Mecz Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie...

Mecz Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 29. kolejka
2017-04-17 15:30

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Piast Gliwice

0

• Koniec meczu! Bruk-Bet Termalica pokonuje Piasta Gliwice po golu Dawida Nowaka z 4. minuty. Tym samym zgrania pierwszy komplet punktów w tym roku!

• Krystian Peda zastępuje Martina MIkovicia na ostatnie sekundy.

• Dośrodkowanie Marcina Flisa nie znajduje adresata w polu karnym gospodarzy. Dariusz Trela, nie spiesząc się, wybija piłkę z autu bramkowego.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Pojedynek Sebastiana Ziajki ze Stojanem Vranjesem na lewej stronie. Górą był pomocnik Piasta, który jeszcze został powalony przez przeciwnika.

• Seria rzutów wolnych dla Piasta. Bez strzału na bramkę Dariusza Treli.

• Marcin Węglewski decyduje się szybko na drugą zmianę. Wpuszcza Bartłomieja Babiarza w miejsce Samuela Stefanika.

• Dawid Guba zastępuje Dawida Nowaka.

• Żółta kartka dla Patrika Misaka.

• Łukasz Sekulski posyła górne podanie w stylu Iniesty do kolegi w pole karne. Piłkę łapie Dariusz Trela.

• Mogło być po meczu, gdyby nie Jakub Szmatuła! Z kontrą ruszył Dawid Nowak, który po "przełożeniu"dwóch rywali zagrał w pole karne do Martina Mikovicia. Jego strzał z trudem paruje bramkarz Piasta!

• Michał Masłowski niemrawo wrzuca piłkę z lewej strony z rzutu wolnego.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Sebastian Ziajka po starciu z Łukaszem Sekulskim. Wydaje się, że z zawodnikiem gospodarzy jest wszystko w porządku.

• Samuel Stefanik podaje nie w tempo do rozpędzonego Patrika Misaka. Akcja Bruk-Bet Termaliki spaliła na panewce.

• 10/5 Strzały/strzały celne 9/4

• Prostopadłe zagranie Martina Bukaty do Macieja Jankowskiego mogło być lepsze.

W odpowiedzi rPatrik Misak uderza zza linii 16. metra obok bramki Jakuba Szmatuły.

• Po zmianie stron ożywił się nieco Marcin Flis. Jego strzał z bocznego sektora trafia w boczną siatkę.

• I jeszcze jedna zmiana w Piaście! Sasa Zivec za bezbarwnego Gerarda Badię.

• ... a za Radosława Murawskiego na placu gry jest już Martin Bukata.

• Zmiany, zmiany. Stoja Vranjes pojawia się za Michala Papadopoulosa...

• "Żółtko" na koncie Kornela Osyry.

• Jakub Szmatuła piąstkuje poza pole karne po wrzutce Patrika Misaka.

• Atak gospodarzy, po interwencji Radosława Murawskiego, przynosi rzut rożny.

• Żółta kartka dla Mateusza Kupczaka za przewinienie na Macieju Jankowskim w środku pola.

• Gliwiczanie radzą sobie z dośrodkowaniem z prawego narożnika.

Ożywili się kibice Piasta, którzy domagają się "żywszej" gry piłkarzy Dariusza Wdowczyka.

• Ta konta powinna dać podwyższenie prowadzenia! Artem Putiwcew niespodziewanie ruszył sam na bramkę Jakuba Szmatuły, ale przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta!

• Kolejna wrzutka Marcina Flisa. Posłał piłkę za plecy przyczajonego Michala Papadopoulosa.

• Bartosz Szeliga decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Nadał piłce zbyt małą rotację, by ta dokręcała się w stronę lewego słupka.

• Marcin Flis na lewej stronie wrzuca mocną piłkę w pole karne Bruk-Bet Termaliki. Gospodarze spokojnie radzą sobie w opresji.

• Maciej Jankowski nie zdołał dojść do prostopadłego podania z głębi pola. Dariusz Trela z "piątki".

• Ofensywny wypad gości mógł zakończyć się remisem! Łukasz Sekulski wypuścił prostopadłym podaniem Macieja Jankowskiego, który od razu zagrywa na 5. metr do Michala Papadopoulosa. Ten naciskany przez obrońcę "Słoników" nie trafia w piłkę.

• Patrik Misak zdecydował się na strzał w stronę bliższego rogu. Jakub Szmatuła pewnie piąstkuje.

