Feyenoord Rotterdam 1 - 2 Szachtar Donieck

Szachtar Donieck

2

• Koniec meczu! Szachtar z drugim zwycięstwem!

• I jeszcze Zubkov za Marlosa.

• Karny dla Feyenoordu? A skądże, sędzia pokazuje, że to Szachtarowi należy się piłka.

• Jeszcze Amrabat dostał kartkę.

• Feyenoord domagał się odgwizdania faulu tuż przed szesnastką. Gwizdek sędziego jednak milczy.

• Szachtar za wszelką cenę nie chce stracić drugiego gola. Dość rozpaczliwie broni się na własnej połowie.

• Robi nam się brzydki mecz. Kartka dla Kovalenki.

• Kramer na ratunek Feyenoordowi. To ostatnia roszada po stronie gospodarzy.

• Kolejna zmiana u gości. Pojawił się na boisku Khocholava.

• Rakicki wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę!

Bernard

• Kovalenko w miejsce autora dwóch goli - Bernarda.

• Vilhena! Fatalne zachowanie po wrzutce z prawej strony. Nie trafił w piłkę.

• Larsson w miejsce Jorgensena. To druga zmiana.

• El Ahmadi otrzymał kartkę.

• Jorgensen zablokowany w polu karnym! Feyenoord walczy, Feyenoord strzela, ale wynik w dalszym ciągu korzystny dla gości.

• Taison otrzymał żółtą kartkę.

• Na boisku pojawił się Toornstra.

• Przedziwna sytuacja. Feyenoord miał rzut wolny, po którym zderzyło się... dwóch jego zawodników.

• Perfekcja! Szachtar znalazł miejsce na prawej stronie, Butko miękko wrzucił w pole karne, a tam akcję celną główką zamknął Bernard. To jego druga bramka w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla gości!!!

• Bardzo ważna i skuteczna interwencja Piatowa! Nogami przed polem karnym.

• Długa piłka do Jorgensena. Najpierw przegrywa walkę z obrońcą, potem także z bramkarzem, który przytomnie wybił na aut.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu. Ukarany został Rakicki.

• Na stadionie jest kilkunastoosobowa grupa kibiców z Ukrainy.

• Obie drużyny w tych samych składach co wcześniej. Przy piłce Feyenoord.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej odsłony. Na razie mamy dwa gole, dużo walki, remis i duże nadzieje przed drugą częścią.

• Jorgensen po rzucie wolnym przewrócił się w polu karnym. Nie ma mowy o jedenastce.

• Sędzia dość wysoko ustawił sobie poziom tolerancji na faule. Prawie cała pierwsza połowa za nami, a jeszcze ani razu nie wyjął żółtej kartki.

• Jak widać podanie na 1:1 było przedniej urody:

• Na ofsajdzie został złapany jeden z piłkarzy Szachtara.

• Po trudnym początku Szachtar próbuje przejąć inicjatywę.

• Takich ciasteczek marnować nie wypada! Fred prostopadłym podaniem fenomenalnie obsłużył Bernarda. Rodak położył bramkarza, po czym uderzył do pustej bramki. 1:1!

• GOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

• Przerzut na prawą stronę, ale Berghuis nie zdążył dobiec do piłki.

• Feyenoord stara się szanować piłkę. Nie gra na czas, ale też nie forsuje tempa. Szachtar jakby schowany.

• Ismaily wyjaśnia sytuację wybiciem na róg. Dobrze gra Feyenoord w tym kwadransie.

• Dużo szczęścia ma teraz Feyenoord. Było groźnie w jego szesnastce. Ostatecznie jeden z obrońców nabił przeciwnika i jest wznowienie z piątego metra.

• Na trybunach znakomita atmosfera:

• Potwierdzona dominacja Feyenoordu! Próbę Vilheny z bliska dobił Berghius! Chyba lepiej mógł zachować się bramkarz - zwłaszcza przy pierwszym uderzeniu, kiedy należało zbić piłkę do boku, a nie odbić przed siebie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla gospodarzy!

• Pierwszy raz w natarciu Szachtar. Uderzał Taison, ale został zablokowany.

• Gospodarze pressingiem na połowie rywala. To przynosi efekt. Jeden z obrońców nie dogonił piłki i jest aut.

• Kolejna akcja gospodarzy zakończona strzałem! Jorgensen obok prawego słupka. Piatow nawet nie ruszył się z miejsca.

• Mogło być 1:0 dla Feyenoordu! Boetius trochę za późno nabiegł na piłkę w efekcie ta przeleciała nad poprzeczką. To było groźne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

• Goście "przywitani" gwizdami. Każdy odbiór piłki fetowany jest zaś jak strzelenie gola.

• Gramy! Od środka rozpoczęli goście. Prawda, że stadion prezentuje się okazale? Oto zdjęcie z kamery umieszczonej na dachu: Stadion Feyenoordu

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za moment hymn Ligi Mistrzów, a potem losowanie i pierwszy gwizdek sędziego z Hiszpanii.

• Stadion gotowy na widowisko:

• Ławka rezerwowych Feyenoordu: Basacikoglu, Kramer, Larsson, Bijlow, Geertruida, Toornstra, Nelom.

• Ławka rezerwowych Szachtara: Alan Patrick, Azevedo, Leschuk, Khocholava, Kovalenko, Zubkov, Shevchenko.

• Bukmacherzy uważają, że faworytem tego spotkania są goście. Za każde postawione 100 złotych na ich zwycięstwo wygramy około 115. W przypadku sukcesu gospodarzy możemy odnotować zysk od 240-255 złotych.

• Szachtar niemal w najmocniejszym zestawieniu. Niemal, bo nie gra Srna:

• Tak prezentuje się wyjściowy skład Feyenoordu:

• Szachtar, jak na rutynowego gracza Ligi Mistrzów przystało, zdobył już pierwsze punkty. U siebie wygrał 2:1 z Napoli. O tym meczu było później głośno z powodu wyników badań prawego obrońcy, Darijo Srny. Chorwata oskarżono o doping.

• Młodzi dali chwilę temu przykład (4:0), pora więc i na seniorów. W 3. kolejce fazy grupowej mistrz Holandii spróbuje zmazać plamę po porażkach z Manchesterem City (0:4) i Napoli (1:3). Biorąc pod uwagę jak mocna jest grupa F, w tej edycji walczy najwyżej o trzecie miejsce premiowane grą w 1/16 finału Ligi Europy.