Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0 - 1 Zagłębie Lubin

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu! Zagłębie po trzech porażkach z rzędu wywozi z trzeciej Niecieczy komplet punktów!

• Strzał rozpaczy Mateusza Kupczaka. Piłka poszybowała bardzo wysoko.

• "Słoniki" atakują, ale biją głową w lubiński mur. Strzał zablokowany.

• Trzy minuty doliczone przez Szymona Marciniaka.

• Żółta kartka dla Artema Putiwcewa. Nie zagra w Łęcznej z Górnikiem w następnej kolejce.

• Zagłębie mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Coraz mniej czasu na remis, a niewiele brakuje Zagłębiu do przełamania.

• Daleki wyrzut z autu Patryka Fryca w stylu Tomasza "Antizipierena" Hajty. Piłkę przed bramką łapie Martin Polacek.

• Arkadiusz Woźniak za Krzysztofa Janusa.

• Było blisko wyrównania! Wojciech Kędziora główkuje niespełna pół metra obok lewego słupka!

• Groźnie zapowiadająca się kontra "Miedziowych" została zastopowana ok. 30 metrów od bramki rywala. Ostatnie minuty to seria niedokładnych zagrań.

• Martin Nespor melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Adam Buksa..

• Seria rzutów rożnych dla gości nie przynosi nawet strzału na bramkę Krzysztofa Pilarza.

• "Wielbłąd" Jakuba Tosika, który nie trafił w piłkę na lewej stronie. Ostre wstrzelenie piłki Patryka Fryca w pole karne, ale Jarosław Jach wybija piłkę na rzut rożny.

• Lubomir Guldan po profesorsku powstrzymuje Davida Gubę we własnym polu karnym. Czapki z głów mimo zimna.

• "Żółtko" dla Flipa Jagiełły za przewinienie.

• Krzysztof Pilarz z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Filipa Jagiełły zza pola karnego!

• Czesław Michniewicz stawia wszystko na jedną kartę: wpuszcza Wołodymyr Kowal za Vlastimira Jovanovicia.

• Mogło być 1:1 lub... 0:2. Adam Buksa wychodził sam na sam z bramkarzem "Słoników", ale w ostatniej chwili zablokował go wślizgiem Patryk Fryc.

• Wydawało się, że to jest ta akcja gospodarzy! Vlastimirowi Jovanoviciowi brakowało centymetrów, by skierować piłkę do siatki z niespełna 20 minut!

• A dla najmłodszych kibiców św. Mikołaj rozdaje prezenty. Fajna akcja przed Mikołajkami.

• 6/1 Strzały/strzały celne 9/3

• Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za przewinienie w środku pola na Łukaszu Janoszce.

• Do wybitej piłki przez obrońcę Zagłębia dopada Bartłomiej Babiarz, który zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Martin Polacek paruje na korner!

• W odpowiedzi Patrik Misak strzela z woleja obok bramki Zagłębia, w bezpiecznej odległości.

• Ajajaj. Filip Jagiełło urwał się lewą stroną i zagrał do środka, na 30. metr, do Łukasza Piątka. Ten prostopadłym podaniem chciał "uruchomić" Adama Buksę, ale zagrał ciut za mocno.

• Nieudany przerzut Kornela Osyry na lewe skrzydło do Patrika Misaka. Uprzedził go dobrze ustawiony Aleksandar Todorovski.

• Adam Buksa raz po raz główkuje. Tym razem strzela głową nad poprzeczką po centrze Filipa Jagiełły.

• Kąśliwe uderzenie Adama Buksy zza pola karnego z trudem na rzut rożny paruje Krzysztof Pilarz!

• Patrik Misak powstrzymany bez większego wysiłku na lewej stronie przez Aleksandara Todorvskiego.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Romana Gergela David Guba.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Wojciech Kędziora za Samuela Stefanika...

• Powracamy do Niecieczy na drugie trzy kwadranse meczu Bruk-Bet Termalica - Zagłębie Lubin. Do przerwy prowadzą "Miedziowi" po golu Adama Buksy. Jak będzie wyglądać gra w drugiej odsłonie?

• Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. W spotkaniu inaugurującym 18. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Termalica przegrywa od piątej minuty z Zagłębiem Lubin po golu Adama Buksy.

• Jarosław Jach zdołał wybić piłkę przed Samuelem Stefanikiem. Gdyby nie ta interwencja, to Słowak doprowadziłby do wyrównania. Jest "tylko" rzut rożny dla "Słoników".

• Szymon Marciniak dolicza dwie minuty.

• Łukasz Piątek na murawie za kontuzjowanego Djordje Cotrę.

• Djordje Cotra nie będzie w stanie grać dalej. Na noszach opuszcza boisko.

• Krzysztof Janus bliski podwyższenia prowadzenia! Po ataku pozycyjnym Zagłębia dostaje dobre podanie na prawą stronę pola karnego, po czym decyduje się na natychmiastowy strzał! Piłka przeszła pod pachą Krzysztofa Pilarza, którą tuż sprzed linii bramkowej wybił obrońca Termaliki!

• Adam Buksa głókuje wysoko nad poprzeczką po centrze Filipa Jagiełły z lewej strony.

• Roman Gergel zahaczył Adama Buksę na lewej stronie. Sędzia Szymon Marciniak mógł sięgnąć do kieszonki ale nie zrobił tego.

• Jarosław Jach pewnie i spokojnie wybija piłkę z własnej "szesnastki" po zagraniu Patryka Fryca.

• Dobra akcja Guilherme, który podłączył się do akcji ofensywnej. Po interwencji Aleksandara Todorovskiego korner dla gospodarzy. Kornel Osyra jedynie musnął piłkę po dośrodkowaniu Brazylijczyka.

• Tym samym "rewanżuje się" Łukasz Janoszka, który zagrał o dwa tempa za szybko do Adama Buksy.

• Dobry pomysł Patryka Fryca z prostopadłym podaniem po prawej linii do Patrika Misaka. Zagrał jednak ciut za mocno. Martin Polacek od bramki.

• Jarosław Jach radzi sobie z "ruletującym" Patrikiem Misakiem. Zapoczątkował kontrę Zagłębia, która po przekroczeniu linii środkowej zamieniła się w atak pozycyjny.

• Górne zagranie z pominięciem drugiej linii Djordje Cotry przecina Kornel Osyra. Adresatem miał być Łukasz Janoszka. "Przesyłka" nie była skutecznie doręczona.

• Ostre dośrodkowanie Patrika Misaka z prawej strony w pole karne Zagłębia. Tam Jarosław Jach wybija bez patyczkowania na uwolnienie.

• Dobre dośrodkowanie Filipa Jagiełły z prawej strony w "szesnastkę" do Adama Buksy. Ten chciał uderzyć z półobrotu, ale tym musnął piłkę. Na wszelki wypadek Mateusz Kupczak wybija piłkę na rzut rożny. Po nim strzał głową Luboimra Guldana broni Krzysztof Pilarz.

• Samuel Stefanik wychodził sam na sam z Martinem Polackiem. Podniesiona chorągiewka - spalony.

• Artem Putiwcew strzela głową nad bramką "Miedziowych" po wrzutce Guilherme.

• Sędzia puścił grę, ale karny nie odpuścił. Mimo faulu Łukasza Janoszki akcję kontynuowali gospodarze. Jako że Termalica straciła piłka, to sędzia wrócił do faulu kapitana Zagłębia, upominając go żółtą kartką. Ta wyklucza go w grze w kolejnym meczu.

• Mała ciekawostka: ostatni gol Adama Buksy miał miejsce... 31 lipca 2015 r. w meczu Lechia - Pogoń.

• Podbita piłka przez Vlastimira Jovanovicia po zagraniu Jakuba Tosika na prawą stronę trafia na prawe skrzydło do Aleksandara Todorovskiego. Ten nie poradził sobie z Guilherme.

