Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE....

Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Odmienne cele derbowych rywali

Fortuna 1 Liga, 32. kolejka
2017-05-21 18:00

Chojniczanka Chojnice

1

Bytovia Bytów

1

• Ostatni gwizdek sędziego. Chojniczanka remisuje z Bytovią 1:1.

• Grzelak fauluje zawodnika Bytovii tuż przed własnym polem karnym!

• Mecz potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.

• Gierszewski otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył obok słupka.

• Grzelak z wolnego dośrodkował wprost w ręce Bieszczada.

• Plac gry opuszcza Podgórski, w jego miejsce pojawił się Gierszewski.

• Kosakiewicz dośrodkował na głowę Mikołajczaka, który posłał piłkę ponad poprzeczką!

• Mikołajczak posłał długie podanie po ziemi do Zawistowskiego, który nie zdołał jednak opanować futbolówki i wylądowała ona za linią końcową.

• Kolejna zmiana w szeregach gości. Klichowicza zastąpił Jakub Bąk.

• Rybskiego na boisku zastąpi Przybyła.

• Dobre wyjście Bieszczada z bramki. Uprzedził on wychodzącego na czystą pozycję Mikołajczaka.

• Lisowski źle obliczył tor lotu piłki we własnym polu karnym i skierował ją do własnej bramki.

• Podgórski po rajdzie prawym skrzydłem posłał prostopadłe podanie w pole karne, lecz piłkę przechwycił tam Gonzales.

• Biernat ukarany za faul na Rzuchowskim w polu karnym Bytovii.

• Lisowski nabił Wilczyńskiego i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Kosakiewicz z prawego skrzydła posłał minimalnie za wysoką piłkę przed bramkę Bieszczada.

• Faul na golkiperze Chojniczanki.

• Mikołajczak ucierpiał w starciu z Wróblem, potrzebna pomoc medyczna.

• Łukasz Wróbel napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie podczas wykonywania rzutu karnego! Piłka w siatce, lecz nie ma bramki i Chojniczanka nadal na prowadzeniu!

• Kieruzel zagrywa ręką w polu karnym Bytovii!

• Owacjami żegnany Niedziela, w jego miejsce na boisku zameldował się Kosakiewicz.

• Druga zmiana w Bytovii. Bielaka zastąpił Kamiński.

• Podgórski z lewej strony wstrzelił futbolówkę w szesnastkę gości, lecz Wróbel wybił ją za linię końcową.

• Zawistowski zza pola karnego trafia w poprzeczkę!

• Rzuchowski po rajdzie przez pół boiska zagrał wprost... za linię boczną, w pobliżu której nie znajdował się żaden z graczy Bytovii.

• Grzelak dośrodkował wprost nad głowę Mikołajczaka, który strącił futbolówkę tuż obok bramki.

• Niedziela wstrzelił z lewej flanki pod nogi Rybskiego, który jednak został uprzedzony przez obrońcę. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Rzuchowski w ostatnim momencie zatrzymuje piłkę zmierzającą pod nogi niepilnowanego w polu karnym Podgórskiego.

• Mikołajczak na własnej połowie faulował Wróbla, za co ukarany został żółtym kartonikiem.

• Jakub Wilk po przerwie zastąpił Omara Monterde.

• Zaczynamy drugą połowę, od środka grę wznowili zawodnicy Chojniczanki.

• Zawodnicy powoli pojawiają się na murawie, już za kilka minut rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Po pierwszej połowie na jednobramkowym prowadzeniu faworyt dzisiejszego spotkania. W arcytrudnej sytuacji są teraz goście, którzy w przypadku porażki mogą stracić szanse na bezpośrednie utrzymanie w Nice 1. lidze. Do Chojnic wrócimy za kilkanaście minut, zostańcie z nami.

• Ostatni gwizdek sędziego Mycia w pierwszej części spotkania i piłkarze schodzą do szatni.

• Rzuchowski z wolnego uderzył wprost w mur.

• Jacek Podgórski ukarany kartką za faul w środkowej strefie boiska.

• Bielak bardzo źle próbował wstrzelić futbolówkę przed bramkę Gostomskiego, w wyniku czego znalazła się ona za linią końcową.

• Monterde z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Rzuchowski i głową oddał bardzo groźny strzał na bramkę, lecz Gostomski popisał się znakomitą paradą.

• Zawistowski z rzutu wolnego z dużej odległości uderzył tuż obok słupka.

• Za żywiołowe dyskusje z arbitrem żółtym kartonikiem napomniany Wacławczyk.

• Bieszczad pewnie broni uderzenia Zawistowkiego z rzutu wolnego.

• Kolejny rzut wolny dla Chojniczanki, tym razem z około 25. metrów na wprost od bramki Bytovii.

• Grzelak dogrywa w pole karne, lecz z futbolówką radzą sobie defensorzy z Bytowa.

• Mikołajczak faulowany tuż przed polem karnym gości.

• Wacławczyk niecelnie trafia w piłkę w polu karnym Chojniczanki i ląduje ona za linią końcową.

• Zła próba dogrania w pole karne w wykonaniu Grzelaka. Grę wznowi Bieszczad.

• Naciskany przez Pietruszkę Klichowicz wychodzi z piłką na aut.

• Próba dośrodkowania Montedre zablokowana przez obrońców.

• Mikołajczak faulowany w kole środkowym.

• Zawistowski z rzutu wolnego dogrywa w pole karne, gdzie do piłki dopada Rybski i umieszcza ją w siatce!

• Niedziela faulowany na wysokości pola karnego rywali, Chojniczanka stanie przed dogodną szansą na strzelenie bramki.

• Niedziela zagrał w tzw. uliczkę do Podgórskiego, którego jednak uprzedził wychodzący z bramki Bieszczad.

