2

SV Darmstadt 98

2

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Do zobaczenia!

• Wydawało się, że Borussia dowiezie prowadzenie 2:1 do końca. Tymczasem Darmstadt stworzyło jedną groźną sytuację po zmianie stron, którą wykorzystało i wyjeżdża z Dotrmundu z jednym punktem.

• Koniec meczu! Niespodzianka na Signal Iduna Park - BVB - Darmstadt 2:2!

• Gundogan miękko wrzucił piłkę w pole karne gości, ale Garics podbił piłkę i ta trafiła w ręce Matheni.

• Arbiter doliczył trzy minuty.

• Ramos za Kagawę w BVB.

• Piłka wrzucona z rzutu wolnego na aferę w pole karne BVB, w zamieszaniu podbramkowym futbolówka trafiła do Sulu, który pokonał plasowanym strzałem Burkiego.

• GOL! 2:2! Sulu ratuje chyba remis dla Darmstadt!

• Wrzutka w pole karne Diaza, ale Burki łapie futbolówkę.

• Odważnie wyszedł teraz z bramki Mathenia, który wybiciem piłki, uprzedził Aubameyanga.

• Próbuje jeszcze Darmstadt zdobyć bramkę wyrównującą, ale nie potrafi stworzyć większego zagrożenia.

• Centra Mkhitaryana, do piłki doszedł Aubameyang, ale główkował bardzo niecelnie.

• Gondorf schodzi, a wchodzi Stroh-Engel.

• Zawodnicy BVB wyprowadzili kontrę, ale źle rozegrali piłkę pod polem karnym Darmstadt i nic z tego nie wyszło.

• Piętnaście strzałów BVB, a tylko dwa Darmstadt.

• Dobra centra Mkhitaryana w pole karne, a Aubameyang nieznacznie nie sięgnął piłki i nie skierował jej do siatki!

• BVB utrzymuje się teraz bardzo długo przy piłce na połowie rywali i szuka szansy na stworzenie kolejnych okazji.

• Koronkowa, przepiękna akcja BVB, ale Darmstadt w porę wybiło piłkę poza plac gry, zażegnując tym samym niebezpieczeństwo.

• Ładna, zespołowa akcja Borussi. Januzaj zagrał w pole karne do Aubameyanga, który uderzył w kierunku długiego słupka, piłka odbiła się jeszcze od nogi Matheni i zatrzepotała w siatce!

• GOL! BVB już prowadzi, a Mathenię pokonał po raz drugi Aubameyanga!

• Należał się teraz rzut karny dla BVB za faul Matheni na Sokratisie!

• Dobra akcja BVB. Ruszył prawą stroną Gundogan, chciał zagrać przed bramkę Darmstadt, ale to podanie zostało przecięte.

• Druga zmiana w Darmstadt. Rausch opuszcza plac gry, a jego miejsce zajmie Kempe.

• Ginter zgrał piłkę przed bramkę na szósty metr do Aubameyanga, który ładnie się złożył do strzału i pokonał Mathenię!

• Mamy wyrównanie, a strzelcem Aubameyang!

• Jungwirth powrócił na plac grt,

• Jungwirth ucierpiał w starciu z Kagawą w polu karnym i wraz z lekarzem opuszcza plac gry. Zobaczymy czy będzie mógł grać dalej.

• Ładnie obrócił się z piłką w polu karnym Mkhitaryan i mocno uderzył, ale Mathenia obronił tą próbę!

• Kolejna zmiana, tym razem w BVB. Januzaj w miejsce Reusa.

• Pierwsza zmiana w Darmstadt. Plac gry opuszcza kontuzjowany Niemeyer, a zastąpi go Jungwirth.

• Heller upomniany żółtą kartką za faul na Gundoganie.

• Darmstadt zamknięte teraz na własnej połowie.

• Miękka centra Gundogana z rzutu wolnego, ale Diaz wygrał pojedynek w powietrzu i wybił piłkę z własnego pola karnego.

• Powinna zdecydowanie przyspieszyć grę Borussia. Na razie jej próby sforsowania defensywy Darmstadt przypominają bicie głową w mur.

• Gundogan uderzył bardzo niecelnie z powietrza.

• Długo rozgrywało piłkę BVB pod polem karnym rywali, ale zabrakło strzału i Darmstadt wybiło futbolówkę.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Za chwilę początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy - jak na razie niespodzianka na Signal Iduna Park. Darmstadt prowadzi z Borussią 1:0!

• Wybuchło spore zamieszanie po centrze Reusa z rzutu wolnego w polu karnym gości, ale wyszli oni z opresji bez szwanku.

• Wagner ukarany żółtą kartką za faul Gundoganie.

• Darmstadt gościło teraz pod polem karny BVB pierwszy raz od dobrych kilku minut.

• Aż cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy!

• Spadło teraz tempo gry.

• Jednak Niemeyer wraca do gry!

• Niemeyer ma spuchnięty łuk brwiowy i nie widzi na jedno oko. Raczej nie będzie kontynuował gry.

