Mecz Cracovia - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2017-03-04 15:30

Cracovia

1

Arka Gdynia

1

• Koniec meczu! Po mało atrakcyjnej pierwszej połowie druga przyniosła sporo emocji i przede wszystkim wyrównującą bramkę dla Cracovii, jednak mimo emocjonującej końcówki już nie zobaczyliśmy goli. "Pasy" mają czego żałować - Vestenicky świetnie dogrywał, lecz jego koledzy fatalnie pudłowali! Mecz kończy się remisem 1:1, my zaś kończymy naszą relację, do zobaczenia na GOL24.pl.

• Faul taktyczny Huberta Wołąkiewicza (Cracovia), to będzie żółta kartka dla obrońcy "Pasów". Gospodarze bronią się przed stratą gola!

• Co za końcówka, jeszcze cztery minuty meczu przed nami!

• Ale Arka!!! Sandomierski przenosi piłkę nad poprzeczką w sytuacji, która powinna była skończyć się zwycięskim golem dla gdynian!

• Teraz mógł zagłówkować Polczak, ale niepotrzebnie czekał, aż piłka skozłuje! Oj, jeśli "Pasy" nie wygrają, będą mieli czego żałować!

• A teraz Piątek... Kolejna główka, kolejne pudło, broni Jałocha. Oba zespoły walczą do końca o trzy punkty!

• Aaajjj!!! To mógł być decydujący gol! Po raz kolejny świetna centra z lewej flanki, Cetnarski głową... Obok bramki!

• Mateusz Szwoch (Arka) skończy mecz z żółtą kartką za faul na Wołąkiewiczu.

• Koronkowo rozgrywali sobie teraz piłkę, akcja zakończyła się na Szwochu, który nie przechwycił kluczowego podania. Ta kontra nie kończy się nawet strzałem, a my czekamy na odpowiedź "Pasów".

• Polczak do końca walczył o główkę pod bramką gości i wywalczył. Strzał nie sprawił żadnych kłopotów Jałosze.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu to 9255 kibiców. Nie pomyliliśmy się w naszych przedmeczowych szacunkach.

• Były pasiak Adam Marciniak (Arka) napomniany żółtą kartką, w dodatku pierwszą w dzisiejszym meczu.

• Dlaczego Piątek nie przyjął tego podania od Vestenickyego? Napastnik gospodarzy stał jak wryty, gdy Słowak dobrze zacentrował.

• To mógł być kosztowny błąd Sandomierskiego, bramkarz Cracovii wypuścił piłkę przed siebie. Nie było tam żadnego piłkarza w żółtej koszulce, dlatego Arka nie miała okazji na drugiego gola.

• Ostatnia zmiana i w Arce, zszedł Dariusz Formella, za niego Miroslav Bożok.

• W polu karnym "Pasów" główkował Marcus da Silva. Jego strzał pofrunął prosto w środek, w rękawice Sandomierskiego.

• Przedłuża się stawianie kontuzjowanego Piotra Malarczyka (Cracovia) na nogi, musi go zastąpić jego imiennik, Polczak.

• Teraz gorąco pod bramką Cracovii, Siemaszko próbował piętą wturlać piłkę do siatki. Na posterunku Sandomierski, ale to Arka dalej atakuje!

• Koniec meczu dla Yannicka Kakoko (Arka), zastępuje go Michał Nalepa.

• Ale aktywny jest Vestenicky! Pasiak ogrywa Marciniaka i mocno strzela w kierunku bliższego słupka, obok bramki!

• Arka próbowała zaskoczyć "Pasy" sprytnym rzutem wolnym, lecz Szwoch uderzył płasko i niecelnie.

• Niebywałe! Piątek wbija drugiego gola dla Cracovii wyskakując zza obrońców, ale zdaniem sędziego liniowego był na spalonym!

• Ale Arka wyciąga z ławki swojego jokera, który strzelił bramkę Wigrom i Koronie właśnie wchodząc na boisko w drugiej połowie. To Rafał Siemaszko - zmienił Przemysława Trytkę.

• To premierowy gol Słowaka w ekstraklasie! Centra Deleu była dokładna, zachowanie obrońców Arki wręcz fatalne - goście pozwolili Mihalikowi na główkę obok Jałochy, który nawet nie rzucił się za tą piłką!

• I GOOOOOOLLLL!!! JEST WYRÓWNANIE!!! JAROSLAV MIHALIK!!!

• Znowu akcja "Pasów" z udziałem Słowaka, tym razem piłka wychodzi na rzut rożny. Na trybunach robi się coraz głośniej!

• Centro...strzał? Vestenicky ani nie uderzył na bramkę, ani nie podał celnie. Szkoda akcji gospodarzy, bo Słowak przedarł się z piłką w pole karne.

• Cracovia od początku pod gdyńską bramką, z ostrego kąta uderzał Vestenicky. Zbyt ostrego - piłka mija słupek.

• A teraz Piątek! Sprytne uderzenie odbija się od murawy i zmusza Jałochę do wybicia piłki na rzut rożny... zmarnowany przez "Pasy".

• Zaczynamy drugą połowę! Czym odpowie Cracovia? Dowiemy się w ciągu najbliższych 45 minut!

• Z boiska schodzi także Sebastian Steblecki (Cracovia), druga połowa dla Mateusza Cetnarskiego.

• Jest reakcja obozu Cracovii. Z boiska w przerwie zszedł Diego Ferraresso, a zastąpił go Tomas Vestenicky.

• Kończy się pierwsza połowa, wynik to 1:0 dla Arki Gdynia. Kibice są wściekli i przekonani, że przy bramce gości był spalony. Powtórki telewizyjne pokazują co innego - to Budziński, który powinien mieć zaliczonego gola, złamał linię. Duży niesmak przy Kałuży!

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy meczu, który właśnie nabrał rumieńców!

• Trytko nie był na spalonym, gdy dostawał podanie od Szwocha! Budziński złamał linię i napastnik Arki spokojnie przepuścił piłkę między nogami bramkarza! Arka prowadzi!

• GOOOOOL!!! ARKA PROWADZI 1:0! PRZEMYSŁAW TRYTKO!

• Solowa akcja Szwocha, piłkarz Arki decyduje się na niecelny strzał z dystansu, zamiast podać do wychodzącego na pozycję Marcusa.

• Mihalik pokiwał i utrzymał się przy piłce, jednak jego podanie w pole karne było już niecelne.

• Musimy chyba coś napisać... Mecz się odbywa. To niewątpliwie spotkanie z gatunku "mecz walki".

• Sytuacja na boisku trochę się uspokoiła, więc powtórzymy: to całkiem wyrównany mecz, z tym że ostatnie kilka minut należało do Cracovii. Budziński strzelił prawidłową bramkę i "Pasy" powinny prowadzić już od 11. minuty. Jak Paweł Gil tego nie zauważył?

• Mihalik strzela obok bramki! Po raz kolejny dobra akcja "Pasów" prawym skrzydłem, wrzutka spada na nogę Słowaka, który fatalnie pudłuje!

• Konkretne zamieszanie na połowie Arki, "Pasy" nawet jak stracą piłkę, to ta do nich zaraz wraca. Ale teraz czas na kontrę gości...

• I spod jednej bramki pod drugą... Strzal Deleu był tak samo podkręcony i mocny, co niecelny. Od bramki Jałocha!

• Ładna akcja Przemysława Stolca, rzut rożny dla Arki nie przyniósł gościom nic dobrego.

• W natarciu znowu Arka, a konkretnie Dominik Hofbauer. Jego strzał blokuje obrońca "Pasów".

• "Pasy" muszą zapomnieć o nieuznanym golu, bo z rzutu wolnego na bramkę strzela Hofbauer! Świetna interwencja Sandomierskiego!

• Ale co to - proszę Państwa, Budziński strzelił bramkę!

• Poprzeczka Cracovii! Ale wcześniej - co za solowa akcja Budzińskiego, który naicskany przez rywali i tak zdołał strzelić!

• Mięciutkie dośrodkowanie z prawej strony główką wykańczał Budziński. Piłka łagodnym łukiem przeleciała wysoko nad poprzeczką. Dośrodkowywał Wójcicki.

• Długa piłka w stronę Stebleckiego, ale do futbolówki pierwszy doszedł bramkarz Arki - Jałocha.

• Przytomny Deleu główką ratuje gospodarzy przed stratą gola, gorąco pod bramką "Pasów".

• Ucierpiał Marcus da Silva, Brazylijczyk leżał kilka chwil na murawie, jednak już podniósł się z boiska z pomocą kolegów.

• Prawą flanką zaatakowała Cracovia, płaskie dośrodkowanie w pole karne skończyło się wybiciem i kornerem dla "Pasów".

• Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna mecz na stadionie Cracovii! I "Pasy", i Arka postarają się dzisiaj o swoje drugie wiosenne zwycięstwo. Gramy!

• Arka w praktyce zapewniła sobie awans do finału Pucharu Polski, pokonując Wigry (3:0). W lidze gdynianie rozbili Koronę (4:1), lecz wcześniej ulegli Zagłębiu w Lubinie (0:1) i Legii (0:1).

• Od rozpoczęcia piłkarskiej wiosny Cracovia wygrała tylko raz. Po skromnym zwycięstwie w Chorzowie (1:0), "Pasy" zremisowały z Pogonią (1:1) oraz wysoko przegrały z liderem w Gdańsku (2:4).

• Jest gościnnie - kibice wspólnie odśpiewali hymn Arki. Mimo świetnej pogody, frekwencja zapowiada się dość przeciętnie. Nie wiemy, czy na trybunach zasiadło dziś choćby dziesięć tysięcy osób.

• W pierwszym składzie Arki wyszedł wówczas... Marcin Budziński. Ten sam, który dzisiaj zagra od 1. minuty - tym razem w koszulce Cracovii.

• Zaprzyjaźnieni kibice obu klubów czekali siedem lat na spotkanie "Pasów" z Arką w Krakowie i w najwyższej klasie rozgrywkowej. 25 września 2010 gospodarze wygrali tu 2:0, gole strzelali Witkowski (samobójczy) i Ślusarski.

• Są i ławkowicze "Pasów": Rafał Dobroliński, Tomasz Brzyski, Tomas Vestenicky, Mateusz Cetnarski, Mateusz Szczepaniak, Piotr Polczak i Erik Jendrisek.

• Rzućmy okiem na ławkę rezerwowych Arki. Zasiądą dziś na niej: Pavels Steinbors, Adrian Błąd, Miroslav Bożok, Michał Nalepa, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj i Damian Zbozień.

• Witamy serdecznie ze stadionu Cracovii! Zaczynamy sobotnie zmagania w Lotto Ekstraklasie meczem "Pasów" z Arką Gdynia. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila o 15:30, jednak nasza relacja NA ŻYWO rozpoczyna się już teraz!

Marcin Chycki

Cracovia - Arka LIVE! Mecz przyjaźni ponownie po 7 latach przy Kałuży

Cracovia - Arka LIVE! Mecz przyjaźni ponownie po 7 latach przy Kałuży ©Przemyslaw Świderski

Mecz Cracovia - Arka Gdynia ONLINE. W pierwszym sobotnim meczu LOTTO Ekstraklasy w Krakowie na stadionie przy ulicy Kałuży piłkarze Cracovii będą gościć Arkę Gdynia. W teorii spotkania pomiędzy tymi zespołami nazywane są meczami przyjaźni. Na boisku zapewne obejdzie się bez sentymentów w szczególności, że Cracovia potrzebuje punktów i to bardzo. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Cracovia - Arka Gdynia ONLINE

Piłkarze Jacka Zielińskiego ubiegłotygodniowego wyjazdu do miasta lidera, czyli Gdańska nie zapamiętają dobrze, bo choć spotkanie dla Cracovii zaczęło się wyśmienicie, to na koniec nie było już tak wesoło.
Po raz kolejny „Pasy” pokazały, że problem małej skuteczności w dalszym ciągu istnieje i chyba już nikt nie wie jak z nim walczyć, bo sztab szkoleniowy zmaga się z nim od początku tego sezonu. Tydzień temu Cracovia rozbudziła nadzieje swoich kibiców na 3 punkty, a na końcu musieli się oni zadowolić tylko promykiem nadziei na lepsze jutro. Bo gra nie wyglądała tragicznie, tylko zabrakło właśnie skuteczności.

Na przedmeczowej konferencji Jacek Zieliński skomentował, jak ważne będzie spotkanie z Arką Gdynia:
- Po porażce w Gdańsku każdy mecz będzie już teraz dla nas o sześć punktów. W dalszym ciągu myślimy o tym, żeby walczyć o ósemkę, oznacza to jednak, że musimy wygrać z Arką. Jest to dla nas bardzo ważny mecz. Musimy w nim zrobić wszystko, by zainkasować trzy punkty. Arka gra bardzo solidną piłkę, do Krakowa przyjeżdża bez większego napięcia psychicznego. Teraz już jednak bez względu na klasę przeciwnika musimy wygrywać - zaznaczył trener Cracovii.

- Miro jest obecnie w fazie rehabilitacji, trudno powiedzieć, jak długo ona potrwa. Paweł Jaroszyński trenuje już z drużyną, ale nie jest jeszcze w osiemnastce meczowej. Myślę, że będzie gotowy do gry za tydzień z Zagłębiem Lubin. Pozostali zawodnicy są gotowi na mecz z Arką - powiedział na temat absencji w drużynie trener Zieliński.

Cracovia - Arka Gdynia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Gdynianie nie zaczęli rundy wiosennej najlepiej, bo zaliczyli 2 porażki. Ostatni mecz co prawda dał nadzieję Arce, bo w dobrym stylu piłkarze zespołu z Gdyni pokonali Koronę Kielce 4:1, ale jeśli patrząc na pojedynki podopiecznych Grzegorza Nicińskiego na wyjazdach, to plasują się oni w środku stawki i tak naprawdę nie wiadomo co się po nich spodziewać. Na pewno łatwo pokonać się nie dadzą, co pokazywali w tym sezonie z najsilniejszymi zespołami w Ekstraklasie.

Trener Arki przed meczem tak wypowiadał się o dzisiejszym rywalu:
- Krakowianie naprawdę zaprezentowali się w tym spotkaniu z niezłej strony, ale atrakcyjny futbol często nie idzie w parze z korzystnym wynikiem. Każdy chciałby grać pięknie, efektownie i skutecznie, ale nie zawsze tak się da. My też jesteśmy tego dobrym przykładem, bo nasz ostatni występ w Suwałkach nie był najwyższych lotów. Byliśmy jednak wyjątkowo skuteczni, dzięki czemu odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo.

- Nastawiamy się na wyjątkowo trudną rywalizację. Cracovia to bardzo dobry zespół, który ma w swoim składzie wielu klasowych piłkarzy. Poza tym po ostatniej porażce z Lechią gospodarze są podrażnieni i będą wyjątkowo zdeterminowani, aby powiększyć swój dorobek. Przed podziałem na ósemki zostało tylko siedem kolejek i na finiszu sezonu zasadniczego wszyscy szukają punktów. My nie jesteśmy wyjątkiem, a spotkania Ruchu Chorzów czy Termaliki z Legią w Warszawie dowodzą, że można zdobyć je wszędzie - zakończył.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski - Budziński, Dąbrowski - Mihalik, Steblecki, Wójcicki - Piątek.

Arka Gdynia: Jałocha - Socha, Sołdecki, Marcjanik, Marciniak - Hofbauer, Kakoko - Vinicius, Szwoch, Formella - Trytko.

NIE ZAGRAJĄ

Cracovia : Miroslav Covilo (kontuzja), Paweł Jaroszyński (kontuzja)
Arka Gdynia : Paweł Abbott (kontuzja)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Cracovia
  • Lechia Gdańsk - Cracovia 4:2 (25.02.2017/Sparing)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (19.02.2017/Ekstraklasa)
  • Ruch Chorzów - Cracovia 0:1 (10.02.2017/Ekstraklasa)
  • Cracovia - MFK Zemplín Michalovce 0:0 (04.02.2017/Sparing)

Arka Gdynia
  • Wigry Suwałki - Arka 0:3 (28.02.2017/Puchar Polski)
  • Arka– Korona Kielce 4:1 (24.02.2017/Ekstraklasa)
  • Zagłębie Lubin – Arka 1:0 (20.02.2017/Ekstraklasa)
  • Arka – Gryf Wejherowo 0:1 (12.02.2017/Sparing)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA

• Arka - Cracovia 1:0 (19.09.2016/Ekstraklasa)
  • Arka - Cracovia 1:1 (16.03.2013/I liga)
  • Cracovia - Arka 1:0 (29.08.2012/I liga)
  • Arka - Cracovia 3:0 (17.04.2011/Ekstraklasa)
  • Cracovia - Arka 2:0 (25.09.2010/Ekstraklasa)

SĘDZIA: Paweł Gil (Lublin)

W tym sezonie sędziował 18 meczów LOTTO Ekstraklasy i 2 w ramach LE. We wszystkich pokazał 91 żółtych kartek, 4 czerwone i podyktował 10 rzutów karnych.

Mecz Cracovia - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Wstęp od 15:00, pierwszy gwizdek sędziego o 15:30. Komentują Cezary Olbrycht i Grzegorz Mielcarski. Reporterami z murawy będą Sonia Śledź i Żelisław Żyżyński. Relacja LIVE z Cracovia - Arka w GOL24.pl