Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 - 0 Lech Poznań

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Lech Poznań

0

• Nieudany atak Lecha w ostatniej akcji meczu. Po wybiciu piłki z "piątki" przez Krzysztofa Pilarza, sędzia Szymon Marciniak kończy mecz. Bruk-Bet Termalica bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań. Piątek bezbramkowy.

• Dalibor Pleva najpierw skosił Dawida Kownackiego, a po chwili Dariusza Formellę. Dostał "jedną" żółtą kartkę.

• Krzysztof Pilarz chwyta piłkę po dośrodkowaniu "na aferę".

• Ależ było gorąco pod obiema bramkami! Najpierw Radosław Majewski wybija piłkę sprzed linii bramkowej po strzale jednego z zawodników Bruk-Bet Termaliki, a po chwili Krzysztof Pilarz instynktownie broni strzał z kilku metrów!

• Jeszcze pięć minut będziemy się raczyć meczem w Niecieczy. Tyle dolicza Szymon Marciniak.

• Artem Putiwcew przecina blisko czterdziestometrowe podanie do Dariusza Formelli. Wydaje się, że obie drużyny pogodziły się z punkcikiem.

Paulus Arajuuri wybija piłkę na rzut rożny spod nóg Martina Juhara.

• Akcja Tomasza Kędziory prawą stroną zupełnie nieudana. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Dalibor Pleva. Udało się jednak ją szybko odzyskać i zdobyć aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Bez pożytku.

• I jeszcze jedna pewna interwencja bramkarza "Słoników" po akcji Dawida Kownackiego..

• Szymonowi Pawłowskiemu brakowało przyspieszenia Usaina Bolta do prostopadłego podania Darko Jevticia. Piłka w "koszyczku" Krzysztofa Pilarza.

• Martin Juhar melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się już Patrik Misak.

• I kolejny raz Szymon Marciniak sięga po kartkę. Ogląda ją Jan Bednarek za skoszenie Vladislavsa Gutkovskisa.

• Żółta kartka na koncie Artema Putiwcewa za faul.

• Patrik Misak faulowany we własnym polu karnym po rzucie rożnym gości.

• Dariusz Formella był niewidoczny przez ponad pół godziny, a tu niewiele brakowało, by wpisał się an listę strzelców! Uderzył płasko po dalszym rogu, ale piłka trafia w słupek!

• Dawidowi Kownackiemu brakowało centymetrów, by "szczupakiem" pokonać Krzysztofa Pilarza! Jeszcze dobitka młodego napastnika "Kolejorza' zostaje obroniona. Co więcej, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę przy drugiej części akcji gości.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Za kontuzjowanego Łukasza Trałkę, który wrócił na murawę, pojawia się Darko Jevtić.

• Bartłomiej Babiarz pospieszył się z prostopadłym podaniem do Vladislavsa Gutkovskisa. Piłkę przed linią 16. metra chwyta Matus Putnocky.

• Dawid Kownacki zastępuje Marcina Robaka.

• 4 595 widzów na stadionie Bruk-Bet Termaliki.

• Vlastimir Jovanobvić powalczył, zdaniem sędziego, zbyt agresywnie Łukasza Trałkę. Kapitan Lecha niefortunnie upadł na rękę. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Wojciecha Kędziorę wchodzi Samuel Stefanik. Tym samym Vladislavs Gutkovskis przechodzi na "dziewiątkę".

• Dawno nie było Dalibora Plevy na połowie Lecha. Dobrze zacentrował w pole karne. Tam jednak Wojciecha Kędziorę uprzedził Jan Bednarek. Po chwili strzał Słoweńca z ostrego kąta przechodzi wysoko nad bramką gości.

• Dobre pytanie...

• Radosław Majewski nie zrozumiał się z Marcinem Robakiem. Pierwszy z wymienionych spodziewał się podania do nogi, podczas gry nastąpiło podanie na wolne pole (karne).

• Jan Bednarek ostro potraktował Bartłomieja Babiarza na prawej stronie. Nie ma rzutu wolnego, a aut dla gospodarzy. Po "wyspiarskim" wyrzucie piłkę chwyta Matus Putnocky.

• Radosław Majewski na spalonym.

• Patrik Misak o włos od pięknej bramki! Uderzył z ok. 25 metrów i piłka po odchodzącej rotacji mija prawy słupek bramki o centymetry!

• Szymon Pawłowski przebiegł lewą stroną ok. 20 metrów i zagrywa przed pole karne do Radosława Majewskiego. Jego strzał został zablokowany, a uderzenie Łukasza Trałki najlepiej przemilczeć.

• Do piłki poza polem karnym dopadł Bartłomiej Babiarz. Piłkę po jego zbyt głębokim dośrodkowaniu łapie Matus Putnocky.

• Patrykowi Frycowi udało się przedrzeć prawą stroną. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale będzie rzut rożny.

• Wojciech Kędziora zwlekał ze strzałem z pola karnego ciut za długo. Wślizgiem zablokowało go Jan Bednarek. Po chwili Vladislavs Gutkovskis strzela nożycami w bezpiecznej odległości obok bramki Matusa Putnocky'ego.

• Paulus Arajuuri upomniany przez sędziego żółtą kartką za faul na Vlastimirze Jovanoviciu.

• Przewinienie Mateusza Kupczaka ok. 35 metrów na Abdulu Azizie Tettehu. Bez kartki.

Rytmiczny oklask kibiców gospodarzy ma ponieść piłkarzy. Na razie bezskutecznie.

• Atak pozycyjny Lecha na połowie rywala przerwany przez Kornela Osyrę.

• Lech w komplecie. Poza boiskiem był prawie dwie minuty, ale Węgier może grać dalej.

• Patrikowi Misakowi brakowało ok. pół metra by zmieścić piłkę pod poprzeczką.

• "Słoniki" wywalczyły jednak rzut wolny ok. 25 metrów od bramki po faulu Łukasza Trałki. Zanim nastąpi jego wykonanie, mamy przerwę w grze ze względu na uraz Tamasa Kadara.

• Vladislavs Gurkovskis pada w polu karnym Lecha po starciu z Tamasem Kadarem! Gospodarze protestują, sędzia nakazuje jednak grać dalej! Dyskusyjna sytuacja!

• W kontrze Bruk-Bet Termaliki brakowało tylko dobrego, ostatniego podania do wychodzącego na czystą pozycję Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz odpuścił walkę na widok wychodzącego z bramki Matusa Putnocky'ego.

• Strzał Radosława Majewskiego z dystansu zostało zablokowane. Nikt nie popędził z dobitką.

• Zagranie Szymona Pawłowskiego na wolne pole do Marcina Robaka przecina Artem Putiwcew. Po chwili piłka po centrze z prawej stronie przechodzi przez całą "szesnastkę" gospodarzy.

• Bartłomiej Babiarz w roli prawoskrzydłowego. Jego akcja zakończyła się szybciej niż zaczęła - był na spalonym.

• Lech zaczyna ze środka!

• Zmiana w "Kolejorzu" od początku drugiej odsłony: Dariusz Formella w miejsce Macieja Makuszewskiego.

• Powracamy do Niecieczy na drugą połowę meczu Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań. Do przerwy bez bramek. Wcześniej, we Wrocławiu, Śląsk zremisował 0:0 z Wisłą Płock. Liczymy na chociaż jedną bramkę w Niecieczy...

• Pierwsza połowa nikogo nie rozpieszczała Lekka przewaga jest po stronie gości, ale bardzo dobrze między słupkami spisuje się Krzysztof Pilarz.

Chcemy wygrać ten mecz, bo gramy u siebie. Mam nadzieję, że w drugiej połowie uda się coś strzelić

- powiedział Krzysztof Pilarz w rozmowie z dziennikarzem Canal+

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się już wkrótce.

• Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Do przerwy Bruk-Bet Termalica bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań.

• Jeszcze jeden aut, po którym zdecydowanie interweniuje Jan Bednarek. Okazja do centry dla Patryka Fryca, ale został zablokowany. Korner bez zagrożenia.

• Paulus Arajuuri wybija piłkę z pola karnego, ale gospodarze mają rzut z autu.

My chcemy gola, Nieciecza, my chcemy gola

– skandują kibice Bruk-Bet Termaliki.

• Po dośrodkowaniu Patrika Misaka, Tamas Kadar wybija piłkę na rzut rożny. Na jego błąd czyhał już Wojciech Kędziora.

• Ostre starcie Marcina Robaka w "szesnastce" gospodarzy. Zdaniem sędziego to napastnik Lecha faulował.

• Tamas Kadar zagrywa po linii do Szymona Pawłowskiego. Ten strzela z piętnastu metrów po dalszym słupku, gdzie Krzysztof PIlarz paruje piłkę do boku!

• Gospodarze wyjaśniają sytuację we własnym polu karnym po wybiciu piłki zagranej z rzutu wonlego.

• Faul Vladislavsa Gutkovskisa na lewej stronie. Spóźnione wejście Łotysza mogło zakończyć się nie tylko żółtą kartką, lecz także skosił Tomasza Kędziorę.

• Mamy pierwszy groźny strzał! Krzysztof Pilarz w siatkarskim stylu przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Radosława Majewskiego!

• Matus Putnocky wznawia grę od bramki po tym, jak Wojciech Kędziora nie doszedł do prostopadłego podania. I mała ciekawostka:

• Dobra akcja Lecha do momentu zagrania Tomasza Kędziory. Ostatecznie niecieczanie mają aut

• Nieudana akcja "Słoników" prawą stroną. Piłkę przechwytuje Paulus Arajuuri, który dla uspokojenia zagrywa do własnego bramkarza.

• Szymon Pawłowski miał sporo miejsca do dośrodkowania. Nie wyszło mu - pika wychodzi poza linię końcową.

• Dalibor Pleva skutecznie odcina Radosława Majewskiego od podania z głębi pola. Krzysztof Pilarz z "piątki".

• Szymon Pawłowski przeniósł się na drugie skrzydło. Nie doczekał się dobrego podania. Po chwili jego strzał zza pola karnego mija bramkę Krzysztofa Pilarza w bardzo bezpiecznej odległości.

• Dalibor Pleva nie zdołał dobiec do crossowego podania Vlastimira Jovanovicia. Przejął piłkę już za linią boczną

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Dobre dośrodkowanie Patrika Misaka, ale najwyżej w polu karnym wyskakuje Paulus Arajuuri. Pewnie główkuje poza "szesnastkę".

• Vlastimir Jovanović widział kątem oka wbiegającego w pole karne Vladislavsa Gutkovskivsa. Zagrał prostopadle do Łotysza za mocno i piłka opuszcza plac gry. Matus Putnocky z "piątki".

• Marcin Robak przyjęciem piłki urwał się kryjącemu go Kornelowi Osyrze, lecz z udaną asekuracją popędził Patryk Fryc.

• Niespełna 20 minut za nami. Tempem i intensywnością akcji piłkarze usypiają kibiców... i powoli relacjonujących to spotkanie.

• Artem Putiwcew wybija piłkę głową z własnego pola karnego po centrze Tomasza Kędziory z prawej strony.

• Marcin Robak ruszył na bramkę Bruk-Bet Termaliki, ale jego akcję przerwał gwizdek sędziego. Napastnik Kolejorza był na spalonym.

• Wydaje się, że z Łotyszem jest wszystko w porządku. Może grać.

• Przerwa w grze. Vladislavs Gutkovskis niefortunnie upadł na staw skokowy po pojedynku główkowym z Tamasem Kadarem.

• Marcin Robak nie przejmuje piłki przed linią 16. metra bramki gospodarzy po dalekim podaniu Radosława Majewskiego. Napastnika Lecha uprzedza Kornel Osyra wybiciem na uwolnienie.

• Tomasz Kędziora oddala piłkę od własnego pola karnego po wygranym pojedynku z Vladislavsem Gutkovskisem.

• Oskrzydlająca akcja Patryka Fryca. Piłkę po jego centrze wybija na aut Paulus Arajuuri.

• Radosław Majewski urwał się lewą stroną. Popędził po skrzydle ok. 20 metrów, po czym jego zagranie do Marcina Robaka przechwycił Vlastimir Jovanović. Kontrę gospodarzy przerwał Tamas Kadar faulem taktycznym. Bez konsekwencji kartkowej.

• Atak pozycyjny lechitów na połowie gospodarzy. Wymienili ponad 20 podań, ale nieznacznie przybliżyli się pod pole karne Krzysztofa Pilarza.

• Bartłomiej Babiarz zablokowany na lewej flance. Aut dla gospodarzy na wysokości "szesnastki" rywala. Obie drużyny powoli "wchodzą" w mecz.

• Lech częściej próbuje atakować prawa stroną. Podanie do rozpędzonego Tomasza Kędziory okazało się za wysokie.

• Marcin Robak w roli prawoskrzydłowego. Nie zdołał jednak opanować piłki na boisku. Aut dla Bruk-Bet Termaliki

• "Odpowiedź" gości w podobny sposób. Marcin Robak nie miał szans, by przejąć piłkę przed Krzysztofem Pilarzem.

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii posłał Patryk Fryc w pole karne Lecha. Futbolówka nie dotarła do Wojciecha Kędziory - przejął ją Paulus Arajuuri przed linią 16. metra.

• Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego z prawej strony zostaje zablokowane przez dwóch niecieczan. Piłka trafia na 17. do Bartłomieja Babiarza, który bez owijania w bawełnę wybija ją w stronę linii środkowej.

• Piłka po uderzeniu Patrika Misaka przelatuje nad murem oraz niespełna metr nad poprzeczką.

• Atak lewą flanką Vladislavsa Gutkovskisa przerwany przez Tomasz Kędziorę. Szybkie wznowienie gdy i faul Łukasza Trałki ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Gwizdek Szymona Marciniaka, po którym mecz zaczynają gospodarze!

• Poznaniacy nie wygrali na wyjeździe w sześciu ostatnich meczach.

• Losowanie stron. Przy arbitrze głównym, Szymonie Marciniaku, są już kapitanowie - Bartłomiej Babiarz oraz Łukasz Trałka.

• Obie "jedenastki" już wychodzą na murawę! Z głośników rozbrzmiewa rockowy hymn "Słoników".

• Przenosimy się już do Niecieczy na drugi piątkowy mecz! Kto dzisiaj wygra? Przekonamy się niebawem, a ja zachęcam do aktywności w komentarzach - pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto wpisze się na listę strzelców oraz czy domowa seria gospodarzy zostanie podtrzymana (kosztem posady Jana Urbana?).

• W poprzednim sezonie, Bruk-Bet Termalica, grająca pierwsze domowe mecze w Mielcu, pokonała Kolejorza 3:1. Co więcej, ma po swojej stronie bardzo dobrą grę na nieco ponad czterotysięcznym stadionie w Niecieczy, ale w poprzedniej kolejce uległa w Szczecinie miejscowej Pogoni aż 0:5.

Z kolei u gości zrobił się medialny szum pod kątem zastępcy Jana Urbana.

• Rezerwowi gospodarzy: Krzysztof Baran - Sebastian Ziajka, Samuel Stefanik, Pavol Stano, Wołodymyr Kowal, Przemysław Szarek, Martin Juhar.

• Pół żartem, pół serio: w bramce gospodarzy nie zagra Dariusz Trela, który zmaga się z wirusem układu odpornościowego. Między słupkami jest więc Krzysztof Pilarz, chociaż ostatnio sprawdzany był...

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Najpierw rezerwowi Lecha: Miłosz Mleczko, Robert Gumny, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Maciej Wilusz, Dawid Kownacki.

• Czy Słoniki przedłużą passę zwycięstw u siebie? To pytanie w zapowiedzi zadaje Kaja Krasnodębska. Odsyłam do lektury, która dostępna jest TUTAJ

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Pierwszy piątkowy mecz 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy był dla wybranych, w którym Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock. Za pół godziny, w Niecieczy, Bruk-Bet Termalica podejmie wychodzącego z dołka Lecha Poznań.