Chrobry Głogów

0

GKS Katowice

2

• GKS w pierwszej połowie nie zachwycił, ale ostatecznie wygrał spotkanie. Indywidualny błąd Janickiego i bramka Zejdlera wyraźnie wpłynęły na morale zespołu Ireneusza Mamrota, który przegrywa swoje drugie spotkanie. Zespół z Głogowa musi poprawić skuteczność, gdyż mimo wielu sytuacji nie udało mu się strzelić gola i bilans ligowy w tym momencie wynosi 0:5. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z meczów 1. ligi.

• Koniec spotkania!

• Akcja GKS-u w polu karnym, a konkretnie Sobkowa, który dwa razy doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale nie oddał strzału.

• Danielak dostał piłkę na dalszy słupek, ale trafił nieczysto i zmarnował dogodną sytuację.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Szubertowski wrzucił w pole karne. Odbita piłka trafia do M.Machaja, ale potężny strzał został zablokowany.

• Machaj otrzymał piłkę z autu prosto pod nogi i popędził na pola karne, ale stracił piłkę na rzecz Abramowicza. Piłke z rzutu rożnego dośrodkował M.Machaj, ale ostatecznie została wybita w głąb pola.

• Danielak ukarany za brzydki faul w środku pola.

• Sobków rozpędził się prawą stroną i wywalczył aut. Piłka trafia do Czerwińskiego, ale ten wrzucił w pola karne za mocno.

• Sobków wchodzi w miejsce Dudy.

• Chrobry wychodzi z wysokim pressingiem i odzyskuje piłkę. M.Machaj wrzuca piłkę, ale Nowak łapie swobodnie. W odpowiedzi strzał Dudy broni Janicki.

• M. Machaj podał do B.Machaja na czysta pozycje, ale ten na spalonym, którego nie było. Strzał był jednak i tak mocno niecelny.

• Faul na Goncerzu na 30 metrze. Tymczasem Bartosz Machaj wchodzi za Sędziaka.

• Kalinkowski zastępuje Foszmańczyka.

• Mandrysz wychodził 2 na 1 z Goncerzem, skrzydłowy GKS-u podał do kapitana GieKSy, ten minął Szubertowksiego i strzelił, ale wprost w Janickiego!

• Kolejne fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrobrego Głogów.

• Mandrysz wpadł w pole karne, tam jednak piłkę odebrał mu Michalski. Zawodnik GKS-u faulował jeszcze obrońcę Chrobrego, by zatrzymać kontratak.

• Akcja na prawej stronie. Danielak rozegrał klepkę z Wojciechowskim, ale skutecznie zainterweniował Kamiński wybijając piłkę.

• Chrobry rusza do ataku. Akcja na lewym skrzydle, ale Danielak jedyne co potrafił zrobić, to faulować Mandrysza.

• GOL! ZEJDLER! Janicki podał za krótko do obrońcy, a Zejdler strzela gola z 40 metrów lobując bramkarza Chrobrego!

• Wojciechowski wchodzi za Kowalczyka.

• Teraz zamieszanie w polu karnym Chrobrego, Janicki ratuje sytuację piąstkowaniem piłki.

• Ależ było blisko! Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Michalskiego na 2 metr, ale zawodnik gospodarzy był na spalonym.

• Danielak w dryblingu na lewej stronie, tym razem wywalczył rzut rożny.

• Machaj dośrodkował z rzutu rożnego, ale jeden z jego kolegów faulował w ofensywie Abramowicza.

• Zejdler wchodzi w miejsce Prokicia.

• Bonecki wychodził niemal sam na sam z Nowakiem, ale w ostatniej chwili uprzedził go Kamiński.

• Danielak urwał się lewą stroną, ale stracił piłkę w nieudolnym dryblingu. Nowak od bramki.

• Pielorz ukarany za faul w środku pola.

• GieKSa próbuje atakować, aby utwierdzić swoje prowadzenie. Chrobry śpieszy się mocno, ale nic z tego nie wynika prócz niedokładności.

• Czerwiński wrzucił w pole karne, piłka została jednak wybita przed pole karne. Tam dopada do niej Duda, który przerywa kontrę strzałem na wiwat wysoko nad bramką Chrobrego.

• Strzał Mandrysza zza pola karnego, ale za lekki, by zaskoczyć Janickiego.

• Piłkarze Chrobrego próbują zawiązać akcje ofensywne, jednak goście dobrze się asekurują.

• Michalski fauluje w środku pola Foszmańczyka przerywając groźną kontrę.

• Piłkarze GKS-u wymienili kilka podań przed polem karnym, ale bez efektu w postaci strzału.

• Potwierdzenie: Kościelniak zszedł, na boisku Karol Danielak.

• Wracamy! Tym razem ze środka rozpoczną goście. W zespole gospodarzy zmiana. Za Kościelniaka wejdzie Danielak.

• Chrobry przeważał, ale w końcówce wyraźnie cofnął się do obrony. GKS poza bramkowym stałym fragmentem nie wskórał nic w ofensywie, jednak na przerwę schodzi z prowadzeniem. Wracamy za 15 minut na stadion w Głogowie.

• Koniec 1. połowy!

• Czerwiński wrzucił w pole karne z rzutu rożnego, tam przeciął ją Kamiński. Futbolówka trafia do Abramowicza, który z najbliższej odległości pakuje ją nożycami do bramki!

• GOL! ABRAMOWICZ!

• Kolejne dośrodkowanie Abramowicza, tym razem wybite na rzut rożny przez Michalskiego.

• Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do piłki.

• Długa piłka od Kwietnia do Kowalczyka, ale zbyt niecelna, by dotrzeć do 20-letniego napastnika. Nowak przejmuje piłkę.

• Kowalczyk zatrzymany faulem przez Kamińskiego. Żółta kartka!

• Machaj dośrodkował w pole karne, ale Duda wybija na korner. Skrzydłowy Chrobrego wrzucił z narożnika boiska na głowę Michalskiego, ten jednak przestrzelił.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego w pole karne, Goncerz starał się uderzyć ze skraju pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę.

• GKS w ataku pozycyjnym. Po pod wpływem pressingu gospodarzy piłka jest natychmiast wycofywana do obrony.

• Foszmańczyk zagrywa na lewo do Abramowicza, ten jednak nie sięga piłki. Chrobry traci piłkę i Foszmańczyk zagrywa do Goncerza. Ten fauluje w ofensywie Michalskiego.

• Czerwiński ukarany kartką za faul na Szczepaniaku.

• Bonecki urwał się osamotniony prawą stroną, na szczęście dla Praznovsky'ego, który popełnił błąd, Bonecki dośrodkował słabo i Słowak wybił piłkę.

• Czerwiński pogubił się i znów Kowalczyk mógł przejąć piłkę. W pore się jednak zreflektował i wybił futbolówkę.

• Strata gospodarzy w środku pola. Piłka trafia na lewo do Prokicia, ale jego podanie zablokowane przez Kwietnia.

• Kościelniak ukarany kartka za wejście z tyłu w nogi Foszmańczyka.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego z rzutu rożnego. piłka po plecach Kamińskiego spada na 5. metr, ale tam Kwiecień wybija ją w głąb pola,

• Bonecki faulowany przed polem karnym GKS-u. Machaj wrzuca piłkę, ale ta zostaje łatwo wybita przez defensorów katowickiego zespołu. Mandrysz ruszył z kontrą, ale Sędziak fauluje skrzydłowego GKS-u.

• Strzał Dudy w sam środek bramki, dokładnie tam, gdzie stał Janicki.

• Foszmańczyk zagrał piłkę prostopadła do Mandrysza, był jednak wcześniej faulowany i GieKSa ma szansę z rzutu wolnego.

• Praznovsky zagrał długa piłkę na lewe skrzydło do Prokicia, ten zatrzymany przez Ilków-Gołąba. Seria dośrodkowań z lewego skrzydła kończy się na głowach Michalskiego i Kwietnia.

• Od kilku minut mecz uspokoił się, chociaż piłkarze grają coraz agresywniej. Widać, że obie drużyny chcą zmazać plamę po fatalnej inauguracji.

• Czerwiński źle opanował piłkę, w ten sposób Chrobry zyskał rzut rożny. Dośrodkowanie z lewego narożnika trafia na głowę Pielorza, który wybija piłkę.

• Prokić minął jednego z obrońców i dośrodkował w pole karne, ale ostatecznie zatrzymana piłka trafiła na rzut rożny. Dośrodkowanie wybite z pola karnego ponownie za linię boczną.

• Czerwiński wtargnął w pole karne, ale Sędziak wybija na rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, ale Machaj wybija piłkę za linię boczną.

• Ilków-Gołąb ukarany za faul na Pielorzu.

• CO ZA AKCJA GŁOGOWIAN! Ilków-Gołab zagrał kapitalna piłkę do Machaja, ten wyszedł sam na sam i strzelił z ostrego kąta, ale ten świetnie obronił. Po chwili próbował uderzać Sędziak, ale jego strzał został zablokowany.

• Sędziak urwał się lewą stroną i dośrodkował w pole karne, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę.

• Gospodarze póki co grają zdecydowanie lepiej niż w meczu ze Stomilem. Bardzo odważnie naciskają na przyjezdnych i przejmują piłkę po wysokim pressingu.

• Praznovsky popełnił fatalny błąd! Kowalczyk wykorzystał niecelne podanie do Nowaka i wyszedł sam na sam z Nowakiem, ale ten uprzedził napastnika Chrobrego.

• Dośrodkowanie Szubertowskiego z lewej strony niecelne. Nowak zaczyna od bramki

• Kościelniak wycofał piłkę do Sędziaka, ten uderzył z dystansu, ale niecelnie.

• Mandrysz próbował przedrzeć się prawym skrzydłem, ale został skutecznie powstrzymany przez obrońcę Chrobrego. Janicki zaczyna od bramki.

• Oba zespoły przywitały się na boisku. Od środka rozpoczynają zawodnicy gospodarzy!

• Obie drużyny wychodzą na boisko - gospodarze w tradycyjnych miedziowych koszulkach i czarnych spodenkach, goście z Katowic na zielono.

• Obie drużyny wyjdą dziś w ustawieniu 4-2-3-1. Poprzednio GKS grał dwójką napastników, tym razem jednak Sobków znajduje się na ławce rezerwowych.

• W Głogowie kapitalna pogoda, nieco ponad 20 stopni Celsjusza, bardzo słonecznie.

• Dzisiejsze spotkanie to zakończenie 2. kolejki spotkań. Liczymy na sporo emocji no i przede wszystkim na worek bramek. Oby tak duży, jak w Chojnicach, gdzie Stomil przegrał z gospodarzami 5:4.

• Oba zespoły przeszły latem metamorfozę. GKS wzmocnił się aż 10 zawodnikami, z czego 5 wybiegnie dziś w podstawowym składzie. Wśród nich golkiper GieKSy Sebastian Nowak, Tomasz Foszmańczyk czy Paweł Mandrysz. Chrobry zaś raczej tracił zawodników niż zyskiwał. Z Głogowa odeszli m.in. Szymon Drewniak i Maciej Górski, czyli liderzy 6. drużyny zeszłego sezonu.

• W poprzednim sezonie w obu konfrontacjach między tymi drużynami padł bezbramkowy remis. GKS i Chrobry zaliczyli falstart w pierwszej kolejce - katowiczanie przegrali u siebie z Wigrami Suwałki (0:1), natomiast ekipa z Głogowa poległa w Olsztynie ze Stomilem (0:3).

• Skład katowickiej GieKSy:

• Wyjściowa "11" Chrobrego Głogów : Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Kwiecień, Szubertowski, Sędziak, Machaj M., Bonecki, Kościelniak, Szczepaniak, Kowalczyk.

Ławka rezerwowych: Szymański, Bednarski, Danielak, Hodowany, Murawski, Machaj B., Wojciechowski.

• Za chwilę poznamy wyjściowe składy obu drużyn. Wyjściowe jedenastki będą widocznie w oknie po prawej stronie panelu.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Chrobrym Głogów i GKS-em Katowice w 2. kolejce 1. ligi. Relacje poprowadzi dla Państwa Rafał Strzelec.