Mecz Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork ONLINE. Zapomnieć...

Mecz Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork ONLINE. Zapomnieć o Zabrzu, dotrzymać kroku

Fortuna 1 Liga, 30. kolejka
2017-05-13 18:00

Chojniczanka Chojnice

1

MKS Kluczbork

1

• Koniec meczu! MKS Kluczbork sensacyjnie remisuje z Chojniczanką 1:1. Dla gości jest to ledwie czwarty punkt w meczu wyjazdowym w tym sezonie. Dziękuję za uwagę, to na tyle z Chojnic.

• Chojniczanka będzie wykonywała rzut wolny z linii środkowej.

• Sędzia doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry.

• Kościelniak napomniany za zbyt powolne opuszczanie boiska.

• Kościelniak opuszcza boisko. W jego miejsce wejdzie Michalewski.

• Biernat z półobrotu trafił w słupek, piłka odbiła się jeszcze od bramkarza, lecz jakimś cudem nie znalazła drogi do bramki!

• Kolejny rzut rożny dla Chojniczanki.

• Dobre dośrodkowanie Mikity, lecz nikt nie zdołał dojść do piłki.

• Chojniczanka od kilku minut gra na tzw. aferę, raz za razem posyłając długie piłki w okolice pola karnego MKS-u.

• Mikita zmienił na boisku Rybskiego.

• Lisowski z szesnastu metrów uderzał z woleja, lecz piłka powędrowała minimalnie obok słupka.

• Niziołek zza pola karnego uderzył ponad bramkę rywali.

• Na boisku pojawi się Swędrowski, któremu miejsca ustępuje kontuzjowany Essam.

• Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za faul na Kościelniaku. Wydawało się jednak, że jego interwencja była czysta.

• Jakóbowski zmienił Pietruszkę.

• Po serii zwodów w polu karnym Biernat dograł przed bramkę rywali do Biskupa, który z metra trafił wprost w bramkarza.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Kubiaka zastąpił Kwaśniewski.

• Mikołajczak fauluje Brodzińskiego w walce o piłkę w polu karnym rywali.

• Mikołajczak obrócił się z rywalem na plecach i dośrodkował w pole karne, lecz po raz kolejny na rzut rożny futbolówkę eksportują goście.

• Kościelniak wbiegł w pole karne Chojniczanki i z ostrego kąta uderzył tuż obok spojenia poprzeczki ze słupkiem.

• Mikołajczak próbował dograć piłkę spod linii końcowej, lecz na rzut rożny wybijają ją rywale.

• Mikołajczak oddał miękki strzał z około piętnastu metrów, lecz dobrze ustawiony był bramkarz MKS-u.

• Za dyskusje z arbitrem napomniany został także kapitan gości - Rafał Niziołek.

• Gierak ukarany żółtą kartką za kolejny faul na Mikołajczaku.

• Nitkiewicz wstrzelił futbolówkę po ziemi przed bramkę Gostomskiego, lecz skutecznie interweniował Lisowski.

• Pierwsza zmiana w szeregach Chojniczanki. Dobrze prezentującego się dzisiaj Kosakiewicza zmieni Biskup.

• Pietruszka dośrodkował do wbiegającego w pole karne Podgórskiego. Ten jednak za bardzo podszedł pod piłkę i jego strzał okazał się być niecelny.

• Podgórski nie doszedł do długiej piłki od Pietruszki. Od bramki wznowi golkiper gości.

• Grzelak fauluje wyprowadzającego kontratak Niziołka.

• Słaby strzał Niziołka zza pola karnego, bez problemu futbolówkę łapie Gostomski.

• Dośrodkowanie Nitkiewicza zablokowane przez obrońców, z narożnika wznowią goście.

• Gierak odpycha rękoma Mikołajczaka, rzut wolny dla gospodarzy.

• Dogranie z rzutu rożnego przed pole karne do Deji, który oddał bardzo silny strzał nad bramkę rywali.

• Orłowicz dogrywał w pole karne, na rzut rożny piłkę wybił głową Markowski.

• Zawistowski dośrodkowywał z narożnika boiska, nie pomylili się jednak kluczborczanie w obronie.

• Kosakiewicz dobrze znalazł w polu karnym niepilnowanego Zawistowskiego, jednak kapitan Chojniczanki nie zdołał opanować piłki.

• Zaczynamy drugą część spotkania, od środka grę wznowili goście z Kluczborka.

• Zawodnicy już powoli pojawiają się na murawie, za chwilę zaczynamy drugą połowę meczu.

• Po pierwszej połowie w Chojniczanka remisuje z MKS-em Kluczbork 1:1. W pierwszych 45. minutach przewagę w grze mieli gospodarze, lecz szybko strzelona bramka przez gości nie pozwoliła im zejść na przerwę z korzystnym wynikiem. Czy którejś z drużyn uda się strzelić gola na wagę trzech punktów? O tym przekonamy się już po przerwie, zostańcie z nami.

