Bytovia Bytów

3

Śląsk Wrocław

0

• Łukasz Bednarek kończy mecz! Drutex-Bytovia pokonuje Śląsk Wrocław aż 3:0 i w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzy się z Arką Gdynia!

• Groźnie zapowiadała się kontra Drutex-Bytovii. Lasza Dvali wybija piłkę z własnego pola karnego.

• Śląsk przez moment w "dziesiątkę". Poza linią boczną opatrywany jest Łukasz Madej, który ucierpiał w walce o górną piłkę. Po chwili wraca jednak do gry.

• Lukas Bielak zastępuje strzelca pierwszego gola, Marka Opałacza.

• Sędzia dolicza pięć minut. To efekt rac odpalonych przez kibiców gospodarzy.

• SIto Riera przed kolejną szansą. Strzela głową z kilku metrów nad poprzeczką.

• Śląsk dąży do strzelania bramki honorowej. Podanie z głębi pola do Alvarinho, któremu piłkę na róg wybija Marek Opałacz.

• Kamil Dankowski wrzuca bardzo dobrze w pole karnego z lewej strony do Alvarinho. Ten przedłuża do Sito Riery, ale ten nie zdążył. Gerard Bieszczad wznawia grę od bramki.

• Marek Opałacz upomniany żółtą kartką za faul.

• Taka nonszalancja w grze nie powinna mieć miejsca! Piłka trafiła do Artura Formeli, który lobuje z ponad 30 metrów... Piłka spada za poprzeczką.

• Łukasz Madej przeprowadził solową akcję prawą stroną. Centruje sprzed linii końcowej i piłka ląduje w rękawicach Gerarda Bieszczada.

• Jak nie idzie, to nie idzie. Japończyk cofnął się na 25. metr, po czym zagrywa w szesnastkę do nikogo. Gerard Bieszczad z "piątki".

• To była najlepsza okazja Śląska do strzelenia gola (poza rzutem karnym)! SIto Riera urwał się prawym skrzydłem i centruje na bliższy słupek do Ryoty Morioki! Ten strzela z woleja, po koźle, i trafia w poprzeczkę!

• Michał Rzuchowski przedostał się w pole karne Śląska przy linii końcowej, mijając trzech wrocławian. Strzał z ostrego kąta broni Mariusz Pawełek.

• Artur Formela zastępuje Michała Efira.

• Sito Riera przyjmuje piłkę w polu karnym Drutex-Bytovii. Już składał się do strzału, gdy rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Po rzucie rożnym piłka trafi na linię 16. metra do Ryoty Morioki! Ten opanował i uderzył z woleja, ale Gerard Bieszczad broni jak w transie!

• Łukasz Madej zbliżył się prawym skrzydłem do linii pola karnego. Dobrze podkręcił, ale zagrał bardzo wysoko.

• Gra wznowiona.

• Sędzia przerywa na chwilę mecz! Kibice odpalili pirotechnikę.

Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle

- jak mawiał klasyk

• Atomowe uderzenie Filipe Goncalvesa broni Gerard Bieszczad!

• Kamil Dankowski, podobnie jak Filipe Goncalves, nie będzie dobrze wspominać tego meczu. A szczególnie tę akcję. Stracił w prosty sposób piłkę na rzecz Jakuba Bąka, który posyła dalekie podanie do Mateusza Klichowicza. Do centry wyszedł Mariusz Pawełek, ale ten został uprzedzony przez... wracającego Dankowskiego. Odbił piłkę głową tak niefortunnie, że trafiła pod nogi Klichowicza - ten dopełnia formalności, strzelając do "pustaka"!

• MATEUSZ KLICHOWICZ WYKORZYSTUJE "WIELBŁĄD" ŚLĄSKA!

• Bytovia! Bytovia! Bytovia!

- skandowali głośno kibice gospodarzy. Widzą, że w ostatnich minutach piłkarze Tomasza Kafarskiego mają problemy.

• Zakotłowało się w "szesnastce" gospodarzy. Ryota Morioka został skutecznie zablokowany przez 2-3 rywali.

• Piłkarze Drutex-Bytovii wywalczyli rzut wolny. Żaden z kolegów Sebastiana Kamińskiego nie sięgnął piłki.

• Łukasz Madej "łamie" akcję z prawej strony do środka i zagrywa mocno w pole karne. Robert Mandrysz stanął na linii podania.

• W ćwierćfinale Pucharu Polski zwycięzca tego meczu zmierzy się z Arką Gdynia.

• Mateusz Klichowicz wchodzi w miejsce Omara Monterde.

• Mnożą się faule gospodarzy na własnej połowie. Jednak dośrodkowania wrocławian są anemiczne.

• Michał Rzuchowski fauluje Alvarinho w kole środkowym. Bez konsekwencji kartkowej.

• Łukasz Wróbel pewną główką wybija piłkę z własnego pola karnego.

• Ryota Morioka zastępuje przeciętnie grającego Joana Romana.

• Bytowianie dali się zepchnąć przed własne pola karne. Joan Roman centruje bardzo niedokładnie.

• Alvarinho ładnym balansem ciała zgubił dwóch rywali i strzelił zza pola karnego w stronę lewego słupka! Gerard Bieszczad jedną ręką odbija piłkę do boku!

• Żółta kartka dla Filipe Goncalvesa za faul. Na jego koncie jest jeszcze "udział" przy obu bramkach rywala - najpierw wybił pod nogi Marka Opałacza, potem niefortunnie interweniował we własnym polu karnym.

• Sito Riera nie miał szans, by dojść do podania. Z dużej chmury nawet nie pokropiło.

• Mogło, a właściwie powinno być po meczu! Sebastian Kamiński podsyła mocne podanie na wolne pole do Jakuba Bąka, który w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem "podpalił się" - huknął nad poprzeczką!

• Druga połowa rozpoczęta!

• W ekipie gości, od początku drugiej połowy, będzie grać Alvarinho, który zmienia Mario Engelsa.

• Powracamy do Bytowa na drugą połowę (a może dłużej) meczu 1/8 finału Pucharu Polski Drutex-Bytovia - Śląsk Wrocław. Do przerwy prowadzą gospodarze po trafieniach Marka Opałacza i Łukasza Wróbla z rzutu karnego. Tuż przed przerwą "jedenastki" dla wrocławian nie wykorzystał Sito Riera.

• Puchar (Polski) ma swoje prawa

Każdy zna to stare jak świat stwierdzenie. A kto nigdy nie słyszał, ma na to dowód. Gospodarze nie przestraszyli się bardziej renomowanego rywala i zagrali bez kompleksów. Szybkie prowadzenie po atomowym uderzeniu Marka Opałacza i pewnie wykorzystany rzut karny przez Łukasza Wróbla może zapewnić drużynie z Kaszub ćwierćfinał PP! Śląsk mógł strzelić bramkę do szatni, gdyby Sito Riera nie dał się wpuścić w maliny przez bramkarza gospodarzy (pokazywał ręką lewy róg i tam uderzył Hiszpan).

Co nas czeka w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem.

• Tuż po tej "jedenastce" sędzia Łukasz Bednarek kończy pierwszą połowę. Drutex-Bytovia prowadzi ze Śląskiem Wrocław 2:0!

• Gerard Bieszczad wyczuł intencję Sito Riery - broni strzał Hiszpana!

• Niebywałe! Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym piłka odbijała się od piłkarzy obu drużyn, aż w końcu trafiła rękę jednego bytowian! Rzut karny!

• Sebastian Kamiński nie kombinował - wybił piłkę na rzut rożny.

• Łukasz Madej popchnął (bo strzałem tego nie można było nazwać) piłkę wolejem w stronę bramki gospodarzy. Gerard Bieszczad pewnie chwyta futbolówkę.

• Składna akcja Drutex-Bytovii, której finałem był jednak nieudany strzał Omara Monderde z ok. 25 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Kamil Dankowski powstrzymuje Omara Monterde na prawej stronie. Gdyby nie ta interwencja, to mogłoby być groźnie pod bramką wrocławian.

• Jakub Bąk wjechał w pole karne Śląska, mijając trzech rywali jak slalomowe tyczki. Jego płaskie zagranie przed bramkę padło łupem golkipera gości.

• Łukaszowi Madejowi brakowało ok. pół metra, by zmieścić piłkę w siatce, tuż przy słupku, po bardzo dobrej centrze Sito Riery!

• Dwubramkowe prowadzenie jest niebezpieczne

Wiedzą o tym gospodarze, którzy dążą do strzelenia trzeciej bramki! Atak został zastopowany ok. 30 metra od bramki Mariusza Pawełka.

• Uderzył na dwa tempa, w stylu Jakuba Błaszczykowskiego, tuż przy lewym słupku. Mariusz Pawełek rzucił się w stronę prawego.

• ŁUKASZ WRÓBEL NIE MYLI SIĘ!!!

• Po dośrodkowaniu na bliższy słupek piłka odbija się od ręki Filipe Goncalvesa! Sędzia nie waha się ani chwili - rzut karny!

• Rzut wolny dla gospodarzy. Śląsk wybija piłkę na 20. metr, skąd huknął z woleja Sebastian Kamiński. Piłkę po rykoszecie, za linią końcową, złapał Mariusz Pawełek. Korner dla Drutexu-Bytovii.

• Michał Efir na spalonym po dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego.

• Błyskawiczna kontra Drutex-Bytovii mogła nawet zakończyć się bramką! Kamil Dankowski zagrywa zbyt lekko głową do bramkarza, co o mały włos nie wykorzystał Michał Efir. Mariusz Pawełek był o ułamek sekundy szybszy od niego.

• Joam Roman strzela z dystansu obok lewego słupka. Po drodze był rykoszet od Martina Cseha - rzut rożny dla gości nie przynosi zagrożenia.

• Jakub Bąk wychodził na czystą pozycję, ale został przypadkowo zahaczony przez wracającego Adama Kokoszkę Sędzia przywołał do siebie obu zawodników, którzy przybili sobie piątki.

• Niezły przerzut Mario Engelsa na lewą stronę do Kamila Dankowskiego. Jego uderzenie z dystansu zostało jednak zablokowane. Śląsk zepchnął rywala do głębokiej defensywy.

• Zdaniem sędziego Marek Opałacz przesadził z agresją w walce z Łukaszem Madejem o piłkę.

• Gerard Bieszczad broni bez trudu strzał Sito Riery z ostrego kąta. Mocniejsze strzały broni pewnie na treningach...

• Kontra gospodarzy. Jakub Bąk wywalczył sobie dobrą pozycję, po czym zagrał do wybiegającego na wolną pozycję Omara Monterde. Przesadził jednak z mocną włożoną w podanie.

• Kamil Dankowski ruszył co sił lewą flanką Udało mu się przebiec ponad 20 metrów, gdzie tuż za linią środkową powstrzymał go Omar Monterde.

• Mario Engels wrócił do defensywy i to była dobra decyzja. Zastopował rajd Marka Opałacza.

• Adam Kokoszka posyła dalekie podanie z pominięciem drugiej linii. Piłka przekracza nawet tę końcową.

• Szybko stracony gol lekko zamroczył wrocławian. Nie są w stanie wymienić kilku dokładnym podań na połowie rywala.

• Gospodarze idą za ciosem. Jednak zagranie Sebastiana Kamińskiego do napastników było dalekie od ideału.

• Zaczęło się od przerzutu Michała Rzuchowskiego na lewą stroną do Marka Opałacza, który szybko odegrał piłkę od Michała Efira. Jego płaskie dośrodkowanie zostało wybite z pola karnego Śląska, ale z narożnika "szesnastki" huknął Marek Opałacz, który pokonuje bramkarza Śląska! Piłkę po drodze podbił Piotr Celeban. .

• GOL! MAREK OPAŁACZ!!!

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny z lewego narożnika. Obrona Śląska wybija piłkę i była okazja do kontry, gdyby Sito Riera zagrał dokładniej do Joana Romana.

• Cios za cios, atak za atak. Początek meczu może podobać się blisko 2 000 kibiców. Dośrodkowanie Roberta Madrysza z rzutu wolnego okazało się za krótkie. Jeszcze poprawka, po której Mariusz Pawełek pewnie piąstkuje poza pole karne.

• Łukasz Madej centruje z prawej strony w pole karne. Spóźnił się o ułamek sekundy - futbolówka zdołała wyjść poza linię końcową. Gerard Bieszczad z "piątki".

• Filipe Goncalves zagrywa prostopadle w pole karne, ale niedokładnie do Mario Engelsa.

• W odpowiedzi atak Drutex-Bytovii. Nie udało zaskoczyć się śląskiej defensywy.

• Mario Engels wywalczył aut na prawej stronie boiska, na wysokości pola karnego gospodarzy. Bez zagrożenia.

• Pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny już są na murawie! Przywitanie, gospodarze zagrają na czerwono, Śląsk na zielono!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Łukasz Bednarek z Koszalina. Na liniach będą mu pomagać Marek Arys iWiktor Wątroba. Sędzią technicznym jest za to Łukasz Karski.

• Stadion w Bytowie

• W poprzedniej rundzie Pucharu Polski piłkarze Tomasza Kafarskiego wyeliminowali Zagłębie Lubin po golu Jakuba Bąka tuz przed zakończeniem meczu.

Z kolei wrocławianie potrzebowali dogrywki (i gola Alvarinho w 119. minucie), by pokonać Sandecję Nowy Sącz. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Bence Mervo (31. minuta) i Wojciech Trochim w 83. minucie z rzutu karnego.

• Rezerwowi Drutex-Bytovii: Michał Szromnik - Artur Formela, Mateusz Klichowicz, Juliusz Letniowski, Alen Ploj, Lukas Bielak, Jakub Serafin.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Lubos Kamenar - Mariusz Pawelec, Alvarinho, Ostoja Stjepanović, Bence Mervo, Kamil Biliński, Royta Morioka.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

Drutex-Bytovia - Śląsk Wrocław LIVE! Będzie kolejna niespodzianka?

• Odpowiedź na to pytanie, i zapewne kolejne pojawiające się podczas relacji, poznamy dzisiaj. A na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór!.

• W kolejnym meczu 1/8 finału Pucharu Polski czeka nas kolejne starcie pierwszoligowca w przedstawicielem Ekstraklasy. Wczoraj Puszcza Niepołomice wyeliminowała - po rzutach karnych - Lechię Gdańsk. Czy inny przedstawiciel najwyższej klasy rozgrywkowej, Śląsk Wrocław, uzna wyższość Drutex-Bytovii Bytów?