Cracovia

1

Lechia Gdańsk

1

• GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Lechii!!! Wiśniewski uwalnia się spod opieku dwóch obrońców Cracovii, a następnie lekko uderza między kolejnymi zawodnikami i piłka wpada do bramki Kaczmarka!

• Cracovia w ostatnich minutach doprowadza do wyrównania i ratuje jeden punkt na własnym obiekcie. "Pasy" póki co opuszczają strefę spadkową, a Lechia spada na 13. miejsce w tabeli.

• Koniec meczu!

• Matulevicius wycofuje do Strausa ten zagrywa do Van der Biezena, Holender znajduje się sam na sam z Pawłowskim, ale arbiter boczny podnosi chorągiewkę.

• Straus odbiera piłkę na własnej połowie, arbiter dyktuje rzut wolny, a Bartczak zostaje ukarany żółtą kartką za dysksuję.

• Cracovia w defensywie i kolejne wybcie z pola karnego. Tym razem będzie rzut rożny.

• Bartczak wybija piłkę z 7. metra od bramki.

• 4 minuty doliczone do tego spotkania!

• Za Grzelczaka wchodzi Kożans.

• Ależ okazja dla Lechii! Grzelczak uderza z najbliższej odległości, broni Kaczmarek, następnie dobitkę Luikjanovsa blokuje Nawotczyński i na sam koniec futbolówkę łapie Kaczmarek!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1!!! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki z woleja trafia Koen van der Biezen! Cracovia doprowadza do wyrównania!

• Matulevicius zagrywa na dobieg do Ntibazonkizy, ten szuka sobie miejsca i oddaje strzał w Pawłowskiego!

• Strata Strausa, Traore zagrywa do Grzelczaka, ten oddaje strzał i Kaczmarek wybija piłkę na piąty metr, gdzie interweniuje Nawotczyński.

• Kaczamrek pod naporem Nowaka wybija piłkę w trybuny.

• Ntibazonkiza stara się minąć Deleu, ale ten prawidłowo się zastawia i pozwala piłce opuścić plac gry.

• Lechia przy piłce, ale goście nie kwapią się do ataku. Do końca meczu ok. 6-9 minut.

• Traore zagrywa wzdłuż bramki Cracovii, ale Lukjanovs i Nawotczyński mijają się z piłką.

• Ładna akcja dójkowa na skrzydle w wykonaniu Ntibazonkizy i Strausa. Holender dośrodkowuje w pole karne, ale żaden z zawodników "Pasów" nie dochodzi do piłki.

• Druga zmiana w Lechii, za Bajica wchodzi Pietrowski.

• Rok Straus zmienia Sławomira Szeligę.

• Zagranie w pole karne z 7. metra wolejem uderza Ntibazonkiza i piłka przelatuje minimalnie obok bramki!

• Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Szeliga mija się z piłką! Arbiter i tak wskazuje pozycję spaloną pomocnika Cracovii.

• Gra toczy się na połowie gości, ale Cracovia nie potrafi przedżeć się w ich pole karne.

• Hosek skutecznie blokuje Nowaka i spod własnej bramki wznawia Kaczmarek.

• Dobre przyjęcie Szeligi i strzał z lewej nogi, ale piłka przechodzi obok prawego słupka!

• Zmiana w drużynie Lechii. Za Wiśniewskiego wchodzi były gracz "Pasów" - Paweł Nowak.

• Niecelne podanie Ntibazonkizy i piłka wychodzi poza linię boczną.

• Traore fauluje Bartczaka i sam upada. Najprawdopodobniej został trafiony ręką w twarz.

• Świetne podanie do Matuleviciusa, Litiwn znajduje się już w sytuacji sam na sam, ale przewraca się na śliskiej murawie!

• Bartczak uderza z dystansu, ale blokuje go Lukjanovs.

• Dośrodkowanie na 11. metr od bramki Lechii, ale pewnie do piłki wychodzi golkiper gości.

• Ntibazonkiza zagrywa na dobieg w pole karne do Matuleviciusa, ale z bramki wychodzi Pawłowski i łapie piłkę!

• Za Visnakovsa wchodzi debiutant, Deivydas Matulevicius.

• Suart traci piłkę przy wyprowadzaniu kontrataku i Lechia z powrotem na połowie gospodarzy.

• Saidi Ntibazonkiza ukarany żółtą kartką za symulacje na połowie rywala.

• Ładna akcja Cracovii, Ntibazonkiza podaje do środka do Szeligi ten ładnie zgrywa na dobieg do Van der Biezena, ale Holender jest za wolny, aby dobiec do tej piłki.

• Grzelczak atakuje wślizgiem Suarta, ale arbiter tym razem nie używa kartki.

• Złe przyjęcie Radomskiego, Lechia rusza z kontratakiem, który zostaje przerwany przez Żytkę.

• Żytko blokuje Traore przy linii końcowej i Kaczmarek wznawia z piątego metra.

• Bartczak zmienia Budzińskiego.

• Krótkie rozegranie rożnego w wykonaniu Lechii, po którym Hosek wybija piłkę głową.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderza Traore, ale nie trafia w bramkę!

• Saidi nadal utyka, ale może kontynuować grę.

• Na murawie w polu karnym Lechii wybucha petarda.

• Pawłowski ukarany żółtą kartką za dyskutowanie z arbitrem.

• Ntibazonkiza potrzebuje pomocy medycznej. Podczas biegu nagle zaczął kuleć i upadł na murawę.

• Surma fauluje na środku boiska Van der Biezena.

• Van der Biezen stara się zagrać na drugą stronę, ale wybija piłkę w aut.

• Wiśniewski opiera się na Żytce, a następnie upada. Arbiter dyktuje rzut wolny przy linii bocznej.

• Surma motywuje kolegów do wyjścia z własnej połowy.

• Grzelczak leży na murawie, arbiter przerywa grę i po chwili wznawia rzutem sędziowskim.

• Słabe zagranie Radomskiego na skrzydło i piłkę główkuje Deleu.

• Fatalny początek drugiej połowy w wykonaniu "Pasów".

• Radomski kiksuje prz wybiciu piłki, ale Bajic idzie w jego ślady i uderza w aut.

• Zaczynamu drugą połowę! Bez zmian w obu drużynach.

• A tuż za nimi wybiegają dzisiejsi gospodarze - Cracovia.

• Na placu gry pojawiają siuę już zawodnicy gości.

• W pierwszych 45. minutach obie drużyny grały bardzo chaotycznie gra toczyła się głównie na środku boiska lub na połowie Cracovii, jednak zwarte szeregi defensywne nie pozowliły rywalom na strzelenie bramki. Jeżeli chodzi o klarowne sytuacje na zdobycie gola to zdecydowanie więcej mieli ich gospodarze. Dwukrotnie na bramkę uderzał Szeliga oraz niecelnie strzelał Suart z rzutu wolnego.

• Koniec pierwszej połowy.

• I żółty karotnik również dla Kaczmarka za udział w sprzeczce z Bajicem.

• Żółty kartonik dla Bajica za przepychanki.

• Traore ukarany żółtym kartonikiem za faul na Nawotczyńskim.

• Trzy żółte kartki.

• Niesportowe zachowanie Traore, który fauluje Nawotczyńskiego leżąc już na ziemie i dochodzi do przepychanki między zawodnikami.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połow.

• Kontratak Cracovii, Visnakovs po rajdzie na skrzydle odgrywa do Van der Biezena, Holender płasko podaje w pole karne, ale tam do piłki dochodzi Vucko.

• Ładne uderzenie Nawotczyńskiego, ale piłka wpada prosto do rąk Pawłowskiego.

• Dośrodkowanie w pole karne, Szeliga lekko trafia piłkę głową i na rzut rożny wybija Janicki.

• Visnakovs rusza po linii, zagrywa prostopadła piłkę do Biezena, ale podanie przerywa Vucko.

• "Pasy" przed szansą na kontratak, ale zamiast rozgerać piłkę po ziemi, Szeliga decyduje się zagrać górą do Van der Biezena i cała akcja spaliła na panewce.

• Agresywna gra Hoska, Traore domaga się rzutu wolnego, ale arbiter wskazuje na wznowienie z autu przez Cracovię.

• Szeliga oddaje strzał z 30. metra i piłka przechodzi obok bramki! Mocne uderzenie!

• Budziński zabiera się z piłką, ale perfekcyjnie odbiera mu ją Bajic.

• Uderzenie z narożnika pola karnego w wykonaniu Deleu, ale futbolówka trafia w boczną siatkę.

• Uderzenie Suarta, ale piłka przechodzi nad poprzeczką bramki Pawłowskiego.

• Janicki ukarany żółtą kartką za faul na 20. metrze. Nieprzepisowo powstrzymywał rozpędzonego Ntibzaonkizę.

• Suart w starciu ciałem zostaje faulowany przez Lukjanovsa.

• Po zamieszaniu na 10. metrze od bramki Kaczmarka, z woleja uderza Bajić, ale piłka po jego strzale przechodzi nad poprzeczką.

• Uderzenie Ntibazonkizy zza pola karnego, ale piłka trafia w nogi Janickiego.

• Grzelczak złapany w pułapkę ofsajdową.

• Wilk blokuje Ntibazonkizę i Cracovia wznawia z autu na wysokości piątego metra.

• Piłka wpada do bramki po strzale Lukjanovsa, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę wskazując pozycję spaloną.

• Po raz kolejny z pola karnego piłkę główkuje Van der Biezen.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Radomski wszedł wślizgiem prosto w nogi Surmy.

• Ogromne niezadowolenie kibiców z pracy sędziego. Arbiter podyktował rzut wolny mimo korzyści dla "Pasów".

• Obaj zawodnicy wznawiają grę z bandażami na głowach.

• W zamieszaniu Surma zderza się głową z Vucko. Potrzebna interwencja lekarzy.

• Szeliga na połowie rywala dopuszcza się przewinienia na Surmie.

• Radomski próbuje przerzucić piłkę na prawe skrzydło, ale Visnakovs nie ma szans na dojście do piłki.

• Zagranie w pole karne i szczupakiem wybija Nawotczyński.

• Suart mocno potraktował Deleu i tym razem rzut wolny dla Lechii.

• Bajić agresywnie fauluje Van der Biezena w okolicach koła środkowego, ale arbiter nie wyciąga kartki.

• Zamieszanie pod bramką gospodarzy i Żytko wyjąsnia sytuację dalekim wybiciem w trybuny.

• Dośrodkowanie w pole karne Cracovii, ale piłkę wybija najwyższy zawodnik "Pasów" - Koen van der Biezen.

• Zagranie na prawe skrzydło do Visnakovsa, ale Łotysz znajduje się na pozycji spalonej.

• Holenderski napastnik "Pasów" atakuje pressingiem Janickiego i ten zmuszony jest wybić piłkę w trybuny.

• Wejście nakładką Van der Biezena i faul dla gości na ich połowie.

• Okazja dla Lechii, Lukajnovs zagrywa na treci metr do Traore, ale ten mija się z piłką!

• Ładne dośrodkowanie w pole karne i głową obok bramki uderza Szeliga!

• Ntibazonkiza łądnie mija Deleu, bezradny obrońca Lechii fauluje Burundyjczyka. Będzie okazja na wrzucenie piłki w szesnatskę rywali.

• Beznadziejne dośrodkowanie Wilka i piłka wychodzi poza linię końcową.

• Traore zostaje faulowany podczas starcia na 40. metrze.

• Zagranie w pole karne Cracovii, ale pewnie wychodzi z bramki Kaczmarek.

• Ładna próba Ntibazonkizy, ale zagranie do wychodzącego Visnakovsa przerywa Janicki.

• Kolejny faul na zawodniku gospodarzy, tym razem kopnięty został Szeliga.

• Suart ładnie blokuje ciałem rywala i dzięki niemu Kaczmarek może wznowić z piątego metra.

• Grzelczak w pojedynku główkowym uderza Hoska w twarz. Rzut wolny dla "Pasów".

• Faul na Ntibazonkizie w środkowej strefie boiska.

• Pierwsza okazja dla Cracovii, Visnakovs urywa się na skrzydle, ale piłka za daleko mu odskakuje i Pawłowski wznawia z piątki.

• Pierwszy gwizdek i runda wiosenna na "El Passo" właśnie ruszyła!

• Cracovia w nowych trykotach.

• Zawodnicy wychodzą na murawę.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest pan Paweł Pskit z okręgu łódzkiego.

• Piotr Grzelczak ze stadionem Cracovii wiąże miłe wspomnienia. Grając w barwach Widzewa strzelił tutaj dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

• W obu drużynach wystąpią dzisiaj nowe nabytki. Od pierwszych minut w barwach "Pasów" wystąpi Marcin Budziński, zakupiony z Arki Gdynia. Na ławce rezerwowych na swoją szansę będzie czekał Deivydas Matulevicius wypożyczony z Zargilisu Wilno oraz Damian Drzewiecki przeniesiony z Młodej Ekstraklasy.

W ekipie gości na murawie od pierwszego gwizdka wystąpi wypożyczony z Lecha Poznań - Jakub Wilk oraz kupiony z Widzewa, Piotr Grzelczak.

• TUTAJ mogą państwo przeczytać zapowiedź tego spotkania w naszym serwisie.

• I wyjściowa jedenastka Lechii na dzisiejsze spotkanie: Pawłowski, Deleu, Janicki, Vucko, Wilk, Bajić, Surma, Traore, Wiśniewski, Lukjanovs, Grzelczak. Zmiennicy: Małkowski, Pietrowski, Nowak, Tadić, Kożans, Bąk, Airapetian.

• Cracovia wystąpi dzisiaj w składzie: Kaczmarek, Suart, Hosek, Nawotczyński, Żytko, Radomski, Budziński, Szeliga, Visnakovs, Ntibazonkiza, Van der Biezen. Ławka rezerwowych: Drzewiecki, Bartczak, Kosanović, Nykiel, Puzigaca, Straus, Matulevicius.

• Witam na relacji live z meczu Ekstraklasy pomiędzy Cracovią, a Lechią Gdańsk.