FC Barcelona

6

Sporting Gijon

1

• Barcelona rozgromiła Sporting Gijon i na dwie godziny wraca na fotel lidera La Ligi. Gole dla Barcy strzelali: Leo Messi, Luis Suarez, Neymar, Paco Alcacer, Ivan Rakitić i samobójczego gola strzelił Juan Rodriguez. Honor Sportingu Gijon uratował Carlos Castro. Dziękujemy za uwagę i życzymy dobrego wieczoru!

• Krótko rozegrana akcja, Rakitić z kilku metrów z całej siły po krótkim słupku trafia do siatki.

• Ivan Rakitić na 6-1!

• Na Camp Nou już niezbyt wiele się dzieje.

• Dośrodkowanie w pole karne Ter Stegena, ale Niemiec bez problemu wyłapuje piłkę.

• Neymar spróbował z lewej nogi, ale zabrakło dokładności przy tym strzale.

• Ivan Rakitić strzela z dystansu. Niewiele brakowało, a piłka leciałaby w światło bramki.

• Ostatnia zmiana w tym starciu. Za Sergio Alvareza widzimy na boisku Mikela Vesgę.

• Niedokładne podanie Alby do Ter Stegena. Niemiec zmuszony do sprintu do piłki.

• Sergio Roberto zmienia Rafinhę.

• Pierwszy raz w tej połowie Sporting Gijon w ataku pozycyjnym.

• Barca z bardzo dobrymi statystykami strzałów. Sześć uderzeń celnych i pięć goli. Z kolei Gijon dwa strzały celne i jedna bramka.

• Neymar pięknie trafia z rzutu wolnego! 5-1 dla Barcy!

• Strzał z dystansu Ivana Rakiticia. Piłka leci obok bramki.

• Barcelona spokojnie wymienia podania w linii obrony.

• Tym razem oklaski na Camp Nou. Boisko opuszcza Leo Messi, a w jego miejsce wszedł Andre Gomes.

• Wygwizdany były piłkarz Espanyolu, Burgui, który zostaje zmieniony przez Ismę Lopeza.

• Messi podciął piłkę z rzutu wolnego i trafił w spojenie!

• Faul przed polem karnym Gijon. Dobra okazja do uderzenie z rzutu wolnego.

• Trybuny Camp Nou skandują "Luis Enrique".

• W dobrej sytuacji Paco Alcacer, ale chorągiewka arbitra uniesiona w górę - spalony.

• Dziesięciu minut potrzebował Victor Rodriguez, aby załapać żółtą kartkę.

• Chwila spokoju. Barca utrzymuje się przy piłce w formacji defensywnej.

• Barca mogła zakończyć akcję strzałem, ale zbyt koronkowo chcieli to rozegrać piłkarze Luisa Enrique. Barca bawi się na całego.

• Messi do pola karnego do Alcacera, a ten bez większych kłopotów trafia do bramki. To jego trzeci gol w tym sezonie.

• Paco Alcacer podwyższa na 4-1!

• Messi w pierwszym dryblingu. Jego rajd został zablokowany.

• I zaczynamy drugą połowę!

• Zmiana również w Barcelonie. Luisa Suareza zmienia Paco Alcacer.

• Zmiana w przerwie meczu. Za Douglasa wchodzi Victor Rodriguez.

• Barcelona bez większych problemów pokonuje 3-1 do przerwy Sporting Gijon. Bluagrana gra na ogromnym luzie, co powoduje, że Gijon ma swoje okazje. Zobaczymy, co przyniesie druga część gry.

• Sędzia ukarał Neymara za pyskówki.

• Carlos Castro fauluje taktycznie i dostaje zasłużony żółty kartonik.

• Neymar po przebiegnięciu połowy boiska bez rywala wokół siebie nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem.

• Burgui nawinął Busquetsa i Mascherano, oddał strzał i Stegen z problemami broni.

• Barca bawi się w najlepsze. Sporo kombinowania, próba grania efektownie, ale nie zawsze kończy się to efektywnymi zagraniami.

• Strzał zza pola karnego Luisa Suareza, ale Pichu Cuellar bez problemu wyłapuje uderzenie.

• Wślizg Mascherano we własnym polu karnym, przejęcie piłki, ale zawodnicy Gijon sugerują zagranie ręką. Powtórki pokazują, że futbolówka trafiła w klatkę piersiową Argentyńczyka.

• Denis Suarez wkroczył w pole karne rywala. Jego drybling niezbyt udany, ale przynajmniej Barca ma rzut rożny.

• Tym razem próba lewą stroną, ale Burgui nieco wystraszył się Umtitiego i wyszedł z piłką poza boisko.

• Pierwsze ofensywne wejście prawego obrońcy Gijon, Lillo, ale został złapany na spalonym.

• Babin wybił piłkę w polu karnym, a Suarez idealnie wolejem trafił w piłkę, ta odbiła się od słupka i golkiper Gijon bez szans.

• Łohohoho, ależ golazo Suareza!

• Messi znalazł Suareza, ale Urugwajczyk w ostatniej chwili został zablokowany.

• Burgui od tyłu atakuje Messiego i mamy kartkę dla piłkarza Gijon.

• Kontra Gijon, Burgui ruszył lewym skrzydłem, oddał strzał, trafił w słupek i piłkę dobił Carlos Castro.

• Carlos Castro i mamy gol kontaktowy!!!! 2-1!

• Messi uruchomił Rafinhę na prawej flance, Brazylijczyk zagrywał wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie zamknął tej akcji.

• Pierwsza próba pressingu Gijon na połowie rywala w tym meczu, ale skończyło się to faulem Carlosa Castro.

• Znów otwierające podanie, które minęło linię pomocy Sportingu, ale Leo Messi nie dobiegł do piłki.

• Douglas na spalonym i akcja Gijon przerwana.

• Próba dośrodkowania Eldersona. Jego wrzutka zablokowana przez Mascherano i jest korner dla przyjezdnych.

• GOOOOOL! JUAN RODRIGUEZ BRAMKA SAMOBÓJCZA

• Długa piłka z obrony do Messiego, a Argentyńczyk głową z szesnastu metrów lobuje Pichu Cuellara.

• Leo Messi na 1-0!!!

• Dwa faule Gijon w odstępie kilkunastu sekund. To pokazuje, że goście postawią trudne warunki Katalończykom.

• Burgui przegrał starcie 1 na 1 z Mascherano. Ter Stegen od bramki.

• Pierwsza próba Barcelony w tym meczu. Rafinha zszedł do środka z prawej strony, zwinął wewnętrzną częścią stopy, ale strzał niecelny.

• Zaczynamy spotkanie!

• - Od urodzenia jestem fanem Sportingu i zawsze będę życzył mu dobrze. Ale dla nas liczą się tylko trzy punkty - podkreślał urodzony w Gijon trener Barcelony Luis Enrique.

• Ławka rezerwowych Sportingu Gijon: Marino, Cop, Lopez Blanco, Lora, Rodriguez, V. Traore, Vesga

• Ławka rezerwowych Barcelony: Cillessen, Pique, Digne, Gomes, Iniesta, Paco, Roberto

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 25. kolejki ligi hiszpańskiej, w którym druga w tabeli FC Barcelona zmierzy się z broniącym się przed spadkiem Sportingiem Gijon.