Mecz Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz ONLINE. Gdzie...

Mecz Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 30. kolejka
2017-05-12 19:00

Chrobry Głogów

1

Olimpia Grudziądz

3

• Zespół Olimpii Grudziądz po dzisiejszej serii meczów awansował na II miejsce w tabeli i ma stratę 7 punktów do prowadzącej Sandecji.

• Koniec spotkania! Olimpia wygrywa w Głogowie 3:1!

• Sędzia doliczył 5 minut do drugiej części gry.

• Królczyk i jeden z graczy Chrobrego są opatrywani po rzucie wolnym.

• Kłus zmienia strzelca jednej z bramek - Adama Banasiaka,

• Łukowski wybiegał na czystą pozycję, ale został uprzedzony w ostatniej chwili przez Gospodinowa!

• Sędziak znalazł się oko w oko z Królczykiem, górą bramkarz z Grudziądza!

• Rezerwowy Chrobrego strzela honorową bramkę dla swojego zespołu!

• Defensywa Chrobrego łatwo wybiła piłkę po dośrodkowaniu Łukowskiego.

• Woźniak został sfaulowany przed swoim polem karnym. Grę z rzutu wolnego wznowi Królczyk.

• Klemenz jest opatrywany przez sztab medyczny Olimpii.

• Łukowski został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Do piłki podszedł Banasiak, jednak broni Gospodinow. Grudziądzanie mają rzut rożny.

• Marcel Gąsior zmienia Michała Pawlika.

• Smoliński zmienia Kasperkiewicza, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Mogło być 4:0! Ciechanowski zagrał na 11 metr do Kaczmarka, który uderzył na bramkę gospodarzy.. piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę!

• Napołow zmienia Szczepaniaka.

• Kasperkiewicz poślizgnął się przed naszą szesnastkę, gospodarze skorzystali i oddali strzał, ale znów pewnie broni Królczyk. Miejscowi ciągle nacierają.

• Chrobry w ciągu minuty zmarnował dwie doskonałe okazje!

• Bramka dla Olimpii! Ciechanowski świetnie dośrodkował w kierunku Kaczmarka, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce!

• Damian Sędziak zmienia Bartosza Machaja.

• Popularny "Kaka" w przerwie pojawił się na boisku. Przepraszamy Państwa za niedopatrzenie.

• Banasiak został zatrzymany przez głogowską defensywę, Ci wyszli z kontratakiem, który zakończył bardzo dobrą interwencją Zitko.

• Nad stadionem mamy teraz prawdziwe oberwanie chmury. Kto poradzi sobie lepiej w takich warunkach?

• Feruga dobrze odebrał piłkę w defensywie, zagrał do Banasiaka, a ten ją szybko stracił. Grudziądzanie znów muszą się bronić.

• Ciechanowski sfaulował w środku pola. Od rzutu wolnego grę wznowi Chrobry.

• Ależ szczęście Olimpii! Najpierw Klemenz ratuje grudziądzan, a po chwili przestrzelił Michalski!

• Uderzenie jednego zawodnika Chrobrego o centymetry mija bramkę gości!

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Olimpia prowadzi z Chrobrym w Głogowie 2:0. Wracamy za kwadrans.

• Kartonik dla Radosława Jasińskiego.

• Patryk Królczyk broni rzut karny! Nadal 2:0 dla Olimpii!

• Zagranie ręką jednego z graczy Olimpii, będzie jedenastka!

• Żółtą kartkę ogląda Arkadiusz Kasperkiewicz.

• Sędzia Wojciech Myć doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Kasperkiewicz zagrał zbyt mocno do Łukowskiego i piłka wyszła za linię boczna. Grę wrzutem z autu wznowią zawodnicy Ireneusza Mamrota.

• Banasiak zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka o włos minęła bramkę Chrobrego!

• Defensywa miejscowych zachowała się wzorowo odbierając piłkę wbiegającemu w ich szesnastkę Ciechanowskiemu.

• Mateusz Machaj znalazł się na linii pola karnego przyjezdnych i zdecydował się na uderzenie, pewnie w bramce zachował się Królczyk łapiąc piłkę!

• Kamil Kurowski został ukarany kartką za faul taktyczny.

• Gospodinow wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu, Banasiak przejął i zdecydował się na uderzenie, które było niecelne.

• Wrzutka w pole karne grudziądzan, sytuację wyjaśnia Lukas Klemenz.

• Strzał z dystansu, ale pewnie broni Patryk Królczyk.

• Było zamieszanie w polu karnym grudziądzkiej ekipy, lecz Zitko wraz z Woźniakiem wyjaśnili sytuację.

• Chrobry nie ma pomysłu, jak zaskoczyć dobrze zorganizowaną defensywę gości.

• Przy aktualnych wynikach (przegrywają swoje mecze GKS i Zagłębie), Olimpia będzie na 4. miejscu, ze stratą tylko jednego "oczka" do miejsca premiowanego awansem.

• Z pewnością nie o takim początku myśleli gospodarze. Będzie im bardzo trudno zdobyć dzisiaj choćby punkt. No ale nie przesądzajmy.

• GOOL! Olimpia prowadzi 2:0!

• 1:0 dla gości! Daniel Feruga strzałem głową po wrzutce z rzutu rożnego zapewnił Olimpii prowadzenie!

• Pierwsze minuty meczu toczą się w środkowej części boiska. Obie ekipy grają bardzo uważnie.

• Początek spotkania. Liczymy na pasjonujące widowisko!

• W ostatniej kolejce Chrobry uległ MKS-owi Kluczbork 2:3, zaś Olimpia bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałk. W tym spotkaniu ponadto stracili Karola Angielskiego, który z 14 golami jest najlepszym strzelcem w Nice I lidze.

• Gospodarze są w zgoła innej sytuacji. Mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i wydają się pewni utrzymania, jednak każdy punkt jest ważny.

• Dla Olimpii dzisiejsze spotkanie jest bardzo ważne w kontekście walki o awans do Ekstraklasy. Na tę chwilę mają 3 punkty straty do miejsca promowanego awansem.

• Poznaliśmy składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie. Początek już za 10 minut!

• Witam i zapraszam na relację live z meczu 30. kolejki I ligi, w którym Chrobry Głogów podejmie Olimpię Grudziądz.

Paweł Birkholz

Karol Angielski nie zagra do końca sezonu z powodu poważnej kontuzji

Karol Angielski nie zagra do końca sezonu z powodu poważnej kontuzji ©Lukasz Capar / Polska Press

Mecz Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz ONLINE. Olimpia Grudziądz, osłabiona brakiem... wszystkich napastników, zagra dziś w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Jeśli grudziądzanie chcą myśleć jeszcze o awansie do Ekstraklasy, potrzebują kompletu punktów.

Mecz Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz ONLINE

Przyjezdni są w złej sytuacji kadrowej. Do końca sezonu muszą sobie radzić bez nominalnego napastnika. Nildo, Jose Furtado i Karol Angielski nie zagrają z powodu kontuzji. "Anglik" w obecnym sezonie jest najlepszym strzelcem rozgrywek Nice I ligi z liczbą 14 goli na koncie, niestety licznik na tej liczbie się zatrzyma.
Wychowanek Korony Kielce wypadł z gry tydzień temu, w meczu z Wigrami Suwałki, kiedy to w doliczonym czasie gry został kopnięty w twarz przez Vaclava Cvernę (czeski obrońca otrzymał za to czerwoną kartkę - przyp. red.) i doznał złamania ściany zatoki czołowej i górno-przyśrodkowej ściany oczodołu, a także miał wstrząs mózgu. 21-latek przeszedł wczoraj operację i do treningów wróci za około 1,5 miesiąca.

Drużyny Chrobrego i Olimpii mierzyły się ze sobą dotychczas pięciokrotnie. Cztery spotkania padły łupem podopiecznych Jacka Paszulewicza, zaś jedno łupem gospodarzy dzisiejszego pojedynku. Co ciekawe, w każdym z meczów padał wynik 2:1 na korzyść jednej z ekip.

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz: Kto wygra mecz 1. ligi?

Głogowianie w obecnym sezonie radzą sobie przeciętnie. W 29 meczach zgromadzili w sumie 36 punktów, co daje im 12 pozycję w tabeli. Grudziądzanie zaś mają na koncie 47 punktów, dzięki czemu zajmują 4 miejsce w lidze i niespodziewanie są w gronie zespołów walczących o awans do LOTTO Ekstraklasy. Chrobry na swoim stadionie radzi sobie solidnie, jednak bez większych fajerwerków. Biało-Zieloni poza swoim domem wiosną grają w kratkę: zanotowali jedno zwycięstwo (z Pogonią Siedlce 4:1), jeden remis (z Drutex-Bytovią 0:0) oraz ponieśli dwie porażki (ze Stalą Mielec 0:1 i Górnikiem Zabrze 1:2). Jeżeli chcą pozostać w ścisłej czołówce tabeli, to muszą spiąć się na wyżyny swoich możliwości i zagrać o zwycięstwo.