Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice. Gdzie oglądać w...

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 20. kolejka
2017-03-04 17:45

Chojniczanka Chojnice

2

GKS Katowice

2

• KONIEC! W hicie kolejki Chojniczanka Chojnice remisuje 2-2 z GKS-em Katowice. Gospodarze przegrywali już 0-2, ale zdołali wyrwać punkt z tego starcia. Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy dobrego wieczoru.

• Taktyczny faul Rafała Grzelaka. Słuszna kartka.

• Trzy minuty doliczone.

• Dośrodkowanie w pole karne GKS-u, Kieruzel urwał się spod krycia, ale uderzył niedokładnie.

• Ostatnia zmiana w zespole Chojniczanki. Jakub Biskup zmieniony przez Michała Jakóbowskiego.

• Dośrodkowanie Lisowskiego, ale piłka nie doleciała do Mikołajczaka.

• Lebedyński trafia w słupek!

• Strzał Kalinkowskiego zablokowany, ale piłka nabrała dziwnej rotacji i mogła zaskoczyć Budziłka.

• Tomasz Foszmańczyk zmieniony przez Adriana Frańczaka.

• Hieronim Gierszewski wchodzi za Jacka Podgórskiego.

• Dawid Abramowicz mocno uderzył w polu karnym, szukając krótkiego słupka, ale Budziłek skutecznie interweniuje.

• Lisowski niepilnowany na prawej stronie, wycofuje przed pole karne do Rafała Grzelaka, ale jego strzał zablokowany.

• Jeden z asystentów Piotra Gruszki usunięty na trybuny i bezsensownie prowokuje kibiców GieKSy.

• Wrzutka na długi słupek z rzutu wolnego, zgranie piłki na drugi słupek i Andrzej Rybski zamyka akcję.

• ANDRZEJ RYBSKI!!! 2-2 W CHOJNICACH!!!

• Tomasz Foszmańczyk z kartką za faul taktyczny.

• Damian Garbacik wyciął Mikołajczaka tuż przed linią pola karnego.

• Dośrodkowanie Biskupa wprost na głowę Kamińskiego.

• Abramowicz wyszedł na obieg Lebedyńskiemu, Abramowicz zacentrował, ale Kieruzel skutecznie wybija piłkę poza boisko.

• Rafał Grzelak już na boisku. Zmienił Mariusza Kryszaka.

• Druga zmiana w ekipy przyjezdnych. Grzegorz Goncerz opuszcza murawę, a w jego miejsce Mikołaj Lebedyński.

• Wrzutka Rybskiego prawie znalazła adresata, czyli Mikołajczaka. Chojniczanka wciąż w natarciu.

• Damian Garbacik wchodzi za Kamila Jóźwiaka.

• Wrzutka z rogu, nabiegał na piłkę zawodni z Chojnic i z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Silne uderzenie zza pola karnego Chojniczanki, będzie korner.

• Uderzenie z rzutu wolnego, Abramowicz broni, dobitka jednak niecelna.

• Pierwsze minuty dla Chojniczanki. Do gospodarze utrzymują się przy piłce i naciskają na pole karne rywali.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, uderzenie głową jednak bardzo lekkie i Abramowicz bez kłopotu wyłapuje piłkę.

• Niedokładnie dośrodkowana piłka w pole karne GKS-u, Wisio wybija futbolówkę, ale chwilę później faulowany piłkarz Chojniczanki. Rzut wolny z około dwudziestu pięciu metrów od bramki.

• Faul taktyczny Kamińskiego, ale arbiter nie pokazał żółtej kartki. Chojniczanka wznowi z rzutu wolnego.

• Dochodząca piłka do bramki Abramowicza, ale defensorzy GKS-y wybijają piłkę na rzut rożny.

• Po kwadransie wracamy na murawę!

• Koniec pierwszej połowy. Sporo działo się w tej części gry. Oby tak dalej w drugiej połowie.

• Zawistowski mocno uderzył z rzutu wolnego i piękna parada Abramowicza w bramce.

• Marcin Biernat nieprzepisowo zatrzymywał Prokicia i dostał za to żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka przedłużona głową z krótkiego słupka, a na długim zamykał ją Marcin Biernat, który trafiał dziś do dwóch bramek.

