Mecz FC Utrecht - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz FC Utrecht - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV NA ŻYWO

FC Utrecht

0

Lech Poznań

0

• Koniec meczu. W pierwszym meczu III rundy el. Ligi Europy Lech remisuje bezbramkowo w Holandii z Utrechtem. Rewanż za tydzień w stolicy Wielkopolski.

• Mario Situm nie zdołał dobiec do podania z głębi pola. David Jensen z "piątki".

• Gyrano Kerk złapany w pułapkę ofsajdową.

• Złe podanie Wołodymyra Kostewycza na 20. metr zapoczątkowało groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy. Profesorskim wślizgiem przerwał ją Emir Dilaver.

• Aleksandar Stavrev dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Po interwencji Rafała Janickiego gospodarze mają rzut rożny. Zbyt głębokie dośrodkowanie pewnie chwyta Matus Putnocky.

• Nicki Bille Nielsen w roli lewoskrzydłowego... Oby ten obrazek był jak najrzadziej obserwowany. Chciał zagrać "fałszem" do Macieja Gajosa, a posłał ją idealnie do bramkarza.

• W Lechu też ostania zmiana. Mihai Radut na murawie, w stronę ławki udaje się Radosław Majewski

• Robin van der Meer zastępuje Marka van der Maarela

• Urby Emanuelson fauluje w kole środkowym Macieja Gajosa. "Żółtko" na koncie doświadczonego Holendra.

• Po chwili Nicki Bille Nielsen główkuje z kilku metrów tuż obok lewego słupka! Bliski asysty był centrujący z prawej strony Radosław Majewski.

• Maciej Gajos pokusił się na płaskie uderzenie zza pola karnego. Piłka podskoczyła na nierównej murawie przed Davidem Jensenem, który zdołał odbić piłkę nogami na rzut rożny!

• Robert Gumny pojawia się za Macieja Makuszewskiego.

• Nicki Bille Nielsen marnuje "setkę" Dostaje piłkę na 11. metrze po nieudanym strzale Emira Dilavera, ale uderzenie Duńczyka paruje bramkarz gospodarzy!

• ... a za Cyriela Dessersa pojawia się Ramon Leeuwin.

• Podwójna zmiana w Utrechcie: Giovanni Trouppe zmienia Wouta Bramę...

• Zakaria Labyad skosił Łukasza Trałkę w środku pola jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

• Zakaria Labyad znowu w roli głównej, tym razem podającego w "szesnastkę". Rafał Janicki wykopem na uwolnienie wyjaśnia sytuację. Do piłki pognał Nicki Bille NIelsen, lecz ten faulował rywala.

• Sander van de Streek strzela na wiwat "postraszyć gołębie". Wcześniej będący w polu karnym Łukasz Trałka wybija piłkę poza zasięgiem czyhającego na błąd Zakarię Labyada

• Nicki Bille Nielsen zmienia Christiana Gytkjaera.

• David Jensen z problemami odbija piłkę po główce Nikoli Vojadinovicia! Bramkarz Utrechtu obronił dobitkę Christiana Gytkjaera z bliska. Nawet gdyby skierował piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany - Duńczyk był na spalonym.

• Bezradny przez godzinę Christian Gytkjaer cofnął się do koła środkowego, by choć na moment mieć piłkę przy nodze. Akcja została przerzucona do prawego skrzydła, gdzie kolejny raz ruszył Maciej Makuszewski. Został powstrzymany przez Urby'ego Emmanuelsona. Rzut rożny dla "Kolejorza".

• Christianowi Gytkjaerowi brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po miękkiej wrzutce Radosława Majewskiego. Gospodarze z "piątki".

• Działo się na początku drugiej połowy

• Przerwa w grze nie wynikająca z rac odpalonych przez kibiców. Na boisku leżał od dłuższego czasu Mario Situm, a sędzia nakazywał grać dalej. Słuszne pretensje miał Łukasz Trałka, za co... został upomniany żółtą kartką.

• Sander van de Streek strzela z dystansu bardzo daleko od bramki Matusa Putnocky'ego. Nie minęła dłuższa chwila, jak Cyriel Dessers fatalnie przestrzelił.

• Nikola Vujadinović blokuje strzał Gyrano Kerka z pola karnego. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

• Wołodymyr Kostewycz w roli lewoskrzydłowego centruje zbyt głęboko w "szesnastkę" gospodarzy. David Jensen chwyta piłkę.

• Wout Brama był tak zaaferowany jak zakończył akcję, że nie zorientował się, iż był na pozycji spalonej.

• Zupełnie nie powiódł się atak Utrechtu prawą stroną. Matus Putnocky z "piątki".

