Bytovia Bytów 0 - 2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Bytovia Bytów

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Już nic więcej się nie wydarzy! Podbeskidzie zasłużenie wygrywa na wyjeździe z Drutex-Bytovią 2:0. Bohaterem jest Robert Demjan, który w pierwszej połowie wywalczył rzut karny, a pod koniec drugiej wpisał się na listę strzelców .

• Po rzucie wolnym "setkę" miał Kamiński, lecz jego strzał broni Leszczyński! Nie ma gola kontaktowego dla gospodarzy.

• Robert Demjan ogląda żółtą kartką za faul.

• Jeszcze co najmniej trzy minuty potrwa druga połowa. Tyle dolicza Piotr Idzik.

• GOL! ROBERT DEMJAN!!!

• Omar Monterde z żółtą kartką.

• Jakubik pudłuje z kilku metrów! Lepszej sytuacji nie mógł sobie wymarzyć! Bieszczad był nawet pogodzony z tym, że będzie wyciągał piłkę z siatki! A tu taka "niespodzianka!

• Atak Bytovii lewą stroną zakończony zbyt głębokim dośrodkowaniem w "szesnastkę". Leszczyński uprzedza Surdykowskiego.

• ... a za Mariusza Magierę na murawie melduje się Damian Jakubik.

• Kamil Wacławczyk zastępuje Roberta Mandrysza...

• Bieszczad bez wysiłku chwyta piłkę po centrze Kołodzieja.

• Daniel Feruga ucierpiał w starciu w jednym ze starć. To była jego ostatnia akcja w tym meczu, bowiem zmienia go Dariusz Kołodziej.

• Bliski wyrównania byli gospodarze po nieudanym wyjściu i piąstkowaniu Leszczyńskiego. Bytovia ma "tylko" rzut rożny.

• Daniel Feruga również upomniany.

• Starcie między kilkoma zawodnikami obu drużyn. Sędzia uspokaja wydarzenia, upominając Roberta Mandrysza "żółtkiem".

• ... a w Bytovii Omar Monterder zastępuje Artura Formelę.

• Zmiana w Podbeskidziu. Ariel Waszczyk wchodzi za Tomasza Podgórskiego...

• Piłka po strzale głową Efira przelatuje nad bramką Leszczyńskiego.

• To powinien być remis! Surdykowski dostaje świetne podanie od Kamińskiego, ale nie trafia w światło bramki z kilku metrów!

• Pierwsza okazja Efira. W kulminacyjnym momencie pogubił się w polu karnym Podbeskidzia, co wykorzystał Leszczyński, chwytając piłkę.

• Niedokładna wrzutka Magiery w "szesnastkę" gospodarzy. Tempo gry wyraźnie siadło.

• Michał Efir debiutuje w ekipie Bytovii. Zastępuje Jakuba Bąka.

• Kontra Kamińskiego, który nie dość, że podaje niedokładnie do Mandrysza, to jeszcze sfaulował rywala. Gracze Podbeskidzia domagali się kartki dla piłkarza Bytovii. Bezskutecznie.

• Słupek ratuje Bieszczada i Bytovię po strzale Demjana z kilkunastu metrów!

• Dobre dośrodkowanie Kamińskiego w pole karne rywala. Obrona gości radzi sobie, wybijając piłkę.

• Kamiński został nabity przez rywala i stały fragment gry dla Podbeskidzia. Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Gospodarze lepiej zaczęli grać w II połowie. Piłka szybciej "chodzi" między zawodnikami, ale do tej pory niewiele to daje.

• Leszczyński pewnie łapie piłkę po strzale Surdykowskiego.

• Żółta kartka dla Łukasza Sierpiny za przytrzymywanie za koszulkę rywala.

• Opałacz strzela z dystansu... Leszczyński od bramki.

• Menzel fauluje Bąka przed polem karnym Podbeskidzia. Bez zagrożenia, po chwili Serafin faulowany przez ogranego przez niego w prosty sposób Ferugę.

• Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach.

• W pierwszych trzech kwadransach lepsze wrażenie pozostawiło po sobie Podbeskidzie, które zasłużenie prowadzi po golu Tomasza Podgórskiego z rzutu karnego. Sędzia już wcześniej wskazać na "wapno", ale tego nie uczynił.

Ataki gospodarzy są rozgrywane na dwa tempa. Albo nieudana kontra, ale nieudane dośrodkowanie z bocznego sektora. Rafał Leszczyński pewnie wyłapuje te piłki, choć dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki po strzałach Sebastiana Kamińskiego.

Jak będzie przebiegać drugie 45 minut? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Drutex-Bytovia przegrywa przed własną publicznością z Podbeskidziem po golu Tomasza Podgórskiego z rzutu karnego.

• Piotr Idzik dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Mikołajewski wybija piłkę głową poza pole karne Podbeskidzia po centrze Kamińskiego.

• Deja wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Surdykowskiego z kilku metrów!

• Mandrysz pogubił się w akcji po podaniu Formeli, ale gospodarze utrzymali się przy piłce. Ta trafiła do Wróbla, który zdecydował się na z ponad 30 metrów. Nad bramką "Górali".

• Bieszczad łapie piłkę po zablokowanym strzale Chmiela.

• Surdykowski uprzedzony przez Leszczyńskiego po dośrodkowaniu. Ataki Bytovii wyglądają cały czas tak samo. Nie ma elementu zaskoczenia.

• Demjan przejmuje piłkę po błędzie Wróbla, ale Słowakowi piłka wyszła poza linię boczną. Nici z groźnie zapowiadającej się kontry gości.

