Borussia Moenchengladbach 1 - 3 Borussia Dortmund

Borussia Moenchengladbach

1

Borussia Dortmund

3

• Trzynaste ligowe zwycięstwo BVB w tym sezonie nie było nawet przez moment zagrożone. Goście kontrolowali mecz i strzelili (tylko) trzy gole. Strzelanie zaczął Marco Reus w pierwszej połowie, a po zmianie stron trafienia dołożyli Henrik Mkhitaryan oraz Ilkay Gündogan. Ich gole rozdzielił Raffael.

Łukasz Piszczek rozegrał dobre 90 minut, w których - szczególnie przed przerwą - powinien mieć nawet 2 asysty.

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

• Koniec spotkania! W Derbach Borussii górą dortmundczycy, którzy wygrywają na Borussia Park 3:1! Na triumf na boisku imienniczki żółto-czarni czekali od... 3 października 2009 r.!

• Na ostatnie sekundy wchodzi Josip Drmic, który zastępuje Juliana Korba Nieco wcześniej strzał Ramosa mija bramę Sommera po lekkim rykoszecie!

• Dwie minuty doliczone.

• Bürki broni Stindla strzela zza pola karnego! Piłka leciała sam środek bramki czym szwajcarski bramkarz miał ułatwione zadanie!

• Sokratis ostro sponiewierany przez Raffaela. Grek z grymasem bólu trzyma się za lewy bark. Tak czy siak, musi dograć mecz do końca, bowiem w ekipie gości był już komplet zmian.

• Jeszcze Ormianin! Strzela z woleja po centrze Durma, ale zablokował go Wendt.

• Ramos podaje niedokładnie w pole karne do Mkhitaryana. Goście szybko jednak odzyskali piłkę i dążą do strzelenia czwartej bramki.

• Podręcznikowa kontra w wykonaniu BVB

• Hofmann miałby prawdziwe wejście smoka! Strzelił z kilkunastu metrów tuż obok prawego słupka!

• ... a na środek obrony Martin Hinteregger zastępuje Nico Elvediego.

• Podwójna zmiana u "Źrebaków". Jonas Hofmann wchodzi za Mahnouda Dahouda...

• Adrian Ramos zastępuje nieskutecznego dzisiaj Pierre'a-Emericka Aubameyanga. To ostatnia zmiana w ekipie gości

• Świetna kontra gości. Na prawej stronie piłkę dostał Mkhitaryan, który chwilę poczekał przy linii końcowej, po czym dośrodkował w pole karne do Gündogana, który uderzył nie do obrony!

• GOL, ILKAY GüNDOGAN!!!

• Faul taktyczny Juliana Weigla skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

• To powinien byc gol Aubameyanga! Gabończyk ruszył sam z kontrą, przebiegając przez połowę boiska. Ograł w "szesnastce" gospodarzy Christensena i uderzył w stronę dalszego słupka... bardzo źle!

• Park doznał urazu w starciu z rywalem. Nie jest konieczna zmiana, ale Koreańczyk mocno ucierpiał

• ... a za Marco Reusa wchodzi Erik Durm.

• Podwójna zmiana w BVB. Matthias Ginter wchodzi za Gonzalo Castro...

• Nico Elvedi skosił Aubameyanga jak trawę na wiosnę. Sędzia pierwszy raz wyciąga żółtą kartkę w tym meczu.

• Akcja gospodarzy! Stindl posyła podanie w pola karne do Raffaela, ale wślizg Hummelsa przecina podanie.

• "Źrebaki" łapią kontakt po golu Raffaela

• Znowu Gabończyk! Przyjął piłkę na 6. metrze od Parka, ale w ostatniej chwili Wendt wybił mu piłkę!

• Aubameyang nie może się wstrzelić. Piłka po jego uderzeniu mija bramkę Sommera.

• Stindl zagrywa w pole karne do Brazylijczyka, który w futsalskim stylu wystawia sobie piłkę podeszwą prawego buta i uderza lewą nogą tuż przy prawym słupku! Lekko spóźniony w tej sytuacji był pilnujący Raffaela Park!

• GOL, RAFFAEL!!!

• Johnson w polu karnym zagrywa na wprost bramki do Stindla. Szybszy był jednak Sokratis. Po chwili z dystansu strzelał Dahoud.... w gołebie.