• Maciej Makuszewski chciał dośrodkować w pole karne z lewego skrzydła. Za mocno wypuścił sobie piłkę, która wyszła poza linię końcową.

• Kibice odpalili race. Coraz gęstszy dym unosi się nad murawą. Jeszcze sędzia nie przerywa meczu.

• Mark van der Maarel przejmuje piłkę na 30. metrze od własnej bramki i pognał w stronę połowy Lecha. Podanie do Edsona Braafheida przed linię 16. metra było bardzo niedokładne. Po chwili strzał Mario Situma mija bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

• "Kolejorz" zaczyna drugie trzy kwadranse.

• Wracamy na Stadion Galgenwaard, gdzie dobiega przerwa w meczu FC Utrecht - Lech Poznań. Po pierwszej połowie jest bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• ...sędzia zakończył pierwszą połowę. Kibice Utrecht gwiżdżą. 0:0 po 45 minutach.

• Strzał Labyada trudny, ale dobrze poradził sobie z nim Putnocky odbijając futbolówkę na rzut rożny, którego już jednak nie będzie, bo...

• Rzut wolny dla gospodarzy na wprost z bramki, ale z dosyć dużej odległości...

• Uuuua. Oberwał Makuszewski od rywala, który naskoczył na niego próbując zagrać piłkę głową. Faul.

• Fragment bardzo szarpanej gry. Można podsumowywać powoli pierwszą połowę. Strzałów mało, emocji mało, ale wynik dla Lecha dobry.

• Dużo nieporozumień w poczynaniach gospodarzy. Bardzo niecelne podanie.

• Utrecht nie pokazuje jakichś wielkich umiejętności. Holendrzy zdecydowanie są w zasięgu Lecha.

• Lech zwolnił, Utrecht nieco odzyskał inicjatywę.

• Indywidualna akcja Emanuelsona, który zszedł do lewej strony i dośrodkował po ziemi, ale pewnie łapie futbolówkę Putnocky.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Majewskiego i łapie futbolówkę golkiper Utrechtu.

• Majewski sprytnie ograł kapitana gospodarzy Willema Janssena przy kontrze. Jest kartka.

• W ostatnich minutach Lech odważniej w ofensywie. Lechici wyglądają naprawdę lepiej od rywali.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Majewski, obrońcy wybili piłkę, ale pierwszy dopadł do niej Makuszewski, który z powietrza uderzył na bramkę. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane. Kilka napradę dobrych zagrań lechitów w pobliżu pola karnego rywali.

• Ojojoj. Klaiber ostro faulował Kostewycza, który błysnął szybkością na lewej stronie. Powinna być kartka. Ukrainiec leży na boisku.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Labyad, główkował jeden z jego partnerów, ale nie trafił w bramkę, a dodatkowo faulował Vujadinovicia.

• Lech wychodził z kontrą, ale podanie do Makuszewskiego zdecydowanie za mocne. Zmarnowana okazja.

• Za długie podanie z głębi pola w wykonaniu jednego z zawodników Utrechtu i od bramki zacznie Putnocky.

• Rzut wolny z niebezpiecznej odległości na wprost bramki. Labyad uderzył jednak nad bramką.

• Vujadinović walczył z jednym z rywali przy linii końcowej. Będzie rzut rożny.

• Tempo nie powala - delikatnie mówiąc.

• Teraz przy piłce Utrecht.

• Strzał Gajosa - wysoko nad poprzeczką.

• Lech spokojnie rozgrywa w defensywie...

• Dobrze wyszedł do piłki Putnocky. Mogło być niebezpiecznie...

• Kostewycz ukarany żółtą kartką za faul na rywalu

• Makuszewski! Broni Jensen! Pierwsza ofensywna akcja gości, Makuszewski strzelał z prawej strony pola karnego, ale dobrze interweniował golkiper Utrechtu.

• Wrzut z autu w pole karne Lecha, obrońcy wybijają futbolówkę.

• Teraz piłka już pod nogami lechitów, którzy spokojnie rozpoczynają akcję w defensywie.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym.

• Zaczęli!

• Obie drużyny już na boisku. Zaraz pierwszy gwizdek.

• Początek spotkania już o godzinie 19. Jak wypadnie dziś Lech po niedzielnej ligowej porażce z Wisłą Płock? Fani "Kolejorza" licza, że ekipa Nenada Bjelicy zrehabilituje się już w Holandii.

• Bjelica

• Czy Lech jest w stanie wywalczyć dziś dobry wynik w Holandii? Sprawa nie będzie prosta, bo FC Utrecht to solidna piłkarska marka. Ponadto lechici zagrają bez kontuzjowanego Darko Jevticia, bez którego awans do 3. rundy w ogóle nie byłby możliwy. Mimo wszystko, liczymy, że "Kolejorz" osiągnie dziś dobry rezultat.

• Ustawienie taktyczne Lecha wygląda tak.

• Rezerwowi Utrechtu: Marsman, Leeuwin, van der Meer, Ould-Chikh, Troupee, Velanas, Sow

• Rezerwowi Lecha: Rakels, Burić, Gumny, Tetteh, Jóźwiak, Radut, Bille Nielsen

• Witamy w relacji LIVE z meczu FC Utrecht - Lech Poznań w ramach 3. rundy eliminacji Ligi Europy.

Maciej Brzeziński

©Grzegorz Dembinski

Liga Europy. Mecz FC Utrecht - Lech Poznań. Lech Poznań rozpoczyna III rundę eliminacji Ligi Europy od wyjazdu do Utrechtu. Zdecydowanym faworytem są piłkarze z Holandii, ale poznaniacy chcą sprawić niespodziankę.

FC Utrecht - Lech Poznań ONLINE

Kolejorz nie prezentuje się od początku sezonu, tak jakby chcieli tego kibice. Piłkarze Nenada Bjelicy mają za sobą sześć oficjalnych spotkań, ale tylko trzy zwycięstwa. Lechici dwukrotnie pokonali FK Pelister Bitola i FK Haugesund.
W minioną niedziele poznaniacy przegrali w Płocku z tamtejszą Wisłą 0:1 i nie pozostawili po sobie dobrego wrażenia. - Mamy w drużynie sporo zmian, pojawiło się wielu nowych chłopaków, którzy nie grali w ekstraklasie. Wiemy, że w tej lidze nie gra się łatwo, trzeba się przystosować do jej stylu. Myślę, że mentalnie są przygotowani do gry w naszej drużynie i wkrótce to pokażą - tłumaczy przyczyny słabszego początku sezonu pomocnik Kolejorza, Maciej Makuszewski.

Poznaniacy mają dwie rundy eliminacji Ligi Europy za sobą. W pierwszej bez żadnych problemów pokonali FK Pelister Bitola. W dwumeczu zwyciężyli 7:0. O wiele więcej kłopotów napotkali w kolejnej rundzie, gdzie zmierzyli się z FK Haugesund. Piłkarze Bjelicy przegrali w Norwegii 2:3, a do 71. minuty przegrywali 0:3 i wydawało się, że na drugiej rundzie zakończą swój udział w europejskich pucharach. W rewanżu na Inea Stadionie poznaniacy od początku rzucili się do odrabiania strat. Mieli wiele okazji, wygrali 2:0, co i tak dało im upragniony awans do trzeciej rundy.

Teraz poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Na lechitów czeka czwarta siła ligi holenderskiej - FC Utrecht, który w minionym sezonie Eredivisie musiał uznać wyższość tylko trzech największych klubów z kraju tulipanów - Feyenoordu, Ajaxu i PSV. Piłkarze Kolejorza z respektem wypowiadają się o swoich przeciwnikach. - To bardzo mocny zespół. Chcemy w tym spotkaniu zagrać nasz futbol i sprawić niespodziankę - zapowiada Makuszewski, który jest świadomy tego, że FC Utrecht jest faworytem wielu ekspertów i bukmacherów.

Czy Lech Poznań awansuje do IV rundy kwalifikacji Ligi Europy?

Czy Lecha stać na wyeliminowanie holenderskiej drużyny? Z pewnością tak. Za poznaniakami przemawia to, że rozegrali większą liczbę oficjalnych spotkań w sezonie 2017/18. FC Utrecht rozegrał do tej pory dwa spotkania o stawkę. W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europu mierzył się z FC Valetta. W pierwszym spotkaniu na Malcie był bezbramkowy remis. Dopiero w rewanżu rozstrzygnęły się losy awansu. Holendrzy zwyciężyli 3:1 i dlatego teraz będą się mierzyć z trzecim zespołem Lotto Ekstraklasy.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

FC Utrecht: Jensen - Van der Maarel, Janssen, Brama, Braafheid, Klaiber, Van de Streek, Labyad, Kerk, Makienok, Labyad

Lech Poznań: Putnocky - Gumny, Nielsen, Dilaver, Kostewycz - Tetteh, Gajos - Makuszewski, Majewski, Situm - Gytkjaer

Sędzia: Aleksandar Stavrev (Macedonia)

Mecz FC Utrecht – Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja TVP Sport (w internecie mecz dostępny na stronie sport.tvp.pl. Mecz Utrecht – Lech rozpoczyna się już o godz. 19:00. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Początek relacji o godz. 18:30.