Bytovia Bytów 0 - 1 Chojniczanka Chojnice

Bytovia Bytów

0

Chojniczanka Chojnice

1

• Koniec! W meczu 15. kolejki 1. ligi Drutex-Bytovia Bytów przegrała u siebie z Chojniczanką Chojnice (0:1). Jedyną bramkę w małych derbach Pomorza zdobył w pierwszej połowie Łukasz Kosakiewicz. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO!

• Piękne uderzenie z wolnego Zawistowskiego i kapitalna interwencja Bieszczada, który przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Kartka dla Biskupa za niesportowe zachowanie.

• Ostatnia zmiana. Za Andrzeja Rybskiego melduje się na ostatnie sekundy Jakub Mrozik.

• Aż cztery minuty doliczone przez sędziego.

• Jakub Biskup wchodzi za Michała Jakóbowskiego.

• Gospodarze nie mają dzisiaj pomysłu, jak ugryźć Chojniczankę. Jeszcze tylko kilka minut do końca.

• Zawistowski długo zbierał się do strzału z 17 metrów, ale został zablokowany.

• Rezerwowy Efir minął dwóch obrońców, ale kompletnie zabrakło mu szybkości i zdecydowania. Nic z tego nie wyszło.

• Prostopadłe zagranie od Meschii, biegł co sił Podgórski, ale uprzedził go dobrze wychodzący Bieszczad.

• SŁUPEK! Wyszedł z bramki Budziłek, ale nie przestraszył się Bąk, który uderzył z bardzo ostrego kąta. Zabrakło centymetrów do wyrównania.

• Można było zrobić to inaczej. Anemiczny i bardzo niecelna próba z dystansu Zawistowskiego.

• W zespole gości za Mikołajczaka wchodzi Irakli Meschia.

• Oraz za Kamila Wacławczyka melduje się Michał Efir.

• Zmiana. Za Mandrysza wchodzi Michał Rzuchowski.

• Bytovia stara się grać zdecydowanie szybciej i czymś zaskoczyć Chojniczankę.

• Wydawało się, że faulowany w polu karnym był Mikołajczak, ale arbiter niewzruszony. Gwizdka nie użył.

• Bezbłędny Budziłek, który najpierw wypchnął Surdykowskiego poza pole karne, a po chwili uderzył w światło bramki.

• Schodzi słabiutki Alen Ploj. W jego miejsce wchodzi Jakub Bąk.

• Zawistowski z rożnego do Rybskiego i strzał w krótki róg broni Bieszczad! Nie jesteśmy pewnie, czy to uderzenie szło w światło bramki.

• Żółta kartka dla Sebastiana Kamińskiego. Ucierpiał Kosakiewicz.

• Kolejne inteligentne zagranie Rybskiego w pole karne. Uderzał od razu Mikołajczak, ale został zablokowany.

• Najsprytniejszy w polu bramkowym Budziłek, który szybko rzucił się na bezpańską piłkę, która przeszła pod nogami kilku zawodników.

• Za mocne zagranie Roberta Mandrysza w kierunku Kamińskiego. Piłka przekroczyła już linię końcową.

• Rybski bardzo ładnie wypuścił Podgórskiego. Ten przełożył obrońcę i uderzył fałszem, ale świetnie interweniował Bieszczad.

• ...i Pawła Zawistowskiego.

• Duże zamieszanie w środku boiska. Sędzia sięga po kartonik. Ukarał Serafina...

• Faulowany w środku pola Jakub Serafin, który wyprowadzał kontrę.

• Odważna, pewna interwencja przy dośrodkowaniu Budziłka. Wpadł jeszcze na niego z impetem Surdykowski. Na boisko muszą wbiec służby medyczne.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowie. Na prowadzeniu Chojniczanka, która zdobyła bramkę po błędzie bramkarza. Piłkarze nas nie rozpieszczają. Ciekawe, fajne akcje można by policzyć na palcach jednej ręki. Wracamy za kwadrans.

• Nieudane uderzenie z dystansu Jacka Podgórskiego.

• Wrzutka z głębi Rybskiego trafiła na głowę Kosakiewicza. Ten uderzył mocno, ale w sam środek. Nie popisał się Bieszczad, który chciał to złapać, ale piłka przełamała mu ręce i wpadła do bramki. Jeszcze próbował to naprawiać, ale było za późno.