• Henrik Mkhitaryan kończy zabójczą kontrę

• Spóźniony wślizg Traore. Chciał zabrać piłkę Parkowi, ale spowodował jego upadek.

• 54 010 kibiców na Borussia-Park ogląda Derby Borussii.

• Hummels wygarnął piłkę wślizgiem Traore, czy rozpoczął zabójczą kontrę. Gündogan uruchomił prostopadłym podaniem Reusa, który wyłożył piłkę na tacy Ormianinowi, który uderzeniem przy prawym słupku pokonał Sommera!

• GOL, HENRIK MKHITARYAN!!!

• Traore fatalnie opanował piłkę w polu karnym gości co wykorzystał Bűrki wyjściem z bramki i odpowiednim "skróceniem kąta"! Dobitka Stindla była niecelna - piłka minęła bramkę w nieznacznej odległości!

• Mkhitaryan na lewej stronie. Złamał akcję na prawą nogę i przerzucił piłkę w "szesnastkę" do Reusa, ale skrzydłowego BVB powstrzymał Christensen.

• Źrebaki zaczynają drugie trzy kwadranse

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę bez zmian personalnych.

• Powracamy na drugą połowę na Borussia-Park, gdzie Mönchengladbach podejmuje Dortmund. W składzie gości gra Łukasz Piszczek, który miałby na koncie nawet 2 asysty.

• Felix Brych nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Borussia Mönchengladbach przegrywa z imienniczką z Dortmundu po golu swojego byłego zawodnika na 4 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

• Idealne trafienie Marco Reusa po podaniu Ilkaya Gündogana

• Mkhitaryan przejął piłkę na wysokości lewego narożnika pola bramkowego po zagraniu Aubameyanga. Strzelił w stronę bliższego słupka, ale pomylił się o metr!

• Gospodarze ruszyli z groźną akcją, ale musieli zadowolić się rzutem rożnym. Bez zagrożenia pod bramką Bürkiego.

• Goście mogli podwyższyć prowadzenie! Za krótkie wybicie piłki przez Sommera i Castro chciał wykorzystać złe ustawienie Szwajcara natychmiastowym uderzeniem! Sommer zdołał jednak w porę wrócić!

• Gündogan zagrał prostopadle w pole karne do Reusa, którego uderzenie w stronę dalszego słupka było poza zasięgiem Sommera!

• GOOL, MARCO REUS!!!

• Scorpion-kick Reusa mógł zakończyć się fenomenalną bramką! Piłka o metr minęła dalszy (lewy) słupek bramki BM'G!

• Łukasz Piszczek w roli prawoskrzydłowego. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania prawa nogą, ale polski obrońca pokazał, że lewa nie służy mu wyłącznie do wsiadania do samochodu. Mocno dośrodkował na dalszy słupek do Mkhitarynana, którego uprzedził jednak główkujący Korb.

• Obrona dortmundczyków przecina podanie Traore w pole karne. Poszła kontra BVB, po której Aubameyang strzela z kilku metrów obok bramki Sommera. Podawał Łukasz Piszczek w swoim stylu.

• Poprzeczka ratuje Sommera po strzale Gündogana z ponad 25 metrów! Kapitalne uderzenie Niemca, któremu niewiele brakowało by strzelić kapitalną bramkę!

• Erik Durm, obrońca BVB, jest na ławce gości. Wraca do składu po długiej nieobecności

• Niedokładne podanie Castro w pole karne. Zagrał źle i ostatecznie Sommer łapie piłkę.

• Christensen przepuścił piłkę adresowaną do Aubameyanga. Skutecznie powstrzymał Gabończyka by ten nie doszedł do podania.

• Bürki przejmuje piłkę po niecelnym podaniu Stindla. Po chwili rykoszet po centrze Traore zmienił tor lotu piłki, która wpadła do rękawic bramkarza gości.

• Łukasz Piszczek blokuje dośrodkowanie Johnsona z lewego narożnika pola karnego. Gospodarze jednak cały czas są przy piłce, zamykając BVB na jej połowie.

• Hattrick Aubameyanga w kontekście spalonych.

• Piłka przypadkowo trafiła pod nogi Aubameyanga! Po rykoszecie opanował ją Gabończyk, ale za daleko odskoczyła, co wykorzystał Sommer!

• Sokratis zbyt agresywnie walczył o pozycję w walce o górną piłkę. Felix Brych odgwizdał faul Greka w kole środkowym.

