Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu! Bytovia Bytów - Górnik Zabrze 0:1!

• 90+4. Żółta kartka dla Meika Karwota.

• 90+3. To mogło być wyrównanie! Janusz Surdykowski zgrał piłkę do Roberta Mandrysza, ale pomocnik Bytovii trafił prosto w Kopacza! Rzut rożny dla gospodarzy.

• 90+2. Bytovia ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować. Teraz sfaulował Krzysztof Bąk, który przeszedł z obrony do ataku.

• Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 4 minuty.

• Na boisku leży Krzysztof Bąk. To już druga taka sytuacja podczas dzisiejszego meczu z udziałem kapitana Bytovii.

• Szymon Żurkowski zmienia Sandiego Arcona.

• Klichowicz w pojedynku jeden na jeden z Arconem stracił piłkę, ale na jego szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną Angulo.

• Fran Gonzalez uderzył prosto w mur.

• Faulowany był jeden z zawodników Bytovii i gospodarze mają rzut wolny blisko bramki Górnika.

• Druga zmiana w drużynie gości. Bartłomiej Olszewski zmienia Rafała Kurzawę.

• Zarysowała się przewaga Bytovii, ale Górnik jest dobrze zorganizowany i skutecznie odpiera ataki gospodarzy.

• Kolejna akcja J.Bąka i znowu poradzili sobie gracze Górnika. Bytovia jest coraz bliżej bramki strzeżonej przez Loskę.

• Marcin Urynowicz zmienia Łukasza Wolsztyńskiego.

• W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Jakub Bąk, ale gracz Bytovii został powstrzymany przed polem karnym Górnika.

• Ładne uderzenie Szymona Matuszka nieznacznie minęło bramkę Bytovii!

• Ładna akcja Arcona, ale we wszystko wmieszał się Kamiński i wybił piłkę na aut.

• Tempo tego spotkania nie rzuca na kolana. Nie jest to spotkanie stojące na wysokim poziomie.

• Faulowany był Janusz Surdykowski i gospodarze mają kolejną okazje do wyrównania stanu meczu.

• Ostania zmiana w Bytovii. Jakub Bąk pojawia się w miejsce Michała Rzuchowskiego.

• Kamil Wacławczyk zmienił Alena Ploja.

• Faulowany był Sebastian Kamiński i gospodarze mają kolejny stały fragment gry.

• Michał Rzuchowski zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po drodze trafiła w jednego z zawodników Górnika i Loska spokojnie ją złapał.

• W Bytowie mocno pada, co na pewno nie ułatwia zadania piłkarzom. Bytovia prezentuje się lepiej niż w pierwszej połowie, ale nadal to zbyt mało na dobrze dysponowanego Górnika.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Wolsztyńskiego i piłka została przejęta przez zawodników z Bytowa.

• Mateusz Klichowicz faulem przerwał kontratak Górnika i został ukarany żółtą kartką.

• Złe zagranie Kurzawy, który w prostej sytuacji wybił piłkę na rzut z autu.

• Duże nieporozumienie w szeregach Górnika i gospodarze mają rzut rożny.

• To powinna być bramka na 2:0. Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne zaliczył Rafał Kurzawa, ale Igor Angulo w bardzo dobrej pozycji nie trafił w bramkę!

• Na boisku leży jeden z zawodników Bytovii i mamy przerwę w grze.

• Piłkę ręką zagrał Łukasz Wolsztyński i sędzia przerwał grę.

• Fatalny błąd Krzysztofa Bąka, który stracił piłkę blisko pola karnego swojej drużyny i musiał ratować się faulem.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Janusz Surdykowski pojawia się w miejsce Bartłomieja Poczobuta.

• Koniec pierwszej połowy. Bytovia Bytów - Górnik Zabrze 0:1!

• Dobry fragment gry w wykonaniu Bytovii, która w krótkim odstępie czasowym ma kilka rzutów rożnych.

• Bartosz Kopacz wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry dla Bytovii.

• Indywidualna akcja Serafina, która zakończyła się faulem. Dobra okazja dla drużyny gospodarzy.

• Świetny kontratak Bytovii i jeszcze lepsza interwencja Loski, który sparował uderzenie Klichowicza na rzut rożny!

