5

3 1 połowa

AS Monaco

2

• Przez ten czas nie wydarzyło się nic, więc sędzia kończy mecz! FC Porto pokonuje AS Monaco aż 5:2 i awansuje z drugiego miejsca grupy G do fazy pucharowej (RB Lipsk przegrywa 1:2 z Besiktasem; Keita - Negredo k., Ralasca).

• Jonas Eriksson dolicza... 2 minuty do drugiej połowy. Jednak niewiele znamy życie ;)

• Co znaczy "uderzyć tam, skąd przyszła"? Idealnie to zaprezentował Tiquinho Soares - wyskoczył najwyżej do centry z prawej strony i strzałem głową wpisuje się na listę strzelców.

• TIQUINHO SOARES I FC PORTO PROWADZI 5:2!!!

• Lekko spóźniony wślizg Tiquinho Soaresa powoduje upadek jednego z zawodników ASM. Rzut wolny, ale i bez konsekwencji kartkowej.

• A RB Lipsk remisuje z Beskitasem. Gola strzelił Naby Keita (87')

• Obie drużyny czekają już na ostatni gwizdek sędziego. Znając życie, doliczy jeszcze 3 minuty za zmiany...

• Bardzo dobra akcja rezerwowych - Balde Keita centruje w pole karne, gdzie Kolumbijczyk wygrywa powietrzny pojedynek i uderza głową tuż przy lewym słupku!

• GRAD BRAMEK W PORTO! RADAMEL FALCAO!!!

• Yacine Brahimi również połakomił się na dublet. Z pola karnego przenosi jednak piłkę nad bramką Diego Benaglio.

• Tiquinho Soares zmienia Vincenta Aboubakara, strzelca dwóch bramek. Obaj trenerzy wykorzystali już wszystkie zmiany.

• Keita Balde zastępuje Adama Diakhaby'ego.

• Diego Benaglio z trudem ratuje swój zespół przed utratą piątego gola! Radzi sobie z problemami ze strzałem Jesusa Corony!

• Za bójkę obaj zawodnicy - Felipe i Rachid Ghezzal - zobaczyli czerwone kartki. Tu "rewanż" Algierczyka

• Zmiana również w FC Porto. Moussa Marega kończy występ w dzisiejszym meczu, na placu gry jest już Jesus Corona

• ... a za Guido Carillo wchodzi Radamel Falcao.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Joao Moutinho zmienia Soualiho Meite...

• FC PORTO PODWYŻSZA PROWADZENIE! ALEX TELLES!!!

• Przyjezdni dążą do szybkiego zdobycia gola kontaktowego. Sporo jednak brakowało Adamie Diakhaby'emu.

• KAMIL GLIK NIE MYLI SIĘ!!!
    POSYŁA PIŁKĘ W LEWY DOLNY RÓG BRAMKI, JOSE SA BYŁ BEZRADNY!

• Jonas Eriksson dopatrzył się faulu jednego z zawodników gospodarzy we własnym polu karnym. Wskazuje na "wapno"!

• To była najlepsza okazja gości do strzelenia gola! Solową akcję przeprowadził Adama Diakhaby, który kończy ją strzałem w lewy górny róg bramki FC Porto. Jose Sa był jednak na posterunku, choć to uderzenie sprawiło mu trochę problemów!

• Diego Benaglio paruje piłkę na rzut rożny po uderzeniu Moussy Maregi. Z dośrodkowaniem Alexa Tellesa radzą sobie obrońcy ASM.

• W odpowiedzi Rony Lopes. Posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Otwarty początek drugiej połowy w wykonaniu obu stron. Jakby był bezbramkowy remis i grały pełne składy. Hector Herrera strzela jednak z pola karnego obok lewego słupka.

• Podobnie było z próbą Adama Diakhaby'ego. Wysoko nad bramką.

• Soualiho Meite strzela z pola karnego wysoko nad poprzeczką Jose Sa. Lepszej okazji może nie być.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Porto, gdzie kończy się przerwa w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. W grupie G FC Porto podejmuje AS Monaco i po pierwszych trzech kwadransach prowadzi aż 3:0. W czym dopatrujemy się pozytywów w ekipie Leonardo Jardima? Niestety tylko w... opasce kapitana, którą ma Kamil Glik.

W drugim meczu tej grupy Besiktas prowadzi z RB Lipsk po golu Alvaro Negredo z rzutu karnego - tym samym z drugiego miejsca awansuje - jeżeli utrzymają się takie wyniki do końca - drużyna "Smoków".

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. FC Porto prowadzi do przerwy z AS Monaco aż 3:0! Gole zdobyli Vincent Aboubakar (dwa razy) i Yacile Brahimi). Obie strony grają w "dziesiątkę".

• GOL (DO SZATNI)! YACINE BRAHIMI!!!

• Goście byli bramki kontraktowej tuż przed przerwą! Jednak strzał Rony'ego Lopesa broni Jose Sa. Piłka leciała w środek bramki, więc miał trochę ułatwione zadanie

• Trener FC Porto reaguje, bowiem z boiska został wyrzucony środkowy obrońca: na murawie jest Diego Reyes za ("żółtego") Andre Andre.

• ... i czerwona również dla Felipe!

• Sędzia po naradzie nie ma już wątpliwości - czerwona kartka dla Rachida Ghezzala...

• Ostre starcie w środku pola między Rachidem Ghezzalem a Felipe! Sędzia musi odgonić "kogucików" i, w asyście pozostałych sędziów, wzywa do siebie wyżej wymienionych!

• Kolejna kontra "Smoków". Tym razem przerywa ją Jemerson przed swoim polem karnym.

• Książkowo wyprowadzona kontra ze środka boiska. Kilka podań bez przyjęcia i piłka znalazła się w "szesnastce" ASM pod nogami Kameruńczyka. Ten poradził sobie z (stojącym trochę za daleko od niego) Kamilem Glikiem i mocnym płaskim uderzeniem podwyższa prowadzenie!

• DUBLET VINCENTA ABOUBAKARA!!!

• Diego Benaglio pewnie chwyta piłkę po centrze z rzutu rożnego.

• Teraz polski kapitan posyła crossową piłkę na lewe skrzydło do Rahida Ghezzala. Ten ją opanował, ale szybko stracił na rzecz Ricardo.

• Było groźnie! Yacile Brahimi przedzierał się środkiem, mijając rywali jak alpejczyk slalomowe tyczki. Aż w końcu w polu karnym trafił na Kamila Glika. W ferworze walki Algierczyk padł na murawę, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• A od 10. minuty RB Lipsk - Besiktas 0:1 po golu Negredo z rzutu karnego

• W odpowiedzi atak "Smoków"! Na strzał z dystansu zdecydował się Danilo Pereira, ale bramkarz ASM zdołał sparować piłkę do boku.

• Najwidoczniej Kamil Glik ogląda w wolnych chwilach Turbokozaka! Przejął piłkę w kole środkowym po nieudanym wybiciu bramkarza i chciał go przelobować! Piłka poleciała metr nad poprzeczką!

• Jeszcze jeden rzut rożny, tym razem dla przyjezdnych. Piłka wrzucona z prawego narożnika wpada do rękawic Jose Sa.

• A propos Kamila Glika. Warto nadmienić, że...

• Moussa Marega wywalczył rzut rożny z prawej strony. Ostro bita piłka w pole karne zostaje wybita przez Kamila Glika.

• Faul taktyczny Almany'ego Toure na Yacile Brahimim. Obrońca ASM przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy, ale sędzia mógł sięgnąć do kieszonki.

• Gospodarze ruszyli za ciosem. Najpierw Vincent Aboubakar uderza z pola karnego nad poprzeczką, a po chwili - w roli prawoskrzydłowego - nie poradził sobie z Jemersonem. Diego Benaglio z "piątki".

• Kameruńczyk idealnie dopada do zagrania Yacile Brahimiego w "szesnastce" i płaskim uderzeniem pokonuje Diego Benaglio!

• GOL DLA FC PORTO! VINCENT ABOUBAKAR!!!

• Żółta kartka dla Andre.

• Jose Sa radzi sobie z uderzeniem Rony'ego Lopesa z pola karnego.

• Do ataku rzucili się goście. Sęk w tym, że walczący o piłkę Meite przekroczył przepisy w środku pola. Bez konsekwencji kartkowej.

• Jonas Eriksson gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron, a wcześniej tradycyjnie hymn Ligi Mistrzów!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Estadio Do Dragao! Zawody poprowadzi Jonas Eriksson ze Szwecji.

• Wynik drugiego meczu grupy G (RB Lipsk - Besiktas) będzie pojawiać się w tej relacji.

• W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami góra byli piłkarze z Portugalii, którzy wygrali aż 3:0. Dwa gole dla "Smoków" zdobył Vincent Aboubakar, a jednego dołożył Miguel Layun.

• Rezerwowi FC Porto: Iker Casillas - Maxi Pereira, Oliver Torres, Jesus Corona, Andre Andre, Diego Reyes, Francisco Soares.

• Rezerwowi AS Monaco: Seydou Sy - Fabinho, Jorge, Joao Moutinho, Radamel Falcao, Keita Balde, Djibril Sidibe.

• Gospodarze szykują się do meczu

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• W Lidze Mistrzów pora na ostatnie rozstrzygnięcia, jeżeli chodzi o fazę grupową. Już za 20 minut, w grupie G, FC Porto zmierzy się z AS Monaco, ale będzie nasłuchiwać wieści z drugiego meczu tej grupy, w którym Besiktas gra z RB Lipsk. Wicemistrz Niemiec jest rywalem "Smoków" o awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Kto awansuje?