Mecz Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV

• Chrobry postawił poprzeczkę bardzo wysoko, Zagłębie straciło bramkę na własne życzenie przez co prawdopodobnie straciło szansę na awans do ekstraklasy

• Kończy spotkanie sędzi Paweł Pskit!

• Ależ strzał oddał Udovicić. Z około 35 metrów był bliski pokonania Janickiego

• Nerwowa końcówka na stadionie w Głogowie

• Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Najemski, a poza tym sędzia dolicza aż 6 minut do końca spotkania!

• Chwila spokoju w grze obu zespołów, jednak warto zaznaczyć, że obie ekipy grają na 100 procent

• Ależ akcja Zagłębia! Stuprocentowa sytuacja Wojciecha Łuczaka, który nie trafia w bramkę.

• Kolejna dobra akcja gospodarzy, genialne podanie Mateusza Machaja, ale jego koledzy nie poradzili sobie z defensywą gości.

• Tym razem gospodarze odpowiadają dobrą akcją, jednak strzał Mateusza Machaja poleciał nad poprzeczką.

• Kolejna groźna akcja Zagłębia, świetne podanie Pribuli do Łuczaka, który uderzał z lewej nogi, ale fantastycznie wyjął ten strzał Janicki.

• Odpowiada Chrobry, dobre rozegranie piłki między Bartoszem i Mateuszem Machajem, ostatecznie piłka znalazła się pod nogami Wojciechowskiego, który trafia w poprzeczkę.

• Ależ akcja Zagłębia! Świetny rajd Michalak, który wstrzelił piłkę w pole karne, ale ani Łuczak ani Fidziukiewicz nie przecięli lotu piłki.

• Natomiast drugą zmianą jest pojawienie się Wiktorskiego w miejsce Łukasza Bogusławskiego

• Trener Banasik od razu przeprowadza dwie zmiany, pierwszą z nich jest wejście Fidziukiewicza w miejsce Ryndaka

• Sędzia Pskit rozpoczyna drugą połowę spotkania, od środka gospodarze!

• Zapraszamy za 15 minut na drugą część spotkania!

• Górnik, Chojniczanka i Miedź wygrywa swoje mecze, więc awans Zagłębia do ekstraklasy jest zagrożony, z drużyn walczących o awans tylko Olimpia remisuje w swoim spotkaniu.

• Gospodarze grają naprawdę dobrze i wysoko postawili poprzeczkę drużynie przyjezdnych, natomiast Zagłębie prezentuje się przyzwoicie w ofensywie, ale fatalnie wygląda w defensywie

• Kończy pierwszą połowę sędzia Paweł Pskit!

• Druga żółta kartka dla gospodarzy, a otrzymuje ją Bartosz Machaj

• Arbiter dolicza 3 minuty do pierwszej połowy!

• Nie ma bramki dla Zagłębia! Michalak oddawał strzał z 11 metrów i trafił prosto w Janickiego

• Dobry strzał Boneckiego z 20 metrów, ale poradził sobie z tym uderzeniem Skaba

• Groźna sytuacja Zagłębia, świetne podanie Łuczaka do Pribuli, jednak Słowak nie pokonuje Janickiego.

• Pogoda w Głogowie jest fenomenalna, termometry wskazują 27 stopni celsjusza, więc zawodnicy mieli 2 minutową przerwę na uzupełnienie płynów

• Przycisnęli Sosnowiczanie, ale na razie bez skutku

• Ciekawy strzał oddawał Mateusz Machaj z połowy boiska, Skaba był minimalnie wysunięty i prawie stracił kolejnego gola

• Kolejna groźna sytuacja pod bramką gości, jednak strzał Pawlika poleciał minimalnie obok słupka

• Świetna akcja gospodarzy, rajd z lewej strony przeprowadził Ilków-Gołąb i zakończył to strzałem, ale skutecznie broni Skaba

• Strzał z rzutu wolnego oddawał Tomasz Nowak, ale lepiej nie komentować tego uderzenia.

• Dośrodkował w pole karne piłkę Ilków-Gołąb i przy biernej postawie Sierczyńskiego, skierował piłkę do siatki głową Wojciechowski, Skaba bez szans.

• I mamy bramkę dla gospodarzy!

• Dobra akcja Zagłębia, wstrzelił w pole karne piłkę Nowak, ale nie skierował jej do siatki Ryndak.

• Zagłębie cały czas rozgrywa atak pozycyjny, natomiast Chrobry gra z kontry i wychodzi im to naprawdę skutecznie.

• Żółta kartka dla Pawła Wojciechowskiego za próbę wywalczenia karnego

• Groźna sytuacja pod bramką Skaby, po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego uderzał piłkę głową Wieteska, ale prosto w bramkarza

• Początek spotkania dosyć chaotyczny, Chrobry stara się utrzymywać przy piłce, ale Zagłębie wywiera skuteczny pressing

• Pierwszy strzał na bramkę Janickiego, jednak strzał oddany z 30 metrów wylądował obok słupka

• Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, błąd defensywy, jednak nie skorzystał z tej sytuacji Pawlik.

• Od środka zaczęli piłkarze gości!

• Piłkarze już na murawie stadionu w Głogowie!

• Zagłębie ma punkt przewagi nad Olimpią Grudziądz i 2 punkty nad Górnikiem Zabrze, także Chojniczanka Chojnice i Miedź Legnica nadal liczą się w walce o awans.

• Gospodarze zapewnili już sobie pewne utrzymanie w I lidze, natomiast goście z Sosnowca cały czas walczą o awans do ekstraklasy, więc jest to dla nich bardzo ważne spotkanie.

• Rezerwowi Zagłębia: Fabisiak, Wiktorski, Bartczak, Fidziukiewicz, Krzykowski, Budek, Klama.

• Rezerwowi Chrobrego: Gospodinow, Danielak, Gęsior, Borecki, Kaczmarek, Kona, Wawszczyk.

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relację z dzisiejszego meczu poprowadzi Jakub Waliczek!

Joanna Sobczykiewicz

21052017 sosnowiec zaglebie sosnowiec stal mielecfot arkadiusz gola polska press

21052017 sosnowiec zaglebie sosnowiec stal mielec fot arkadiusz gola polska press ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Nice 1 Liga wkracza w decydującą fazę. Wszystkie mecze w ramach 33. kolejki zostaną rozegrane w niedziele 28 maja o godz. 12:30. Wicelider Zagłębie Sosnowiec uda się do Głogowa, by tam powalczyć o trzy punkty i awans do LOTTO Ekstraklasy.

Mecz Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec

Po ostatnim meczu ze Stalą Mielec zawodnicy Zagłębia nie mogą być w najlepszych nastrojach. Już tydzień temu mogli przybliżyć się do wyznaczonego celu - awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wystarczyło tylko pokonać beniaminka Nice 1 Ligi.
Dobrze dysponowana Stal w tym sezonie pokazała już, że potrafi urywać punkty nawet rywalom z górnej półki. W październiku sensacyjnie pokonała u siebie Zagłębie 2:0. W rundzie wiosennej podopiecznym trenera Dariusza Banasika udało się wyrwać zaledwie punkt. Dał im on drugie miejsce w tabeli, lecz awans do LOTTO Ekstraklasy wciąż nie jest pewny. Zaraz za zespołem z Sosnowca znajduję się zaskoczenie wiosny - Olimpia Grudziądz oraz mający świetną końcówkę Górnik Zabrze.

Najbliższy przeciwnik Zagłębia, Chrobry Głogów zajmuje 12. miejsce w tabeli i jest już pewien utrzymania w Nice 1 Lidze. Pomimo tego, że piłkarze Ireneusza Mamrota o nic nie walczą, na pewno nie oddadzą łatwo punktów i nie pomogą Sosnowiczanom w wywalczeniu awansu. W rundzie jesiennej pokazali, że kandydat do awansu nie jest taki straszny jak go malują i ze Stadionu Ludowego wrócili z satysfakcjonującym wynikiem 2:0, a co za tym idzie, z trzema punktami. Tym razem Chrobry będzie musiał poradzić sobie bez Michała Michalca, który pauzuje za cztery, żółte kartki.

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Do kadry Chrobrego wraca natomiast podstawowy obrońca Mateusz Wieteska, który nie wystąpił w spotkaniu w Suwałkach przez nadmiar kartek. Zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa jest oczywistem wyborem trenera Mamrota przy ustalaniu składu. Już trzy razy w tej rundzie udało mu się pokonać golkipera rywali.

Najniebezpieczniejszym piłkarzem, na którego musi uważać defensywa drużyny z Głogowa jest z pewnością Martin Pribula. W tym sezonie ma na swoim koncie 11 bramek i jest niekwestionowanym liderem pod tym względem w zespole z Sosnowca. Słowak musi jednak mieć się na baczności. Poza świetnym dorobkiem bramkowym w trakcie trwania sezonu ligowego udało mu się zdobyć trzy żółte kartki. Jeżeli obejrzy taką w starciu z Chrobrym oznaczać to będzie, że znajdzie się poza meczową osiemnastką w prawdopodobnie najważniejszym, ostatnim meczu w sezonie, który zostanie rozegrany 4 czerwca z GKS-em Tychy.

Mając na uwadze historię ligowych spotkań w lepszej sytuacji znajduje się drużyna gospodarzy. Oba zespoły grały ze sobą 9 razy na poziomie I i II ligi. 4 razy zwyciężał Chrobry, 2 razy Zagłębie, a 3 razy spotkania kończyły się remisem.
Arbitrem w meczu pomiędzy Chrobrym Głogów, a Zagłębiem Sosnowiec będzie Paweł Pskit z Łodzi. W tym sezonie był już rozjemcą zarówno w meczach Chrobrego, jak i Zagłębia. W 18. meczach pokazał 81 żółtych kartek, 6 czerwonych oraz podyktował 10 rzutów karnych.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec LIVE. TRANSMISJA TV

Mecz transmistuje stacja Polsat. Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport Extra. Zapraszamy na relację LIVE w gol24.pl. Początek meczu w niedzielę, 28 maja o godzinie 12:30.