• Ostatni gwizdek sędziego Opalińskiego w pierwszej części meczu, zawodnicy schodzą na przerwę.

• Pierwsza połowa potrwa co najmniej minutę dłużej.

• Kościelniak dogrywał w pole karne, lecz jako pierwszy do futbolówki doskoczył Gostomski.

• Gierak otrzymał słowne upomnienie od arbitra za faul na Mikołajczaku w środkowej strefie boiska.

• Kubiak spróbował uderzać z dużej odległości, lecz jego strzał wylądował przy bramie wjazdowej.

• Kosakiewicz dobrze wyrzucił piłkę z autu na wysokości pola karnego. Doskoczył do niej Zawistowski, lecz jego strzał głową powędrował nad poprzeczką.

• Kosakiewicz zabawił się teraz w polu karnym z obrońcami gości. Po zgubieniu krycia próbował wkręcić piłkę przy dalszym słupku, lecz piłka powędrowała obok bramki Wnuka.

• W starciu z własnym bramkarzem ucierpiał Nitkiewicz.

• Niziołek w kole środkowym sfaulował w pojedynku główkowym Zawistowskiego.

• Kościelniak z ostrego kąta uderzał na bramkę Gostomskiego, lecz bez problemu futbolówkę wyłapał golkiper gospodarzy.

• Lisowski wślizgiem na wysokości swojego pola karnego wybił na aut piłkę spod nóg rozpędzonego Kubiaka. Ważna interwencja zawodnika z Chojnic.

• W polu karne o dojście do piłki walczyli Podgórski z Gierakiem. Lepszy w tym starciu okazał się zawodnik z Kluczborka, który skutecznie zablokował młodego zawodnika Chojniczanki. Od bramki grę wznowi golkiper.

• Jest wyrównanie! Mikołajczak dośrodkował w pole karne spod linii bocznej, a do piłki najlepiej udało się doskoczyć Kosakiewiczowi, który tym samym doprowadził do remisu.

• Grzelak dośrodkował w pole karne, obrońcy strącili piłę przed pole karne, gdzie dopadł do niej Kosakiewicz i oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę.

• Podgórski próbował dośrodkować w pole karne, piłkę na rzut rożny wybił jednak Brodziński.

• Kosakiewicz wyłożył piłkę na szesnasty metr od bramki, skąd strzał oddał nabiegający na nią Podgórski. Jego uderzenie powędrowało jednak tuż obok słupka.

• Gol dla MKS-u Kluczbork! Nitkiewicz dograł z wolnego wprost na głowę Essama, który bez problemu umieścił piłkę w siatce rywali!

• Lisowski około 25 metrów od własnej bramki sfaulował rozpędzonego Kubiaka.

• Lisowski wbiegł z piłką w pole karne, dograł w pole bramkowe, lecz jego podanie okazało się być za głębokie i futbolówka wylądowała w rękach Wnuka.

• Nitkiewicz posłał długą piłkę w pole karne rywali, lecz nie znalazła ona żadnego adresata.

• Podgórski fauluje Niziołka w środkowej strefie boiska.

• Zaczynamy pierwszą część spotkania, przy piłce grający dziś na żółto-czerwono gospodarze, goście występują dzisiaj w biało-niebieskich trykotach.

• Zawodnicy już na murawie. Jeszcze tylko losowanie stron i zaczynamy!

• Witam ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach, gdzie za kilka minut miejscowa Chojniczanka zmierzy się z MKS-em Kluczbork. Gospodarze na ten moment plasują się na szóstym miejscu w ligowej tabeli, lecz w przypadku zwycięstwa w dzisiejszym meczu, wywindują się oni na pozycję wicelidera. Zawodnicy z Kluczborka mają już wręcz iluzoryczne szanse na pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy i ich wygrana w Chojnicach byłaby nie lada niespodzianką. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie przekonamy się jednak za niespełna dwie godziny, bądźcie z nami!

Jakub Treć

Chojniczanka - MKS Kluczbork LIVE! Zapomnieć o Zabrzu, dotrzymać kroku czołówce

Chojniczanka - MKS Kluczbork LIVE! Zapomnieć o Zabrzu, dotrzymać kroku czołówce ©Krzysztof Kapica

Mecz Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork ONLINE. W 30. kolejce Nice I ligi Chojniczanka Chojnice podejmie MKS Kluczbork. Pozornie jest to pojedynek Dawida z Goliatem, ale w ostatnich tygodniach forma obydwu zespołów jest podobna. Chojniczanka, aby nie stracić kontaktu z czołówką potrzebuje zwycięstwa, natomiast goście z Kluczborka już chyba dawno pogodzili się z myślą, że spadną do II ligi i grają bez zbędnej presji. Początek spotkania o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork ONLINE

W pierwszym jesiennym meczu tych drużyn w Kluczborku padł remis 1:1. Dla MKS-u bramkę zdobył wówczas Kamil Nitkiewicz, który ma patent na zespół Chojniczanki. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego strzelili przeciwko drużynie z Chojnic w I lidze trzy bramki i wszystkie były autorstwa właśnie Nitkiewicza. Dzisiejszy pojedynek rozegrają również między sobą dwaj najskuteczniejsi strzelcy swoich zespołów. Andrzej Rybski i Rafał Nizołek dotychczas zgromadzili na swoim koncie po 8 bramek.

MKS Kluczbork zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z 20. punktami na koncie. Przed tygodniem odniósł dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie, pokonując Chrobrego Głogów 3:2. W tym spotkaniu piłkarze trenera Konwińskiego pokazali charakter, bo pierwsi stracili bramkę. Widać, że grają bez paraliżującej presji, bo już dawno oswoili się z myślą, że następny sezon spędzą w II lidze. Z tego powodu piłkarze z Opolszczyzny do Chojnic pojechali dziś rano, aby nie narażać klubu na dodatkowe koszty związane z noclegiem. - Koszt tego wyjazdu z noclegiem przekroczyłby 10 tys. złotych. Popatrzyliśmy na tabelę i stwierdziliśmy, że nie stać nas na takie marnotrawstwo - wyjaśnia prezes Wojciech Smolnik. MKS zdobył w ostatnich pięciu spotkaniach 4 punkty, tylko dwa więcej zgromadziła w tym czasie aspirującą w dalszym ciągu do awansu Chojniczanka.

Jeśli ktokolwiek z sympatyków Chojniczanki wyrażał niezadowolenie, gdy jego zespół cyklicznie remisował, teraz tęskni za tymi czasami. Defensywa Chojniczanki w ostatnim czasie jest jak szwajcarski ser. W pięciu ostatnich spotkaniach stracili aż 13 bramek, z czego aż 6 w ostatnim meczu z Górnikiem w Zabrzu. Właśnie nad grą defensywną pracował w tygodniu trener Artur Derbin.
- Zwracamy uwagę na grę zwłaszcza w defensywie, żeby ta nasza gra wyglądała lepiej pod tym względem niż w Zabrzu. Oczywiście chcielibyśmy również zagrać skutecznie z przodu. Namawiam chłopaków do tego, aby byli kreatywni w ofensywie, ale też będę wmawiał, że jeśli będziemy zdyscyplinowani w defensywie, to wyniki będą lepsze - mówił z nadzieją trener Derbin.

Chojniczanka zajmuje 6 miejsce mając 47 punktów na koncie i tracąc zaledwie 3 oczka do drugiej w tabeli Olimpii Grudziądz. Zresztą 50 punktów mają na koncie trzy zespoły, poza Olimpią również GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. Wydaje się, że jedną nogą w Ekstraklasie jest już Sandecja po wczorajszej wygranej w Katowicach. Zostaje zatem jedno wolne miejsce, a chętnych nie brakuje. Jeśli Chojniczanka myśli jeszcze o awansie, to obowiązkowo dzisiaj muszą zdobyć komplet punktów.

Do końca rozgrywek Chojniczanka rozegra jeszcze dwa mecze z bezpośrednimi rywalami, z Olimpią i z Wigrami. Obydwa spotkania na wyjeździe.- Zapraszam wszystkich kibiców na mecz z Kluczborkiem. Na pewno jest w nas chęć rewanżu, a właściwie chęć zmazania plamy po ostatnim nieprzyjemnym dla nas meczu w Zabrzu. Teraz będziemy chcieli z całych sił zmazać tą plamę i dać szczęście nam i kibicom - podsumowuje i zaprasza Artur Derbin.

Przewidywane składy:

Chojniczanka: Budziłek - Golański, Markowski, Kosakiewicz, Biernat - Podgórski, Zawistowski, Biskup, Rybski, Grzelak - Mikołajczak.

MKS Kluczbork: Wnuk - Orłowski, Gierak, Brodziński, Kościelniak - Skoczylas, Niziołek, Kubiak, Kojder, Nitkiewicz - Deja.

Sędzia: Marek Opaliński (Lubin)

Ostatnie mecze w Nice I lidze:

Chojniczanka Chojnice:
Górnik 6:1 Chojniczanka (5 maja 2017)
Chojniczanka 1:2 Sandecja (29 kwietnia 2017)
Pogoń 1:2 Chojniczanka (22 kwietnia 2017)
Chojniczanka 1:4 Tychy (15 kwietnia 2017)
Stal 0:1 Chojniczanka (7 kwietnia 2017)

MKS Kluczbork:
Kluczbork 3:2 Chrobry (6 maja 2017)
Wigry 2:0 Kluczbork (29 kwietnia 2017)
Kluczbork 2:2 Drutex-Bytovia (22 kwietnia 2017)
Olimpia 2:0 Kluczbork (15 kwietnia 2017)
Kluczbork 0:4 Zagłębie (8 kwietnia 2017)

Mecz Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork TRANSMISJA TV
Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji z tego spotkania. Na tekstową relację na żywo zapraszamy do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.