Mecz Chrobry Głogów - Raków Częstochowa ONLINE. Głogowianie...

Mecz Chrobry Głogów - Raków Częstochowa ONLINE. Głogowianie wskoczą na fotel lidera?

3 1 połowa

• Obrona Częstochowy w wykonaniu Rakowa, ale dzielie wytrzymała napór gospodarzy. I sędzia Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni! Beniaminek wywozi komplet punktów z Głogowa po wygranej 3:2!

• Jeden z ostatnich ataków gospodarzy. Po rzucie wolnym Łukasz Szczepaniak zgrywa piłkę do nikogo. Albo - do "koszyczka" Mateusza Kosa.

• Kontra Rakowa przynosi rzut wolny z ok. 25 metrów. Krystian Wójcik uderza między "cegiełkami" muru Chrobrego, ale metr obok bramki.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy..

Strzał Łukasza Szczepaniaka zza pola karnego pewnie broni Mateusz Kos.

• "Żółtko" na koncie Jakuba Łabojko za przytrzymywanie piłki.

• Mateusz Kos pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Konrada Danielaka. Chwila oddechu dla defensywy Rakowa.

• I jeszcze jeden rożny, z drugiej strony. Ostatnie minuty to niemal miażdżąca przewaga głogowian.

• Ale wcześniej zmiana - Lukas Duriska zastępuje Rafała Figla.

• Gospodarze dążą do wyrównania. Michał Ilków-Gołąb zyskał rzut rożny.

• Przerwa w grze - arbiter Piotr Lasyk musi ostudzić nerwowo reagującego Grzegorza Nicińskiego. Po chwili gra wznowiona.

• Andrzej Niewulis przerywa atak Serhija Napołowa. Słabo rozegrany stały fragment gry, po którym poszła kontra. Przerwał ją Sławomir Janicki wyjściem na 25. metr.

• Piotr Malinowski zagrywa, po podaniu Łukasza Góry, na bliższy słupek. Gospodarze ratują się wybiciem, a strzał Adama Mesjasza został zblokowany. Korner bez strzału na bramkę Sławomira Janickiego.

• Jakub Bach przypadkowo kopnięty przez Adama Mesjasza. Konieczna jest pomoc medyczna, ale z zawodnikiem Chrobrego wydaje się być wszystko w porządku.

• Żółta kartka na koncie Huberta Tomaslskiego za agresywny atak na Roberta Mandrysza.

• Paweł Piceluk zmienia Adama Czerkasa.

• Niezła wrzutka Adama Mesjasza 11. metr do Krystiana Wójcika, który uderza głową nad bramką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Chrobrego. Przemysław Trytko podaje ciut za mocno do Łukasza Szczepaniaka. Mateusz Kos chwyta piłkę.

• Konrad Kaczmarek końćzy występ w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Łukasz Szczepaniak.

• Po rzucie wolnym mamy rzut rożny dla beniaminka. Bez zagrożenia pod bramką Sławomira Janickiego.

• Adam Mesjasz zmienia Karola Mondka. Może przeprowadzi częstochowian do zwycięstwa, wzmacniając defensywę (taki suchar)?

• Żółtą kartką upomniany Michał Ilków-Gołąb po faulu na Piotrze Malinowskim.

• Za mocne zagranie w "szesnastkę" do Krystiana Wójcika. Seweryn Michalski pozwolił piłce opuścić plac gry.

• Przemysłąw Trytko dostaje piłkę na 20. metrze. Uderza płasko obok bramki gości.

• W odpowiedzi uderzenie Mateusza Machaja blokuje Hubert Tomalski. Po kornerze Michał Ilków-Gołąb kieruje piłkę barkiem obok bramki Mateusza Kosa.

• Rzut rożny dla Rakowa. Wrzutkę Rafała Figla pewnie chwyta bramkarz.

• Krystian Wójcik decyduje się na strzał zza linii 16. metra Sławomir Janicki pewnie chwyta piłkę.

• Adam Czerkas dobrze zbiegł do centry z lewej strony. Piłka tylko przejechała się po jego czuprynie, zmierzając w stronę prawej chorągiewki.

• ... a za Michała Pawlika pojawia się Przemysław Trytko.

• Serhij Napołow zmienia Bartosza Machaja...

• Nie powiódł się atak lewą stroną zawodników Grzegorza Nicińskiego. Mateusz Kos wznawia grę z "piątki".

• Aj, Próba dwójkowej akcji Michała Ilkowa-Gołąba z Mateuszem Machajem. Drugi z wymieionych kierował podanie zwrotne do swojego kapitana w pole karne, ale przechwycił je Andrzej Niewulis.

• Aut dla Chrobrego na wysokości "szesnastki" beniaminka.Daleki wyrzut na Konrada Kaczmarka, który w walce w powietrzu powalił Tomasa Petraska.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Wrzutkę Jakuba Jacha przecina Tomas Petrasek. A za jego plecami na błąd czyhał Konrad Kaczmarek.

• Rrzut rożny dla gości. Miękką wrzutkę miał przedłużyć będący na bliższym słupku Adam Czerkas, ale nie wiedzieć czemu schylił się. Dalekim wybiciem Seweryn Michalski wyjaśnia sytuację.

• Adam Czerkas na spalonym. A już wychodził oko w oko ze Sławomirem Janickim.

• Widzial wysuniętego przed bramkę Mateusza Kosa i zdecydował się na uderzenie w stronę bliższego słupka! Bramkarz zdołał wrócić, ale precyzyjny strzał po interwencji Mateusza Kosa wpada do siatki!

• MATEUSZ MACHAJ DAJE KONTAKT!!!

• Tomas Petrasek fauluje Michała Ilkowa-Gołąba na faul przy linii bocznej pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy Rakowa.

• Tomas Petrasek wygrywa pojedynek o górną piłkę z Konradem Kaczmarkiem. Po chwili Bartosz Machaj uderza z "dropsztyka" wysoko nad bramką.

• Zawodnicy Grzegorza Nicińskiego wywalczyli rzut rożnego z lewej strony. Ostro bita piłka na 5. metr, gdzie przypadkowo odbija się od... ANdrzeja Niewulisa, po czym wychodzi ponownie poza linię końcową.

• Druga odsłona rozpoczęta! Bez zmian w obu zespołach.

• Wracamy do Głogowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 9. kolejki Nice 1 ligi, w którym Chrobry gra z Rakowem Częstochowa. Po pierwszej połowie prowadzi beniaminek 3:1! Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Niespodziewanie Raków Częstochowa prowadzi w Głogowie 3:1!

• Próba dwójkowych akcji przy obu "szesnastkach". Najpierw Mateusz Machaj podaje nie w tempo do swojego brata, a po chwili Krystian Wójcik nie dobiegł do zagrania Adama Czerkasa. W drugim przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby podanie "do nogi".

• Tomas Petrasek wyskakuje najwyżej do centry z rzutu rożnego. Strzela głową metr-półtora nad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym Piotr Malinowski dopada do piłki zgranej przez... Andrzeja Niewulisa. Uderza z woleja obok bramki gospodarzy.

• Piotr Malinowski został wzięty w kleszcze przez dwóch rywali w kole środkowym. Mądrze pozwolił się sfaulować.

• Zabójcza, podręcznikowa kontra gości! Karol Mondek przebiegł z piłką prawie połowę boiska i podaje na lewą stronę pola karnego do wbiegajacego Tomalskiego. Ten podholował kilka metrów i uderzył w stronę bramki! Sławomir Janicki nie był w stanie zatrzymać strzału!

• GOL DLA RAKOWA! HUBERT TOMASLSKI!!!

• NIE MA REMISU!!! Konrad Kaczmarek dostaje świetną piłkę z lewego skrzydła. Na wślizgu trafia w piłkę, która wpada do rękawic Mateusza Kosa, A jeszcze chciał ją trącić w stronę prawego słupka - niewiele mu zabrakło!

• Karol Mondek ma czego żałować. Po ciekawie rozegranym rzutem wolnym w postaci płaskim zagraniem w pole karne, Karol Mondek uderza od razu tuż nad poprzeczką!

• Piłkarze Marka Papszuna nie załamali się - chcą szybko wrócić na dwubramkowe prowadzenie. Po rzucie wolnym nie udało sie oddać strzału na bramkę Za to głowami zderzyli się Tomas Petrasek i Adam Czerkas.

• MATEUSZ MACHAJ TRAFIA!!!
    Uderzył mocno przy lewym słupku, Mateusz Kos wyczuł jego intencję, ale nie sięgnął piłki!

• I żóła kartka dla Andrzeja Niewulisa.

• Rzut karny dla Chrobrego! Zdaniem sędziego Andrzej Niewulis spowodował upadek rywala!

• Szaleje prawym skrzydłem Michał Ilków-Gołąb. Częstochowianie radza sobie z jego wrzutką na bliszy słupek.

• Działo się! Najpierw strzał Konrada Kaczmarka broni Mateusz Kos, a po chwili jego vis a vis - Sławomir Janicki - pewnie interweniuje po uderzenie Krystiana Wójcika!

• Mateusz Kos pewnie chwyta piłkę po strzale Jakuba Bacha. Piłka leciała w sam śodek, więc bramkarz Rakowa miał ułatwione zadanie.

• Karol Mondek zagrywa mocną piłkę przed bramkę Chrobrego. Michał Ilków-Gołąb w ostatniej chwili uprzedza dwóch rozpędzonych przeciwników.

• Żółta kartka dla Seweryna Michalskiego za faul na Adamie Czerkasie w walce o górną piłkę.

• Bartosz Machaj urwał się prawą stroną i centruje w pole karne... do nikogo. Na wszelki wypadek interweionwał Karol Mondek.

• Konrad Kaczmarek decyduje się na strzał z dalszej odległości. Został skutecznie zablokowany.

• Karol Mondek "łamie" akcję" w stylu Arjena Robbena - biegnie wzdłuż linii 16. metra, ale jego anemiczny strzał nie mógł sprawić problemu bramkarzowi Chrobrego.

• Rzut wolny dla gości na prawej stronie. Rafał Figiel wrzuca na śodek pola karnego, skąd Andrzej Niewulis strzela głową tym razem nad bramką.

• Bartosz Machaj dostaje dobre podanie po linii. Już szukał wzrokiem Konrada Kaczmarczyka, gdy rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Szybko rozegrany aut i centra na dalszy słupek do Andrzeja Niewulisa. Ten uderza głową po koźle i bramkarz zdołał zbić piłkę, ale pod nogi Adama Czerkasa, który dopełnia formalności!

• ADAM CZERKAS PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Rafał Figiel "szukał" prostopadłym zagraniem Adama Czerkasa w "szesnastce" głogowian. W porę zorientowali się obrońćy.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Sławomira Janickiego.

• Po chwili zrobiło się ciekawie pod drugą bramką. Michał Ilków-Gołąb wrzuca na dalszy słupek do Jakuba Bacha, ale uprzedził go Andrzej Niewulis.

• Karol Mondek w roli prawoskrzydłowego. Został zablokowany przez Karola Danielaka - rzut rożny. Wrzutkę Słowaka pewnie chwyta bramkarz gospodarzy.

• Krystian Wójcik wypatrzył na prawej stronie Rafała Figla. Podaje jednak nie w tempo do kapitana swojej drużyny.

• W odpowiedzi na uderzenie z woleja zdecydował się Krystian Wójcik. Próba z 18 metrów nie mogła zaskoczyć Sławomira Janickiego.

• Mateusz Kos pofrunął jak ptak i zbija zmierzającą w okienko bramki piłkę po strzale głową Michała Ilkowa-Gołąba!

• Gospodarze rzucili się do szybkiego odrabiania straty. Jednak mają rzut rożny, a po nim jeszcze jeden, z drugiego narożnika.

• Główkowy bilard w "szesnastce", aż piłka spada na 5. metr pod nogi Andrzeja Niewulisa. Umiejętnie "przestawił" obrońcę Chrobrego i huknął z bliska nie do obrony!

• I GOL! ANDRZEJ NIEWULIS!!!

• Szybki przechwyt piłakrzy Rakowa przynosi aut na wysokości pola karnego rywala. Będzie daleki wyrzut...

• Na Na gwizdek Piotra Lasyka ze śodka zaczynają gospodarze!

• Jeszcze pamiątkowe fotki i ostatnie wskazówki...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie meczu!

• Ostatni mecz między tymi drużynami miał miejsce 23 lipca 2016 r. W Pucharze Polski górą byli piłkarze Rakowa, którzy po karnych wyeliminowali rywala (w regulaminowym czasie gry było 2:2; gole: Kamiński , Warchoł - Ilków-Gołąb, Kowalczyk.

• Rezerowwi Chrobrego Głgoów: Anatoli Gospodinov - Marcel Gąsior, Michał Borecki, Ariel Wawszczyk, Przemysław Trytko, Łukasz Szczepaniak, Serhij Napołow.

• Rezerwowi Rakowa Częstochowa: Mateusz Lis - Adam Mesjasz, Paweł Piceluk, Tomasz Wróbel, Lukas Duriska, Aghwan Papkijan, Gracjan Kuśmierek.

• Witamy i zapraszamy do Głogowa, gdzie za 20 minut trzeci w tabeli Chorbry zmierzy się z... trzecim od końća Rakowem Częstochowa. Obu stronom komplet punktów jest równie ważny, ale może go zdobyć jedna drużyna. No, chyba że podzielą się "oczkiem"....

Kaja Krasnodębska

Chrobry - Raków LIVE! Głogowianie wskoczą na fotel lidera?

Chrobry - Raków LIVE! Głogowianie wskoczą na fotel lidera? ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Chrobry Głogów - Raków Częstochowa ONLINE. Na inaugurację piłkarskiej soboty starcie w Głogowie, podczas którego lokalny Chrobry podejmie beniaminka z Częstochowy. Bezsprzecznym faworytem są w tym starciu gospodarze. Czy spełnią pokładane w nich nadzieje? Relacja LIVE od 14:45 w GOL24.

Mecz Chrobry Głogów - Raków Częstochowa ONLINE

Za nami już 1/4 pierwszoligowych starć sezonu 2016/2017. Powoli klaruje się więc forma, możliwości oraz cele poszczególnych zespołów. Te wobec ekipy Chrobrego są niezwykle wysokie. Zmiany jakie latem doszły do skutku w głogowskiej szatni jak na razie wyglądają całkiem optymistycznie.
Odejście Ireneusza Mamrota nie pomieszało szyków, a wręcz przeciwnie. Jego następca – Grzegorz Niciński, radzi sobie całkiem nieźle. Po ośmiu meczach jego podopieczni plasują się na najniższym stopniu podium, do lidera tracąc zaledwie jeden punkt. Jeżeli więc utrzymają dobrą formę, możliwym rysuje się nawet wymarzony awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Wysokie ambicje potwierdzili przed tygodniem, kiedy to skromne zwyciężyli z nieźle radzącą sobie na zapleczu Lotto Ekstraklasy Puszczą Niepołomice. Gol Konrada Kaczmarka w pierwszej połowie zapewnił głogowianom komplet punktów i w drugiej części gry wystarczyło już jedynie pilnować wyniku. Wydaje się, że z Rakowem sprawa może być jeszcze łatwiejsza. Częstochowianie w roli beniaminka wyglądają nieco słabiej niż niepołomiczanie i przed startem dziewiątej kolejki znajdują się w strefie spadkowej. Szesnaste miejsce oraz dorobek zaledwie pięciu punktów są zdecydowanie poniżej ambicji podopiecznych Marka Papszuna. Zwłaszcza, że przecież rozpoczęli nie najgorzej – od remisu i wygranej. Później nie udało im się już dołożyć kolejnych oczek. Ostatni punkt to efekt remisu z Zagłębiem Sosnowiec z końca sierpnia. Czy w Głogowie uda im się dopisać kolejny?

Nie będzie to proste zadanie, bowiem piłkarze Rakowa nieco rozczarowują. Zeszłoroczny tryumfator drugiej ligi jak na razie okazuje się najsłabszym z beniaminków i niewiele przemawia na jego korzyść. Ubiegły weekend to porażka z mielecką Stalą 1-2. Do tamtego spotkania drużyna Papszuna podeszła po intensywnych przygotowaniach oraz dwutygodniowej przerwie, a mimo to nie podołała zespołowi środka tabeli. Teraz stają do boju z jeszcze wyżej plasującym się Chrobrym.
Ostatnie starcie o stawkę między tymi zespołami miało miejsce w 2000 roku, a wcześniej również w 80- i 90-latach. Obie drużyny miały jednak okazję poznać się w styczniowym sparingu wygranym przez głogowian 1-0. Czy teraz powtórzą ten sukces? O tym przekonamy się już popołudniu. Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka już o 14:45.

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa: Kto wygra mecz 1 ligi?

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Forma w ostatnich meczach:
Raków Częstochowa:
Raków Częstochowa – Stal Mielec 1-2 (Petrasek)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2-2 (Petrasek, Wróbel)
Odra Opole - Raków Częstochowa 0-1
Raków Częstochowa – GKS Katowice 1-3 (Łabojko)
Raków Częstochowa – Chojniczanka Chojnice 0-1

Chrobry Głogów:
Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 0-1 (Kaczmarek)
Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1-2 (Stolc)
Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów (Machaj)
Chrobry Głogów – Górnik Łęczna 2-0 (Mandrysz, Borecki)
Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 0-1 (Machaj)

Mecz Chrobry Głogów - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport (w internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV). Komentują Marcin Feddek i Andrzej Iwan. Relacja LIVE w GOL24.pl