Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Cracovia

1

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu. Przy Kałuży remis 1-1 po bramkach Krzysztofa Piątka oraz Adama Frączczaka.

• Na koniec jeszcze rzut wolny dla Pogoni. Nunes mocno posłał piłkę w pole karne. Za mocno, żeby odebrał ją któryś z jego partnerów.

• Arbiter doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

• Szczepaniak z Mihalikiem próbowali jeszcze coś ukłuć na prawym skrzydle. Ponownie bez większego efektu

• Rzut wolny dla Pasów wykonywał Dąbrowski. Piłkę z łątwością wybił jeden z gości

• Rzut rożny dla Pogoni spowodował trochę chaosu na połowie Cracovii. Wszystko zakończyło się jednak bardzo niecelnym strzałem

• Po podaniu Dąbrowskiego z daleka uderzał Piątek. Słowik wypiąstkował piłkę przed siebie. Na jego szczęście stali tam obrońcy Pogoni

• Erik Jendrisek zameldował się na boisku w miejsce Sebastiana Stebleckiego.

• Ponownie Mihalik uciekał na lewym skrzydle. Tym razem jednak defensorzy Pogoni zdążyli go dogonić.

• Mihalik długo walczył na lewej stronie. Uciekł rywalom, wbiegł w pole karne. W ostatniej chwili się jednak.. przewrócił

• Długie podanie na prawą stronę do Deleva, ten wrzucił w pole karne. Frączczaka przed oddaniem strzału uprzedził Wołąkiewicz.

• Dośrodkowanie Mihalika z lewego skrzydła pod bramkę Pogoni. Piłkę przejął tam Słowik.

• Mateusz Szczepaniak na nieco ponad kwadrans zastąpi Diego Ferraresso.

• Ciftci dostał piłkę i pomknął do przodu. Na połowie Cracovii dosłownie nabiegł na Malarczyka.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Pogoni. Czający się tam Piątek nie zdołał odebrać piłki.

• Wójcicki pomknął prawym skrzydłem, lecz przed samym polem karnym zatrzymał go Matras.

• Nadir Ciftci debiutuje na polskich boiskach. Zmienił Kamila Drygasa.

• Budziński przejął piłkę i wbiegał już w pole karne. Jeden z defensorów powstrzymał go przed oddaniem strzału

• Wójcicki znalazł się w praktycznie stuprocentowej sytuacji, lecz nie zdołał skierować piłki w kierunku światła bramki.

• Wysoka piłka Budzińskiego w pole karne zaskoczyła wiekszość rywali. W polu karnym doszedł do niej Steblecki, lecz zaczął kiwać się z ostatnim defensorem - Matrasem i stracił piłkę.

• Czysty wślizg Stebleckiego zahamował rajd Drygasa. Pomocnik Pogoni wcześniej minął Dąbrowskiego

• Marcin Budziński obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

• Budziński otrzymał świetne podanie od Mihalika, lecz źle przyjął sobie piłkę i ją stracił.

• Dąbrowski pomknął środkiem i tym samym rozpoczął akcję Cracovii. Długa wymiana podań na połowie przeciwnika i dośrodkowanie Brzyskiego. Bez strzału.

• Gyurcso pomknąl lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne i... piłka trafiła w poprzeczkę. Mogło być efektownie, ale zabrakło centymetrów.

• Piątek walczył w polu karnym Pogoni o piłkę z Matrasem. Była to walka przegrana.

• Jarosław Fojut z powodu urazu musi opuścić boisko. W jego miejsce Sebastian Rudol.

• Stały fragment gry w wykonaniu Pasów nie przyniósł strzału na bramkę Słowika.

• Piątek urwał się defensorom i popędził środkiem boiska. Gdy schodził na prawo, został sfaulowany. Będzie rzut wolny.

• Steblecki próbował okiwac rywali w ich polu karnym, ale tym razem lepsi okazali się szczecinianie.

• Budziński walczył na prawym skrzydłem, próbował dryblingu, jednak nie udało mu się nic osiagnąć

• W sumie ciężko było spodziewać się tej bramki. Niewinne podanie w pole karne w kierunku Frączczaka, spóźniony Malarczyk i niefortunnie interweniujący Sandomierski. I tak przy Kałuży mamy już remis 1-1.

• GOL! Adam Frączczak niespodziewanie pokonuje Sandomierskiego!

• Po kornerze z kontratakiem wyszła Pogoń. Szybsza akcja nie przyniosła jednak nawet najmniejszego zagrożenia.

• Brzyski z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i wyleciała na korner.

• Jarosław Fojut ukarany żółtą kartką za faul pod polem karnym.

• Szybka akcja Cracovii. Z piłką pomknął Steblecki, wyłożył piłke Piątkowi. Ten znalazł się naprzeciw bramki i wyszedł na sytuację sam na sam. Bez problemu pokonał Słowika

• GOL! Krzysztof Piątek szybko daje Cracovii prowadzenie!

• Na drugą połowę nie wybiegł już Seiya Kitano . Zastąpił go Spas Delev.

• Zaczynamy drugą część gry! Od środka Pasy

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0-0

• Cracovia długo wymieniała podania, weszła na połowę przeciwnika. Ani Mihalik, ani Steblecki, ani nawet Dąbrowski nie potrafili stworzyć niczego groźniejszego

• Brzyski dostał piłkę i uderzył w tempo. Obok bramki.

• Rzut wolny dla Cracovii. Brzyski posłał piłkę pod bramkę, ale stamtąd wybił ją Drygas. Będzie jeszcze korner.

• Miroslav Covilo z trudem podniósł się z murawy. Nie jest już w stanie kontynuować gry. W jego miejsce Jaroslav Mihalik.

• Covilo ucierpiał podczas pojedynku powietrznego. Leży na murawie - potrzebna była pomoc medyków.

• Rzut rożny dla Pogoni. Nunes posłał pikę pod bramkę, tam głową uderzał Murawski. Niecelnie.

• Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Po prostu. Piłka krąży w środku pola i nawet nie zbliża się do bramki.

• Dąbrowski uderzył z dystansu. Klasyczny strzał do statystyk - nie mógł zaskoczyć Słowika.

• Frączczak pędził skrzydłem lecz w polu karnym czystym wślizgiem piłkę odebrał mu Malarczyk.

• Dobra wrzutka Wójcickiego w kierunku Piątka. Arbiter dopatrzył się faulu na Matrasie i przerwał akcje.

• Brzyski posłał fajną piłke z rzutu rożnego, lecz zaowocowało to jedynie kolejnym kornerem. I drugi nie przyniósł nawet strzału.

• Pogoń w ostatnich minutach nie wychodzi z własnej połowy. I to nie do końca z uwagi na kolejne doskonałe ataki Cracovii. Pasy coś próbują, ale potrafią wywalczyć jedynie stałe fragmenty.

• Rzut wolny po faulu Fojuta na Piątku. Brzyski posłał futbolówkę w pole karne, lecz tam już czekali na nią rywale.

• Matras wybił piłke nadlatujacą w kierunku Wójcickiego. Cracovia nadal nieśmiało próbuje.

• Cracovia dłużej utrzymuje się przy piłce wymienia podania, ale nie przekłada się to na strzały na bramkę. Dobra postawa linii defensywy szczecinian.

• Steblecki dostał piłkę na połowie przeciwnika, biegł i wbiegł prosto w Fojuta. Akcja tym samym zakończona

• Po podaniu Budzińskiego z akcją próbował wyjść Piątek. To mu się bynajmniej nie udało. Zabiegł co najwyżej do połowy połowy Pogoni

• Murawski oddał strzał z dystansu. Lekki i niecelny, ale to pierwsze od dawna uderzenie na którąkolwiek z bramek.

• Jak na razie spotkanie przy Kałuży nie należy do najbardziej porywających. Tempo gry jest nadzwyczaj wolne, brak też klarownych sytuacji.

• Futbolówka sporo czasu spędza w środku pola krążąc między nogami zawodników obu zespołów. Bez groźniejszych akcji po żadnej ze stron.

• Sporo chaosu w środku pola i w końcu Pogoń mocniej ruszyła prawym skrzydłem. Została jednak zahamowana pod polem karnym.

• Dośrodkowanie Nunesa z lewej strony. Strzał wysoko nad bramką.

• Brzyski przejął piłkę nadlatującą w kierunku Kitano. Japończyk polował na nią w polu karnym Cracovii.

• Piątek dostał świetne podanie z głębi pola, lecz piłkę w ostatniej chwili odebrał mu Fojut.

• Rapa popędził lewym skrzydłem po czym posłał piłkę pod bramkę Sandomierskiego. Nie było tam jednak żadnego z jego partnerów.