• Dawid Nowak poskrobany przez skrzydłowego Piasta. Rzut wolny blisko pola karnego.

• Po chwili Sebastian Ziajka w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie zablokował Maciej Jankowski.

• Atak pozycyjny gości na własnej połowie z błyskawicznym przyspieszeniem do Michała Masłowskiego. Ten chciał pognać prawą flanką, ale skutecznie poradził sobie z nim Sebastian Ziajka.

• Druga połowa rozpoczęta przez gliwiczan. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Niecieczy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Bruk-Bet Termalica podejmuje Piasta Gliwice. Do przerwy prowadzą gospodarze po kapitalnym golu Dawida Nowaka z przewrotki.

• Koniec pierwszej połowy. Bruk-Bet Termalica, po trafieniu Dawida Nowaka przewrotką w 4. minucie, prowadzi z Piastem Gliwice.

• Dariusz Trela łapie piłkę przed szarżującym Łukaszem Sekulskim. Gospodarze w komplecie.

• Przerwa w grze. Mateusz Kupczak doznał urazu i musi na moment opuścić plac gry.

• Ostro bita piłka Martina MIkovicia na bliższy słupek. Chwyta ją Jakub Szmatuła.

• Szybko rozegrany stały fragment gry bardziej zaskoczył zawodników Marcina Węglewskiego niż Dariusza Wdowczyka. Po chwili jednak kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Dawid Nowak faulowany blisko pola karnego gości. Może być groźnie.

• Pewna i odważne wyjście Dariusza Treli do centry Marcina FLisa. A na piłkę czyhał Michal Papadopoulos.

• Kolejna próba. Tym razem Dawid Nowak nie zdołał opanować piłki po centrze z lewej strony.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Zmarnował ją Samuel Stefanik, który nie zdołał opanować piłki w polu karnym Piasta.

• Michał Masłowski chciał prostopadłym podaniem uruchomić Gerarda Badię. Zagrał bardzo niedokładnie do Hiszpana. Dariusz Trela chwyta piłkę.

• Piłka trafia ponownie pod nogi Słowaka, który rozrzuca akcję na prawą stronę. Stamtąd Przemysław Szarek wrzuca wprost do rękawic Jakuba Szmatuły.

• Seria stałych fragmentów gry dla gospodarzy. Najpierw rzut rożny nie przynosi strzału, a po chwili - z rzutu wolnego z ok. 27 metrów - Patrik Misak trafia w mur.

• Zdaniem sędziego liniowego Dawid Nowak przekroczył z piłkę linię boczną. Kontra "Słoników" spaliła na panewce.

• Atak pozycyjny gliwiczan. Próba przyspieszenia akcji w wykonaniu Gerarda Badii. Chciał zagrać na "ścianę" z Michalem Papadopoulosem, ale połapała się w tym obrona Termaliki. Po chwili zagranie na lewą stronę do Marcina Flisa było niedokładne. Dariusz Trela z "piątki".

• Radosław Murawski z żółtą kartką.

• Nie przynosi zagrożenia pod bramką Dariusza Treli.

• Dalekie zagranie kierowane do Bartosza Szeligi zostało wybite poza linię końcową przez Sebastiana Ziajkę. Korner.

• Michał Masłowski na spalonym.

• Było groźnie pod bramką Dariusza Treli. Prawym skrzydłem urwał się Maciej Jankowski ale został w porę zablokowany.

• Martin Miković zagrywa w pole karne do Dawida Nowaka. Ten został jednak uprzedzony przez wychodzącego z bramki Jakuba Szmatułę.

• Gliwiczanie dochodzą do głosu. Gerard Badia najpierw wywalczył rzut rożny, a potem go wykonał. Wrzutka przekroczyła linię końcową zanim wpadła w pole karne.

• Ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne. Szarżujący Maciej Jankowski stracił jednak piłkę na rzecz Kornela Osyry.

• Nie szło lewą, to zaatakowali prawą flanką. Szybko rozegrana akcja z wycofaniem piłki do Vlastimira Jovanovicia. Ten uderza technicznie z niespełna 20 metrów nad poprzeczką.

• Kolejna akcja "Słoników" Jakub Szmatuła z trudem paruje uderzenie Martina Mikovicia!

• Nieatakowany przez nikogo Samuel Stefanik popędził na bramkę Piasta. Uderzył zza linii 16. metra obok bramki.