• Niemeyer i Gundogan zderzyli się teraz głowami. Potrzebna pomoc medyczna.

• Dobra centra Gundogana z rzutu wolnego na długi słupek, ale kolejny raz akcji nie zamknął właściwie Aubameyang.

• Ucierpiał teraz Mkhitaryan. Rzut wolny dla BVB.

• Borussia miała teraz dwa rzuty rożne pod rząd, ale po żadnym z nich nie stworzyła większego zagrożenia w polu karnym Darmstadt.

• Darmstadt jest świetnie zorganizowane w obronie i BVB ma problemy, aby sforsować defensywę gości.

• "Podanie" Reusa do bramkarza Darmstadt z rzutu wolnego. Całkowicie bezmyślna próba pomocnika BVB. Nikt nie wie co chciał w ten sposób osiągnąć.

• Weigl uderzył po ziemi z dystansu, ale bez problemów interweniował Mathenia. To nie mogło go zaskoczyć.

• BVB krótko rozegrało rzut wolny, ale Darmstadt przerwało tą ciekawie zapowiadającą się akcję.

• Mkhitaryan dośrodkował kolejny raz w pole karne, ale spóźniony Aubameyang nie skierował wślizgiem piłki do siatki.

• Dośrodkowanie z prawej flanki Mkhitaryana, nikt nie przejął piłki i ta trafiła do zamykającego akcję Schmelzera, który opanował, ją a następnie uderzył, ale niecelnie.

• W ataku pozycyjnym BVB.

• Zamykający akcję Schmelzer, zgrał piłkę głową do Aubameyanga, który uderzył nad poprzeczką! Kolejna niewykorzystana szansa Gabończyka!

• Reus zagrał wzdłuż bramki, akcję zamykał Aubameyanga, który z najbliższej odległości, na pustą bramkę, nie trafił czysto w piłkę! To powinien być gol!

• Na lewej stronie Rausch świetnie zagrał wzdłuż linii bocznej do Gondorfa, który następnie zagrał ze skrzydła w pole karne do Hellera, a ten przepięknym uderzeniem pokonał Burkiego!

• 1:0 dla Darmstadt! Heller trafia do siatki!

• Posiadanie piłki 69% do 31% na korzyść Borussi Dortmund.

• Coraz bardziej uwidacznia się przewaga BVB. Podopieczni Thomasa Tuchela powoli się rozkręcają.

• Rausch zagrywał ze skrzydła do Wagnera, ale napastnik Darmstadt nie doszedł do piłki - szybszy Burki.

• Rausch dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Burki kiepsko interweniował i odbił piłkę przed siebie, ta spadła pod nogi Caldiroli, który w niezłej sytuacji fatalnie przestrzelił!

• Aubameyang otrzymał podanie przy linii końcowej od Mkhitaryana, zagrał z pierwszej piłki przed bramkę, gdzie był ustawiony Reus, ale ten uderzył nad poprzeczką! Było groźnie!

• Zakotłowało się na "szesnastce" SV Darmstadt, ale Sulu wybiciem piłki wyjaśnił sytuację.

• Kagawa do Mkhitaryana, który przymierzył po ziemi z około dwudziestu metrów, ale futbolówka przeszła obok słupka.

• Podanie na wolne pole do Wagnera, ale niezbyt dokładne i futbolówkę przejął Burki.

• Ładna akcja BVB. Mkhitaryan zagrał do schodzącego z lewego skrzydła Schmelzera, który chciał wstrzelić piłkę przed bramkę, ale zablokował to podanie Garics.

• Niedokładne zagranie Kagawy i od bramki Mathenia.

• Bardzo spokojny początek meczu, gra toczy głównie się w środku pola.

• Od środka rozpoczęli goście z Darmstadt!

• Robert Hartmann będzie sędzią głównym dzisiejszego meczu.

• Już wychodzą główni aktorzy tego widowiska na murawę!

• Na trybunach Signal Iduna Park jak zwykle komplet widzów - 81 tysięcy.

• Zarówno Łukasz Piszczek (Borussia) jak i Łukasz Załuska (Darmstadt) rozpoczną mecz w roli rezerwowych.

• W poprzedniej szóstej kolejce, rozgrywanej we wtorek i środę, Darmstadt pokonało Weder Brema 2:1. Z kolei BVB straciło pierwsze punkty w sezonie, remisując 1:1 z Hoffenheim.

• SV Darmstadt - ławka rezerwowych: Holland, Jungwirth, Kempe, Sailer, Stroh-Engel, Vrancic, Załuska (BR).

• Borussia Dortmund - ławka rezerwowych: Bender, Castro, Januzaj, Park, Ramos, Piszczek Weidenfeller (BR).

• Wyjściowe składy obu drużyn są widoczne w panelu naszej relacji.

• Witamy w niedzielne popołudnie! Za pół godziny rozpocznie się mecz kończący siódmą kolejkę Bundesligi. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie SV Darmstadt. Zostańcie z nami!