• Martin Polacek pewnie interweniuje w polu karnym, łapiąc piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• W odpowiedzi Krzysztof Pilarz w efektowny sposób odbija piłkę tuż sprzed linii bramkowej po główce Adama Buksy!

• Bardzo dobre dośrodkowanie na bliży słupek, skąd Mateusz Kupczak uderza głową. Piłka przeleciała minimalnie tuż nad poprzeczką!

• Krzysztof Janus przesadził z agresją włożoną w walkę o piłkę. Lekko musnął korkami czuprynę Guilherme.

• Seria rzutów rożnych dla "Słoników". Pożytku nie ma żadnego.

• I kolejny uraz. Tym razem Jakuba Tosika.

• Obie strony w komplecie na murawie.

• Przy napastniku Zagłębia jest już sztab medyczny. Zawodnik opuszcza na moment boisko.

• Przerwa w grze. Adam Buksa nie jest w stanie kontynuować grę.

• Gospodarze rzucili się do ataku lewą stroną. Bez powodzenia - skutecznie interweniowała defensywa Zagłębia.

• Dalekie zagranie na 16. metr do Adama Buksy, który zgrał piłkę głową do tyłu do Djordje Cotry. Ten zagrywa płasko na piąty metr, gdzie pogubił się Łukasz Janoszka, ale za jego plecami był Buksa. Ten kieruje piłkę do siatki!

• SZYBKI GOL DLA ZAGŁĘBIA! ADAM BUKSA!!!

• Faul Aleksandara Todorovskiego na Patriku Misaku. Rzut wolny nie przyniósł zagrożenia pod bramką wracającego do składu Zagłębia Konrada Forenca.

• Gwizdek sędziego Szymona Marciniaka i pierwszą połowę zaczynają goście.

• Minuta ciszy

• Losowanie stron. Kapitanami są Bartłomiej Babiarz i Łukasz Janoszka.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę!

• Ostatnie dwa mecze kończyły się na korzyść "Miedziowych" którzy wygrywali 2:0. W rundzie jesiennej bramki w pierwszej połowie zdobyli Krzysztof Janus i Filip Starzyński.

• Oby kibice, nawet ci najmłodsi, nie zamarzli na trybunach.

• Wszystkie mecze 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2016/17 zostaną poprzedzone minutą ciszy na znak żałoby i wsparcia dla rodzin ofiar katastrofy samolotowej w Kolumbii. W jej wyniku zginęli między innymi zawodnicy oraz pracownicy brazylijskiego klubu Chapecoense i towarzyszący im dziennikarze sportowi.

Dodatkowo, przed meczem Bruk-Bet Termalica Nieciecza – KGHM Zagłębie Lubin, tym symbolicznym gestem piłkarze oraz kibice upamiętnią także pamięć górników, którzy zginęli na skutek wstrząsu w kopalni KGHM Rudna w Polkowicach.

źródło: ekstraklasa.org

• Lubinianie w ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt z Wisłą Kraków. Trzy ostatnie porażki spowodowały spadek na siódmą lokatę z dorobkiem 24 "oczek". Do gospodarzy dzisiejszego meczu trafi zatem sześć punktów. Czy dzisiaj odrobi połowę? A może to "Słoniki" zrównają się punktami z Jagiellonią Białystok?

• Rezerwowi Termaliki: Dariusz Trela - Bartłomiej Smuczyński, Pavol Stano, David Guba, Wojciech Kędziora, Dalibora Pleva i Wołodymyr Kowal.

• Piotr Stokowiec zabrał dzisiaj następujących rezerwowych: Martina Polacka, Arkadiusza Woźniaka, Adriana Rakowskiego, Daniela Dziwniela, Łukasza Piątka, Jana Vlasko i Martina Nespora.

• Przed rozpoczęciem meczu warto zapoznać się z zapowiedzią Jacka Czaplewskiego:

• Relację NA ŻYWO z tego meczu poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Początek 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy przypada w Niecieczy, gdzie znajdująca się na najniższym stopniu podmium Bruk-Bet Termalica podejmie notujące zniżkę formy Zagłębie Lubin. Za 25 minut pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka!