Borussia Dortmund

4

VfB Stuttgart

1

• To nie był udany debiut tymczasowego trenera Vfb Stuttgart. Jego podopieczni przegrali na Signal Iduna Park 4:1. BVB było zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrało. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Miłego wieczoru! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Borussia Dortmund - Vfb Stuttgart 4:1.

• Ramos zagrał na wolne pole do Aubameyanga i uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów w kierunku dalszego słupka, po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

• GOOOOOOOOOOL! 4:1 dla BVB! Bramka numer siedemnaście w tym sezonie autorstwa Aubameyanga.

• Trzecia i ostatnia zmiana u gospodarzy. Ramos zastąpi Gundogana.

• Ostatnia zmiana w Vfb Stuttgart. Ku ławce rezerwowych udaje się Ruup, a za niego na boisku pojawi się Wanitzek.

• Castro złamał na prawą nogę i zdecydował się na strzał na bramkę Tytonia. Po uderzeniu pomocnika BVB futbolówka minimalnie poszybowała nad poprzeczką.

• Zmiana w Stuttgarcie. Tashchy zastępuje Wernera.

• Druga zmiana w szeregach BVB. Hummels wchodzi, Reus schodzi.

• Po ładnie rozegranym rzucie wolnym przez Borussię, Aubameyang z bliskiej odległości uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Było groźnie!

• 81 359 osób ogląda dzisiejszy mecz na Signal Iduna Park.

• Pierwsza zmiana w Vfb Stuttgart. Opuszcza plac gry Maxim, a zastąpi go powracający po kontuzji Kruse.

• Dwie dobre sytuacje, jedna po drugiej, dla BVB. Aubameyang ograł w polu karnym Baumgartla i uderzył, ale trafił w Tytonia. Po chwili przed szansą stanął Reus, ale po jego strzale piłka przeszła obok słupka.

• Po zagraniu z lewej flanki gracza BVB, Niedermeier nie trafił czysto w futbolówkę i pokonał Tytonia, zaliczając tym samym trafienie samobójcze. Polak próbował jeszcze ratować sytuację, ale bez skutku.

• GOOOOL! 3:1 dla BVB! Trafienie samobójcze Nidermeiera.

• Mkhitaryan efektownie zagrał do Aubameyanga, który uderzył bez większego zastanowienia z "szesnastki" i jego strzał nogami obronił Tytoń!

• Pierwsza zmiana w BVB. Weigl zmienia Kagawę.

• Po podaniu Piszczka, Tytonia pokonał Reus, ale nie ma gola i asysty Polaka! Reus był na pozycji spalonej.

• Starcie Mkhitaryana z Nidermeierem w polu karnym Stuttgartu, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia i nie podyktował rzutu karnego.

• Sokratis ukarany żółtą kartką za faul.

• Tytoń z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale wydawało się, ze chciał ją łapać.

• Świetna okazja dla BVB! Z prawej strony pola karnego Mkhitaryan zagrał wzdłuż bramki, w piłkę nie trafił Reus, a zamykający akcję Aubameyang przestrzelił!

• Gundogan niecelnie zagrywał do Mkhitaryana i od bramki Tytoń.

• Podania od Castro nie przejął Mkhitaryan i piłka w posiadaniu Tytonia.

• Zaczynamy drugą odsłonę tego pojedynku! Od środka Vfb Stuttgart!

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę na Signal Iduna Park!

• Sędzia zaprasza obie drużyny na przerwę. Po pierwszych 45 minutach Borussia Dortmund prowadzi z Vfb Stuttgart 2:1.

• Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy.

• Ten gol dodał skrzydeł przyjezdnym w końcówce pierwszej połowy.

• Chwilę wcześniej przed golem Didaviego bliski szczęścia był Werner. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Niemiec "zabawił" się z piłkarzami BVB w ich polu karnym i uderzył po ziemi, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Castro.

• Ruup podał na lewą stronę pola karnego do Kosticia, ten zagrał piłkę wzdłuż bramki, a futbolówkę do siatki skierował Didavi!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Bramka kontaktowa dla Stuttgartu autorstwa Didaviego!

