w tym niezwykle prestiżowym pojedynku.

• Wszyscy także zastanawiają się pewnie jak w dzisiejszym spotkaniu zaprezentuje się Robert Lewandowski. Jeśli doniesienia o jego transferze do Bayernu są prawdą to w dzisiejszym meczu na pewno będzie musiał zagrać jak najlepiej.

• Początek spotkania już za kilkanaście minut, także już wkrótce wielkie emocje na Signal Iduna Park się rozpoczną.

• Wszyscy na pewno się zastanawiają jak ponownie w Dortmundzie zostanie przywitany Mario Goetze, który przed tym sezonem przeszedł z Borussii do Bayernu. Guardiola zdecydował jednak, że młody Niemiec zacznie to spotkanie na ławce rezerwowej.

• W składzie Borussii wystąpi więc dwójka Polaków. Łukasz Piszczek znalazł się na ławce rezerwowej, co świadczy o tym, że już wkrótce możemy zobaczyć go znów od pierwszych minut wystąpić w zespole Kloppa.

• Ławka Bayernu Monachium: Thiago Alcantara, Pierre-Emile Hojbjerg, Mario Goetze, Tom Starke, Daniel van Buyten, Mitchell Weisler, Jan Kirchoff

• Ławka rezerwowa Borussii Dortmund: Pierre-Emerick Aubemeyang, Koray Gunter, Jonas Hofman, Sebastian Kehl, Mitchell Langerak, Łukasz Piszczek i Julian Schieber.

• Po lewej stronie prezentujemy składy, w których wystąpią oba zespoły.

• Podobne problemy przed tym spotkaniem ma Pep Guardiola. Nie może on dzisiaj skorzystać z usług m. in. Bastiana Schweinsteigera i Francka Ribery'ego - dwóch bardzo ważnych ogniw w taktyce Bayernu.

• Dzisiejsi gospodarze - Borussia Dortmund przystąpią do spotkania z niezwykle przebudowaną defensywą. W pierwszej jedenastce zobaczymy Manuela Friedricha, który w ostatnich dniach podpisał półroczny kontrakt z BVB.

• Witamy podczas relacji z meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi!