Mecz Chojniczanka - Sandecja LIVE! Zagrają o fotel lidera

Chojniczanka Chojnice

1

Sandecja Nowy Sącz

2

• Dzisiejsze spotkanie można podsumować jednym zdaniem: Chojniczanka grała, Sandecja strzelała. Mecz zakończył się zwycięstwem Sandecji 2:1, co pozwoli tej drużynie na utrzymanie pozycji lidera Nice 1. ligi. Dziękuję za śledzenie relacji, to na tyle z Chojnic.

• Sędzia Mariusz Złotek odgwizduje zakończenie meczu.

• Gierszewski dograł w pole karne, piłkę głową zgrał Pietruszka, a wślizgiem w siatce umieścił ją Biernat.

• Mecz potrwa minimum trzy minuty dłużej.

• Ostatnia zmiana w Sandecji. Dudzica zastąpił Jurkowski.

• Kosakiewicz dośrodkował w pole karne, do piłki doskoczył Gierszewski, lecz oddał bardzo słaby strzał i bez problemu wyłapał ją Radliński.

• Rybski idealnie dograł piłkę na głowę Tomasza Mikołajczaka, który oddał jednak strzał ponad poprzeczką.

• Charles Trafford zastąpił Bartłomieja Kasprzaka.

• Baran fauluje Jakóbowskiego przy linii bocznej.

• Boisko opuszcza Paweł Golański. Byłego reprezentanta Polski zmienił Michał Jakóbowski.

• Chwila nieuwagi zawodników Chojniczanki, drugi(!) celny strzał na bramkę Budziłka w tym meczu i goście prowadzą już 2:0. Tym razem do siatki trafił Adrian Danek.

• Ależ zakotłowało się pod bramką Radlińskiego! Piłka znalazła nawet drogę do siatki, lecz liniowy zasygnalizował spalonego.

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Podgórskiego zmienił Gierszewski.

• Dobry kontratak Sandecji zakończony stratą piłki Kubana w polu karnym.

• Pietruszka próbował oddać strzał zza pola karnego, lecz piłka zatrzymała się na plecach Danka.

• Zły strzał Kieruzela z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Chojniczanki i opuściła boisko.

• Kosakiewicz faulowany metr od pola karnego rywali, może być groźnie!

• Obrońcy Sandecji bez problemu wybijają dośrodkowanie z narożnika boiska.

• Naciskany przez Podgórskiego Kuban wychodzi z piłką za linię końcową, rzut rożny dla gospodarzy.

• Łukasz Kosakiewicz zastąpi na boisku Jakuba Biskupa.

• Chvedukas dograł w pole karne, gdzie do piłki dobiegł Grzelak, który jednak nie zdołał opanować piłki i grę wznowi bramkarz.

• Boisko opuścił strzelec jedynej bramki w tym meczu - Filip Piszczek, w jego miejsce pojawił się Adrian Danek.

• Rozpędzony Mikołajczak wpadł z piłką w pole karne, chciał dograć do Biskupa, lecz podanie przeciął obrońca gości.

• Rybski dograł do wbiegającego na dobrą pozycję Mikołajczaka, któremu jednak nie udało się dobrze opanować futbolówki.

• Podgórski nieco na oślep dogrywał piłkę pod bramkę rywali, lecz przechwycił ją golkiper Sandecji.

• Chvedukas zagrywał "na pamięć", lecz nie znalazł swoim podaniem żadnego z kolegów i piłka wyszła na aut.

• Baran za koszulkę przytrzymywał Rybskiego, od rzutu wolnego grę wznowią zawodnicy Chojniczanki.

• Grzelak z rzutu wolnego uderza prosto w mur.

• Już w pierwszej akcji drugiej połowy tuż przed polem karnym faulowany Mikołajczak, gospodarze przed kolejną dobrą szansą na zdobycie bramki.

• Zaczynamy drugą część meczu! Przy piłce chojniczanie.

• Po pierwszej połowie na prowadzeniu goście. Wynik nie oddaje jednak przebiegu pierwszej połowy, bowiem zdecydowaną przewagę w grze mieli chojniczanie. To oni oddali więcej strzałów i dłużej utrzymywali się przy piłce. Końcowy rezultat jest jednak jeszcze sprawą otwartą i jeśli obraz gry nie ulegnie zmianie, gościom trudno będzie o dowiezienie korzystnego wyniku do końca meczu. Zapraszamy do śledzenia relacji po przerwie!

• Kolejny raz bliscy trafienia chojniczanie! Dogranie w pole karne, zgranie na drugi słupek, strzał głową i...poprzeczka!

• Piszczek podcina od tyłu rozpędzonego Golańskiego. Sędzia dyktuje rzut wolny, jednak graczowi Sandecji należała się chyba żółta kartka.

• Z rzutu wolnego piłkę tuż przed bramkę rywali dograł Grzelak, lecz udanie piąstkuje Radliński.

• Biskup wpadł z piłką w pole karne, dograł na głowę Rybskiemu, lecz ten minimalnie pudłuje!

• Grzelak posłał miękkie podanie w pole karne Sandecji, lecz jako pierwszy do piłki dopadł golkiper.

• Słaby fauluje Golańskiego przy linii bocznej na wysokości pola karnego gości.

• Rybski w głupi sposób fauluje Barana blisko linii środkowej, za co sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

• Słaby źle dośrodkowywał w pole karne. Piłka wylądowała daleko za linią końcową.

• Z piłką w pole karne wpadł rozpędzony Podgórski, lecz po interwencji obrońcy piłka odbiła się jeszcze od młodego zawodnika Chojniczanki i po raz kolejny grę wznowi golkiper zespołu z Nowego Sącza.

• Mikołajczak zagrywa ręką w polu karnym rywali, z rzutu wolnego grę wznowi Radliński.

• Golański po raz kolejny z wolnego strzela daleko od bramki.

• Bez piłki Mikołajczaka fauluje Szufryn, za co ukarany zostaje żółtym kartonikiem.

• Golański z rzutu wolnego uderza ponad bramką Sandecji.

• Grzelak faulowany tuż przed polem karnym. Gospodarze będą mieli dogodną okazję do wyrównania.

• Golański dośrodkowywał w pole karne, lecz jego podanie nie znalazło adresata i wylądowało za linią końcową.

• Baran otrzymał słowną reprymendę od arbitra za faul na Grzelaku.

• Ależ kapitalna interwencja Radlińskiego! Mikołajczak otrzymał świetne dogranie i oddał bardzo groźny strzał tuż przy słupku, lecz na rzut rożny futbolówkę po świetnej paradzie wybił golkiper gości.

• Długie podanie do Biskupa głową przeciął Szufryn. Gospodarze mają spore problemy ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji w ofensywie.

• Ależ fatalny błąd Biernata! Zawodnik Chojniczanki zagrał wprost pod nogi osamotnionego w polu karnym Chojniczanki Piszczka, a ten bez problemu umieścił piłkę w dolnym rogu bramki.

• Z kontratakiem ruszyła Chojniczanka, lecz po niecelnym podaniu piłkę stracił Rybski.

• Słaby uderzał z ostrego kąta, lecz dobrze interweniował Budziłek.

• Wrzutka w pole karne gospodarzy, lecz sytuację wyjaśnił dalekim wybiciem Jacek Podgórski.

• Zaczynamy! Przy piłce Sandecja.

• Zawodnicy obydwu zespołów już na murawie. Jeszce tylko losowanie stron i zaczynamy to, miejmy nadzieję, ciekawe widowisko. Gospodarze wystąpią w swoich tradycyjnych czerwono-żółtych stronach, goście zaprezentują się w czarno-białych trykotach.

• Miejmy nadzieję, że rywalizacja dwóch najlepszych drużyn zaplecza Lotto Ekstraklasy przyniesie nam sporo emocji. Zapraszam do śledzenia relacji na GOL24, pierwszy gwizdek o 18:00.

• Do dzisiejszego meczu obydwa zespoły przystąpią w nieco osłabionych składach. Do końca sezonu z powodu kontuzji nie zagra najlepszy strzelec gości - Maciej Małkowski, a z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zobaczymy Michała Gałeckiego z Sandecji i kapitana gospodarzy - Pawła Zawistowskiego.

• Dzisiejsze spotkanie będzie ósmym oficjalnym meczem Chojniczanki z Sandecją. W dotychczasowych pojedynkach obydwie drużyny wygrały po dwa razy i trzykrotnie dzieliły się punktami. W ostatnim meczu tych zespołów, w rundzie jesiennej tego sezonu, w Nowym Sączu padł remis 1:1.

• Witamy Chojnic, gdzie już za godzinę rozpocznie się mecz na szczycie Nice 1. Ligi. Wicelider rozgrywek - Chojniczanka podejmie lidera - Sandecję Nowy Sącz.

Jakub Treć

Chojniczanka - Sandecja LIVE! W Chojnicach o fotel lidera

Chojniczanka - Sandecja LIVE! W Chojnicach o fotel lidera ©Adrian Maras

Mecz Chojniczanka - Sandecja ONLINE. W hicie 28. kolejki Nice I ligi Chojniczanka Chojnice podejmie Sandecję Nowy Sącz. Będzie to zatem spotkanie aktualnego wicelidera z liderem. Chojniczanka przez długi okres czasu zajmowała fotel lidera, mimo długiej serii bez zwycięstwa. Jej miejsce zajęła właśnie Sandecja, która ma punkt przewagi nad drużyną Piotra Gruszki. Historia rywalizacji obydwu drużyn pokazuje, że zawsze były to mecze zacięte i bardzo wyrównane. Tym razem może być podobnie. Początek spotkania o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Chojniczanka - Sandecja ONLINE

Chojniczanka i Sandecja przed sezonem nie były wskazywane w gronie kandydatów do awansu. Obecnie już chyba nikt nie ma wątpliwości co do ich aspiracji w walce o wejście do Lotto Ekstraklasy. Gospodarze przez długi okres przewodzili w ligowej tabeli, ale seria remisów i niedawna porażka z GKS-em Tychy 1:4 spowodowała, że to Sandecja wskoczyła na fotel lidera.
Biało-czarni mają na swoim koncie 48 punktów i o punkt wyprzedzają swojego dzisiejszego rywala. Jesienią w Nowym Sączu padł remis 1:1, chociaż Chojniczanka zdobyła drugą bramkę, to sędzia Tomasz Wajda jej nie uznał, co wzbudziło później wiele kontrowersji. Historia jednak pokazuje, że mecze pomiędzy obiema drużynami zawsze są wyrównane. Dzisiejsze spotkanie będzie już ósmym w rywalizacji tych drużyn. Po dwa razy wygrywała Chojniczanka i Sandecja, a trzykrotnie mecz kończył się remisem. Najskuteczniejszym strzelcem tych spotkań jest Paweł Zawistowski. Pomocnik Chojniczanki czterokrotnie pokonywał bramkarza Sandecji.

