• Dziś niestety nie byliśmy świadkami bramek na stadionie w Bytowie, a podział punktów zdecydowanie nie zadowala żadnej ze stron.

• Sędzia kończy spotkanie. Dziś w Bytowie bez bramek.

• Sędzia dolicza minimum 5 minut do spotkania.

• Uderzenie Bąka przelatuje obok słupka.

• Potrzebna będzie pomoc medyczna. Leży jeden z zawodników gości.

• Tym razem zmiana w drużynie gości. Jasiński wchodzi za Kaczmarka.

• Kolejna zmiana wśród gospodarzy. Jakub Bąk zmienia Wilka.

• Po dośrodkowaniu Kamińskiego mocno niecelnie uderza Surdykowski. Wznowi bramkarz gości.

• Tym razem zmiana u gospodarzy. Poczobut melduje się w miejsce Mandrysza.

• Zmiana w ekipie gości. Feruga zmienia Smolińskiego.

• Żółta kartką ukarany Klemenz.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Wolski zmienia Serafina.

• Potrzebna będzie pomoc medyczna dla Angielskiego.

• Dośrodkowanie Klichowicza, jednak pewnie interweniuje defensywa gości.

• Strzał na bramkę Bieszczada i piłka po głowie jednego z zawodników gospodarzy wychodzi poza boisko. Kolejny rzut rożny.

• Ponownie jesteśmy świadkami rzutu rożnego dla gości.

• Kolejny rzut rożny dla gości i ponownie pewnie defensywa Bytovii.

• Uderzenie z dystansu jednego z zawodników Olimpii, jednak piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie gości z rzutu rożnego i pewnie interweniuje Bieszczad.

• Uderzenie Klichowicza i piłka ląduje na bocznej siatce bramki!

• Strzał głową w wykonaniu Angielskiego i piłka mija bramkę. Wznowią gospodarze.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Serafin.

• Na spalonym złapany Angielski.

• Domagają się rzutu karnego zawodnicy Bytovii, jednak sędzia nie reaguje!

• Rzut wolny dla Olimpii. Dora okazja do dośrodkowania.

• Gospodarze wprowadzają piłkę do gry i zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą już na boisko. Za moment rozpoczniemy drugą część gry.

• Poza pojedynczymi akcjami mecz zdecydowanie nie porywa. Miejmy nadzieję na więcej emocji w drugiej odsłonie tego spotkania.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy w Bytowie 0-0.

• Uderzenie Klichowicza z 16 metrów i piłka po rykoszecie wychodzi na rożny.

• Ładna akcja Klicowicza, przerwana przez jednego z obrońców. Mamy rzut rożny.

• Faul Gonzaleza w środkowej strefie boiska. Wznowią goście.

• Dośrodkowanie Wilka i ponownie pewnie bramkarz.

• Uderzenie Wilka z rzutu wolnego, jednak ten strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza.

• Słabe uderzenie Banasiaka zza pola karnego. Wznowi Bieszczad.

• Próba strzału przez Klichowicza, jednak mocno niecelna.

• Słabe zagranie Bielaka. Piłka w posiadaniu bramkarza gości.

• Rzut rożny dla Olimpii, jednak piłka zostaje wybita przez Surdykowskiego.

• Uderzenie głową przez Klichowicza i piłka wychodzi poza boisko. Wznowi bramkarz.

• Ładnie pograli teraz zawodnicy Bytovii, po czym dośrodkowanie Wilka zostało wbite na rożny.

• Uderzenie z dystansu jednego z zawodników gości, które nie mogło jednak zaskoczyć Bieszczada.

• Ależ okazja! Po dośrodkowaniu i zgraniu jej przez jednego z zawodników piłka leciała wzdłuż bramki, lecz nikt nie zdołał jej przeciąć. Wciąż 0-0!

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dobra okazja do dośrodkowania.

• Ależ blisko samobójczej bramki Gonzaleza! Piłka ląduje jednak za linią końcową!

• Uderzenie Surdykowskiego zza pola karnego, jednak piłka poleciała nad poprzeczką bramki.

• Żółtą kartką ukarany Mandrysz.

• Rzut rożny dla Bytovii, uderzenie jednego z zawodników zostaje zblokowane!

• Kontratak gospodarzy. Klichowicz podaje w pole karne, jednak obrońcy wybijają na aut.

• Kolejna centra w pole karne Bieszczada, jednak ten pewnie wyłapuje piłkę.

• Kolejne dośrodkowanie z wolnego przez gości, jednak dobrze interweniuje defensywa Bytovii.

• Mocno niecelny strzał Mandrysza. Wznowi bramkarz gości.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez jednego z zawodników gości, lecz po zamieszaniu w polu karnym piłka wychodzi za linię końcową.

