Mecz Chrobry - Górnik LIVE! Zabrzanie słabo punktują na...

Mecz Chrobry - Górnik LIVE! Zabrzanie słabo punktują na wyjazdach

Chrobry Głogów

2

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu! Święto w Głogowie, piłkarze Górnika nie mogą liczyć na wyrozumiałość kibiców.

• Żółta kartka dla Kurzawy.

• I kolejna świetna okazja Chrobrego, jednak Sędziak z kilkunastu metrów uderzył nad bramką Loski. Górnik ma dużo szczęścia w ostatnich minutach.

• Okazja na trzeciego gola dla Chrobrego. Wojciechowski znalazł się przed bramką, jednak nie trafił w bramkę źle ustawionego Loski.

• Cztery minuty doliczone do spotkania.

• Kurzawa uderzył na bramkę, jednak wprost w golkipera gospodarzy.

• W końcówce kibice gospodarzy przygotowali jeszcze pokaz pirotechniczny, który nieco ożywił to widowisko.

• Kolejna okazja Górnika! Po wrzutce strzał zdołał oddać Urynowicz, jednak minimalnie obok bramki!

• Ostatnia zmiana w ekipie Chrobrego. Z boiska schodzi Mateusz Machaj, w jego miejsce Michał Borecki. Machaj z pewnością był jedną z wyróżniających się postaci dzisiejszego meczu.

• Po długim okresie dominacji Górnika, w ostatnich minutach śmielej poczynają sobie gospodarze. Równie prawdopodobna jest trzecia bramka dla Chrobrego, jak i kontaktowe trafienie Górnika.

• Po szybkiej akcji Chrobrego i wrzutce w pole karne Loska wypuścił piłkę z rąk, jednak asekurowali go koledzy z obrony.

• Kontry z jednej i drugiej strony, jednak nie przyniosły one efektu.

• Rzut wolny dla Górnika. Uderzenie na bramkę, jednak Gospodinow łapie piłkę.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Urynowicz w miejsce Angulo

• Druga zmiana w Chrobrym. Z boiska schodzi Sebastian Bonecki, a w jego miejsce wprowadzony Marcel Gąsior.

• Po podaniu Janco Angulo trafił do siatki, sędzia dopatrzył się jednak wyraźnego spalonego.

• Akcja Górnika lewą stroną, ale Arcon źle zagrał w pole karne do Wolsztyńskiego i z akcji nic nie wyszło.

• Pierwszy kontakt z piłka Janco i od razu dobra akcja Górnika. Trochę jednak zabrakło.

• W ekipie Górnika z kolei boisko opuścił Ledecky, w jego miejsce Janco.

• Zmiana w zespole Chrobrego. W miejsce Bartka Machaja zmienił Sędziak.

• Niespodziewanie Angulo znalazł się w polu karnym, strzelił, ale obok bramki. Było groźnie.

• Zmiana w Górniku. Schodzi Ambrosiewicz, w jego miejsce Olszewski.

• Żółta kartka dla Szczepaniaka za faul!

• Ależ okazja na podwyższenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Machaja i uderzeniu głową piłka odbiła się od słupka, przeszła po linii bramkowej i wyszła w pole! Powinno być 3:0!

• Od bramki Loska, dalekie zagranie, Arcon próbuje zagrywać do Angulo, ale nie zagrał czysto. Zmarnowana okazja.

• Górnik rozpoczął drugą połowę od dużego pressingu. Czy przyniesie to efekt?

• Druga połowa bez zmian w składach. Gramy!

• Piłkarze Górnika wrócili już na murawę, za chwilę dołączą gospodarze i zaczynamy drugą połowę.

• Ostatni gwizdek sędziego w pierwszej połowie. Chrobry - Górnik 2:0.

• Ależ okazja Górnika! Wolsztyński dostał piłkę na piątym metrze, ale uderzył prosto w bramkarza. Dobijał Angulo, ale również bez skutku! Najlepsza okazja Górnika!

• Kontra Górnika czterech na czterech, Arcon uderzył, ale Gospodinow przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny.

• Chrobry zadowolony z wyniku zwolnił tempo i oddał inicjatywę Górnikowi. Zabrzanie dominują, utrzymują się przy piłce i próbują atakować. Na razie jednak brakuje groźnych okazji.

• Nieporozumienie Angulo z Wolsztyńskim. Ten pierwszy zgarnął piłkę, do której przymierzał się drugi i z groźnie zapowiadającej się akcji nic nie wyszło.

• Rzut wolny dla Górnika przed bramką Chrobrego. Do piłki podszedł Kurzawa, uderzył ponad murem, ale obok bramki.

• Strzał z dystansu Angulo, ale bardzo wysoko ponad bramką.

• Kolejna akcja Górnika, miękka wrzutka Kurzawy, ale piłka mija wszystkich w polu karnym i od bramki Gospodinow

• Górnik próbuje odrabiać straty. Dośrodkowanie w pole karne Chrobrego, uderza Anjulo, ale pewnie broni dobrze ustawiony Gospodinow

• Co się dzieje w Głogowie! Chrobry poszedł za ciosem i mamy już 2:0! Do siatki trafił Wojciechowski!

• Do piłki podszedł Mateusz Machaj i silnym uderzeniem w prawy górny róg pokonał Loskę!

• Rzut karny dla Chrobrego!

• Akcja Górnika, ale wrzutka Wolsztyńskiego już zza linii końcowej. Od bramki Chrobry.

• Spokojne tempo spotkania może nieco usypiać. Na szczęście na trybunach głośny, ożywczy doping.

• Rzut rożny dla Chrobrego. Krótko rozegrali między sobą bracia Machaj, ale skończyło się na spalonym.

• Kolejne minuty mijają, ale nie zmienia nam się obraz widowiska. Groźnych sytuacji bramkowych na razie jak na lekarstwo.

• Arcon świetnie zagrał piłkę w pole karne do Wolsztyńskiego, ale ten zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

• Groźna akcja Chrobrego! Świetnie interweniował jednak Loska, a dobitka Wojciechowskiego poszybowała nad bramką!

• Z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Mateusz Machaj, przez chwile wydawało się, że może być groźnie, ale skończyło się na faulu na bramkarzu Górnika.

• W początkowych minutach więcej z gry ma Górnik, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Wrzutka w pole karne Chrobrego w wykonaniu Kurzawy, ale wybijają obrońcy.

• Spokojny początek spotkania. Piłka często ląduje na aucie.

• Faul Wolniewicza, ale skończyło się na upomnieniu.

• Niedokładne podanie Wolsztyńskiego i piłkę w środku przejmują głogowianie.

• Początek spotkania. Od środka rozpoczęli piłkarze Chrobrego!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Gospodarze w pomarańczowo-czarnych strojach. Goście na biało.

• Pogoda w Głogowie sprzyja dzisiaj grze, przede wszystkim - nie pada!

• Rezerwowi Górnika: Pawłowski, Pieczur, Olszewski, Janco, Urynowicz, Żurkowski, R. Wolsztyński

• Rezerwowi Chrobrego: Janicki, Borecki, Hodowany, Gąsior, Kona, Kaczmarek, Sędziak

• Goście bardzo liczą dziś na Igora Angulo. Hiszpan był bohaterem jesiennego meczu z Chrobrym. Górnik długo przegrywał w Zabrzu 0:1, ale w końcówce to właśnie Angulo wykorzystał osłabienie grającego w dziesiątkę rywala i strzelając dwa gole przechylił szalę zwycięstwa na korzyść zabrzan.

• Z 40 wywalczonych dotąd punktów zabrzanie z obcych boisk przywieźli tylko 16. Na wyjazdach odnieśli zaledwie 3 zwycięstwa. Skoro jednak potrafili w przedświąteczną sobotę pokonać w Bytowie Bytovię to może dziś uporają się w Głogowie z Chrobrym, który także w tym sezonie zawodzi.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Chrobrego Głogów z Górnikiem Zabrze. Gospodarze potrzebują punktów, by oddalić się na bezpieczną odległość od strefy spadkowej, goście ciągle mogą mieć nadzieję na włączenie się do walki o awans. Zapowiada się ciekawe widowisko.

red, Jacek Sroka/Dziennik Zachodni

Chrobry - Górnik LIVE! Zabrzanie słabo punktują na wyjazdach

Chrobry - Górnik LIVE! Zabrzanie słabo punktują na wyjazdach ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Chrobry Głogów – Górnik Zabrze ONLINE. Zabrzanie zajmują ósme miejsce w tabeli, ale do lidera tracą tylko 8 pkt i wciąż mają szansę na powrót do Ekstraklasy. Chrobry broni się przed spadkiem i teoretycznie to Górnik jest faworytem. Problem w tym, że podopieczni Marcina Brosza słabo spisują się na wyjazdach. Relacja LIVE w GOL24 od 19:00.

Mecz Chrobry Głogów - Górnik Zabrze ONLINE

Goście bardzo liczą dziś na Igora Angulo.

- Musimy wygrywać wszystkie mecze i koncentrować się nad tym, by zbliżyć się do czołowych miejsc. Co prawda mamy w tym roku trochę problemów w ataku,ale po prostu musimy trenować jeszcze mocniej i właśnie to robimy. Jest tylko kwestą czasu kiedy wrócimy do odpowiedniej dyspozycji strzeleckiej – powiedział Angulo.

W Górniku trwa proces odmładzania drużyny. Z klubem pożegnał się już długoletni kapitan drużyny Adam Danch. Kolejnymi doświadczonymi graczami z którymi klub chce rozwiązać kontrakt są Dawid Plizga, Grzegorz Kasprzik czy Aleksander Kwiek. Żadnego z nich nie zobaczymy w Głogowie, bo trener Brosz nie zabrał ich na mecz z Chrobrym.

Na liście kontuzjowanych jest także Aleksander Szeweluchin i Maik Karwot. Miejsce tego ostatniego zajął w kadrze meczowej 19-letni Robert Pieczur zgłoszony w tym tygodniu do rozgrywek i kto wie czy w Głogowie nie zadebiutuje w I lidze.

W Głogowie przyjazd Górnika jest najważniejszym wydarzeniem w tym sezonie, co podkreśla oficjalna strona klubu. Tak utytułowanego rywala działacze Chrobrego dawno bowiem u siebie nie gościli. Bilety sprzedają się znacznie lepiej niż zwykle, mimo że mecz odbywa się w piątkowy wieczór.

Gospodarze zagrają osłabieni brakiem kontuzjowanych Michała Michalca i Karola Danielaka, a Ukrainiec Serhij Napołow wciąż czeka na uzyskanie pozwolenia na pracę w Polsce.

Sędzią meczu Chrobry – Górnik będzie Łukasz Bednarek z Koszalina. Co ciekawe ten arbiter prowadził również pierwsze spotkanie tych drużyn w Zabrzu.

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz 1. ligi?

Nie zagrają:

Chrobry: Michał Michalec, Karol Danielak (kontuzje), Serhij Napołow (pozwolenie na pracę)
Górnik: Adam Danch (koniec kontraktu), Dawid Plizga, Grzegorz Kasprzik, Aleksander Kwiek, Aleksander Szeweluchin, Maik Karwot

Forma w ostatnich meczach:
Chrobry:
Sandecja Nowy Sącz - Chrobry 1:0 (1 liga, 22.04.2017)
Chrobry - Pogoń Siedlce 2:0 (1 liga, 15.04.2017)
GKS Tychy - Chrobry 0:2 (1 liga, 09.04.2017)

Górnik:
Górnik - Wigry Suwałki 0:0 (1 liga, 21.04.2017)
Drutex-Bytovia Bytów - Górnik 0:1 (1 liga, 15.04.2017)
Górnik - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1 liga, 12.04.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Górnik - Chrobry 2:1 (1 liga, 02.10.2016)

Mecz Chrobry Głogów - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji w Polsacie Sport. Tym bardziej zapraszamy więc na relację LIVE z tego meczu do GOL24.pl. Początek o godzinie 19:00.