Cracovia - Piast Gliwice 5:1 NA ŻYWO - RELACJA LIVE

Cracovia

5

Piast Gliwice

1

• Tomasz Kwiatkowki kończy mecz! Piast został zlany przez Cracovię przy Kałuży aż 1:5!

• Radosław Murawski traci piłkę przed polem karnym Cracovii, która wyszła z kontrą. Po przerzucie Damiana Dąbrowskiego na prawą stronę strzał Tomasa Vestenicky'ego broni z problemami Jakub Szmatuła!

• A "Pasom" pięć bramek to za mało! Kolejna akcja przynosi rzut rożny. Jednak słabe dośrodkowanie niweczy szansę na szóstą bramkę. Dwie minuty doliczone.

• Najpierw na bramkę Piasta popędził z piłką Mateusz Wdowiak, który zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji, nie zagrywając do lepiej ustawionego Tomasa Vestenicky'ego. Jakub Szmatuła zdołał sparować strzał, ale wobec dobitki Marcina Budzińskiego tuż przy prawym słupku był bezradny!

• GOL, MARCIN BUDZIŃSKI!!!

• W drugiej kolejce LOTTO Ekstraklasy "Pasy" czeka za tydzień bliski wyjazd do Niecieczy na mecz z Bruk-Bet Termaliką. Tego samego dnia Piast gościć będzie Wisłę Płock.

• Bartosz Kapustka dostał piłkę od Tomasa Vestenicky'ego w polu karnym. O ułamek sekundy wyprzedził go Hebert, wybijając piłkę wślizgiem.

• Mateusz Mak na spalonym. Niewiele wniósł po wejściu na murawę. Goście już liczą na koniec meczu.

• W ostatniej swojej akcji Erik Jendrisek strzela bardzo niecelnie z lewej strony pola karnego Piasta. Na ostatnie minuty wchodzi Mateusz Wdowiak.

• Optymistycznie chciał uderzyć Marcin Budziński. Piłka poszybowała ponad metr nad poprzeczką.

• Tomas Vestenicky faulowany tuż przy lewej linii pola karnego Piasta przez Radosława Murawskiego.. Może być groźnie.

• Deleu upomniany żółtą kartką za faul.

• Druga akcja Piasta. Tym razem bramkarz "Pasów" broni strzał.

• Przypadkowa bramka Piasta. Do bezpańskiej piłki doszedł Deleu, który wybijając trafił przypadkowo w Huberta Wołąkiewicza. Ta trafiła pod nogi Bartosza Szeligi, a ten - po objechaniu Grzegorza Sandomierskiego - strzela do pustej bramki.

• BARTOSZ SZELIGA TRAFIA DO SIATKI!

• Michał Masłowski niczym nie wyróżniał się w dzisiejszym meczu, więc zostaje zmieniony. W jego miejsce wchodzi Gerard Badia.

• Bartosz Kapustka zastępuje strzelca drugiej bramki, Mateusza Szczepaniaka.

• Grzegorz Sandomierski wybija piłkę w stronę środka, tam po zgraniu dostaje ją Miroslav Covilo. Ten widząc wolny korytarz, pognał środkiem, po czym uderzył płasko z dystansu nie do obrony!

• ... i POGROM PRZY KAŁUŻY! MIROSLAV COVILO!!!

• Damian Dąbrowski przecina podanie kierowane do Michałą Masłowskiego. Zagrywa do własnego bramkarza...

• Mateusz Centrarski kończy występ w dzisiejszym meczu . Zmienia go Tomas Vestenicky.

• Deleu bliski strzelenia drugiego gola! Zabrakło naprawdę niewiele by kontrę Cracovii zakończył bramką!

• Mocno przybici goście próbują atakować. Bez wiary w powodzenie i na odwrócenie losów spotkania atak lewą stroną nie przynosi powodzenia.

• Raz, dwa trzy. Mało! Raz, dwa, trzy. Mało!

– skandują kibice "Pasów".

• Dwójkowa akcja Deleu z Mateuszem Cetnarskim przed polem karnym Piasta. Brazylijczyk otrzymał świetne podanie zwrotne i mierzonym strzałem przy prawym słupku pokonuje Jakuba Szmatułę.

• GOL, DELEU!!!

• Po centrze z narożnika Jakub Szmatuła chwyta piłkę. Szybkie wznowienie gry nie przyniosła powodzenia. Akcja spaliła na panewce niedokładnym podaniem do rozpędzonego Mateusza Maka.

• Jakub Szmatuła z najwyższym trudem paruje strzał z woleja Marcina Budzińskiego na rzut rożny! Gdyby nie on, to Cracovia prowadziłaby już trzema bramkami!

• Ostre wejście Marcina Budzińskiego w Radosława Murawskiego, kosząc kapitana Piasta jak trawę na wiosnę. Sędzia trochę zwlekał z decyzją, jaką pokazać kartkę. Zdecydował się na żółtą. "Tylko" żółtą".

• Patrik Mraz na spalonym.

• Piast, jak atakuje, to najczęściej lewą stroną. Dośrodkowanie Patrika Mraza z linii końcowej pewnie chwyta Grzegorz Sandomierski.

• Bez zagrożenia. Piast wybija piłkę jak najdalej.

• Strzał Erika Jendriska z lewej strony "szesnastki" Piasta zostaje zablokowany. Rzut rożny dla "Pasów".

• Bartosz Szeliga wyszedł do świetnego prostopadłego podania sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim. Już "objechał" bramkarza Cracovii, gdy rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Miroslav Covilo podłączył się do akcji, pędząc środkiem boiska. Widział to Marcin Budziński, który zagrywa po linii za mocno do Bośniaka.

• Sasa Zivec dostaje dobre podanie z głębi pola na lewej stronie. Jego dośrodkowanie w pole karne było ciut za mocne i przechodzi przez całą "szesnastką".

• Dalekie podanie do Marcina Budzińskiego zostało przecięte przez obrońców Piasta. Gliwiczanie próbują rozgrywać, ale wysoki pressing "Pasów" skutecznie to uniemożliwia.

• Gliwiczanie zaczynają ze środka. Cracovia bez zmian.

• ... a za Urosa Koruna będzie grać Martina Bukata.

• Mateusz Mak zmienia bezbarwnego Josipa Barisicia...

• Wracamy do Krakowa na drugą połowę meczu Cracovia - Piast. W ekipie gości dwie zmiany.

• Jeżeli założeniem Jacka Zielińskiego było narzucenie swojego stylu gry, szybkie strzelenie bramki, to ten plan jest zrealizowany na 5+. Bramka już w 4. minucie po trafieniu Mirolava Covilo dało poczucie większego luzu nad rozbitym rywalem. Gdyby była większość dokładność w ostatnich podaniach (co jest bolączką w Ekstraklasie), to prowadzenie byłoby bardziej okazałe. I ta bramka Mateusza Szczepaniaka - chapeau bas.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Tomasz Kwiatkowski, po doliczeniu minuty, kończy pierwszą połowę. Dominująca od początku Cracovia pewnie prowadzi po golach główką Miroslava Covilo i Mateusza Szczepaniaka

• 11/2 Strzały/strzały celne 2/0

• Pierwsze dośrodkowanie było dalekie od ideału. Piłka wybita przez obronę Piasta trafiła pod nogi do Damiana Dąbrowskiego. Ten wrzuca na dalszy słupek do Mateusza Szczepaniaka, który fantastycznie skontrował uderzeniem głową tuż przy lewym słupku!

• GOL, MATEUSZ SZCZEPANIAK!!!

• Jakub Wójcicki traci piłkę na rzecz Heberta. Brazylijczyk domagał się rzutu wolnego dla swojej drużyny. Tomasz Kwiatkowski zadecydował, że z narożnika zacznie Cracovia.

• Koronkowa gra "Pasów" przed polem karnym Piasta. Wygląda to ładnie dla oka, ale pożytku z tego nie ma. Poszła z tego kontra, którą wślizgiem poza polem karnym przerwał Grzegorz Sandomierski. Piłka trafiła pod nogi do Sasy Zivca, którego strzał z dystansu minął bramkę gospodarzy.

• Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił. Spóźniony wślizg Urosa Koruna skutkuje upomnieniem w postaci żółtej kartki.

• Kontra Cracovii mogła przynieść znacznie więcej. Po chaosie w środku pola Miroslav Covilo zagrywa na prawo do Mateusza Szczepaniak. Ten popędził po linii i dośrodkował za głęboko, wprost do Jakuba Szmatuły.

• Patrik Mraz został umiejętnie zablokowany przez Jakuba Wójcickiego. Grzegorz Sandomierski z "piątki".

• Przebojowa akcja Bartosza Szeligi na prawej stronie. Po przeplatance uderzył w stronę dalszego słupka i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Nieudany strzał Mateusza Szczepaniaka z dystansu. Do lewego słupka bramki gliwiczan brakowało ok. pięciu metrów.

• Mateusz Szczepaniak w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole karne do Erika Jendriska za plecy Słowaka. Goście ruszyli z kontrą, w której zagranie Michała Masłowskiego przecina Hubert Wołąkiewicz we własnym "boksie".

• Piast ma problem by przedostać się za linię środkową. Dwoi się i troi przed własną "szesnastką" przecinając dośrodkowania.

• Mateusz Szczepaniak ledwie wrócił do gry, jak został skoszony przez Heberta. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Cracovia przez moment w "dziesiątkę". Jakub Szmatuła wznawia grę z "piątki".

• Mateusz Szczepaniak niefortunnie upada barkiem na murawę po walce o górne dośrodkowanie. Przerwa w grze; konieczna jest pomoc medyczna.

• Nie udało się prawą, to Cracovia zaatakowała lewą stroną. Hebert został poskrobany przez Mateusza Szczepaniaka w walce o piłkę.

• Jakub Szmatuła spokojnie chwyta futbolówkę po centrze z prawej flanki.

• Faul taktyczny Radosława Murawskiego na wychodzącym z kontrą jednego z zawodników Cracovii. Sędzie bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Piłka po strzale Marcina Budzińskiego zza pola karnego otarła się od jednego z gliwickich zawodników i wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Marcin Pietrowski szybko wznawia grę z rzutu wolnego crossowym podaniem na lewe skrzydło do Patrika Mraza. Ten zdołał opanować piłkę tuż przed linią końcową, lecz był na spalonym.

• Sasa Zivec nie może "wejść" w mecz. Dostał niespodziewanie piłkę przed polem karnym Cracovii, ale prostym technicznym błędem uniemożliwił sobie zakończenie akcji strzałem. Grzegorz Sandomierski łapie futbolówkę.

• Kolejny atak Cracovii! Deleu strzela technicznie z 15 metrów - piłka ląduje na górnej siatce tuż nad poprzeczką!

• Mateusz Szczepaniak przejmuje piłkę w polu karnym Piasta. Został skutecznie wypchnięty przez dwóch rywali w stronę linii bocznej. Po dwójkowej "klepce" z Jakubem Wójcickim był na spalonym. Składna akcja Cracovii spaliła na panewce.

• Po "wystawce" Patrik Mraz centruje miękko w pole karne na Hebeta, lecz uprzedził go Miroslav Covilo. Kontra "Pasów" została przerwana przez udane wyjście Jakuba Szmatuły poza własne pole karne.

• Zdaniem sędziego Mateusz Centarski fauluje Urosa Koruna ok. 25 metrów od bramki Grzegorza Sandomieskiego. Może być groźnie.

• Uros Korun traci piłkę ponad 30 metrów od własnej bramki. Na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu na nim. Przewinił Marcin Budziński.

• Ta kontra "Pasów" mogła, a właściwie powinna, przynieść drugą bramkę! Erik Jendrisek zagrał płasko przed bramkę do Mateusza Szczepaniaka, któremu zabrakło centymetrów, by wślizgiem skierować piłkę do siatki!

• Po interwencji Deleu Piast zyskał rzut rożny z prawej strony. Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z narożnika było trzy razy "za":za krótkie, za anemiczne i za niskie. Obrona Cracovii wybija piłkę w stronę środka pola.

• Sasa Zivec znowu dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Cracovia idzie za ciosem! Erik Jendrisek doskakuje do centry kierowaną na dalszy, lewy słupek. Trafia w boczną siatkę!

• Robiło się groźnie przed polem karnym Piasta, ale obrona gliwiczan - dwojąc się i trojąc - wybijała piłkę. Aż do momentu, gdy ta trafiła na prawą stronę do Jakuba Wójcickiego. Ten świetnie centruje w "szesnastkę", gdzie kontrującym uderzeniem głową otwiera wynik spotkania! Jakub Szmatuła wzrokiem odprowadził piłkę!

• GOL DLA CRACOVII! MIROSLAV COVILO!!!

• To była groźna kontra Piasta.... Do momentu, w którym piłkę za linią środkową przejął Sasa Zivec. Nie zauważył, że był na spalonym.

• Prsotopadłe podanie do Mateusza Szczepaniaka w pole karne nie znajduje adresata. Jest w rękawicach Jakuba Szmatuły.

• Chaotyczny początek w wykonaniu obu stron. Dominuje niedokładna gra, jednak można to lekko zrzucić na mocno nasiąkniętą deszczem murawą.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego mecz rozpoczynają gospodarze!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy ku czci pamięci ofiar zamachu w Nicei.

• Cracovia zagra w tradycyjnych strojach, Piast zaś jednolicie na niebiesko.

• Przenosimy się do Krakowa na stadion im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Kałuży! Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Czy gliwiczanie podniosą się po dwóch ciosach, które nastąpiły w niespełna 24 godziny? Najpierw, w czwartek, wicemistrz Polski przegrał w el. Ligi Europy aż 0:3 z IFK Göteborg, a następnego dnia Radoslav Latal złożył dymisję? Szczątkową odpowiedź na to złożone pytanie poznamy za ok. dwie godziny.

A jaka jest Państwa opinia? Komentarze są do dyspozycji.

• Jakim wynikiem zakończy się mecz Cracovia - Piast Gliwice? [SONDA]

• I rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Florin Bejan, Mateusz Wdowiak, Bartosz Kapustka, Tomas Vestenicky, Piotr Polczak, Sebastian Steblecki.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Zobaczmy kogo Jacek Zieliński i debiutujący na ławce "Piastunek" Jiri Necek mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Piasta Gliwice: Rezerwowi Piast: Dobrivoj Rusov, Gerard Badia, Martin Bukata, Maciej Jankowski, Mateusz Mak, Tomasz Mokwa, Paweł Moskwik.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego jeszcze troszkę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Marcina Chyckiego:

• W niedawno zakończonym meczu w Lubinie Zagłębie rozbiło w 31 minut Koronę Kielce aż 4:0.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z siódmego (na osiem) spotkania pierwszej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Za 20 minut w Krakowie zmierzą się "pucharowicze", czyli Cracovia podejmie Piast Gliwice.

Rafał Musioł

Dziennik Zachodni

1/3
przejdź do galerii

Mecz pilka nozna ii runda eliminacji ligi europy piast gliwice ikf goteborg fot. maciej gapinski / polska press ©Maciej Gapinski

Cracovia - Piast Gliwice LIVE - RELACJA NA ŻYWO - GDZIE OGLĄDAĆ. Bezpośrednią transmisję z meczu eprowadzi Canal+. W czwartek Piast Gliwice skompromitował się w meczu pucharowym z IFK Goeteborg, w piątek do dymisji podał się trener Radoslav Latal, w niedzielę wicemistrzowie Polski zainaugurują nowy sezon ekstraklasy wyjazdowym meczem z Cracovią. Kibice zespołu z Okrzei na pewno nie mają czasu, by się ponudzić w czasie ostatnich deszczowych dni.
Cracovia i Piast Gliwice sezon rozpoczęły zgodnie - od blamaży w przedpokoju europejskich pucharów. Krakowianie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy po dwóch porażkach odpadli z macedońską FK Skendiją , natomiast gliwiczanie w pierwszym spotkaniu drugiej rundy przegrali u siebie z IFK Goeteborg 0:3. W niedzielę o 18 oba zespoły spotkają się, by rozpocząć rozgrywki ekstraklasy.

O ile Cracovia swój wstyd przełknęła gładko, to szwedzki potop w Gliwicach miał dodatkowe skutki.
Już po spotkaniu trener Radoslav Latal zaatakował słownie działaczy zarzucając im osłabianie zespołu, a dzień później złożył dymisję, która została przyjęta. W Krakowie drużynę poprowadzi jego dotychczasowy asystent Jiri Necek.

W ekipie gospodarzy zabraknie kadrowicza z Euro 2016, Bartosza Kapustki, który dopiero wznowił treningi oraz kontuzjowanych Antona Karachanakova i Pawła Jaroszyńskiego, natomiast Necek nie może wystawić tylko Aleksandara Sedlara. Mecz poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Canal+ od godziny 17.40, a relację live tekstową znajdziecie na naszym portalu gol24.pl.