• Naciskany Gonzalez wybija piłkę na aut. Rozpoczną goście.

• Próba dośrodkowania przez Wilka, jednak pewnie wyłapuje piłkę bramkarz.

• Goście wprowadzają piłkę do gry i zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Za moment przywitanie, losowanie stron i rozpoczniemy to spotkanie!

• Ważna informacja. Dzisiejsze spotkanie w Bytowie rozpocznie się z 15-sto minutowym opóźnieniem.

• Jeszcze trochę statystyk przed dzisiejszym spotkaniem..

• Zawodnicy są na przedmeczowej rozgrzewce. Zaczynamy już za 13 minut!

• W zupełnie innych nastrojach są zdecydowanie zawodnicy Olimpii. Wygrali oni bowiem 6 z ostatnich 7 spotkań ligowych i plasują się na wysokiej 3 pozycji, z zaledwie dwupunktową stratą do miejsca premiującego awansem do Ekstraklasy.

• Gospodarze do dzisiejszego spotkania zdecydowanie podchodzą w słabych nastrojach. Zawodnicy z Bytowa zajmują dopiero 16 pozycję w lidze, a na zwycięstwo czekają oni aż od 12 listopada zeszłego roku.

• Wita państwa Roman Kaminski, zaczynamy relację LIVE ze spotkania Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz!

Jakub Treć

Drutex-Bytovia - Olimpia LIVE! Przełamać się i zatrzymać rozpędzonych

Drutex-Bytovia - Olimpia LIVE! Przełamać się i zatrzymać rozpędzonych ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz ONLINE. W jednym z ciekawszych pojedynków 28 kolejki Nice I ligi Drutex-Bytovia podejmie na własnym stadionie Olimpię Grudziądz. Faworytem podopieczni Jacka Paszulewicza, którzy są rewelacją rundy wiosennej, dzięki czemu zajmują trzecie miejsce w tabeli i poważnie włączyli się do walki o awans. Bytovia natomiast walczy o ligowy byt. Wiosną bytowianie zdobyli zaledwie dwa punkty w ośmiu spotkaniach. Z tak miernym zdobywaniem punktów drużyna z Kaszub nie utrzyma się na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Kibice liczą na przełamanie w meczu z Olimpią, którą piłkarze zdołali pokonać jesienią w Grudziądzu. Początek spotkania o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz ONLINE

Drutex-Bytovia, która miała wreszcie na poważnie włączyć się do walki o najwyższe póki co mocno zawodzi. Bytowianie są najsłabszą drużyną na wiosnę. Dwa punkty na 24 możliwe do zdobycia obrazują mizerną postawę zawodników z Kaszub.
Posadą za słabe wyniki zapłacił już Tomasz Kafarski, ale jego następca również nie potrafi znaleźć sposobu na zwycięstwo. W ostatniej kolejce Bytovia była tego naprawdę bliska, jednak już w 90 minucie spotkania MKS Kluczbork, a dokładniej Rafał Niziołek wyrównał rezultat meczu wykorzystując rzut karny. Trener Stawski nie ukrywał żalu po meczu. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Wypracowaliśmy mnóstwo sytuacji, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Niektóre były nawet dwustuprocentowe. Strzelali sam na sam m.in.: Wacławczyk, Surdykowski czy Klichowicz, który po minięciu bramkarza nie trafił, później znowu Surdykowski, któremu skoczyła piłka. A gospodarze zdobyli przepiękną bramkę – stadiony świata. Nie wiem czy to było uderzenie, czy dorzucenie, ale trafił z bocznego sektora w samo okienko. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej bramki - mówił po spotkaniu trener Stawski.

Trener Bytovii nie mógł pogodzić się z porażką na terenie outsidera ligi. - Jak się ma pecha to się ma. Prowadziliśmy po przepięknej kombinacyjnej akcji, ale w końcówce stary lis – Kowalczyk dał się sfaulować w polu karnym i w konsekwencji mamy jeden punkt zamiast trzech. Pretensje możemy mieć tylko do siebie, a sytuacje, które mieliśmy powinniśmy wykorzystać. Zamiast zakończyć mecz wynikiem 3:1, czy 4:1, skończyło się 2:2 - dodał trener. Jego podopieczni nie mają wyjścia i chcąc utrzymać się w Nice I lidze muszą walczyć o punkty z każdym rywalem. Niezależnie od tego czy przyjeżdża zespół aspirujący do awansu, czy ze środka tabeli. Nóż na gardle bytowian pomagał nie będzie, ale teraz już nie ma czasu i miejsca na serie porażek.

