Cracovia

2

Wisła Kraków

1

• Ten mecz był jak kawał krwistego steku. Bramki, walka i niesamowita atmosfera na pełnych trybunach. Piorunująca pierwsza połowa Cracovii przesądziła o tym, że to "Pasy" pokonały Wisłę. "Biała Gwiazda" na to fatalne 45 minut odpowiedziała zbyt późnym golem Małeckiego. Cracovia pany, do zobaczenia na GOL24.pl!

• Koniec meczu! Cracovia wygrywa derby Krakowa z Wisłą 2:1!

• Zamiast kontry Wisły jest faul Małeckiego i jeden z ostatnich rzutów wolnych "Pasów" w tym meczu.

• Kontaktowa bramka Wisły była dziełem duetu Cywka-Małecki. Ten pierwszy wyłożył drugiemu piłkę, a Małecki strzałem w długi róg przedłużył nadzieje "Białej Gwiazdy"... o cztery minuty? Tyle jeszcze pogramy w Krakowie!

• GOOOOL!! WISŁA ŁAPIE KONTAKT!!! 2:1! PATRYK MAŁECKI!

• Patryk Małecki (Wisła) nie gra już w piłkę, tylko skupia się na "interakcji z trybunami", ewentualnie na faulach. Za to żółta kartka.

• Na ostatnie minuty meczu Mateusza Cetnarskiego (Cracovia) zastępuje Sebastian Steblecki.

• Mocny zamach Brleka i jeszcze mocniejszy strzał wiślaka. W parze z siłą nie poszła jednak celność.

• Ostatnia zmiana w Wiśle na ostatnie minuty, Krzysztofa Mączyńskiego zmienia Alan Uryga.

• [b]Załuska/b] znowu nie wiedział, co zrobić z piłką pod nogami, jednak tym razem ograł szarżującego pasiaka efektownym zwodem.

• Równie nieskuteczna była także wrzutka Pietrzaka z rzutu wolnego. Wisła próbuje, lecz od choćby kontaktowej bramki jest daleko.

• Patent Wisły na rzuty rożne jest dziś bezskuteczny. Zwłaszcza, gdy do zgrywania piłek "Biała Gwiazda" ma niskiego Boguskiego.

• Jest i debiut w Cracovii, zszedł Jakub Wójcicki, wszedł Diego Ferraresso.

• Jendriszek znowu wychodzi sam na sam z Załuską, iii... gwizdek. Tak, napastnik "Pasów" był w tej sytuajcji na spalonym.

• Mączyński nawinął obrońcę "Pasów" i spudłował z dystansu. Wisła gości zdecydowanie częściej pod bramką gospodarzy, jednak zwykle nic z tego nie wynika.

• Piłka wpada do siatki Wisły od poprzeczki, jednak po drodze sędzia dopatrzył się faulu.

• Bałkańska zmiana w szeregach "Białej Gwiazdy", schodzi Denis Popović, w jego miejsce Petar Brlek.

• Za to wejście Maciej Sadlok (Wisła) mógł równie dobrze dostać czerwoną kartkę, jednak sędzia poprzestał na żółtej.

• Nieporozumienie między Sandomierskim a Wójcickim mogło doprowadzić do kontaktowego gola dla gości, gdyby któryś z wiślaków tam stał. W odpowiedzi akcja przenosi się pod drugą bramkę i Załuska ratuje się wybiciem na rzut rożny!

• Nie ma derbów bez małej przepychanki na boisku, sędzia musi teraz rozdzielać piłkarzy obu jedenastek. Wcześniej kilka niedopracowanych ataków Wisły spełzło na niczym.

• Nie dosyć, że faul taktyczny, to jeszcze dość brutalne wejście Denisa Popovicia i zółta kartka dla wiślaka.

• Po dośrodkowaniu w pole karne z piłką minął się Covilo, a potem Wójcicki... Było blisko trzeciego gola!

• Zmian brak, więc możemy zaczynać drugie 45 minut! Jeśli mamy liczyć na emocje, to Wisła musi strzelić choćby jednego gola.

• Skuteczna do bólu Cracovia punktuje Wisłę jak chce. Co z tego, że w statystykach posiadania piłki to "Biała Gwiazda" prawdopodobnie wiedzie prym, skoro oba celne strzały "Pasów" skończyły się golami?

• Cywka zrezygnowany macha ręką po kolejnym bezskutecznym "balonie" w polu karnym Cracovii, a sędzia kończy pierwszą połowę derbów Krakowa!

• Strzału po ziemi próbował Mączyński, Sandomierski bez problemu łapie piłkę.

• Sędzia dolicza aż cztery minuty do pierwszych 45. Cracovia pewnie prowadzi z bezzębną Wisłą 2:0!

• Upokarzający mecz Pawła Brożka (Wisła) dobiegł końca, za niego jeszcze przed przerwą Mateusz Zachara.

• Kompletnie zawiódł Pietrzak, który pozwolił na dośrodkowanie pod bramkę z prawego skrzydła. Tam na piłkę już czekał Szczepaniak i z bliska wpakował ją do siatki.

• GOOOL!!! CRACOVIA JUŻ PROWADZI 2:0!!! MATEUSZ SZCZEPANIAK!

• A parę minut temu boisko musiał opuścić Vestenicky. Zmienił go Wdowiak.

• Zapowiadało się na groźny atak "Białej Gwiazdy", wszystko skończyło się na strachu... i złym podaniu Brożka.

• Kolejne nieudane dośrodkowanie w wykonaniu Wisły, tym razem akcję zepsuł Cywka.

• Faul Piotra Polczaka (Cracovia) w narożniku boiska kosztował go żółtą kartkę.

• Piłka spadła Boguskiemu na woleja i niewiele brakło, żeby ugrzęzła w siatce. Obok słupka!

• Napastnik Wisły już na boisku, a piłkarze w czerwonych koszulkach mozolnie budują akcję od własnej obrony.

• Zdenek Ondraszek nie podnosi się z murawy, będzie potrzebna pomoc medyczna dla Czecha w koszulce Wisły.

• Tempo spotkania jest tak szybkie, że nie wiemy, gdzie nam zleciało ostatnie dwadzieścia minut. Ciągle atakuje Wisła, ale każdy jej kontrataki nawet nie kończą się strzałami.

• Ładne flagowisko Cracovii. Szkoda, że Państwo tego nie wid... Ale od czego jest Twitter?

• Słowacka akcja Vestenicky - Jendriszek, ten ostatni strzela nad bramką!

• Typowy "solo effort" Mączyńskiego zakończony strzałem. Refleks Sandomierskiego ratuje Cracovię przed stratą bramki, nieporadnie dobijał jeszcze Boguski.

• Prawie wyrównanie! Podanie Boguskiego uruchomiło Ondraszka, który płasko strzelił w nogi Sandomierskiego, a z zamieszania pod bramką nic już nie wynikło!

• Cały rajd Małeckiego na darmo, chociaż zdawalo się, że Wiśle należy się korner, od bramki rozpocznie Sandomierski. Na razie taktyka "Białej Gwiazdy" polega głównie na zagraniach w kierunku szybkiego skrzydłowego.

• Po rzucie wolnym piłka doturlała się do Sadloka, który uderzał zza pola karnego z fatalnym efektem.

• Tragiczne dośrodkowanie Małeckiego z lewej strony, od bramki rozpocznie Sandomierski.

• Wisła szybko otrząsnęła się z szoku po straconej bramce i przejęła inicjatywę, ale defensywa "Pasów" spisuje się na medal.

• Firmowe danie "Budzika" podano! Pomocnik "Pasów" podprowadził piłkę przy nodze na dwudziesty metr i huknął lobem za kołnierz Załusce! Błyskawiczny gol Cracovii!

• GOOOOOL!!!! 1:0 DLA CRACOVII!!! PETARDA MARCINA BUDZIŃSKIEGO!!!

• Szkoda słów na to, co zrobili kibice Wisły z minutą ciszy dla kardynała Franciszka Macharskiego... Ale skupmy się już na futbolu. Zaczynamy wielkie derby Krakowa!

• Możemy się dzisiaj spodziewać kompletu publiczności na trybunach, które właśnie odśpiewują hymn Cracovii. Już za chwilę zaczynamy!

• Na dzisiejszy mecz kibice Cracovii przygotowują flagowisko. Znając to, jak barwne na trybunach są każde derby Krakowa, na tym zapewne się nie skończy.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego został jeszcze kwadrans. To dobry moment, żeby zapoznać się z naszą zapowiedzią.

• Przed meczem z kibicami "Pasów" pożegnał się Bartosz Kapustka. Co prawda za pośrednictwem stadionowego telebimu, ale zawsze. Przedwczoraj reprezentant Polski zmienił klub na mistrza Anglii Leicester City.

• Gdy Wisła przegrywa derby,, po jednej stronie Błoń trzęsie się ziemia. To po ostatniej porażce z Cracovią (1:2) pracę stracił były trener "Białej Gwiazdy", Kazimierz Moskal. Bramki dla "Pasów" strzelali wówczas Deleu i Deniss Rakels, a jedynego gola dla Wisły zdobył Paweł Brożek.

• Pełne składy oraz ławki rezerwowych znajdziecie pod tym linkiem.

• Na rozpisce z wyjściowymi jedenastkami brakuje Richarda Guzmicsa. Wszystko wskazuje na to, że Węgier jest już więcej niż myślami we wloskiej Pescarze. Więcej o transferze stopera "Białej Gwiazdy" piszemy tutaj.

• Na rozgrzewce już bramkarze obu zespołów, w tym Łukasz Załuska, dla którego po debiucie w przegranym meczu z Lechią Gdańsk będzie to drugie spotkanie w barwach Wisły.

• Ile redakcji i historyków futbolu, tyle wersji. Niezależnie od tego, które derby Krakowa odbędą się dzisiaj na stadionie Cracovii, nie ujmuje im to ani trochę atmosfery. Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze Świętej Wojny - "Pasy" grają dziś z Wisłą.