• Kamiński ma bardzo rozregulowaną nogę przy dośrodkowaniach. Zupełnie nie wyszła mu centra.

• Siła złego na jednego. Surdykowski bezpardonowo powstrzymany przez 2-3 zawodników gości. Oby te "rewanże" nie zakończyły się kartkami. Więcej fauli niż gry.

Po strzale Formeli gospodarze mają rzut rożny. Leszczyński pewnie piąstkuje.

• I rewanż najbardziej doświadczonego piłkarza Podbeskidzia na rywalu. Bez konsekwencji kartkowej.

• Spóźniony, ale ostry atak Surdykowskiego na Sokołowskiego. Sędzia wyjmuje żółtą kartkę, choć mógł sięgnąć po czerwoną.

• Bytovia próbuje szybko wyrównać. Strzał Bąka z woleja był o tyle zaskakujący, co niecelny - nad poprzeczką bramki Leszczynskiego.

• Podgórski na luzie wykorzystał "jedenastkę". Bieszczad rzucił się w swój lewy róg, piłka wpadła do siatki tuż przy prawym.

• TOMASZ PODGÓRSKI NIE MYLI SIĘ!!!

• Zamieszanie w polu karnym i Demjan faulowany! Sędzia wskazuje na jedenasty metr!

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego przechodzi nad poprzeczką bramki Bieszczada. Po chwili Leszczyński chwyta piłkę na przedpolu po centrze z bocznego sektora.

Coraz żywsze spotkanie w Bytowie po niemrawym początku.

• Ta kontra Bytovii powinna dać prowadzenie! Leszczyński popisuje się jednak dwiema interwencjami (m.in. po strzale Kamińskiego), dzięki którym mamy bezbramkowy remis!

• W odpowiedzi atak Podbeskidzia przynosi (pierwszy w meczu) rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Mandrysz strzela z pola karnego obok prawego słupka bramki Leszczyńskiego. Trudna pozycja pomocnika gospodarzy i niewiele brakowało, by Bytovia wyszła na prowadzenie!

• Żółta kartka dla Adama Dei za faul taktyczny.

• Zbyt anemiczne wycofanie piłki do Menzela o mały włos nie przyjął Surdykowski przed polem karnym Podbeskidzia. Z udaną asekuracją popędził Mikołajewski, który zażegnał niebezpieczeństwu.

• 'Kontry nie będzie" po uderzeniu Sokołowskiego. Bieszczad od bramki.

• Pewne wyjście Bieszczada przed bramkę i równie pewny chwyt piłki po centrze Sokołowskiego z prawej strony. Próba szybkiego wyprowadzenia kontry, lecz Bąk dostaje piłkę za plecy od Surdykowskiego.

• Seria strat obu stron w środku pola. Rzadko Bytovia czy Podbeskidzie przedostaje się w pobliże pola karnego rywala.

• Po zespołowej akcji Podbeskidzia Chmiel decyduje się na strzał z dystansu. Coraz wyżej nad poprzeczką...

• Centra Kamińskiego była zupełnie nieudana. Piłka wyszła poza linię końcową.

• Feruga strzela z powietrza nad bramką Podbeskidzia. Po chwili ten był faulowany przez ostro grającego od początku meczu Surdykowskiego.

• W odpowiedzi akcja Podbeskidzia. Chmiel strzela głową nad poprzeczką po centrze Magiery. Bieszczad z "piątki".

• Błąd Podbeskidzia w środku pola i Chmiel musiał przerywać akcję Bąka faulem taktyczny. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Leszczyński łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kamińskiego.

• Sierpina popędził skrzydłem i zagrał na drugą stronę. Po centrze Opałacz zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Momentami piłka zatrzymuje się w kałużach To może utrudniać grę

Surdykowski fauluje w ofensywie Menzela.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Podbeskidzie nie kwapi się do pressingu. Dalekie podanie do Bąka, ale ten - zdaniem sędziego - sfaulował Deję.

• "Górale" zaczynają ze środka!

• Obie drużyny po kilkuminutowym pobycie w szatni wychodzą na murawę! Nad stadionem zapalono właśnie jupitery.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Piotr Idzik z Poznania. Ostatni mecz w I lidze prowadził 29 maja, w którym Wisła Płock bezbramkowo zremisowała z Wigrami Suwałki.

Gospodarze dobrze pamiętają tego rozjemcę - prowadził dwa mecze, w których bytowianie zdobyli 4 punkty - punkcik z Wigrami Suwałki (0:0) i komplet "oczek" z Katowic z GieKSą (2:0).

• W porównaniu z poprzednimi meczami obu ekip na zapleczu Ekstraklasy, Podbeskidzie przystępuje do meczu z Bytovią w niezmienionym składzie. Z kolei w "jedenastce" gości jest jedna zmiana - Bartłomiej Poczobut "wygryzł" Mateusza Klichowicza.

• Rezerwowi Drutex-Bytovii: Krzysztof Bąk, Michał Szromnik. Mario Cieślik. Michał Efir, Mateusz Klichowicz, Omar Monterde, Kamil Wacławczyk.

• Przed meczem trochę popadało. Czy zroszona nawierzchnia pomoże którejś ze stron?

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości.
    Rezerwowi Podbeskidzia
    : Mateusz Lis, Konrad Gutowski, Damian Jakubik, Kamil Jonkisz, Ariel Waszczyk, Łukasz Zakrzewski, Dariusz Kołodziej.

• Kaja Krasnodębska przygotowała obszerną zapowiedź dzisiejszego starcia

Zachęcam do zapoznania się z lekturą.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze szczytu I ligi - za 20 minut Drutex-Bytovia zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.