• Kolejny rzut rożny dla drużyny z Zabrza. Ponownie Rafał Kurzawa.

• Obrońcy Bytovii grają bardzo ryzykownie przed własnym polem karnym i ryzykują stratę piłki.

• Bardzo słabo wygląda w dzisiejszym spotkaniu Bytovia. Wolno konstruuje akcje, brakuje dokładności i to wszystko składa się na bardzo negatywny odbiór gry drużyny z Bytowa.

• Indywidualna akcja Łukasza Wolsztyńskiego, który został sfaulowany przez zawodnika z Bytowa.

• Z rzutu wolnego uderzał Rafał Kurzawa, ale piłka trafiła prosto w mur ustawiony przez Bieszczada.

• Prosty błąd Loski, który bardzo niedokładnie zagrał w stronę Ambrosiewicza i piłka opuściła boisko.

• Odważne wyjście z bramki Bieszczada, który złapał piłkę tuż przed linią końcową pola karnego.

• Bytovia powoli dochodzi do siebie i coraz częściej atakuje bramkę gości. Na razie jest zbyt dużo niedokładności, aby móc myśleć o pokonaniu Tomasza Loski.

• Na boisku leży Igor Angulo, który upadł po starciu z jednym z zawodników gospodarzy.

• Kamiński zagrał do Serafina, ale pomocnik gospodarzy miał problemy z opanowaniem piłki.

• Strzelać z dystansu próbował Meik Karwot, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Bardzo dobra interwencja Tomasza Loski, który uchronił swoją drużynę od utraty bramki!

• Dobra gra Górnika została przypieczętowana bramką Suareza. Gospodarze są w ciężkiej sytuacji i muszą odrabiać straty.

• GOOOLLL!!! Dani Suarez najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i otwiera wynik spotkania! Bytovia - Górnik 0:1!

• Po stronie gospodarzy mamy bardzo dużo niedokładności i strat. Bytovia nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Nieporozumienie pomiędzy Plojem i Serafinem, czego efektem była strata piłki na połowie Górnika.

• Kolejny faul zawodnika Górnika, ale gospodarze źle wykonali stały fragment gry i piłkę pewnie złapał Loska.

• Faulowany był jeden z zawodników Bytovii i gospodarze mają rzut wolny na połowie Górnika.

• Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu Górnika, który osiągnął bardzo dużą przewagę i zamknął gospodarzy na własnej połowie.

• Ofensywna akcja Górnika i goście mają rzut rożny. Stały fragment gry wykonywać będzie Rafał Kurzawa.

• Próba długiego zagrania w stronę Angulo, ale piłka opuściła boisko i grę od bramki wznowi Bieszczad.

• Łukasz Wolsztyński uprzedził Bartłomieja Poczobuta i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Rozpoczynamy mecz!

• Dzisiejsze starcie sędziować będzie Artur Aluszyk ze Szczecina.

• Tak w tygodniu wyglądała murawa na stadionie w Bytowie..

• Górnik nie jest drużyną, która dobrze spisuje się w meczach wyjazdowych. Zdobył tylko dziesięć punktów. Bytovia u siebie ''ugrała'' 15 oczek.

• W poprzedniej kolejce Bytovia przegrała z Sandecją Nowy Sącz 1:3. Górnik w tygodniu rozegrał zaległe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec i zszedł z boiska pokonany (1:2).

• Ławka rezerwowych Górnika: Pawłowski, Janco, Ledecky, R. Wolsztyński, Olszewski, Urynowicz i Żurkowski.

• Ławka rezerwowych Bytovii: Szromnik, Bąk, Bielak, Surdykowski, Wilk, Wacławczyk i Wolski.

• Dzisiejsze spotkanie to starcie szesnastej w tabeli Bytovii z ósmym Górnikiem. Obydwie drużyny trwającego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Bytovia Bytów - Górnik Zabrze!

