Borussia Moenchengladbach 3 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net! Miłego wieczoru!

• Borussia wygrywa w pełni zasłużenie, będąc przez większość spotkania drużyną wyraźnie lepszą i przeważającą. Schalke tylko pomiędzy 50, a 70 minutą było równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy i w tym okresie stworzyło sobie kilka niezłych sytuacji podbramkowych.

• Koniec meczu! Borussia - Schalke 3:1!

• Schalke już pogodzone z porażką.

• Borussia spokojnie wymienia podania.

• Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w Schalke. Neustaedter zastąpi Di Santo.

• Zawodnicy obu klubów wyczekują już tylko końca spotkania.

• Raffael zagrał piłkę na prawą stronę pola karnego do wbiegającego Korba, ten uderzył po ziemi, po długim słupku i futbolówka znalazła się w bramce!

• GOL! Jest już chyba po meczu! Na listę strzelców wpisuje się Korb!

• Hazard zmienia kontuzjowanego Hahna.

• Hahn na noszach opuszcza plac gry. Kibice na Borussia Park biją mu brawo.

• Schalke będzie grać w dziesięciu! Z boiska wyleciał Geis za bardzo brzydki faul na Hahnie. Mógł mu złamać nogę! Pomocnik Borussi chyba nie dokończy zawodów.

• Żółtym kartonikiem ukarany Joel Matip.

• Stindl próbował przelobować Faehrmanna, ale futbolówka wylądowała na górnej siatce!

• Druga zmiana w szeregach gości. Choupo-Moting zastąpi na boisku Hojbjerga.

• Bliskie szczęścia było teraz Schalke! Sane zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z zawodników nie skierował futbolówki do siatki.

• Stindl uderzył z szesnastu metrów i Faehrmann z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny!

• Druga zmiana w Borussi. Hahn za Traore.

• Zmiana w Schalke. Caicara schodzi, a wchodzi Huntelaar.

• Hoewedes również ukarany żółtą kartką za przepychanki.

• Żółta kartka dla Raffaela za przepychanki.

• Raffael przymierzył z rzutu wolnego, wykonywanego z około dwudziestu metrów i piłka ląduje w siatce! Piękny gol!

• Ależ GOOOOOOOL! Borussia znów prowadzi! Raffael!

• Rzut wolny dla Borussi tuż sprzed pola karnego.

• Sommer fenomenalnie interweniuje! Broni w fantastycznym stylu strzał Di Santo z bardzo bliskiej odległości!

• Di Santo przyjął tyłem do bramki, obrócił się i uderzył! Jego próbę broni Sommer!

• Uderzenie z dystansu Juniora Caicary pod poprzeczkę i Sommer z trudem łapie piłkę.

• Po centrze z rzutu rożnego Borussi, Riether wybił piłkę z linii bramkowej!

• Ależ było teraz groźnie! Stindl piętą do Johnsona, ten uderzył w kierunku długiego słupka i piłka przeszła minimalnie obok bramki!

• Indywidualna akcja Raffaela, zatrzymana przez Matipa.

• Za mocne, prostopadłe podanie do Raffaela.

• Pierwsza zmiana w Borussi. Nordtveit zmienia Dahouda.

• Hojbjerg dostał podanie od Riethera i uderzył z okolic "szesnastki", ale futbolówkę po jego strzale sparował na rzut rożny Sommer! Pierwsza groźna, tak składna akcja Schalke w dzisiejszym meczu!

• Żółta kartka dla Wendta za faul bez piłki.

• Centra Aogo w pole karne Borussi, ale gospodarze wybili piłkę.

• Sane mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam Sommerem, ale źle opanował piłkę.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka Schalke.

• Rezultat 1:1 nie oddaje tego co się działo w pierwszej połowie. To Borussia była stroną przeważającą i lepiej się prezentowała, co udowodniła w 32 minucie wychodząc na prowadzenie. Schalke grało w pierwszych 45 minutach bardzo słabo i wyrównało dość niespodziewanie tuż przed przerwą.

• Koniec pierwszych 45 minut! Na Borussia Park jak na razie mamy remis 1:1.

• Meyer zagrał piłkę wzdłuż bramki Borussi i w sporym zamieszaniu Christensen, rozgrywający notabene dobre zawody, umieścił futbolówkę we własnej bramce.

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

• GOL! Mamy wyrównanie! Christensen pokonał własnego bramkarza!

• Traore uderzył technicznie z dwudziestu metrów, lecz Faehrmann poradził sobie z tym strzałem.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Traore, Christensen uwolnił się spod opieki obrońców i uderzył minimalnie obok słupka!

• Traore w dynamicznej akcji zagrywał piłkę z prawej strony w pole karne, ale Aogo przeciął to podanie i Schalke zażegnało niebezpieczeństwo.

• Uderzenie Traore z dwudziestu metrów zablokowane.

• Uderzenie Stindla z rzutu karnego obronił Faerhmann, ale dobitka z główki Stindla okazała się już skuteczna i futbolówka zatrzepotała w siatce!

• GOL! 1:0 dla Borussi! Do siatki trafia Stindl!

• Rzut karny dla Borussi! Sfaulowany Korb przez Aogo i sędzia wskazał na "wapno"!

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Otrzymał ją za faul tuż przy linii bocznej Junior Caicara.

• Johnson zdecydował się na strzał z dystansu, ale była to zbyt pochopna decyzja. Futbolówka przeszła z dala od słupka bramki Schalke.

• Borussia utrzymuje się dłuższą chwilę przy piłce.

• Geis ładnie zagrał w pole karne na długi słupek do Sane, ale ten następnie źle podał i akcja spaliła na panewce.

• Jak na razie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia Borussia Moenchengladbach, która jest znacznie groźniejsza w ofensywie niż Schalke.

• Po dośrodkowaniu Wendta, Raffael czyhał, aby zamknąć akcję i skierować piłkę do siatki. Jednak futbolówka nie dotarła do niego z powodu wcześniejszej interwencji Hoewedesa.

• Posiadanie piłki w pierwszym kwadransie 60% do 40% na korzyść "Źrebaków".

• Junior Caicara zdecydował się na strzał tuż zza "szesnastki", ale była to próba bardzo niecelna.

• Po centrze Geisa z rzutu wolnego, gracz Borussi przeciął to zagranie i rzut rożny dla przyjezdnych. Nic jednak nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

• Pierwsza groźna akcja Borussi. Po zagraniu piłki po ziemi z prawej flanki przez Johnsona przed bramkę, Traore na "szesnastce" nie trafił w futbolówkę, ta przeszła na dwudziesty metr do Korba, który uderzył od razu, ale Faerhmann obronił ten strzał.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła Traore i od autu Schalke.

• W tych pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymują się zawodnicy Borussi.

• Dośrodkowanie Geisa z rzutu wolnego było za głębokie i od bramki zaczął Sommer.

• Rzut wolny dla Schalke ok. 40 metrów od bramki Borussi.

• Piłka w bramce Schalke, ale nie ma gola. Xhaka zagrywał futbolówkę do Stindla już za linii końcowej i zacznie Faehrmann.

• Schalke nie daje rozegrać Borussi piłki na własnej połowie, gospodarze zostali zmuszeni do długiego podania do przodu, które okazało się niecelne i zakończyło się stratą futbolówki.

• Wolfgang Stark sprawdził gotowość do gry obydwu bramkarzy, dał sygnał do rozpoczęcia spotkania i od środka zaczęli gospodarze!

• Jedenastki obydwu klubów wychodzą już na murawę Borussia Park!

• Po raz ostatni Borussia i Schalke mierzyły się ze sobą 6 lutego bieżącego roku. Wówczas górą okazał się zespół z Gelsenkirchen, który wygrał 1:0.

• Z kolei Schalke w trzeciej kolejce zmagań grupowych w Lidze Europy również podzieliło się punktami. Drużyna z Gelsenkirchen zremisowała przed własną publicznością ze Spartą Praga 2:2.

• W środę Borussia rozegrała mecz 3.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Juventusem Turyn.

• Sędzią meczu będzie 45-letni Wolfgang Stark.

• Schalke 04 Gelsenkirchen - ławka rezerwowych: S. Kolasinac, L. Goretzka, E. Choupo-Moting, K. Ayhan, J. K. Huntelaar, M. Gspurning, R. Neustaedter.

• Borussia Moenchengladbach - ławka rezerwowych: R. Brouwers, J. Drmic, T. Hazard, A Hahn, B. Hrgota, C. Heimeroth, H. Nordtveit.

• W tabeli Bundesligi Schalke plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Borussia jest dwunasta z dwunastoma "oczkami" na koncie.

• Wyjściowe składy obu drużyn są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu 10.kolejki Bundesligi. Borussia Moenchengladbach podejmie na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen.