• Koniec! Imponujący pokaz siły w wykonaniu Liverpoolu. Ekipa Kloppa może już myśleć o ćwierćfinale elitarnych rozgrywek.

• Sędzia Daniele Orsato zdecydował się przedłużyć katusze Porto o 120 sekund.

• Zafrasowany Sérgio Conceicao usiadł na ławce. Może zacząć już obmyślać, jak skupić się jedynie na krajowej lidze.

• GOOOOOOOOLLLL!!!! Teraz mu się udało! SADIO MANE świetnie uderzył z około 22 metrów! Demolka!

• Mane huknął jeszcze z dystansu i znacznie się pomylił.

• Zbyt głębokie podanie do Paciencii i Karius bez problemu łapie piłkę.

• ...a Danny Ings dostaje szansę, zastępując usatysfakcjonowanego Roberto Firmino.

• Kolejne zmiany. Trent Alexander-Arnold ustępuje miejsca Joe Gomezowi...

• Kompletny spokój na boisku. Smoki wiedzą, że jedyne, na co mogą liczyć, to bramka honorowa, a podopieczni Kloppa oszczędzają cenne siły.

• Zmiana także u gości. Matip za Hendersona.

• W miejsce zdołowanego Soaresa przez ostatni kwadrans wystąpi Paciencia.

• Milner idealnie dograł do Firmino, a ten płaskim strzałem zdobył upragnione trafienie. Liverpool doskonale rozpracowuje przeciwnika tego wieczoru.

• GOOOOOOOL, ROBERTO FIRMINO! POGROM!

• Dobra centra Tellesa z "kornera", ale van Dijk dzisiaj nie popełnia błędów.

• Wyraźnie zmęczeni już gospodarze. Chyba czekają na wykorzystanie kontry, by zdobyć bramkę, która da im nadzieję na odwrócenie losów dwumeczu.

• Óliver Torres zastępuje aktywnego, acz bezproduktywnego Brahimiego.

• Firmino, Salah i Mane mają już w tym sezonie łącznie aż 60 goli! Imponujące.

• Pierwszy celny strzał Porto. Bez zagrożenia.

• Za nami niecała 1/3 dwumeczu, ale wydaje się, że Liverpool jest już połową jednej nogi w ćwierćfinale. Piłkarze Conceicao nie mają pomysłu na przedarcie się pod pole karne Anglików.

• Kapitalne podanie Salaha do Firmino, Sá zdołał odbić futbolówkę, ale przy dobitce Sane nie miał już nic do powiedzenia.

• GOOOOOOOOLLLL!!!! SADIO MANE!

• Bardzo słabe początkowe minuty po przerwie. Gra jest szarpana, ciężko się to ogląda.

• Nie klei się gra gospodarzom. Defensorzy Liverpoolu świetnie czytają zamiary rywali.

• W przerwie Otavio ustąpił miejsca na boisku Jesusowi Coronie.

• Czas na drugą połowę!

• Zawodnicy powoli powracają na murawę.

• Koniec pierwszej połowy. Po niezbyt porywających 46 minutach Liverpool zasłużenie prowadzi z FC Porto po zabójczych 5 minutach. Wracamy po przerwie!

• Minuta doliczona do pierwszej odsłony.

• Próbował teraz Soares! Uderzenie po ziemi napastnika minimalnie ominęło słupek.

• Od straty dwóch goli ulubieńcom dzisiejszej widowni nie wychodzi kompletnie nic. The Reds bez problemów stopują akcje Portugalczyków.

• Liverpool spokojnie rozgrywa futbolówkę w okolicy linii środkowej. Chyba do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieni.

• Na wiele pozwala dzisiaj Daniele Orsato. Wydawało się teraz, że dwukrotnie faulowani byli podopieczni Conceicao, a sędzia nakazał grać dalej.

• Wyraźnie zszokowani takim obrotem spraw zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Od kilku minut nie potrafią utrzymać się przy piłce choć kilkanaście sekund.

• Mieliśmy rzut wolny dla Porto ze świetnej pozycji, jednak fatalnie rozegrali to gospodarze.

• Milner kropnął w słupek z linii pola karnego, ale w polu karnym czaił się już Salah i zdołał dobić strzał kolegi! Liverpool szybko wypracował sobie kapitalną zaliczkę.

• GOOOOOOOL!!! MOHAMED SALAH! Ależ to się szybko wydarzyło!

• Ulewa nad Estádio do Dragão. Na pewno nie pomoże to w podniesieniu jakości widowiska.

• To nie był najlepszy strzał w karierze Senegalczyka, ale nie popisał się w tej sytuacji José Sá, dając piłce wtoczyć się do siatki pod ręką.

• GOOOOOOOOL! SADIO MANE i Liverpool wychodzi na prowadzenie!

• Portugalczycy także nie najlepiej rozegrali stały fragment.

• I już akcja sunie w drugą stronę. "Korner" po przeciwnym końcu boiska.

• Salah! Egipcjanin starał się dograć do Mane tuż przed bramką, ale Reyes czujnie interweniował.

• Ajj! Zbyt wysokie teraz podanie do Ricardo. Liverpool opanował sytuację i nie daje Porto przedostać się pod swoje pole karne.

• Rozkręca nam się ten mecz. Obie drużyny coraz odważniej atakują na połowie przeciwnika.

• Zniecierpliwiony Robertson zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości. Nie stworzyło ono jednak żadnego zagrożenia.

• Otaviooooo! To mógł być gol dla gospodarzy! Piłka po rykoszecie przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Kolejna szarża Brahimiego. Świetnie rozpoczyna występ ten zawodnik.

• Nie może pogodzić się Marega z decyzją sędziego, który uznał, że Malijczyk nieprzepisowo powstrzymywał van Dijka.

• Zagrożenie oddalone od bramki Kariusa, ale błyskawicznie Porto ponownie przy piłce.

• Odważna, przebojowa akcja Brahimiego i goście ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Spokojny początek spotkania. Liverpoolczycy starają się zdziałać coś atakiem pozycyjnym.

• Gramy!

• Rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Wszystko gotowe, za moment sędzia Orsato zagwiżdże po raz pierwszy.

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Fantastyczna atmosfera na stadionie!

• W fazie grupowej ekipa z Anglii strzeliła aż 23 gole. Tylko Paris Saint Germain udało się to więcej razy (25).

• Liverpool FC był niepokonany w fazie grupowej Ligi Mistrzów. The Reds zdobyli 12 punktów na 18 możliwych i wygrali grupę E. Porto natomiast z 10 punktami zajęło 2 miejsce w grupie G za Besiktasem Stambuł.

• Liga Mistrzów powróciła! Dzień zakochanych spędzimy w Porto - to tu miejscowi Dragões podejmą Liverpool. Zapraszamy na relację z tego spotkania.