• GOOOOOOOOOL!!! 1:0 DLA CHOJNICZANKI!!

• Fajna, przyjemna dla oka akcja Bytovii, ale w decydującym momencie spartolił ją koncertowo Wróbel, który nie trafił czysto w piłkę.

• Prostopadłe zagranie Andrzeja Rybskiego w kierunku Tomasza Mikołajczaka, ale dobrze interweniował Krzysztof Bąk.

• Mnożą się faule. Nie oszczędzają się piłkarze, chociaż żółtej kartki jeszcze żaden z nich nie obejrzał.

• Coś drgnęło w ostatnich minutach. Liczymy na bardziej otwartą grę i zdecydowanie więcej sytuacji.

• Po rzucie rożnym Martin Cseh zgrał piłkę Łukaszowi Wróblowi i nad poprzeczkę wybija Łukasz Budziłek!

• Wreszcie ciekawa akcja! W polu karnym w ostatnim momencie zatrzymany Sebastian Kamiński, a po chwili strzał Kamila Wacławczyka w leżącego obrońcę.

• Wyraźnie faulowany Surdykowski, ale arbiter nie zdecydował się użyć gwizdka.

• Hmmm. Na razie to spotkanie niesamowicie rozczarowuje. Nie oglądaliśmy nawet żadnego groźnego strzału. Ba, żadnego strzału.

• Mateusz Klichowicz wstrzeliwał płasko futbolówkę z lewej strony, ale prosto w nogi najbliższego obrońcy.

• Wolno, bardzo wolno grają gospodarze. Zresztą Chojniczanka również. Zespoły czują do siebie duży respekt.

• Po pierwszym kwadransie bez bramek, ale Chojniczanka dominuje. Drutex-Bytovia czeka na przebudzenie.

• Faulowany przy piąstkowaniu Bieszczad. Tomasz Mikołajczak trochę przesadził.

• Bardzo spokojnie rozgrywają na swojej połowie chojniczanie. Im się tutaj absolutnie nie spieszy.

• Z dystansu kropnął Zawistowski, piłka po drodze trafiła w głowę jednego z obrońców Bytovii i wyszła na korner.

• Niezłe wejście w pole karne Michała Jakóbowskiego, lecz wrzutka za głęboka. Spokojnie wyłapał to Gerard Bieszczad.

• Chojna wykonywała rzut rożny, ale dośrodkowanie Pawła Zawistowskiego zostało łatwo wybite.

• Wysoki pressing Chojniczanki. Trudno rozgrywa się piłkę gospodarzom.

• Zablokowana próba uderzenia Janusza Surdykowskiego z linii pola karnego.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli goście z Chojnic.

• Zawodnicy wracają już na murawę. Za chwilę zaczynamy spotkanie!

• Rezerwowi Chojniczanka: Kamil Miazek, Jakub Mrozik, Rafał Grzelak, Hieronim Gierszewski, Jakub Biskup, Bartłomiej Niedziela, Irakli Meschia.

• Rezerwowi Drutex-Bytovia: Michał Szromnik, Jakub Bąk, Artur Formela, Michał Efir, Marek Opałacz, Michał Rzuchowski, Juliusz Letniowski.

• Od kilku lat obie drużyny mocno ze sobą rywalizują. Najpierw na szczeblu lig regionalnych Pomorskiego ZPN, potem w II lidze, a teraz w I lidze. Odrobinę wcześniej wszelkie awanse robiła Chojniczanka, a Bytovia pozostała krok za nią. Jednak bytowianie mogą przeskoczyć chojniczan w Pucharze Polski. Największym sukcesem Chojniczanki był ćwierćfinał w ubiegłej edycji. Z kolei Bytovia jest obecnie na najlepszej drodze do półfinału, po zwycięstwie 2:1 nad Arką Gdynia.

• W Bytowie spotkają się czołowe zespoły zaplecza Ekstraklasy. Bytovia zajmuje 5. lokatę, Chojniczanka jest dwa miejsca wyżej. Oba zespoły dzielą 4 punkty. Dodatkowym aspektem jest derbowy charakter potyczki.

• Witamy z Bytowa! Przed nami jeden z najciekawszych meczów 15. kolejki 1. ligi. Drutex-Bytovia podejmuje Chojniczankę Chojnice. Zapraszamy na relację na żywo.