Borussia Dortmund 2 - 0 FC Ingolstadt 04

Borussia Dortmund

2

FC Ingolstadt 04

0

• Konie meczu! Borussia Dortmund pokonuje FC Ingolstadt 2:0, a autorem obu goli był Pierre-Emerick Aubameyang. Przy pierwszym z nich asystę zanotował Łukasz Piszczek.

• Ostatnia roszada w składzie beniaminka Bundesligi, Almog Cohen zmienił Dario Lezcano.

• Gonzalo Castro zagrywał do Pierre-Emericka Aubameyanga, który z kolei pewnym strzałem skierował piłkę w prawy dolny róg bramki. Ramazan Özcan był bez szans.

• Goool! Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi!

• Zmiana w Ingolstadt, Romain Bregerie pojawił się na murawie, zszedł z kolei Mathew Leckie.

• Swoich sił próbował Christian Pulisić, ale 17-latek nie zdołał zagrozić bramce przyjezdnych.

• Henrik Mkhitaryan został ukarany żółtą kartką.

• Łukasz Piszczek dośrodkowywał na pole karne rywali, do piłki wyskoczył Pierre-Emerick Aubameyang i głową wpakował ją do siatki.

• Goool! Pierre-Emerick Aubameyang!

• Alfredo Morales został ukarany żółtą kartką.

• Matthias Ginter nieprzepisowo zatrzymywał rywala, sędzia spotkania odgwizdał faul.

• Dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun ogląda ponad 81 tys. kibiców.

• Łukasz Piszczek po raz drugi w tym sezonie został ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Ingolstadt, Stefan Lex wszedł w miejsce Moritza Hartmanna.

• Ostatnia zmiana w Borussii, Adrian Ramos schodzi z boiska, zastąpi go Christian Pulisić.

• Mało brakowało, a Mats Hummels głową wpakowałby piłkę do bramki gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka o milimetry minęła linię bramkową.

• Mats Hummels kieruje piłkę do własnej bramki, ale sędzia nie uznaje tego samobójczego trafienie, ponieważ reprezentant Niemiec był faulowany.

• Max Christiansen zagrywał piłkę z rzutu wolnego, bezskutecznie.

• Aubameyang chciał oddać strzał na bramkę Borussii, nie rzpypilnował go Robert Bauer, ale sytuacje dalekim i niebezpiecznym wyjściem wyjaśnił Ramazan Özcan.

• Sokratis Papastathopoulos został ukarany żółtą kartką.

• Za nami ponad godzina gry, a na Signal Iduna Park sytuacji bramkowych jak na lekarstwo.

• Matthias Ginter stracił piłkę w środku pola na rzecz Dario Lezcano.

• Moritz Leitner próbował przedostać się pod bramkę przeciwników, ale został zatrzymany. Piłka opuścił przy tym plac gry i z autu wznowili gospodarze.

• I druga zmiana, Gonzalo Castro wejdzie w miejsce Shinji Kagawy.

• Pierwsza zmiana w Borussii, Julian Weigl opuścił plac gry, zmienił Moritz Leitner.

• Kolejna wrzutka w pole karne Łukasza Piszczka, ale po raz kolejny w tym spotkaniu świetnie interweniował Marvin Matip.

• Bardzo niedokładne zagranie Adriana Ramosa do Łukasza Piszczka.

• Moritz Hartmann przyjął futbolówkę na granicy pola karnego i uderzał na bramkę Borussii, ale Roman Burki obronił.

• Alfredo Morales zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Borussia Dortmund bezbramkowo remisuje z Ingolstadt.

• Sędzia doliczył jedną minutę.

• Kagawa zagrał do Aubameyanga, który oddał strzał, ale dobrze w tej sytuacji zachował się Benjamin Hübner.

• Dośrodkowanie Matsa Hummelsa, bez zagrożenia pod bramką Ingolstadt.

• Shinji Kagawa został złapany na spalonym.

• Marvin Matip rozgrywa dziś bardzo dobre zawody i blokuje wiele strzałów rywali.

• Pierre-Emerick Aubameyang przyjął piłkę w polu karnym i oddał groźnie wyglądający strzał, jednak w tej sytuacji jeszcze lepszą interwencją popisał się Ramazan Ozcan.

• Rzut rożny dla gości, piłkę zagrywał Max Christiansen, jednak Roman Burki koniec końców wyłapał ją.

• Ależ zamieszanie pod bramką Borussii! Dario Lezcano atakował pustą bramkę Borussii, ale nie zdołał wbić do niej piłki! W porę zainterweniował Mats Hummels oraz Łukasz Piszczek, który w ostatniej chwili głową wybił futbolówkę!

• Julian Weigl został ukarany żółtą kartką.

• Łukasz Piszczek bardzo dobrze dośrodkował na pole karne Ingolstadt, ale żaden z graczy Borussii nie zdążył do niej dopaść. W porę za to wybił ją Roger.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Robert Bauer.

• Łukasz Piszczek z boku boiska dośrodkowywał na pole karne, obrońca Ingolstadt wybił piłkę na aut.

• Alfredo Morales posłał długą piłkę do Mathew Leckie 'ego, sytuację tę przerwali defensorzy Borussii.

• Max Christiansen dośrodkowywał z rzutu wolnego, bez zagrożenia pod bramką Borussii.

• Matthias Ginter ucierpiał w starciu z rywalem. Został uderzony w głowę.

• Mathew Leckie został sfaulowany przez Łukasza Piszczka.

• Henrik Mkhitaryan zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Sokratis Papastathopoulos, ale Ramazan Özcan zdołał oddalić zagrożenie.

• Groźnie pod bramką Borussii! Dario Lezcano przedarł się przez dortmundzką defensywę i zdołał oddać strzał, Roman Burki z trudem, ale obronił.

• Adrian Ramos nieprzepisowo został zatrzymany przez rywala, sędzia podyktował rzut wolny dla Borussii.

• Kagawa zagrywał do Piszczka, polski obrońca miał problem z przyjęciem piłki, ale ostatecznie udało mu się nad nią zapanować i odegrać do lepiej ustawionego partnera.

• Gra od kilku chwil toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Pierre-Emerick Aubameyang pędził na bramkę Ingolstadt, jednak Marvin Matip przepisowo powstrzymał rywala i wyłuskał spod jego nóg piłkę.

• Max Christiansen dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę pewnie przechwycił Roman Burki.

• Dość spokojny początek meczu na Signal Iduna Park. Nie oglądaliśmy jeszcze groźnych akcji żadnej z drużyn.

• Dobre dośrodkowanie głową Łukasza Piszczka. Borussia mozolnie buduje akcje w okolicach pola karnego przyjezdnych, na razie bezskutecznie.

• Goście spotkania rozpoczęli od ataku na bramkę rywali, ale Mathew Leckie został złapany na spalonym.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Zawodnicy obu drużyn pojawili się właśnie na murawie.

• Od pierwszych minut zagra dziś reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

• Rezerwowi Ingolstadt: Lex, Hinterseer, Nyland, Kachunga, Cohen, Multhaup.

• Rezerwowi Borussii Dortmund: Weidenfeller, Subotic, Park, Castro, Leitner, Schmelzer, Pulisic.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Borussia Dortmund - Ingolstadt LIVE! Czy beniaminek znów urwie punkty faworytowi?

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Borussia Dortmund - FC Ingolstadt!