• Długie podanie do wbiegającego na wolne pole Monterde, lecz liniowy unosi chorągiewkę.

• Gostomski piąstkuje piłkę na aut po dośrodkowaniu Bielaka ze stałego fragmentu gry.

• Bielak faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego Chojniczanki.

• Podgórski po uderzeniu z pierwszej piłki zza pola karnego posłał futbolówkę ponad poprzeczką.

• Klichowski z prawego skrzydła dograł w pole karne, Biernat eksportował piłkę na rzut rożny.

• Po wstrzeleniu Grzelaka w szesnastkę piłka po głowie Biernata opuściła pole gry.

• Mikołajczak faulowany w pojedynku powietrznym na połowie rywali.

• Zaczynamy! Przy piłce zawodnicy Bytovii.

• Gospodarze wystąpią dzisiaj w swoich tradycyjnych, czerwono-żółtych strojach; zawodnicy z Bytowa zaprezentują się w biało-czarnych trykotach.

• Zawodnicy już na murawie, jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy!

• W rundzie jesiennej po zaciętym meczu w Bytowie Chojniczanka wygrała 1:0. Jak będzie dzisiaj? O tym przekonacie się, śledząc relację na GOL24.pl, miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie.

• Dla obydwu zespołów spotkanie to będzie "meczem o wszystko". Gospodarze tracą zaledwie dwa punkty do miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy i zwycięstwo z zespołem z Bytowa bardzo ich przybliży do tego celu. Goście znajdują się na przeciwległym biegunie ligowej tabeli. W tym momencie znajdują się w strefie spadkowej i aby realnie myśleć o utrzymaniu, muszą zdobyć punkty na stadionie lokalnego rywala.

• Witam z Chojnic, gdzie już o 18:00 w meczu 32. kolejki Nice I ligi zmierzą się lokalni rywale z województwa pomorskiego - Chojniczanka Chojnice i Bytovia Bytów.

red, Piotr Hukało

Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE

Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE ©Krzysztof Piotrkowski / Polska Press

Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. W pierwszoligowych derbach Pomorza zmierzą się dzisiaj Chojniczanka Chojnice i Drutex-Bytovia Bytów. Oba zespoły mają zgoła odmienne cele. Gospodarze ciągle marzą o awansie do Ekstraklasy, goście muszą bronić się przed spadkiem. Czyja motywacja okaże się silniejsza?

Choć trudno mówić o derbowej historii pojedynków drużyn z Chojnic i Bytowa, to mecze obu ekip sprawiają, że serca kibiców biją szybciej. Oba miasta dzieli bowiem zaledwie 60 kilometrów, co sprawia, że spotkania oglądają tłumy widzów.
W tym meczach nikt na boisku nie odpuszcza, a gra często toczy się na pograniczu faulu. Wszystko wskazuje na to, że i tak będzie w najbliższą niedzielę. Chojniczanka i Drutex-Bytovia nadal mają o co grać. Obie ekipy nie są nadal pewne swojej przyszłości, choć walczą o zupełnie inne cele.

Piłkarze Artura Derbina w środę dokonali nie lada sztuki, pokonując rewelacyjną na wiosnę Olimpię Grudziądz. Dodatkowo wyniki na pozostałych boiskach ułożyły się prawie idealnie dla „Chojny”. Efekt? Balon z napisem „Chojniczanka w ekstraklasie” zrobił się jakby trochę większy.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, że nam zależy, że nadal nie składamy broni - mówi Paweł Zawistowski. - Dużo ludzi już nas skreśliło. Mieliśmy słabszy początek, nie ma co ukrywać, co prawda nie przegrywaliśmy, ale brakowało zwycięstwa, które by nas nakręciło. Ten ostatni mecz był nam potrzebnym, bo wygraliśmy z rywalem w bezpośrednim starciu i to może być przełamanie - dodaje kapitan Chojniczanki.

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Chojniczanka po środowej kolejce wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli Nice I ligi i do drugiej lokaty, która zapewnia awans do Lotto Ekstraklasy, traci dwa punkty. Terminarz sprzyja, bo wśród rywali „Chojny” tylko Bytovia jeszcze o coś gra - gra o utrzymanie.

Drużyna Adriana Stawskiego krok w kierunku pozostania na zapleczu ekstraklasy zrobiła w środę, pokonując 2:1 Chrobrego Głogów. Choć trzy punkty, które Drutex-Bytovia przypisała obie w tym tygodniu nie pozwoliły wygrzebać się ze strefy spadkowej, to tchnęły jednak sporo optymizmu.

- Jeszcze nas nie zakopali i nie pogrzebali - powiedział Adrian Stawski, trener Druteksu-Bytovii. - Do rozegrania pozostały nam jeszcze trzy mecze. Zrobimy wszystko, żeby wygrać w niedzielę z Chojniczanką. Co trzeba zrobić, żeby wygrać to spotkanie? Przede wszystkim piłkarze muszą dać z siebie wszystko od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Cały zespół musi walczyć od początku do końca. Liga jest bardzo trudna i mamy tego świadomość. Na pewno będziemy walczyć do samego końca na pełnych obrotach w każdym ze spotkań, które pozostały do rozegrania. Emocje już są duże i z każdym kolejnym pojedynkiem będą jeszcze większe. Musimy wytrzymać presję, która się stworzyła wokół drużyny - dodaje.

Pomorskie derby w I lidze zapowiadają się zatem arcyciekawie. Obie ekipy mają szansę sięgnąć marzeń. Aby to osiągnąć potrzebują kompletu punktów. Początek spotkania w niedzielę o godz. 18 na stadionie miejskim w Chojnicach.

Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów TRANSMISJA TV
Mecz Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo z niniejszego spotkania zapraszamy na GOL24.pl.