• Piłkarze Marcina Węglewskiego idą za ciosem. Wywalczyli rzut wolny z lewej strony. Jakuba Szmatuła pewnie piąstkuje poza "szesnastkę".

• Pierwsze trafienie Dawida Nowaka w tym sezonie, ale za to jakie! Po akcji lewą stroną piłka była niefrasobliwie wybijana przez Marcina Flisa i Heberta. Do podbitej piłki przez Brazylijczyka idealnie złożył się napastnik gospodarzy, który pokonuje Jakuba Szmatułę strzałem przy prawym słupku!

• GOL DLA BRUK-BET TERMALIKI! DAWID NOWAK TRAFIA Z PRZEWROTKI!!!

• Obrona "Słoników" poradziła sobie z wrzutką Gerarda Badii, ale piłka spadła pod nogi Marcina Flisa. Jego uderzenie spokojnie broni Dariusz Trela.

• Atak Piasta lewą stroną przynosi rzut rożny....

• Gwizdek Pawła Raczkowskiego i ze środka zaczynają przyjezdni!

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i początek spotkania!

• Trzy ostatnie spotkania w lidze między tymi zespołami kończyły się na korzyść gliwiczan. W rundzie jesiennej Piast wygrał 2:1 (gole: Michał Masłowski, Josip Barisić - Patrik Misak), a na tym obiekcie - w sezonie 2015/16 - kibice obejrzeli aż 8 bramek! Dla "Słoników" na listę strzelców wpisali się Dawid Sołdecki i dwukrotnie Tomasz Foszmańczyk, a dla Piasta Kornel Osyra, Kamil Vacek, Josip Barisić, Martin Nespor i Tomasz Mokwa.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Bruk-Bet Termaliki: Krzysztof Pilarz - Bartłomiej Babiarz, Patryk Fryc, Dalibor Pleva, David Guna. Vladislavs Gutkovskis, Krystian Peda.

• Czas na małą sondę

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov - Martin Bukata, Tomasz Mokwa, Marcin Pietrowski, Patrik Mraz, Stojan Vranjes, Sasa Zivec.

• Ciekawostki przed meczem

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, Pawła Raczkowskiego, odsyłam do zapowiedzi "pióra"' Kai Krasnodębskiej:

• Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry!

• Po świątecznym stole czeka nas "grany poniedziałek", w którym warto stracić parę (kilo)kalorii. Nie należy zapominać o Ekstraklasie - za 25 minut rozpocznie się mecz prawdy Bruk-Bet Termaliki z Piastem Gliwice o górną ósemkę. Kto do niej się przybliży? Wszak pozostały cztery wolne miejsca...

Kaja Krasnodębska

Termalica - Piast LIVE! Słoników być albo nie być w ósemce

Termalica - Piast LIVE! Słoników być albo nie być w ósemce ©Jakub Jazwiecki / Polska Press

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice ONLINE. Lotto Ekstraklasa jest nieprzewidywalna. Zespół ze środka tabeli może nagle wysoko zwyciężyć z liderem, by tydzień później spektakularnie przegrać z ostatnią drużyną. Żaden wynik nie potrafi tutaj zadziwić, żadna sytuacja nie jest stuprocentowa. Właściwie pewnym można być tylko jednego - w wielkanocny poniedziałek w którejś z pomeczowej relacji pojawi się tytuł "Lany poniedziałek". Czy będzie opowiadał o meczu w Niecieczy? Początek Termalica - Piast o 15:30. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice ONLINE

Gdyby tylko poprzednie domowe starcie Słoników z Piastem zdarzyło się w świąteczny dzień, z pewnością tak by się stało. W ubiegłym roku to właśnie Niebiesko-Czerwoni swym ligowym meczem otwierali zmodernizowany stadion Termaliki.
Zrobili to z przytupem. Po niezwykle zaciętym i pełnym zwrotów akcji spotkaniu ostatecznie zwyciężyli 5-3. Tym samym postawili kolejny krok ku wicemistrzostwu Polski. Na listę strzelców po stronie gliwiczan w dużej mierze wpisywali się zawodnicy, którzy już dawno nie trenują w Gliwicach. Na powtórzenie scenariusza liczyć może jedynie Tomasz Mokwa. I to przy dużym szczęściu - od objęcia sterów przez Dariusza Wdowczyka niespełna 24-letni zawodnik spędza mecze raczej na ławce rezerwowych.