• Mkhitaryan podaje w pole karne do Aubameyanga, ale uprzedził go Elvedi. Gospodarze ruszyli z kontrą, którą faulem taktycznym przerwał Łukasz Piszczek.

• Johnson ruszył sam na czterech piłkarzy w żółto-czarnych strojach. Po trąceniu przez Castro pada na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu i nakazał kontynuować grę.

• Kapitalna akcja gospodarzy. Szybka wymiana podań przez Dahoud, Stindla i Raffaela (Brazylijczyk dostał za mocne podanie w polu karnym przez co akcja nabrała lekkiego "opóźnienia") została zakończona minimalnie niecelnym strzałem Wendta zza pola karnego!

• Kontra BVB, po której Aubameyang znowu dał się złapać na spalonego. Wcześniej nieudanym przerzutem "popisał" się Dahoud.

• Udana "klepka" Traore ze Stindlem, którzy poradzili sobie na małej przestrzeni z pięcioma rywalami! W momencie podania zwrotnego Gwinejczyk był jednak na spalonym.

• Seria fauli Parka w środku boiska. Gra szybko wznowiona i centra Wendta zablokowana przez Łukasza Piszczka.

• Aubameyang strzela z pola karnego kilka metrów obok bramki Sommera po podaniu Reusa. Dobry, żywy początek meczu na Borussia-Park

• Traore zabrał piłkę Parkowi i ruszył w stronę bramkii gości. Sędzia jednak dopatrzył się faulu pomocnika BM'G. Ta dyskusyjna sytuacja pozbawiła gospodarzy szansę bramkową!

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym niekryty Christensen strzela głową z 5-6 metrów! Piłka otarła się o poprzeczkę!

• W odpowiedzi Stindl zaatakował lewą stroną. Zablokował go Łukasz Piszczek z takim skutkiem, że gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Kolejna akcja BVB! Aubameyang dostaje piłkę na 16. metrze od Łukasza Piszczka. Strzał Gabończyka został jednak zablokowany.

• Kontra gości! Gündogan podał ze środka boiska na prawe skrzydło do Reusa. Ten popędził w stronę pola karnego "Źrebaków" i z ok. prawego narożnika "szesnastki" podał z powrotem do kolegi. Ten chciał od razu uderzyć, ale nieczysto trafił w piłkę. Futbolówka po koźle wyszła poza plac gry.

• Dalekie zagranie na Aubameyanga, który był jednak na spalonym.

• Gwizdek Felixa Brycha, po którym ze środka zaczynają goście!

• Losowanie stron - przy arbitrze Nordveit i Hummels. "Górą"...

• Obie drużyny czekają na wyjście na murawę. Donośny doping kibiców zwiastuje rozpoczęcie hitu 18. kolejki Bundesligi!

• Rozegrane mecze nie wpłynęły na pozycje zajmowane przez obie Borussie. Goście są na drugiej pozycji z 38 punktami na koncie (Bayern ma 49). Z kolei gospodarze są na czwartej pozycji. Zawodnicy Andre Schuberta uzbierali 29 punktów. Między Borussiami jest rewelacyjnie spisująca się Hertha, która zgromadziła 33 "oczka".

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Felix Brych
    • liniowi: Stefan Lupp i Marco Achmüller
    • sędzia techniczny: Robert Hartmann
  • A oto komplet wyników dzisiejszych spotkań

• Hannover 1:2 Darmstadt (Sobiech grał od 89')
    • Hertha Berlin 0:0 Augsburg
    • Hoffenheim 1:1 Bayer Leverkusen (Polanski cały mecz na ławce, Boenisch poza składem)
    • Ingolstadt 1:0 FSV Mainz
    • FC Köln 1:3 VfB Stuttgart (Olkowski i Tytoń rozegrali cały mecz)
  • I rezerwowi "Źrebaków": Sippel - Drmic, Hinteregger, Hofmann (były piłkarz BVB), Hrgota, Schulz, Stranzl.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości: Weidenfeller - Durm, Ginter, Kagawa, Pulisic, Ramos, Subotic.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Bez wątpienia hitem 18. kolejki Bundesligi, którą wczoraj zainaugurowało starcie HSV z Bayernem, jest pojedynek Borussii Mönchengladbach z jej bardziej utytułowaną imienniczką - tą z Dortmundu. Za pół godziny obie drużyny zmierzą się na Borussia-Park!