Chrobry Głogów

2

Sandecja Nowy Sącz

1

• KONIEC MECZU! Ależ emocjonująca końcówka w Głogowie - Sandecja już pakowała trzy punkty do autokaru, już widziała się na drugim miejscu w tabeli, a tymczasem dwa tyleż potężne co jednak niespodziewane ciosy Chrobrego w doliczonym czasie gry wybudziły piłkarzy z małopolski z piłkarskiego snu!

• GOOOOOOOL!!! Paweł Wojciechowski wykorzystuje rzut karny i w nieprawdopodobnych okolicznościach zapewnia Chrobremu komplet punktów!

• CO TU SIĘ DZIEJE!? Rzut karny dla Chrobrego w samej końcówce meczu!

• MAMY WYRÓWNANIE W GŁOGOWIE! Bartosz Kwiecień strzałem głową doprowadza do remisu!

• Sandecja bardzo umiejętnie rozgrywa końcówkę spotkania, nie dopuszczając gospodarzy do nawet jednej sytuacji podbramkowej. Szykuje się wesoły powrót do Nowego Sącza.

• Mocno szarpana gra w drugiej połowie. Mniej składnych akcji, a więcej boiskowej walki. Chrobry stara się doprowadzić do wyrównania, ale brakuje gospodarzom przynajmniej jednej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Kilka strzałów - delikatnie mówiąc - dalekich od ideału to jednak zbyt mało, by zaskoczyć Radlińskiego.

• Mecz walki w Głogowie. Bartosz Kwiecień czwartym piłkarzem Chrobrego, który obejrzał dziś żółtą kartkę.

• Kowalczyk ma w tym sezonie na swoim koncie tylko jedno trafienie w I rundzie Pucharu Polski.

• I szybko następuje również ostatnia zmiana w ekipie Chrobrego. Na murawie melduje się 21-letni napastnik, Damian Kowalczyk. Pod prysznic powędrował Łukasz Szczepaniak.

• ... natomiast Karol Danielak zastępuje Marcela Gąsiora.

• Trener Mamrot walczy o wynik i mamy podwójną zmianę w ekipie Chrobrego. W miejsce Kamila Szubertowskiego pojawił się Maciej Kona...

• Piszczek, który przed momentem opuścił murawę, grał w miejsce awizowanego w protokole meczowym Macieja Korzyma. Zmiana nastąpiła już w trakcie rozgrzewki.

• Sebastian Leszczak, jeszcze bez gola w tym sezonie, zastępuje na murawie Filipa Piszczka.

• Wprowadzony po przerwie Kacper Smoleń zdążył już zapisać się w protokole meczowym, ale w sposób, który raczej nie zadowoli trenera Mroczkowskiego. W żółtych kartkach mamy już remis.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu - tym razem ukarany nią wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Bartków.

• Udało nam się ustalić, że Wojciech Trochim opuścił boisko z powodu drobnego urazu.

• Zmiana młodzieżowców w Sandecji - od początku drugiej części gry na boisku w miejsce Michała Gałeckiego pojawił się Kacper Smoleń.

• Z lekkim opóźnieniem, ale jednak. Piłkarze Sandecji ozpoczynają II połowę meczu!

• PRZERWA w Głogowie! Mimo nieznacznej przewagi gospodarzy faworyt z Nowego Sącza nie zawodzi i po trafieniu Kamila Słabego prowadzi z Chrobrym.

• W doliczonym czasie gry pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Seweryn Michalski.

• Końcówka pierwszej połowy bez zmian - nadal piłką częściej operują gospodarze, ale niewiele z tego wynika. Bartosz Kwiecień próbował zaskoczyć bramkarza strzałem głową, ale nie trafił w światło bramki. Podobnie jak uderzający chwilę później z pola karnego Dominik Kościalniak.

• Żółtym kartonikiem napomniany zawodnik Sandecji, Kamil Słaby.

• Po strzeleniu bramki Sandecja trochę odważniej poczyna sobie w Głogowie. Nadal posiadanie piłki jest po stronie gospodarzy, ale po trafieniu Słabego gra nieco się wyrównała.

• Dla Kamila Słabego było to już trzecie trafienie w tym sezonie. Poprzednio pokonywał bramkarzy GKS-u Tychy i Pogoni Siedlce.

• Pierwsza szybka zmiana w ekipie Sandecji. Być może chodzi o kontuzję, ale Wojciech Trochim opuścił boisko o własnych siłach. W jego miejsce 25-letni Mateusz Bartków.

• Pierwsza groźniejsza sytuacja w wykonaniu gości. Po stałym fragmencie gry drugie dośrodkowanie z okolic 20. metra wykańcza niezbyt czystym, ale szczęśliwym strzałem Kamil Słaby. Zaskoczony bramkarz Chrobrego odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

• Do siatki trafia Kamil Słaby i Sandecja obejmuje prowadzenie!

• Pierwszy kwadrans pod dyktando gospodarzy, którzy zarysowali dosyć wyraźną przewagę. Dobrą sytuację na zdobycie bramki miał Mateusz Machaj, ale jego strzał z 11. metra zdołał na rzut rożny sparować Radliński.

• Żółtą kartką napomniany również Michał Ilków Gołąb.

• Paweł Wojciechowski ukarany żółtym kartonikiem za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Pierwszy gwizdek Karola Rudzińskiego - ROZPOCZYNAMY!

• Znamy już składy obu zespołów na dzisiejsze spotkanie. Chrobry wychodzi z doświadczonym Pawłem Wojciechowskim na szpicy, natomiast Sandecja z ofensywnym trio Dudzic-Małkowski-Piszczek.

• Tydzień temu Sandecja pokonała 2:1 niedawnego lidera pierwszoligowej tabeli, Wigry Suwałki, dzięki czemu wspięli się na drugie miejsce w lidze. Gospodarze z Głogowa musiał z kolei uznać wyższość siedleckiej Pogoni i z ledwie jednym punktem zapasu nad strefą spadkową okupuje 13. lokatę.

• Gdyby nie wyjazdowe porażki w Sosnowcu i Bytowie, Chrobry gościłby dziś lidera I Ligi. Mimo to Sandecja jest w tabeli tuż za plecami Zagłębia i dziś powalczy w roli faworyta o kolejny komplet punktów.