• MARCIN BIERNAT STRZELA GOLA KONTAKTOWEGO! CHOJNICZANKA 1-2 GKS KATOWICE!

• Ojojoj, fatalny błąd arbitra. Piłka minęła linię całym obwodem, jednak sędzia nie zalicza dobrego gola dla Chojniczanki.

• Wrzutka z autu Abramowicza, strzał Prokicia z kilku metrów zablokowany.

• Stuprocentowa okazja dla Chojniczanki! Golkiper GKS-u leżał już na murawie, a Mikołajczyk trafił wprost w bramkarza rywali!

• Delikatna wcinka Kalinkowskiego do Prokicia, jednak piłka nieco za mocno zagrana.

• Dochodząca piłka na krótki słupek, ale ułamek sekundy za późno wszedł w piątkę Prokić.

• Po raz kolejny uruchomiony Abramowicz na lewej stronie, ale jego próba dośrodkowania została zablokowana. Korner na GieKSy.

• Długi wyrzut z autu Abramowicza i piłka leci wprost w rękawice Budziłka.

• Po trafieniu samobójczym gra na stadionie w Chojnicach nieco się uspokoiła. Sporo walki w środku pola, zero sytuacji bramkowych.

• Dośrodkowanie z lewej strony, obrońca Chojniczanki chciał wybić piłkę na rzut rożny, ale przypadkowo wpakował ją do własnej siatki.

• GOL SAMOBÓJCZY MARCINA BIERNATA!!! 2-0 DLA GKS-U KATOWICE!!!

• Mikołajczak uderzył z około trzydziestu metrów z woleja, ale bez kłopotów łapie piłkę Abramowicz.

• Sporo brzydkiej gry w ostatnich minutach. Kilka fauli w okolicy środka boiska w odstępie kilkudziesięciu sekund.

• Kieruzel fauluje Prokicia, ale obyło się bez kartki. Oszczędził stopera Mariusz Złotek.

• Podgórski był w znakomitej okazji kilka metrów od bramki rywala, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

• Kontra GKS-u, Foszmańczyk wypuszcza Prokicia, ten nawija obrońcę i pewnie pokonuje golkipera Chojniczanki.

• GOOOOOL!!! ANDREJA PROKIĆ!!! 1-0 DLA GKS-U!!!

• Akcja GKS-u Katowice przerwana przez arbitra - spalony.

• Ponownie płaski, silny wyrzut z autu lewego obrońcy GKS-u, ale tym razem zagranie niezbyt dokładne i piłka w rękach Budziłka.

• Pojedynek bark w bark Lisowskiego z Jóżwiakiem. Starcie na plus dla obrońcy Chojniczanki.

• Znów daleko wrzucona piłka z autu Abramowicza i Prokić w tempo wyskoczył do główki, lecz trafił w bramkarza z Chojnic.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego wypiąstkował Łukasz Budziłek.

• Uderzenie z dystansu Dawida Abramowicza, piłka zablokowana i korner dla GKS-u.

• Długo konstruowali atak pozycyjny przyjezdni, ale Jóźwiak zniweczył to niecelnym podaniem.

• Zbyt lekkie podanie Kieruzela do bramkarza, ale Budziłek był na posterunku i na czas wybił futbolówkę.

• Mikołajczak mocno strzela, ale trafia wprost w Mateusza Abramowicza.

• Starcie Pietruszki z Foszmańczukiem w środkowej strefie i mamy rzut wolny dla GieKSy.

• Daleki wyrzut z autu Dawida Abramowicza, ale Kieruzel wybija piłkę z pola karnego.

• Mariusz Złotek gwiżdże po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu ekip już na murawie.

• - Cieszę się z tego, że w całym tym okresie, który jest za nami, pracowaliśmy w bardzo dobrych warunkach. Wszyscy piłkarze są zdrowi i do mojej dyspozycji. To dla nas bardzo ważna informacja, że przygotowania przebiegły w zdrowiu i wszyscy trenują. Sprawdziliśmy się w spotkaniach z wymagającymi rywalami, mecze stały na dobrym poziomie - powiedział przed meczem trener GKS-u Katowice, Jerzy Brzęczek.