• Steblecki wymienił się podaniami z Budzińskim, wbiegł pod pole karne, lecz tam zahamowała go defensywa Portowców.

• Cracovia długo wymieniała podania w środku pola. W końcu Wójcicki zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Niecelna główka Piątka.

• Brzyski dobrze dośrodkował z rzutu wolnego. Posłał piłkę pod samą bramkę. Uderzenie głową i do interwencji zmuszony był Słowik.

• Piątek dochodził do podania, lecz został sfaulowany na połowie przeciwnika. Będzie rzut wolny dla Cracovii.

• Cracovia przejeła piłkę na środku boiska, lecz atak prawą stroną w wykonaniu Wójcickiego spalił na panewce.

• Kamil Drygas znalazł się na pozycji spalonej i Grzegorz Sandomierski wznowi grę.

• Rzut wolny dla szczecinian wykonywał Adam Gyurcso. Niecelnie uderzył na bramkę.

• Od środka rozpoczęli goście ze Szczecina. Gramy!

• Pogoń w poprzednim spotkaniu wygrała z Piastem Gliwice. Choć długi czas utrzymywało się 0:1, to „Portowcy” odrobili straty i zdobyli pierwszy komplet w pierwszym meczu po przerwie.

• Cracovia do zdjęcia z siebie klątwy i zdobycia 3 punktów na wyjeździe potrzebowała prawie 7 miesięcy, ale nareszcie się udało. Trenera Zielińskiego dodatkowo może cieszyć fakt, że bramkę zdobył mało skuteczny w poprzedniej rundzie Krzysztof Piątek, a asystował mu bardzo dobrym podaniem w tempo, nowy nabytek „Pasów” Jaroslav Mihalik.

• Witamy z Krakowa! W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki Ekstraklasy Cracovia zagra z Pogonią Szczecin. Zapraszamy na relację na żywo.

Marcin Chycki

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banaś/Polska Press

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. W sobotnie popołudnie o godzinie 15:30 piłkarze Cracovii będą podejmowali na własnym boisku zawodników Pogoni Szczecin. Podopieczni Jacka Zielińskiego po ubiegłotygodniowym sukcesie, czyli dowiezieniu do końca pierwszego kompletu punktów na wyjeździe w tym sezonie, będą próbowali zatrzymać zespół „Portowców”. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE

Obaj gracze weszli z ławki, ale pokazując wysoką dyspozycję w Chorzowie, a na dodatek do spółki zdobywając zwycięskiego gola, dali znak trenerowi, że w następnym meczu liczą na wyjściową „11”. Bardzo prawdopodobne, że na murawę stadionu przy ulicy Kałuży wyjdą oni od pierwszych minut, tym bardziej po takiej zapowiedzi trenera Zielińskiego na konferencji. - Nie jestem zwolennikiem teorii mówiącej, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Ustawiam zespół pod kątem konkretnego przeciwnika i pod konkretny mecz. Zmiany są możliwe, poza tym jedna z nich będzie wymuszona.

Mecz z Ruchem pomimo zwycięstwa nie należał do najlepszych w tym sezonie w wykonaniu „Pasów”, ale najważniejsze dla podopiecznych Jacka Zielińskiego jest to, że udało się zainkasować komplet punktów. Warto przypomnieć, że na jesieni piłkarze Cracovii mieli naprawdę kilka dobrych meczów na wyjazdach, a mimo to brakowało im skuteczności, czy nawet czasem tzw. boiskowego cwaniactwa, aby przechylić szalę na swoją stronę, czy też, by za wszelką cenę dowieźć korzystny rezultat.

Menadżer gospodarzy zapowiada, że pomimo tego, iż zarówno Cracovia, jak i Pogoń to najczęściej dzielące się punktami drużyny w tym sezonie widowisko nie będzie mało atrakcyjne dla widzów. - W naszych meczach z Pogonią nigdy nie było piłkarskich szachów. To były spotkania otwarte, z dużą liczbą sytuacji i myślę, że tak będzie też w niedzielę. Oba zespoły bardzo potrzebują punktów i oba zespoły zagrają ofensywnie - oznajmił na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Pasów.

Do Krakowa, zespół ze Szczecina przyjeżdża w pełni zdrowy i zdolny do gry. - Jesteśmy zadowoleni po pierwszym meczu i głodni kolejnych punktów. Mamy to szczęście, że wszyscy zawodnicy trenują i są zdrowi - oznajmił przed meczem Kazimierz Moskal.

Trener Pogoni pod kątem meczu w Krakowie zarządził wyjazd już w piątek rano. Kadra zespołu ze Szczecina najpierw udała się do małego miasteczka niedaleko Łodzi, aby tam trenować przed meczem, a później na spokojnie udać się do Krakowa - Ze względu na położenie Szczecina takie podróże są dla nas bardzo męczące. Planowaliśmy podróż samolotem, ale nie dostaliśmy zgody na to, by w Warszawie bezpośrednio przesiąść się do samolotu do Krakowa. Musielibyśmy kilka godzin czekać na lotnisku. Również nie chciałbym, żeby powtórzyła się sytuacja związana z podróżą do Kielc. Stąd decyzja o tak wczesnym wyjeździe. W Uniejowie mamy możliwość odbycia treningu na boisku z podgrzewaną murawą - poinformował Moskal.

Mecz przeciwko Cracovii, może być debiutem nowego nabytku Pogoni, czyli Nadira Ciftici wypożyczonego w ostatnich dniach z Celticu Glasgow. Wstępnie turecki piłkarz holenderskiego pochodzenia sprowadzony został na pół roku i może być bardzo ważnym elementem układanki Moskala. Zespół ze Szczecina nie może pochwalić się w ostatnim czasie napastnikiem z prawdziwego zdarzenia, więc przed nowym piłkarzem jest szansa. Ciftci grał wcześniej w lidze angielskiej, holenderskiej i szkockiej. Patrząc na statystyki, to najlepsze wyśrubował w szkockim Dundee United. W 82 meczach zdobył 33 bramki i asystował 20 razy. Później za 2 miliony euro wykupił go Celtic, ale tam Ciftci nie pokazał już tego poziomu co w Dundee, dodatkowo mając znikome szanse na pierwszy skład ze względu na dużą konkurencję, postanowił chwilowo opuścić szeregi mistrza Szkocji.

NIE ZAGRAJĄ

Cracovia: Mateusz Cetnarski (kontuzja), Paweł Jaroszyński (kontuzja).

Pogoń Szczecin : wszyscy zawodnicy są zdolni do gry.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Cracovia
  • Ruch Chorzów - Cracovia 0:1 (10.02.2017/Ekstraklasa)
  • Cracovia - MFK Zemplín Michalovce 0:0 (04.02.2017/Sparing)
  • Cracovia - SV Ried 1912 0:0 (01.02.2017/Sparing)
  • Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1 (28.01.2017/Sparing)
  • Cracovia - Yanbian Funde 3:0 (25.01.2017/Sparing)

Pogoń Szczeciń
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (13.02.2017/Ekstraklasa)
  • Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (06.02.2017/Sparing)
  • Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (05.02.2017/Sparing)
  • Pogoń Szczecin - FK Rad Belgrad 2:1 (31.01.2017/Sparing)
  • Pogoń Szczecin - Urał Swierdłowskaja Obłast 0:0 (28.01.2017/Sparing)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA

• Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1 (27.08.2016/Ekstraklasa)
  • Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2 (11.05.2016/Ekstraklasa)
  • Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2 (20.03.2016/Ekstraklasa)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1 (24.10.2015/Ekstraklasa)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1 (18.04.2015/Ekstraklasa)

SĘDZIA: Szymon Marciniak (Płock)

W tym sezonie sędziował 13 meczów LOTTO Ekstraklasy, 4 mecze Ligi Mistrzów i 2 spotkania w I lidze. We wszystkich pokazał 73 żółte kartki, 3 czerwone i podyktował 7 rzutów karnych.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski - Covilo, Dąbrowski - Mihalik, Budziński, Wójcicki - Piątek.

Pogoń Szczecin: Słowik - Rapa, Matras, Fojut, Nunes - Cincadze, Murawski, Drygas, Gyurcso, Frączczak - Kitano

Cracovia - Pogoń Szczecin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovia - Pogoń Szczecin rozpocznie się o godz. 15:10 w stacji Canal+ Sport. Początek transmisji z meczu o godz. 15:25. Spotkanie skomentują Piotr Laboga i Kazimierz Węgrzyn (z Krakowa)

15:30 mecz Cracovia - Pogoń Szczecin