• Schmelzer zatrzymał na lewym skrzydle Maxima i od bramki zaczął Buerki.

• Dwa rzut rożne pod rząd dla Vfb Stuttgart, ale goście nie potrafili stworzyć po nich zagrożenia.

• Mkhitaryan uderzył tuż zza pola karnego z pierwszej piłki, ale Tytoń w ładnym stylu broni ten strzał.

• Aubameyang ponownie trafia do siatki, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną Reusa, który trącił wcześniej głową piłkę.

• Piszczek chciał zagrać piłkę z prawej strony przed bramkę do Mkhitaryana, ale obrońca gości przeciął to podanie.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kosticia, ale Buerki bez problemu chwyta futbolówkę.

• Castro otrzymał świetne podanie z głębi pola i na "szesnastce", z pierwszej piłki, przepięknie zagrał piętą do niepilnowanego Aubameyanga, a Gabończyk ładną podcinką pokonał wychodzącego z bramki Przemysława Tytonia. Kapitalnie rozegrało to BVB!

• GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla BVB! Aubameyang!

• Kostić dwa razy próbował uderzyć zza pola karnego na bramkę Buerkiego, ale dwukrotnie został zablokowany.

• Stuttgart ponownie wyszedł z akcją, ale znów nie udało mu się stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką BVB.

• BVB buduje atak pozycyjny, wszyscy zawodnicy Stuttgartu ustawieni na własnej połowie.

• Stuttgart wyszedł z kontrą, ale akcja spaliła na panewce, po tym jak Werner niecelnie podał do Kosticia.

• Z rzutu wolnego w pole karne BVB dośrodkowywał Maxim, ale piłka padła łupem Buerkiego.

• Interweniujący Buerki został sfaulowany we własnym polu karnym po centrze z rzutu rożnego.

• Po zagraniu z prawego skrzydła Mkhitaryan uderzył po ziemi z "szesnastki", Tytoń obronił ten strzał, ale przy dobitce głową Castro był bezradny.

• GOOOOOL! 1:0 dla Borussi, a autorem bramki Castro!

• Dośrodkowanie Reusa z rzutu wolnego w pole karne Stuttgartu, ale przyjezdni oddalili niebezpieczeństwo.

• Manuel Graefe dał sygnał do rozpoczęcia meczu! Rozpoczęli od środka piłkarze BVB!

• Już po przywitaniu obu zespołów i losowaniu. Za chwilę startujemy!

• Na stadionie w Dortmundzie trochę wietrznie.

• Obie drużyny pojawiły się już na murawie Signal Iduna Park.

• Rozjemcą w spotkaniu Borussia Dortmund - Vfb Stuttgart będzie Manuel Graefe.

• Signal Iduna Park na trzydzieści minut przed pierwszym gwizdkiem.

• Wyjściowe składy obu ekip są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE.

• Vfb Stuttgart - ławka rezerwowych

• Oto jedenastu wybrańców Juergena Krammy'ego. Pomiędzy słupkami stanie Przemysław Tytoń, który wraca do składu Die Schwaben po kolejce przerwy. Przed tygodniem nie mógł wystąpić z powodu problemów zdrowotnych.

• W oczekiwaniu na początek meczu Borussia Dortmund - Vfb Stuttgart, zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi, do której można przejść klikając TUTAJ.

• Vfb Stuttgart przystąpi do tego pojedynku z nowym trenerem. We wtorek, po porażce w weekend 4:0 z Augsburgiem, pracę w klubie z Mercedes-Benz Arena stracił Alexander Zorniger. Tymczasowym szkoleniowcem został Juergen Krammy, który do tej pory pracował z rezerwami Stuttgartu.

• Borussia Dortmund - ławka rezerwowych:

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Borussi Dortmund na dzisiejsze spotkanie. Od pierwszej minuty zagra reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

• Witamy. Dziś na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Vfb Stuttgart. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:30. Zapraszamy na relację tekstową z tego meczu do Ekstraklasa.net!