Mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie relacja...

FC Midtjylland

2

Arka Gdynia

1

• Niestety, Arka nie odrobiła strat w samej końcówce i odpada z europejskich rozgrywek po bardzo wyrównanym dwumeczu.

• Zamieszanie w polu karnym i gol dla gospodarzy! Arka przegrywa w Danii 2:1!

• Arka prawie całą drużyną we własnym polu karnym broni się przed atakami gospodarzy

• Sędzia dolicza pięć minut!

• Hassan próbował kolejnego uderzenia na bramkę, ale nie można jej zaliczyć do udanych - piłka przeleciała wysoko nad bramką

• Gdynianie przy tym wyniku są w kolejnej rundzie eliminacji

• Gospodarze coraz mocniej naciskają na zawodników Arki. Przewaga Duńczyków staje się coraz wyraźniejsza

• Gol dla Duńczyków! Mocny wyrzut z autu i samobójcza bramka Tadeusza Sochy. 1:1!

• Arka już spokojniejsza i wydaje się, że nic nie wyrwie jej tego awansu

• Rzut rożny dla Arki i kolejna dobra wrzutka do której najwyżej wyskoczył Sołdecki! Arka prowadzi w Danii!

• Kolejna groźna wrzutka Arki z rzutu wolnego. Marcus mocno w pole karne, ale piłka wybita z linii!

• Arka bardzo dobrze zorganizowana od początku drugiej części gry i nie pozwala na zbyt wiele gospodarzom

• Kapitalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcusa, ale Socha z bliskiej odległości nie trafia w piłkę

• Zawodnicy gotowi, zaczynamy drugą połowę!

• Coraz groźniejszy zawodnik gospodarzy z numerem 36: Rilwan Hassan

• Ależ okazja dla gospodarzy! Hassan bardzo bliski zdobycia bramki!

• Przypomnijmy, na ten moment, to Arka jest w kolejnej rundzie eliminacyjnej po tym jak wygrała u siebie 3:2

• Po nieudanym wślizgu, zawodnik Arki ukarany żółtą kartką

• Ruszamy!

• Ciekawe zestawienie drużyny Leszka Ojrzyńskiego - aż sześciu piłkarzy z pola to obrońcy (Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak, Sołdecki, Marciniak)

• Ławka rezerwowych gości: Danch, Jurado, Nalepa, Pilarz, Rey, Siemaszko, Zbozień

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Drachmann, Falkesgaard, Halsti, Kraev, Kroon, Novak, Sorloth

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania FC Midtjylland - Arka Gdynia! Czy gdynianie przejdą dziś do historii?

Szymon Szadurski, ŁŻ

Dziennik Bałtycki

Mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia ONLINE. - Czujemy respekt, ale strachu nie ma - mówili w środę przed południem przed odlotem do Danii piłkarze gdyńskiej Arki, którzy już w czwartek o godz. 20.30 zmierzą się w Herning z FC Midtjylland. Po niespodziewanym zwycięstwie 3:2 w pierwszym meczu u siebie przed arkowcami otworzyły się perspektywy na awans do czwartej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia ONLINE

Gdyby rzeczywiście tak się stało, byłaby to wręcz sensacja. Warto tylko przypomnieć, że przed tym dwumeczem gdynianom niemal nikt nie dawał większych nadziei na uporanie się z bogatszym, bardziej doświadczonym i ogranym w Europie przeciwnikiem. Bukmacherzy szanse awansu podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego do kolejnej rundy eliminacji do rozgrywek LE oceniali na zaledwie 7 procent.

Po skromnym zwycięstwie u siebie sytuacja wygląda już jednak inaczej. Nawet trener Jess Thorup przyznaje, że szanse obu ekip na znalezienie się w czwartej rundzie są obecnie wyrównane. Pod wrażeniem postawy żółto-niebieskich są również duńskie media. W gazetach i portalach internetowych z tego kraju przed ponad tygodniem pojawiały się informacje lekceważące Arkę. Podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego tytułowano „anonimowym, jakimś tam trzynastym zespołem słabej, polskiej ligi”.

- Wykonaliśmy kawał dobrej roboty wygrywając tutaj z Midtjylland, czym z pewnością ich rozwścieczyliśmy. Myślę, że przede wszystkim musimy być przygotowani na każdą ewentualność i nic nam nie może umknąć.
Pokazaliśmy w wielu meczach, że potrafimy grać otwarty, ofensywny futbol i to samo chcielibyśmy pokazać w Danii, zwłaszcza, że stawka jest wysoka, a my jednak nie mamy nic do stracenia - mówi Krzysztof Sobieraj.

Kiedy losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Europy? Gdzie obejrzeć w telewizji?

Obrońca żółto-niebieskich w ostatnim meczu ligowym dostał wolne. W czwartek na boisku na pewno się pojawi. Jak podkreśla, w takich pojedynkach jak ten z FC Midtjylland zagrać chce każdy. - Większość z nas całe życie czekała na grę w meczach o taką stawkę i mierzyć się z rywalami z wysokiej europejskiej półki. Nie wiemy co przyniesie czwartkowy wieczór, ale jesteśmy zmobilizowani, gotowi i wierzymy w siebie - kontynuuje Sobieraj.

Arce na stadionie SAS Arena w Herning pomagać ma kilkuset, a być może nawet około tysiąca kibiców. Jest niemal pewne, że całkowicie zagłuszą oni doping, prowadzony przez gospodarzy. Drobnym problemem mogą być natomiast ubytki kadrowe. Do Danii nie poleciał Luka Zarandia, który w pierwszym spotkaniu przeciwko FC Midtjylland dał dobrą zmianę. Zawodnik ten nabawił się niestety kontuzji.

Mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Spotkanie Midtjylland - Arka nie będzie pokazywane w telewizji. Transmisję z meczu będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl

20:30 mecz FC Midtjylland - Arka Gdynia