Jakub Treć

©PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS

26. kolejka Nice I ligi ma się okazać szczęśliwa dla Drutex-Bytovii, która wiosną zdobyła zaledwie punkt! Czyni to Bytovię najgorszą drużyną w lidze w tej rundzie. Zespół z Kaszub zamiast rywalizować o awans do wyższej klasy rozgrywkowej musi walczyć o utrzymanie. Po słabych wynikach władze klubu pożegnały się z Tomaszem Kafarskim, a zespół przejął Adrian Stawski. Górnik po porażce z Zagłębiem Sosnowiec przyjedzie do Bytowa po komplet punktów. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Górnik Zabrze ONLINE

O tym jak trudna jest rywalizacja w I lidze i powrót do Ekstraklasy po roku brutalnie przekonuje się Górnik Zabrze. 14-krotny mistrz Polski gra wiosną w kratkę, czego dowodem jest 9 zdobytych punktów w sześciu meczach.
W zaległym spotkaniu 24. kolejki Zabrzanie podejmowali Zagłębie Sosnowiec. Lepsi okazali się Sosnowiczanie, którzy wygrali 2:1. Bramkę w 90. minucie zdobył Michał Fidziukiewicz. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Zagłębia awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Oglądając mecze Górnika można odnieść wrażenie, jakby samym zawodnikom nie zależało na awansie jeszcze w tym roku. Zabrzanie wygrane z mocnymi drużynami, takimi jak Olimpia Grudziądz czy Sandecja Nowy Sącz przeplatają wyjazdowymi porażkami z Pogonią Siedlce czy MKS Kluczbork. Aby walczyć o najwyższe cele należy zdobywać punkty seriami i prezentować stabilną formę. W innym wypadku powrót do Ekstraklasy po roku Podbeskidzia i Górnika nieco się przedłuży. Podopieczni trenera Broniszewskiego mogli zbliżyć się do Zagłębia na odległość punktu, a tak to rywal ma 7 punktów przewagi. Zabrzanie nie wykorzystują okazji i potknięć najgroźniejszych rywali.

- Na pewno skomplikowaliśmy sobie sytuację. Chcieliśmy zrobić kolejny krok, ale nie punktujemy. Ta porażka boli, bo chodziło nie tylko o punkty, ale też o prestiż – denerwował się Marcin Brosz.

Drutex-Bytovia Bytów - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz 1 ligi?

Drutex-Bytovia, to zespół budowany za wielkie pieniądze, nic więc dziwnego w ambitnych planach właścicieli klubu. Nie dowiemy się już gdzie Tomasz Kafarski popełnił błąd w trakcie zimowych przygotowań, bo co do tego, że zrobił raczej nikt nie ma wątpliwości. Problem ewidentnie jest, bo Bytovia zdobyła zaledwie 1 punkt na 18 możliwych. Dzięki tym seryjnym porażkom drużyną z pomorza plasuje się na 16 miejscu. Piłkarze, którzy dzielnie rywalizowali jesienią w Pucharze Polski, w rundzie wiosennej prezentują się wyjątkowo słabo. Mimo kolejnych porażek nie widać przesadnej paniki w szeregach Bytovii, a przeważa optymizm. Skoro trener Bytovii dopatruje się plusów i świetnego meczu swoich piłkarzy w przegranym 1:3 spotkaniu z Sandecją, to źle świadczy o drużynie.

- Może nikt w to nie uwierzy, ale w Nowym Sączu zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tej rundzie. Mieliśmy swoje sytuacje, potrafiliśmy wyrównać, ale życie ostatnio nas nie rozpieszcza – mówił po ostatnim spotkaniu Adrian Stawski.

Górnik przyjeżdża do Bytowa po komplet punktów, aby gonić czołówkę tabeli. Gospodarze natomiast będą chcieli zakończyć fatalna passę meczy bez zwycięstwa. Ostatnie bytowianie wygrali 12 listopada w meczu z GKS Katowice, od tej pory piłkarze zapomnieli jak smakuje zwycięstwo. Szansą na przełamanie będzie dzisiejsze spotkanie z mającymi problemy w meczach wyjazdowych Zabrzanami. Ponadto piłkarze Marcina Brosza mogą jeszcze odczuwać skutki meczu z Zagłębiem Sosnowiec, które rozgrywali trzy dni temu. Jesienią w Zabrzu mecz obydwu drużyn zakończył się bezbramkowym remisem, a jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 16:00.