Do bezpiecznego miejsca Bytovia traci cztery punkty, ale do Wisły Puławy, która znajduje się na miejscu barażowym tylko trzy oczka. Biorąc jednak pod uwagę piekielnie ciężki terminarz dla Bytovi, utrzymanie w lidze będzie szalenie trudne. Na siedem kolejek jakie pozostały do zakończenia sezonu aż pięć z nich bytowianie rozegrają z drużynami z czołówki. Oprócz dzisiejszego spotkania Bytovia zagra z Zagłębiem Sosnowiec, następnie pojedzie do Suwałk, Chojnic i Katowic. Niekorzystny terminarz stawia podopiecznych Adriana Stawskiego w roli "faworyta" do spadku. Pierwszy test już dzisiaj w meczu z Olimpią Grudziądz, która jest rewelacją wiosny i jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Co ciekawe Bytovia jest ostatnią drużyną w tym sezonie, która potrafiła wygrać w Grudziądzu. Od tamtej pory stadion Olimpii stał się twierdzą nie do zdobycia. Mimo prowadzenia gospodarzy bytowianie zdołali strzelić dwie bramki i wywieść komplet punktów z gorącego terenu. Zapewne kibice z Bytowa nie mieliby nic przeciwko powtórzeniu wyniku z jesieni.

Trener Paszulewicz świetnie przygotował drużynę w przerwie zimowej. Oczywiście Olimpia ma na koncie wyjazdowe porażki w Mielcu i w Zabrzu, natomiast patrząc na nieprzewidywalność Nice I ligi śmiało można powiedzieć, że Olimpia prezentuje stabilną formę. Widoczna jest przede wszystkim znakomita dyspozycja Karola Angielskiego, który z 14. bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców. W pięciu ostatnich spotkaniach Olimpia zdobyła 12 punktów, przegrywając jedynie w Zabrzu z Górnikiem 2:1. Przed tygodniem Biało-Zieloni pokonali u siebie Zagłębie 3:1 po bardzo dobrym widowisku. Trener Jacek Paszulewicz, który jeszcze nie tak dawno dość nieśmiało mówił o swojej drużynie w kontekście awansu, teraz nie ma problemu z tym, żeby pochwalić publicznie swój zespół.

- Chciałbym pogratulować swojemu zespołowi. Wiedzieliśmy, że dziś czeka nas ciężkie spotkanie i przyjeżdża bardzo wymagający rywal. Myślę, że kibice nie zawiedli się jeśli chodzi o jakość meczu. To co po raz kolejny mówiłem na konferencji przedmeczowej miało miejsce, bo mieliśmy dużo sytuacji z których mogliśmy zdobyć bramki. Przeciwnik też miał swoje szanse. Nikt się tutaj nie rzucił na "Hurra" od pierwszej minuty i trochę tych szachów w szczególności w pierwszej połowie było. W drugiej połowie zdecydowanie dominowaliśmy. Po raz kolejny podkreślam, że motoryka i przygotowanie przynosi efekty. Podsumowując całe spotkanie uważam, że niezależnie od tego ile zdobędziemy punktów w następnych kolejkach, cała Polska powinna się już bać "bandy z Grudziądza" - komentował wygraną trener Olimpii.

Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz: Kto wygra mecz 1. ligi?

Przewidywane składy:

Drutex-Bytovia: Bieszczad - Wilczyński, Wróbel, Goznalez, Wilk - Wacławczyk, Mandrysz, Serafin, Klichowicz, Kamiński - Surdykowski

Olimpia: Królczyk - Klemenz, Banasiak, Kurowski, Zitko - Woźniak, Feruga, Kasperkiewicz, Kaczmarek, Łukowski - Angielski

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Ostatnie mecze w Nice I lidze:

Drutex-Bytovia Bytów:
Kluczbork 2:2 Drutex-Bytovia (22 kwietnia 2017)
Drutex-Bytovia 0:1 Górnik (15 kwietnia 2017)
Sandecja 3:1 Drutex-Bytovia (8 kwietnia 2017)
Drutex-Bytovia 1:3 Pogoń (1 kwietnia 2017)
GKS Tychy 1:0 Drutex-Bytovia (25 marca 2017)

Olimpia Grudziądz:
Olimpia 3:1 Zagłębie (22 kwietnia 2017)
Olimpia 2:0 Kluczbork (15 kwietnia 2017)
Górnik 2:1 Olimpia (8 kwietnia 2017)
Pogoń 1:4 Olimpia (5 kwietnia 2017)
Olimpia 2:0 Sandecja (31 marca 2017)

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz TRANSMISJA TV

W Polsacie nie będzie transmisji z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl