6

Paris Saint-Germain

1

• Co za szok, co za rollercoaster... to tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

• Co za mecz, piłkarze PSG nie mogą uwierzyć w to co się stało, zawodnicy Barcelony natomiast mają w oczach łzy radości. To zdecydowanie mocny kandydat do najlepszego meczu tego sezonu, a także jeden z najlepszych meczów w historii Ligi Mistrzów.

• Koniec meczu! To jest piłka nożna, taka którą kochamy!

• [b]Sergi Roberto[/b[ wykorzystuje dośrodkowanie Neymara z głębi pola. Ten mecz to prawdziwy rollercoaster, jedno z najbardziej nieprawdopodobnych rozstrzygnięć w historii Ligi Mistrzów!

• To się nie dzieje naprawdę! Sergi Roberto trafia do siatki! Co za emocje, co za mecz na Camp Nou!

• Marco Veratti z kartką w końcówce, zawodnicy PSG nie przebierają już w środkach!

• Grzegorz Krychowiak zastępuje Thomasa Meuniera.

• Do zmiany przygotowany Grzegorz Krychowiak.

• Neymar w prawy róg bramki, jest już 5:1, a sędzia dolicza pięć minut!

• Co tu się będzie działo?! Rzut karny dla Barcelony, Marquinhos fauluje Luisa Suareza w polu karnym!

• Świetnie wykorzystany stały fragment gry, Neymar posłał piłkę idealnie w lewe okienko bramki Kevina Trappa.

• Gol! Będą emocje w końcówce? Neymar z rzutu wolnego na 4:1!

• Co zrobił Angel Di Maria! Skrzydłowy PSG wychodził sam na sam z bramkarzem, kopnął piłkę przedziwnie, z dala od bramki, choć wydawało się, że po prostu musiał w tej sytuacji posłać piłkę do siatki!

• ...a po chwili Ivana Rakiticia zastępuje Andre Gomes.

• Layvin Kurzawa ratuje się faulem w środku pola...

• W ofensywie Barcelony chwila przestoju. Blaugrana nie wierzy już chyba w sukces.

• Ten mecz pokazuje, jak wiele może zmienić zaledwie jedna bramka. PSG grało bardzo źle, jednak gdy zdobyło bramkę, obraz gry się odmienił, w defensywie paryżan pojawił się jakże potrzebny spokój.

• Sergi Roberto zastępuje niewidocznego dziś Rafinhę.

• Serge Aurier zmienia Juliana Draxlera, szykuje się także zmiana w Barcelonie.

• Tym razem w lepszej sytuacji napastnik Barcelony! Lionel Messi zrobił sobie miejsce w polu karnym i uderzył tuż obok słupka!

• Leo Messi faulowany 30 metrów od bramki, Argentyńczyk błyskawicznie wykonuje rzut wolny, dośrodkowując w pole karne, radzi sobie obrona mistrza Francji.

• Neymar poślizgnął się przy próbie strzału, przez co Kevin Trapp nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

• Paryżanie grają teraz bardzo mądrze, starając się ze spokojem wymieniać podania na własnej połowie, agresywniej podchodzą do atakujących przeciwników.

• Żałosne zachowanie Luisa Suareza, napastnik Barcelony nurkuje w polu karnym i zostaje słusznie upomniany przez sędziego.

• Arda Turan zmienia Andresa Iniestę - intencje Luisa Enrique są jasne.

• Kolejne upomnienie od arbitra, dostaje je Neymar.

• Nic nie zapowiadało tego gola! Edinson Cavani piekielnie mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza!

• Gol! PSG zdobywa bardzo ważnego gola! Edinson Cavani!

• Żółtą kartką ukarany Ivan Rakitić.

• Po zamieszaniu w polu karnym Blaise Matuidi uderza obok bramki.

• Samuel Umtiti wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Thomasa Mouniera. Po wejściu Angela Di Marii widać ogromną zmianę w grze paryżan.

• Co za walka na 35 metrze od bramki PSG! Goście odbierają piłkę gospodarzom za pomocą znakomitych, czystych wślizgów, by potem błyskawicznie ją stracić.

• Lucasa Mourę zmienia przywitany na Camp Nou gwizdami Angel Di Maria.

• Doskonałe dośrodkowanie Thomasa Meuniera, do piłki na wślizgu dopada Edinson Cavani, Urugwajczyk trafia w słupek! Ależ blisko goście!

• Argentyńczyk posyła piłkę w lewy róg bramki, golkiper nie miał nic do powiedzenia. Barca prowadzi już 3:0!

• Gol! Lionel Messi nie myli się z jedenastu metrów! Remontada jest już o krok!

• Thomas Meunier upadając w polu karnym fauluje Neymara, sędzia początkowo nie użył gwizdka, decyzję zmienił po rozmowie z asystentem.

• Niesamowite! Rzut karny dla Barcelony!

• Kompletnie nieudany strzał Juliana Draxlera z woleja z około dwudziestu metrów - piłka szybuje wysoko w trybuny.

• Mecz wznowiony, przy piłce Paris Saint-Germain!

• Piłkarze wracają już na murawę Camp Nou!

• Zostańcie z nami, po przerwie z pewnością będzie ciekawie - wracamy niebawem!

• PSG gra po prostu słabo, zbyt zachowawczo, czekając na akcje gospodarzy. Ci oczywiście rozkręcają się z każdą kolejną akcją.

• Koniec pierwszej połowy. W Barcelonie do przerwy 2:0.

• Słabe dośrodkowanie Neymara z rzutu rożnego, wybija je Lucas Moura.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Edinson Cavani ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Andres Iniesta przedzierał się z piłką w polu karnym, wydawało się, że wybił ją Marquinhos, ostatecznie Brazylijczyk tylko trafił w swojego kolegę z zespołu, który kieruje futbolówkę do własnej bramki. Co tu się dzieje?!

• Gol, kolejna kuriozalna bramka dla Barcelony, ponownie winowajcą Layvin Kurzawa!

• Leo Messi szukał ładnej, dwójkowej akcji z Ivanem Rakiticiem tuż obok linii końcowej, zagranie piętką Argentyńczyka skończyło się stratą - Chorwat nie zdążył do tego podania.

• Fauluje Marco Veratti, piłka dla Barcelony, ale żółtą kartką ukarany zostaje... Sergio Busquets za wykonanie rzutu wolnego bez pozwolenia arbitra.

• Błyskawiczny kontratak Barcelony, futbolówka rozrzucona na prawe skrzydło do Luisa Suareza, strzelec gola został nieco wyrzucony tym podaniem do boku i zdołał jedynie oddać słaby strzał w środek bramki.

• Neymar ruszał do piłki po podaniu Andresa Iniesty, bardzo ostro (ale zgodnie z przepisami) powstrzymał go Adrien Rabiot. Brazylijczyk nie miał szans by zdążyć do tej piłki.

• Po minięciu się z piłką Andresa Iniesty na kilkanaście metrów od swojej bramki piłkę przejęli goście, do strzału złożył się Lucas Moura, uderzył jednak beznadziejnie, w sam środek bramki.

• Thomas Meunier fauluje Neymara przy linii bocznej, doskonała okazja do dośrodkowania piłki w pole karne, arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej Gerarda Pique w szesnastce przeciwnika.

• Lionel Messi uderza prosto w mur. Argentyńczyk domaga się odgwizdania rzutu karnego po tym jak piłka odbiła się od ręki Layvina Kurzawy, sędzia pozostaje głuchy na jego prośby.

• Jeszcze jeden ostry faul. Tym razem obyło się bez kartki, chociaż sędzia spokojnie mógł jej użyć. Layvin Kurzawa 25 metrów od własnej bramki bezpardonowo wchodzi w nogi Neymara.

• Gerard Pique brzydko zatrzymuje Blaise'a Matuidiego przy linii bocznej, sędzia po raz trzeci w dzisiejszym meczu wyciąga żółtą kartkę.

• Barcelona wraca do powolnego konstruowania akcji, nie spiesząc się z oddawaniem strzału. Trwa oblężenie przedpola PSG.

• Kevin Trapp nie spieszy się z wybiciem piłki z piątego metra. Zostało 70 minut, a PSG prowadzi w dwumeczu 4:1...

• Neymar strzela z trzydziestu metrów, piłka przelatuje tuż obok słupka - zapachniało przepiękną bramką!

• Świetnie interweniuje Gerard Pique we własnym polu karnym, stoper w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą na głowę Marquinhosa.

• Sam poszkodowany podchodzi do piłki i uderza tuż nad poprzeczką.

• Żółtą kartką za faul na Leo Messim 25 metrów od bramki ukarany Julian Draxler.

• Bardzo ważna interwencja Samuela Umtitiego, francuski defensor powstrzymał pędzącego na bramkę Edinsona Cavaniego.

• Z kontrą rusza PSG! Julian Draxler ucieka lewym skrzydłem, jego dośrodkowanie ręką zatrzymuje Javier Mascherano, wydaje się, że gościom należał się karny, zagranie ręką było ewidentne.

• Neymar ponownie popisuje się dryblingiem, tym razem już w polu karnym paryżan. Swoim zagraniem trafia w rękę Thiago Silvy, nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

• Ivan Rakitić faulem na połowie rywala zatrzymuje ruszającego z kontratakiem Adriana Rabiot. Tym razem arbiter nie wyciąga kartki.

• Blaise Matuidi z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Co za wpadka defensywy z Paryża! Luis Suarez przeskoczył w polu karnym Layvina Kurzawę, uprzedzając wychodzącego z bramki Kevina Trappa, obrońca nie zdołał w porę naprawić swojego błędu i piłka przekroczyła linię bramkową!

• Ależ to się wcześnie zaczyna! Luis Suarez strzela bramkę na 1:0!

• Gramy, przy piłce FC Barcelona! Remontada? Dowiemy się za mniej niż dwie godziny!

• Przywitanie piłkarzy za nami...

• Piłkarze już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów!

• To jeden z najtrudniejszych meczów Luisa Enrique w dotychczasowej karierze trenerskiej. Takie mecze jak ten pokazują mentalność zespołu w trudnych momentach.

• Wypełnione kibicami Camp Nou czeka na wyjście piłkarzy na murawę - oni wciąż wierzą w awans swojego zespołu!

• Luis Enrique ustawi dziś prawdopodobnie swoją drużynę w 3-4-3, stawiając na ofensywny futbol. Unai Emery zdecyduje się raczej na znacznie bardziej defensywne i dające pewność w środku pola 4-2-3-1.

• Rezerwowi PSG: Alphonse Areola, Presnel Kimpembe, Grzegorz Krychowiak, Serge Aurier, Javier Pastore, Angel Di Maria i Hatem Ben Arfa.

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cillesen, Arda Turan, Jordi Alba, Paco Alcacer, Lucas Digne, Andre Gomes i Sergi Roberto.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Deniz Aytekin z Turcji.

• Delikatnym faworytem tego spotkania są gospodarze, mimo porażki 0:4 w Paryżu kibice w Barcelonie liczą przynajmniej na zachowanie honoru w rewanżu.

• Znamy składy obu drużyn - na ławce PSG Grzegorz Krychowiak!

• Dobry wieczór, wita Państwa Piotr Bernaciak. Już za godzinę początek meczu FC Barcelona - Paris Saint-Germain, relacja live rusza!