• - To pierwsze miejsce po jesieni jest dla nas zaskoczeniem. Wiedzieliśmy, że kadra jest niezła, ale nie wiedzieliśmy, że wszystko tak dobrze się potoczy. Chcielibyśmy wykorzystać sytuację – mówił wiceprezes Chojniczanki, Jarosław Klauzo.

• Przypomnijmy, że w meczu tych drużyn w rundzie jesiennej padł remis 1-1.

• Ławka rezerwowych GKS-u: Nowak, Garbacik, Cerimagić, Szołtys, Frańczak, Sapała, Lebedyński.

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Gostomski, Markowski, Mikita, Grzelak, Jakóbowski, Niedziela, Gierszewski.

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Widoczne są one w panelu po prawej stronie.

• Dzień dobry! Rozpoczynamy relację na żywo z hitu Nice 1. ligi! Dziś lider, Chojniczanka Chojnice, podejmie u siebie wicelidera tabeli, GKS Katowice!

Patryk Syngierski

Chojniczanka - GKS Katowice LIVE! Dla kogo mecz na szczycie 1. ligi?
1/4
przejdź do galerii

Chojniczanka - GKS Katowice LIVE! Dla kogo mecz na szczycie 1. ligi? ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice ONLINE. W tym tygodniu po przerwie zimowej do gry wracają kluby Nice 1. ligi. Już w pierwszej kolejce po wznowieniu rozgrywek dojdzie do pojedynku, który może mieć kluczowe znaczenie w rywalizacji o awans do Lotto Ekstraklasy. W Chojnicach lider rozgrywek - Chojniczanka zmierzy się z plasującym się na drugim miejscu w ligowej tabeli GKS-em Katowice. Relacja LIVE w GOL24 od 17:45.

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice ONLINE

Po 19. kolejkach, które zostały rozegrane jesienią ligowej stawce na zapleczu ekstraklasy przewodzi drużyna z Chojnic z 36. punktami na koncie, lecz ledwie jedno "oczko" mniej w dotychczasowych spotkaniach zgromadzili zawodnicy katowickiej GieKSy.
Sobotnie spotkanie zadecyduje zatem o tym, która z tych drużyn będzie górowała nad pozostałymi ekipami 1. ligi po 20. kolejce rozgrywek. Chojniczanie mogą być jednak pewni, że po meczu z GKS-em nadal będą zajmowali miejsce w strefie premiowanej awansem, mają oni bowiem przewagę trzech punktów nad czwartym w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Pewni tego nie mogą być z kolei katowiczanie, którzy w przypadku porażki w Chojnicach i zwycięstwa Zagłębia spadną na trzecią pozycję.

Dwie najlepsze drużyny pierwszego etapu sezonu 1. ligi w przerwie zimowej zdołały zatrzymać wszystkich kluczowych zawodników, w obu klubach pojawiły się jednak nowe twarze. Jedną z najbardziej istotnych roszad, jakie nastąpiły w Chojniczance jest objęcie funkcji trenera przez Piotra Gruszkę, dla którego sobotni mecz będzie oficjalnym debiutem w tej roli. Przypomnijmy, że przed zakończeniem rundy jesiennej do Korony Kielce odszedł dotychczasowy szkoleniowiec chojniczan - Maciej Bartoszek, którego w ostatnich meczach przed zimową przerwą zastępował drugi trener Chojniczanki - Hermes Neves Soares. Drużynie z Chojnic w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pomoże pięciu nowych graczy, którzy zostali pozyskani w ostatnim czasie. Dwóch z nich ma na swoim koncie występy w reprezentacjach swoich krajów - Paweł Golański (ostatnio bez klubu) rozegrał kilkanaście spotkań w koszule z białym orzełkiem na piersi, zdobywając w nich jedną bramkę, zagrał m.in. w dwóch meczach podczas Euro 2008. Drugim zawodnikiem z występami w reprezentacji narodowej jest Litwin Karolis Chvedukas, który w pierwszej rundzie reprezentował barwy chorwackiego RNK Split. Drużynę z Chojnic zasilili także Michał Przybyła (ostatnio Korona Kielce), Michał Suchanek (Legia II Warszawa) oraz bramkarz Maciej Gostomski (Korona Kielce), który ma na swoim koncie m.in. Mistrzostwo Polski z Lechem Poznań.

Szansę debiutu w barwach klubu ze Śląska w sobotę być może otrzyma czterech zawodników. Po siedemnastu latach występów w zagranicznych klubach do Polski wrócił Tomasz Wisio, który w ostatnich latach był zawodnikiem austriackiego Niederösterreich Sankt Pölten. Wychowanek Zagłębia Lubin wcześniej występował także w Niemczech i Grecji. Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił GieKSę jest były młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny - Armin Ćerimagić (ostatnio Górnik Zabrze). Do katowickiej drużyny na zasadzie wypożyczenia dołączyli też Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań i Igor Sapała z Piasta Gliwice.

Chojniczanka Chojnice i GKS Katowice do tej pory rozegrały między sobą osiem oficjalnych spotkań. Historia rywalizacji pomiędzy tymi zespołami sięga 1971 roku i rozgrywek o Puchar Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek grająca wówczas w klasie okręgowej Chojniczanka przegrała na własnym stadionie 0:1 z występującą także wtedy na drugim szczeblu rozgrywek GieKSą. Do kolejnej potyczki na linii Chojnice - Katowice doszło dopiero po awansie chojniczan do I ligi w 2013 roku. Od tej pory dwukrotnie górą okazali się być zawodnicy ze Śląska i aż pięć razy obydwie drużyny dzieliły się zdobyczą punktową. W pierwszej rundzie bieżącego sezonu na stadionie przy Bukowej w Katowicach padł remis 1:1.

Po bardzo udanej pierwszej rundzie w naturalny sposób obydwie drużyny należy stawiać w roli faworytów do awansu. Jeśli uda im się zachować formę z jesieni, z całą pewnością do końca rozgrywek będą one rywalizowały o Lotto Ekstraklasę.Ewentualny zwycięzca rywalizacji pomiędzy Chojniczanką i GKS-em Katowice wykona bardzo duży krok w stronę awansu, jednak biorąc pod uwagę ilość kolejek, które pozostały do końca sezonu, nawet po tym meczu nie będzie można jeszcze wyrokować, kto w czerwcu opuści zaplecze ekstraklasy. Z całą pewnością można oczekiwać, że rywalizacja dwóch najlepszych drużyn ligowej tabeli będzie stała na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o emocje, jak i poziom sportowy. Początek rywalizacji zaplanowany jest na 17:45.

Przypuszczalne składy:

Chojniczanka Chojnice: Budziłek - Lisowski, Kieruzel, Markowski, Pietruszka - Biskup, Podgórski, Chvedukas, Zawistowski, Rybski - Mikołajczak.

GKS Katowice: M. Abramowicz - Czerwiński, Kamiński, Wisio, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Kalinkowski, Zejdler, Cerimagić, Jóźwiak - Lebedyński (Goncerz).

Forma w ostatnich meczach:

Chojniczanka Chojnice:
Chojniczanka - Stomil Olsztyn 0:1 (sparing)
Chojniczanka - Elana Toruń 3:4 (sparing)
Chojniczanka - Rasel Rygowo 6:0 (sparing)

GKS Katowice:
GKS - Chrobry Głogów 0:1 (sparing)
GKS - Lokomotiw Tbilisi 1:2 (sparing)
GKS - Wołyń Łuck 2:0 (sparing)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

GKS Katowice - Chojniczanka 1:1 (1 liga, 13.08.2016)
GKS Katowice - Chojniczanka 2:2 (1 liga, 11.05.2016)
Chojniczanka - GKS Katowice 0:2 (1 liga, 17.10.2015)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Mecz Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. Prosto z Chojnic komentować będą Marcin Feddek i Tomasz Łapiński. W rolę reportera z murawy wcieli się Sebastian Staszewski. Relacja LIVE z meczu Chojniczanka - GKS Katowice w GOL24.pl

Chojniczanka przed wiosną: Chojnice... z Ekstraklasą? [RAPORT]