Trener Radosław Mroczkowski nie ukrywał po ostatnim wygranym spotkaniu z Chrobrym, że najważniejsze są trzy punkty, a nie styl w jakim udało się je zdobyć. - Dla mnie ten mecz był taką zagadką, bo rozegraliśmy kolejne spotkanie w krótkim czasie. Mocno się zastanawiałem jak to będzie wyglądało, ale na pewno chłopaki pokazali dużo determinacji i było widać zaangażowanie od pierwszych minut. Oczywiście wiele rzeczy nam nie wychodziło dzisiaj, ale tych prób pozytywnych też było sporo i za to chciałbym pochwalić swoich zawodników. Liczą się przede wszystkim punkty, są one dla nas bardzo cenne i na pewno mamy sporo satysfakcji, że w tych ostatnich spotkaniach byliśmy skuteczni w ataku i w obronie. Może dużo tych bramek nie padło, ale też ich nie traciliśmy i to się liczy - mówił po ostatnim spotkaniu Radosław Mroczkowski. Rzeczywiście Sandecja wygrała cztery ostatnie spotkania i jest na fali wznoszącej. Do tego stopnia, że w Nowym Sączu już zaczęto się zastanawiać, gdzie Sandecja rozgrywała by mecze w Ekstraklasie w przypadku awansu. Wiadomo, że obecny stadion nie spełniłby wymogów, więc jedną z opcji jest gra na stadionie Stali w Mielcu. W ostatnich dniach sytuacja kadrowa Sandecji się nieco skomplikowała. Maciej Małkowski doznał kontuzji podczas środowego treningu. Najlepszy strzelec Biało-Czarnych w tym sezonie Nice I ligi (9 trafień) zerwał mięsień i nie zagra już do końca sezonu. Trudno będzie go zastąpić, ale jest to już problem trenera Mroczkowskiego.

Chojniczanka będzie starała się zmazać plamę po wstydliwej porażce z GKS-em Tychy. Kibice w Chojnicach wygwizdali swoich piłkarzy, chociaż była to dopiero druga porażka w sezonie. Drużyna z pomorza jest najczęściej remisującą w lidze (14 remisów), tym razem nikt z podziału punktów zadowolony nie będzie. Zwłaszcza, że tuż za plecami obydwu zespołów znajduje się Olimpia Grudziądz, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa stając się jednym z głównych kandydatów do awansu. W ogóle ten sezon Nice I ligi pokazuje, że walka o awans będzie trwać do ostatniej kolejki, bowiem realne szanse na pierwsze dwa miejsca ma aż siedem drużyn.

Chojniczanka w ostatniej kolejce szczęśliwie wygrała w Siedlcach z Pogonią, zdobywając dwa gole w samej końcówce spotkania. Trener Piotr Gruszka nie ukrywał radości po tym spotkaniu. - Chciałbym bardzo pogratulować swojemu zespołowi. Pokazali wielki charakter. Bardzo nam zależało na zwycięstwie w Siedlcach i myślę, że było to widać po naszej grze. W końcówce dążyliśmy do sukcesu i to nam się udało. Wierzyliśmy do końca w to zwycięstwo. Cieszy mnie postawa rezerwowych, którzy bardzo dużo wnieśli do gry - mówił po spotkaniu z Pogonią trener Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz: Kto wygra mecz 1. ligi?

Przewidywane składy:

Chojniczanka: Budziłek - Golański, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Podgórski, Rybski, Zawistowski, Biskup, Grzelak - Mikołajczak.

Sandecja: Radliński - Kuban, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby - Wdowiak, Kasprzak, Baran, Trochim, Korzym - Dudzic.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Ostatnie mecze w Nice I lidze:

Chojniczanka Chojnice:
Pogoń 1:2 Chojniczanka (22 kwietnia 2017)
Chojniczanka 1:4 GKS Tychy (15 kwietnia 2017)
Stal 0:1 Chojniczanka (7 kwietnia 2017)
Chojniczanka 0:0 Miedź (1 kwietnia 2017)
Wisła 0:0 Chojniczanka (25 marca 2017)

Sandecja Nowy Sącz:
Sandecja 1:0 Chrobry (22 kwietnia 2017)
Sandecja 1:0 Stal (19 kwietnia 2017)
Wigry 0:1 Sandecja (15 kwietnia 2017)
Sandecja 3:1 Drutex-Bytovia (8 kwietnia 2017)
Olimpia 2:0 Sandecja (31 marca 2017)

Mecz Chojniczanka - Sandecja TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie pokaże tego spotkania. Tym bardziej zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o 18:00.