• Koniec meczu

• Troche chaosu, nieco przypadku - tak wyglądają ostatnie miunty tego spotkania. Piłka nie zbliża się jednak do żadnej z bramek

• Rafał Janicki ukarany żółtym kartonikiem

• Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Rzut rożny dla Cracovii. Piłka poleciała prosto w pole karne, gdzie jednak nikt nie zdołał jej odebrac.

• Chrapek otrzymał wrzutkę z prawej strony i sprytnie skierował futbolóek do Flavio. Ten padł na murawę w starciu z Malarczykiem

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Malarczyk oddał strzał obok bramki. Cracovia próbuje, jednak ma już coraz mniej czasu

• Spore kontrowersje w polu karnym Lechii. Zawodnicy Pasów dopatrzyli się zagrania ręką ze strony Janickiego, ale arbiter nie zgodził się z ich argumentami

• Świetnie zapowiadała się akcja Lechii prawą stroną. Szybka wymiana podań na linii Janicki-Marco Paixao-Flavio Paixao i pod bramką Sandomierskiego zrobiło sie groźnie. Chrapek nie zdołał jednak dojść do piłki

• Marco Paixao z żółtym kartonikiem

• Problemy z odebraniem wrzutki Krasicia z prawej stroni miał Flavio. W konsekwencji akcja Lechii nie przyniosła strzału

• Kolejna akcja Pasów lewą strona boiska. Wdowiak dał dobra zmianę i praktycznie sam stara się pociągnąc ataki Cracovii. Wobec szczelnej defensywy Lechii raczej bezradny

• Cracovia bardzo powoli i spokojnie rozgrywa piłkę. Lechia pozwala im na wysoki pressing, a oni wymieniają między soba podania na jej połowie. Nie owocuje jednak w bramkowe sytuacje

• Dąbrowski popisał się klasycznym podaniem na aferę. Afery nie zrobił, a piłkę spokojnie przejął Milinković Savić

• Rafał Janicki w miejsce Jakuba Wawrzyniaka. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu

• Cracovia ruszyła nieco do przodu. Fajna akcja skrzydłem Wdowiaka. Szczepaniak nie zdolał jednak dobrze przyjąć sobie piłki w polu karnym Lechii

• A Piotr Nowak zdecydował się ściągnąć Rafała Wolskiego. Na murawie Michał Chrapek

• Na to zaradzić próbują szkoleniowcy. Jacek Zieliński Tomasza Brzyskiego zastąpił Krzysztofem Piątkiem

• Tempo gry wyraźnie siadło. Piłka leniwie toczy się między nogami zawodników obu zespolów w polu karnym.

• Ostatnie minuty nie przyniosły ozywienia pod żadnym z pól karnych. Delikatną przewagę wydaje się mieć Lechia, jednak i oni nie zagrażają Sandomierskiemu

• Wdowiak próbował strzałem głową zaskoczyć Milinkovicia-Savicia. Uderzył jednak bardzo niecelnie

• Piłka po uderzeniu Covilo nawet nie zmierzała w światło bramki. Szybka akcja Cracovii zaskoczyła lechistów, ale kończący ja strzał już bynajmniej nie

• Ostatnie akcje należały do Lechii. To podopieczni Piotra Nowaka dłużej utrzymywali się przy piłce i wciąż próbowali wykreować sytuację pod polem karnym Cracovii. Niewiele jednak z tego wynikło

• Dwójkowa akcja pary Haraslin - Wolski odczytana i zahamowana przez Covilo

• Wojtkowiak uprzedził Wójcickiego i przejął nadlatujące w ich kierunku podanie od Covilo

• Wójcicki przebił się środkiem boiska, by poszukać szczęścia z dystansu. Nie znalazł - piłka nie leciała w kierunku bramki

• Rzut rożny zamieniony został na przerzut na drugą stronę boiska. Stamtąd uderzał Haraslin, lecz piłkę wyłapał Sandomierski

• Krasić długo walczył na prawym skrzydle. Wraz z Flavio próbowali wyminąć obrońców Cracovii. Nie udało im sie oddać strzału, lecz wywalczyli rzut rożny

• Wolski niepozornie przebiegł się z piłką środkiem boiska po czym delikatnie odegrał go Marco Paixao. Ten zaskoczył defensorów Cracovii, ale nie Sandomierskiego

• Deleu otrzymał świetne prostopadłe podanie. Nie umiał jednak go wykorzystać i przy pierwsze okazji oddał piłke Wolskiemu

• Sporo zamieszania pod bramką Milinkovicia Savicia. Piłka długo krązyła w polu karnym, a kolejni gracze gospodarzy usiłowali oddac strzały. Próbował Dabrowski, próbował Budziński, próbował Szczepaniak. Nic z tego - solidnie prezentują się dzisiaj stoperzy Lechii

• Wdowiak przejął piłkę na połowie Lechii i skierował ją na prawe skrzydło. Tam po krótkim rozegraniu z Dąbrowskim przebił się w pole karne i uderzał na bramkę Lechii. Młody golkiper gości wybił futbolówkę przed siebie.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Brzyskiego zablokował Wolski. Próbował wyjść jeszcze z kontratakiem, ale tym razem nie osiągnął celu.

• Wójcicki skrzydłem. Popędził do przodu, lecz przed polem karnym zatrzymał go Wawrzyniak

• Cracovia od razu ruszyła do ataku. Wdowiak oraz Covilo czaili się w polu karnym Lechii, lecz najsprytniejszym okazał się tam Wojtkowiak, który odebrał im piłkę i tym samym ukrócił ich ambicje

• Czas na drugą połowę.

• Na drugą część spotkania nie wybiegł już Erik Jendrisek .Zamiast niego do boju ruszy Mateusz Wdowiak .

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Rzut wolny dla Cracovii. Ze środka boiska piłkę uderzał Brzyski. Prosto w ręce Milinkovicia Savicia

• Arbiter przedłużył pierwszą część spotkania o co najmniej 3 minuty

• Haraslin złapany na pozycji spalonej po podaniu Wojtkowiaka

• Milinković-Savić skutecznie wypiąstkował dośrodkowanie z leweh strony boiska autorstwa Brzyskiego

• Próba wrzutki Dąbrowskiego nie zakończyła się z powodzeniem. Joao Nunes doskonale odczytał bowiem jego zamiary

• Fajne wyjście Wawrzyniaka, przejął podanie nadlatujące w kierunku Szczepaniaka by skierował piłkę do Paixao. Na posterunku był Polczak.

• Dośrodkowanie Wójcickiego pod bramkę Lechii wybite przez Malocę. Cracovia jednak nie zrezygnowała i futbolówka długo krążyła pod polem karnym gości. Nie udało się oddać strzału

• Haraslin na lewej stronie wyminął Deleu, by posłać futbolówkę w pole karne. Tam jednak nikt nie zdołał jej odebrać

• Lechia dłuższą chwilę wymieniała piłkę na połowie Cracovii. Próbowali przedrzeć się i jedną i druga strona, jednak nic z tego nie wyszło.

• Dąbrowski skierował piłkę na skrzydło do Brzyskiego, jednak szybko wróciła ona do niego z powrotem. Strzał z dystansu - daleko od światła bramki

• Budziński pociągnął akcję Pasów. Na prawym skrzydle rozgrywał piłkę z Wójcickim, lecz w końcu ich ofensywne chęci zostały zahamowane przez rywali

• Sporo działo się pod bramką Cracovii. Teraz po sprytnej akcji Sandomierskiego zaskoczyć próbował Paixao. Nieskutecznie

• Maloca odebrał piłkę w środku pola, zszedł na prawo i celnym podaniem obdarzył Flavio. Ten wyminął defensorów Cracovii, by w.cić futbolówkę pod bramkę. Wybita przez Sandomierskiego

• Dośrodkowanie Wójcickiego w pole karne. Tam do piłki dopadł Szczepaniak. Jego strzał powędrował w środek bramki. Bez problemu broni Milinković-Savić.

• Brzydki faul Haraslina na Deleu. To było bardzo niebezpieczne. Prawidłowa decyzja sędziego. Żółta kartka.

• Mamy debiut w Cracovii. Trener Zieliński ściąga z boiska kompletnie nie radzącego sobie Wołąkiewicza, a wpuszcza na murawę Piotra Malarczyka.

• Ależ to była akcja Cracovii! Świetna dwójkowa akcja w polu karnym piłkarzy Pasów. Finalnie uderzał Budziński, ale minimalnie chybił!

• Świetny pass Dąbrowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Wójcickiego. Sędzia jednak podniósł chorągiewkę. Spalony.

• Zmiana w drużynie gości, podyktowana kontuzją. Boisko opuszcza Grzegorz Kuświk. W jego miejsce Lukas Haraslin.

• Rzut wolny dla Cracovii. Doskonała wrzutka Brzyskiego, a w polu karnym jak zwykle pokazał się niezawodny Covilo, który uderzył głową, ale trafił tylko w słupek!

• Cracovia próbuje zakładać pressing, ale póki co bezskutecznie. Goście dobrze rozgrywają piłkę i bez problemu przedostają się pod szesnastkę Pasów.

• GOOOOOL dla Lechii! Wolski zabawił się z Wołąkiewiczem i dośrodkował płasko w pole karne. Tam było sporo chaosu, ale najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Marco Paixao i bez problemu mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy! 1:0 dla przyjezdnych!

• Kolejna szansa dla Lechii! Po nieudanym rzucie rożnym, piłka ponownie trafia pod nogi Wolskiego. Ten bez namysłu dośrodkowuje w pole karne Pasów, a tam znakomicie głowa uderzał Kuświk. Sandomierski wyciągnął się jak struna i paruje piłkę ponad poprzeczkę!

• Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego Wolskiego, jednak zaraz będzie miał szansę do powtórki.

• Rzut rożny dla Lechii. Piłkę na aut bramkowy wybija Wołąkiewicz.

• Fatalny strata Dąbrowskiego w środku pola. Lechia jednak nie skorzystała z tego prezentu.

• A teraz Lechia! Doskonała akcja gości zwieńczona strzałem Krasicia, jednak świetnie broni Sandomierski! Czekamy na więcej takich akcji z obu stron!

• To powinna być bramka dla Cracovii! Kapitalna dwójkowa akcja Deleu i Budzińskiego, ten zdecydował się na strzał ale trafił tylko w słupek!

• Kapitalne prostopadłe podanie Krasicia do Flavio, ten zdecydował się na dośrodkowanie, ale w ostatniej Cracovię ratuje Wołąkiewicz.

• Uderzał Brzyski, ale futbolówka powędrowała ponad bramką.

• Niezła akcja Cracovii. Przed polem karnym jednak był faulowany Jendrisek i Cracovia ma szanse na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Brzydki faul Malocy. Sędzia bez wahania wyjmuje żółtko.

• Ależ było gorąco pod bramką Pasów! Znakomicie dośrodkowywał z prawej strony Flavio Paixao, ale napastnicy nie zdołali trącić piłki.

• Niezłe prostopadłe podanie Deleu do Wójcickiego, ale na posterunku byli defensorzy Lechii.

• Trybuny z minuty na minutę się szczelnie wypełniają. Kibice czekają na dobre widowisko!

• Od środka rozpoczyna drużyna z Gdańska. Zaczynamy!

• Na murawie meldują się piłkarze Cracovii i Lechii Gdańsk. Gospodarze zagrają w swoich standardowych koszulkach w pasy, zaś przyjezdni w zielonych trykotach.

• Dzisiejszy pojedynek zapowiada się bardzo interesująco. Obie ekipy grają ofensywny futbol, co jest dobrym prognostykiem dla kibiców, którzy zdecydowali się przybyć na dzisiejsze spotkanie. Liczymy na dużo bramek!

• Już za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła. Póki co na trybunach wieje pustkami.

• Od pierwszej minuty w obu zespołach ujrzymy debiutantów. W barwach Cracovii po raz pierwszy wystąpi ściągnięty z Legii Warszawa Tomasz Brzyski, natomiast na ekstraklasowej murawie premierowy raz ujrzymy Joao Nunesa oraz Simeona Slavcheva. Jak poradzą sobie w naszych rodzimych rozgrywkach?

• Cracovia jak dotąd zgromadziła jedynie dziewięć oczek, co daje dopiero dziewiątą pozycję w tabeli. Dwa zwycięstwa i trzy remisy to bilans, który z pewnością będą chcieli poprawić.Zwłaszcza, że bezsprzecznym celem na rundę zasadniczą jest awans do pierwszej ósemki.

• Lechia to jeden z zespołów, który w tym sezonie nie zawodzi. Podopieczni Piotra Nowaka jak dotąd zdobyli 13 punktów co plasuje ich na 4. miejscu w tabeli. Od fotela lidera nie dzieli ich jednak nawet oczko. Pierwsze pięć zespołów Ekstraklasy aktualnie ma na swym koncie dokładnie tyle punków: Jagiellonia Białystok, Zagłebie Lubin, Arka Gdynia oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza ida z gdańszczanami łeb w łeb. Czy dzisiaj lechistom uda się dostać na czoło peletonu?

• Już za nieco mniej niż godzinę zabrzmi premierowy gwizdek ósmej kolejki LOTTO Ekstraklasy. A w jej ramach Cracovia podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Niby piątek 18.00 - pora znana głównie z pomniejszych ligowych szlagierów, a przy Kałuży zapowiada się naprawde ciekawe spotkanie. Starcie dwóch zespołów o bardzo wysokich ambicjach na ten sezon