1

Śląsk Wrocław

0

• To wszystko na dziś! Za uwagę serdecznie dziękuje i życzę miłego wieczoru! :)

• Po dużym błędzie Pawełka, Cracovia wygrywa swoje drugie spotkanie w tym roku. Tym samy Pasy wychodzą ze strefy spadkowej i wskakują na 13 miejsce. Nie da się ukryć, że druga połowa była dużo gorsza, ale 30 strzałów na bramkę Śląska musi robić wrażenie. Czy to początek marszu w górę tabeli podopiecznych Jacka Zielińskiego? Tego dowiemy się po 30 kolejce!

• Koniec spotkania! Cracovia wygrywa piekielnie ważne spotkanie!

• Jeszcze próba strzału Vestenickiego, ale wysoko ponad poprzeczką.

• Bez wiary atakują zawodnicy gości. Wydaję się, że już nic nie zmieni się jeżeli chodzi o wynik tego meczu.

• O 5 minut przedłuża to spotkanie arbiter!

• Była szansa na podwyższenie wyniku, ale niedokładnie zagrywa Cetnarski i szybszy był bramkarz Śląska.

• Wójcicki dogrywa w pole karne, ale pewnie wyłapuje piłke Pawełek.

• Zmiana także w szeregach Cracovii. Mateusza Szczepaniaka zmienia Jaroslav Mihalik.

• Mario Engels zmienia zmęczonego Ryote Moriokę.

• Strzał Centraskiego spokojnie łapie Pawełek.

• Doskonale na skrzydle powalczył Vestenicky, próba dogrania i... blokuje to zagranie Celeban.

• Kartka dla Tomasa Vestenickyego za faul na Sito Rierze.

• Świetnie podkręcone uderzenie Roberta Picha i dosłownie o kilka centymetrów zabrakło zawodnikowi Śląska!

• Spore zamieszanie w polu karnym Cracovii. Ostatecznie jednak Robert Pich niecelnie zagrywa i mamy tylko rzut rożny.

• Próba dośrodkowania Brzyskiego nieudana.

• Po raz kolejny świetnie pograli zawodnicy Cracovii, ale strzał Cetnarskiego zbyt lekki aby mogł on podwyższyć prowadzenie swojej drużyny.

• A druga zmiana to Tomas Vestenicky, który zmienia Erika Jendriska.

• Podwójna zmiana w Cracovii! Najpierw Stebleckiego zmienia Mateusz Cetnarski.

• Prosto z 16 metra świetnie z woleja uderza Robert Pich! Jego strzał jednak trafia idealnie w Sandomierskiego.

• Duży błąd Sandomierskiego! Piłkę przejął Morioka, który świetnie rozrzucił na prawa stronę do Bilińskiego. Napastnik gości strzela jednak prosto w obrońce Pasów.

• Świetnie wycofał piłke przed pole karne Szcepaniak, tam uderzał Dąbrowski, ale jego strzał broni bramkarz Śląska.

• Erik Jendrisek znakomicie odnalazł się w polu karnym, jednym zwodem położył na ziemi rywala, ale ostatecznie jego strzał broni Pawełek! Coż to była za okazja!

• Kovavević potężnym strzałem z dystansu próbował doprowadzić do remisu, ale znakomicie ustawiony Sandomierski odbija lecącą piłkę.

• Po zderzeniu z Dankowskim, lezy na murawie Jendrisek.

• Tragiczny strzał Szczepaniaka i od bramki zaczyna Pawełek.

• Erik Jendrisek próbował dograć do wchodzącego w pole karne Szczepaniaka, lecz szybszy od napastnika Cracovii był Pawełek.

• Ostre wejście Adama Kokoszki i defensor Śląska otrzymuję 9 żółtą kartkę w tym sezonie.

• Sprytne uderzenie Dąbrowskiego mija nieznacznie poprzeczkę bramki Śląska.

• Ryota Morioka fauluje Deleu, za co ukarany jest kartką. Tym samym Japończyk nie zagra w przyszłym spotkaniu.

• Strzał Jendriska leci wprost w Mariusza Pawełka.

• Pierwsze dośrodkowanie w drugiej części Riery, ale pewnie broni Sandomierski.

• Zaczynamy drugą część spotkania

• Zmiana w Śląsku. Łukasza Zwolińskiego zmienia Kamil Biliński.

• Pierwsza część zdecydowanie pod dyktando zawodników Cracovii. 20 strzałów gospodarzy przy tylko 4 Śląska daje dużo do myślenia. Czy Pasy zdołają utrzymać tą sytuację w drugiej połowie? Tego dowiemy się po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pośliznął się Celeban, co chciał wykorzystać Steblecki, jednak jego zagranie kompletnie nieudane.

• Spore zamieszanie w polu karnym gości, ale strzał Szczepaniaka zablokowany!

• Aż o 3 minuty przedłużona pierwsza część spotkania!

• Nieporozumienie między Kokoszką a Pawełkiem, ale tym razem kończy się to tylko rzutem rożnym.

• Za wysoko podniesiona noga Łukasza Zwolińskiego. Za to zagranie napastnik gości ukarany żółtą kartką.

• Kopia sytuacji Jendriska sprzed 2 minut! Tym razem strzał Słowaka mija słupek o jakieś 10 centymetrów!

• Znakomita sytuacja dla Erika Jendriska. Skrzydłowy Cracovii świetnie uderzył po długim słupku, ale tym razem znakomicie broni Pawełek! Tym samym rehabilituje się za straconego gola!

• Strzały: 15 Cracovia 4 Śląsk
    Strzały celne: 4 Cracovia 2 Śląsk

• Wymiana piłki pomiędzy Stebleckim i Szczepaniakiem, zakończona strzałem tego drugiego, lecz wprost w ręce Pawełka.

• Jendrisek ładnie opanowuje długie zagranie, ale jego próba dośrodkowania zatrzymuje się na Pawełku.

• Już przyzwyczaiłem się, że piszę dzisiaj w większości o Brzyskim. Doświadczony obrońca tym razem indywidualną akcję zakończył niecelnym strzałem.

• Tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Brzyski, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę.

• Tomaszowi Brzyskiemu dzisiaj wszystko wychodzi. Lewy obrońca Pasów świetnie dogrywa z rzutu rożnego, ale tym razem strzał głową Polczaka blokuje jeden z defensorów gości.

• Kamil Dankowski po raz kolejny próbwał szczęścia strzałęm z rzutu wolnego, ale tym razem wysoko ponad bramką.

• Marcin Budziński za faul na Robercie Pichu ukarany żółtą kartką.

• Sito Riera próbuje uderzać... ale jego strzał zostaje zablokowany.

• Ostoja Stjepanović zmienia kontuzjowanego Joana Romana.

• Joan Roman kontuzjowany. Będzie zmiana w drużynie Śląska. To efekt zderzenia z Budzińskim.

• Dośrodkowanie Jendriska, pewnie wyłapuje Pawełek.

• Dużo lepiej w ten mecz weszli gracze Cracovii. Do tej pory zawodnikom Śląska nie wyszła ani jedna składna akcja.

• Tomasz Brzyski po raz kolejny znakomicie dogrywa, tym razem jednak z akcji. Jego dogranie spada wprost pod nogi Szczepaniaka, a napastnik gospodarzy zaskakującym strzałęm probówał zaskoczyć Pawełka, lecz niecelnie.

• Joan Roman uderza zza pola karnego, ale żadnego problemu z wyłapaniem piłki nie miał Sandomierski.

• Kolejne świetnie dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego, ale tym razem strzał jego kolegi mija o kilka centymetrów poprzeczkę bramki rywali!

• 3 razy próbowali uderzyć na bramkę Pawełka zawodnicy Cravovii, ale za każdym razem byli blokowani! Mogło być 2:0.

• Kolejne długi przerzut z formacji defensywnej do ofensywnej zawodników Śląska, który kompletnie nic nie wnosi.

• Dobrze piłką pograli gospodarze, ale ostatecznie dogranie Szczepaniaka niedokładne i od bramki zacznie Pawełek.

• Próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Pawełka, Sebastian Steblecki, ale spokojnie piłkę łapię doświadczony bramkarz Śląska.

• Tomasz Brzyski dogrywał z rzutu wolnego, Mariusz Pawełek niepewnie interweniuje, a błąd golkipera gości wykorzystał kapitan Pasów! Szybko zaczynamy strzelanie w tej kolejce!

• GOOOOOL! Piotr Polczak!

• Kamil Dankowski uderza z rzutu wolnego. Piłka nie leciała z dużą prędkościa, ale mały problem z jej złąpaniem miał Sandomierski.

• Próba długiego prostopadłego podania Celebena do Dankowskiego kompletnie nieudana i Sandomierski wprowadzi piłkę do gry.

• Szybko dostaję żółtą kartkę Mateusz Lewandowski, ale lewy obrońca gości bardzo brutalnie fauluje swojego rywala.

• Pierwszy celny strzał w meczu, a na bramkę Śląska uderzał Erik Jendrisek.

• Pierwszy strzał już w 20 sekundzie meczu, ale piłka po uderzeniu Wójcickiego leci daleko od bramki.

• Zawodnicy Cracovii rozpoczynają 28 kolejkę!

• Rozbrzmiał hymn Cracovii, a zawodnicy wychodzą na murawę!

• Trenera bronią zawsze wyniki, więc jego pozycja jest tak mocna, jak wynik ostatniego meczu. Podchodzę do tego może nie spokojnie, co jestem na tyle doświadczonym człowiekiem, że potrafię sobie z tym radzić. Robię swoje i staramy się z tego kryzysu wyjść. Natomiast to, co się dzieje w mediach, szczerze powiedziawszy, zostawiam gdzieś daleko - mówił na przedmeczowej konferencji trener Cracovii Jacek Zieliński

• Bilans ostatnich 5 spotkań Śląska Wrocław: 2 zwycięstwa (3:0 z Koroną, 2:1 z Bruk-Betem), 0 remisów i 3 porażki (4:3 z Piastem, 4:1 z Jagiellonią i 2:0 z Ruchem)

• Bilans ostatnich 5 spotkań Cracovii: 0 zwycięstw, 2 Remisy (1:1 z Zagłębiem i 1:1 z Arką), 3 porażki ( 4:2 z Lechią, 3:0 z Koroną i 4:1 z Wisłą Płock)

• Zostało 30 minut do rozpoczęcia spotkania, więc odsyłam Państwa do zapowiedzi dzisiejszego meczu --->Zapowiedź

• Śląsk Wrocław walczy o inny cele. Zwyciężając w dzisiejszym spotkaniu podopieczni Jana Urbana wskoczą do upragnionej górnej ósemki.

• Dla obu drużyn jest to mecz o przysłowiowe "6 punktów". Cracovia znajduję się w ogromny kryzysie. W 2017 roku wygrali tylko raz i z kolejki na kolejkę ich sytuacja wyglądała coraz gorzej, aż znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli.

• Skład Śląska Wrocław!

• Skład Cracovii!

• Witam wszystkich bardzo serdecznie! Już za godzinę, punkt 18:00 rozpocznie się pierwszy mecz 28 kolejki Ekstraklasy. Znajdująca się w strefie spadkowej Cracovia, gości na własnym stadionie drużynę Śląska Wrocław! A na relację live z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!