Dobrze tamto jesienne spotkanie wspomina także Kornel Osyra. To on w szóstej minucie otworzył worek z bramkami. Czy zrobi to i w poniedziałek? Możliwe, lecz tym razem gliwiczanie bardzo by tego nie chcieli. Stoper stoi bowiem po drugiej stronie barykady. Latem udał się na roczne wypożyczenie właśnie do Niecieczy. Transfer jak na razie mu służy - 24-latek jest filarem obrony Bruk-Betu. Czy zdoła stawić czoła dawnym kolegom? Poniedziałkowe spotkanie szczególnym będzie także dla Wojciecha Kędziory, który w Gliwicach spędził kilka lat.

Na murawie sentymentów być nie może. Słonikom nie pozwala na to sytuacja w tabeli. Cztery porażki w czterech ostatnich meczach postawiły ich byt w grupie mistrzowskiej pod dużym znakiem zapytania. Po nieco pechowej przegranej z Wisłą, ich sytuacja nie wygląda najlepiej. Wciąż jednak mają szansę, muszą tylko zacząć wygrywać. Biorąc pod uwagę sobotnią wygraną Pogoni Szczecin, a także dwupunktową stratę do Korony Kielce, Wisły Płock oraz Zagłębia Lubin, jedynie sześć punktów w dwóch meczach zapewniłoby im spokojny awans. W innym wypadku muszą już liczyć na potknięcia najbliższych rywali.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Porażka z Piastem praktycznie wykluczy ich już z rozgrywek. Niebiesko-Czerwoni mimo, że niżej od Termaliki w tabeli, mogą pochwalić się dobrą formą. Podczas gdy niecieczanie przegrali cztery spotkania, oni żadnego. Ostatnie remisy z Ruchem Chorzów i Lechią Gdańsk poprzedziły zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław oraz Arką Gdynia. Razem osiem punktów. Za kadencji Dariusza Wdowczyka na grę gliwiczan nie można narzekać. Ani w ofensywie, gdzie błyszczy Gerard Badia, świetnie współpracujący z Michalem Papadopulosem oraz Sasą Zivecem, ani w defensywie. W ostatnich dwóch spotkaniach Jakub Szmatuła ani razu nie został pokonany z gry. Zaskoczono go jedynie po stałym fragmencie. Czy to okaże się w poniedziałek kluczem do zwycięstwa dla Słoników?

Jesienią górą byli gliwiczanie. Po nie najlepszej serii, to właśnie meczem z Bruk-Betem przerwali marazm. Na własnym stadionie zwyciężyli 2-1. Pierwszą i jak na razie jedyną bramkę w barwach Piasta zdobył wtedy Michał Masłowski, a o trzech punktach dla gospodarzy zdecydował Josip Barisić. Autorem honorowego trafienia dla niecieczan okazał się natomiast Patrik Misak.

W poniedziałek po stronie Niebiesko-Czerwonych nie zobaczymy kontuzjowanych Mateusza Maka oraz Edvinasa Girdvainisa, a także pauzującego za kartki Aleksandara Sedlara. Stoper w starciu z Lechią Gdańsk otrzymał swoją ósmą w tym sezonie. Serba najprawdopodobniej zastąpi powracający po pauzie Hebert. Do Niecieczy nie udał się również Lukas Cmelik. 21-latek przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Słowacji. Gospodarze zagrają natomiast bez Bartłomieja Smuczyńskiego.

Nie zagrają:

Termalica: Smuczyński, Gergel
Piast: Mak, Girdvainis, Sedlar, Cmelik

Forma w ostatnich meczach:

Termalica:
Termalica - Wisła Kraków 2:3 (Ekstraklasa, 08.04.2017)
Jagiellonia Białystok - Termalica 1:0 (Ekstraklasa, 02.04.2017)
Termalica - Śląsk Wrocław 1:2 (Ekstraklasa, 17.03.2017)

Piast:
Piast - Lechia Gdańsk 1:1 (Ekstraklasa, 09.04.2017)
Ruch Chorzów - Piast 0:0 (Ekstraklasa, 03.04.2017)
Piast - Arka Gdynia 3:2 (Ekstraklasa, 18.03.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Termalica 2:1 (Ekstraklasa, 28.10.2016)
Termalica - Piast 3:5 (Ekstraklasa, 20.11.2015)
Piast - Termalica 1:0 (Ekstraklasa, 20.07.2015)

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1 (w wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player). Pierwszy gwizdek sędziego o 15:30. Relacja LIVE z Termalica - Piast w GOL24.pl