4

Holandia

0

• Pozostałe wyniki zakończonych spotkań w tej grupie

• Bułgaria - Szwecja 3:2 (12' Manolev, 33' Kostadinov, 79' Chochev - 25' Lustig, 44' Berg)
    • Luksemburg - Białoruś 1:0 (61' Da Mota)

Liderem są Francuzi z 16 punktami. Na drugim miejscu Szwecja (13), potem Bułgaria (12) i Holandia (10). Stawkę zamykają Białoruś (5) i Luksenburg).

Pary spotkań następnych spotkań (3 września):

• Francja - Luksenburg
    • Białoruś - Szwecja
    • Holandia - Białoruś
  • Przy Marsyliance sędzia kończy mecz na Parc des Princes! Francuzi rozbijają grającą w ostatnich 30 minutach w "dziesiątkę" Holandię aż 4:0! "Oranje" ma coraz mniejsze szanse na grę w przyszłorocznym Mundialu!

• Młody snajper dopada do podania Djibrila Sidibe i strzela płasko w stronę dalszego rogu nie do obrony!

• KYLIAN MBAPPE DOBIJA "ORANJE"!

• Atomowe uderzenie Arjena Robbena z ostrego kąta obija poprzeczkę bramki Hugo Llorisa!

• Gromkie brawa i skandowanie żegnają Antoine'a Griezmanna. Na murawie jest już Nabil Fekir.

• Zabójcza kontra gospodarzy, w której sam na sam z Jasperem Cillessenem znaleźli się Antoine Griezmann, Thomas Lemar i Alexandre Lacazette. Pierwszy z wymienionych podaje na wprost bramki do drugiego, a ten wślizgiem kieruje piłkę do siatki!

• GOL! THOMAS LEMAR!!!

• Składna akcja (rozpaczy) Holendrów). Miękkie zagranie w pole karne do Robina van Persie'ego wybija Samuel Umtiti.

• "Żółtko" dla Layvina Kurzawy.

• Alexandre Lacazette upomniany żółtą kartką za faul na rywalu.

• Pozostałe wyniki spotkań w tej grupie

• Alexandre Lacazette zmienia Kingsleya Comana.

• Kylian Mbappe! Na luzie poradził sobie z kilkoma rywalami i strzela w stronę bramki, tuż przy prawym słupku! Jasper Cillessen zdołał sparować piłkę!

• Timothy Fosu-Mensah umiejętnie podłączył się do akcji ofensywnej. Jego strzał z pola karnego należy jednak przemilczeć.

• GOL THOMASA LEMARA

• Olivier Giroud kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się owacyjnie witany Kylian Mbappe. Od kilku godzin zawodnik PSG

• FE-NO-ME-NAL-NE uderzenie zza pola karnego! Soczyście huknął z woleja z ponad 20 metrów! Wyciągnięty jak struna Jasper Cillessen nie miał szans sięgnąć piłki!

• THOMAS LEMAR PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Robin van Persie już składał się do strzału. Nie dość, że zblokował go mający doń kilka metrów Samuel Umtiti, to jeszcze byłna spalonym.

• Ale to sp... artolił Paul Pogba! Poradził sobie bez wysiłku z 2-3 rywalami w polu karnym gości i będąc 3 metry od bramki trafia prosto w Jaspera Cillessena! Tylko rzut rożny! Bez zagrożenia.

• Bułgaria - Szwecja 2:2 (12' Manolev, 33' Kostadinov - 25' Lustig, 44' Berg)
  • Kontra gości została przerwana przed polem karnym gospodarzy, którzy wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Olivier Giroud nie miał szans, by dobiec do zagrania Antoine'a Griezmanna.

• Robin van Persie zmienia bezbarwnego Vincenta Janssena.

• Jasper Cillessen spokojnie chwyta piłkę po strzału Antoine'a Griezmanna z rzutu wolnego.

• Druga żółta i czerwona kartka dla Kevina Strootmana! "Oranje" przez pół godziny będą grać w "dziesiątkę!

• Nie ma drugiego gola dla "Trójkolorowych"! Djibril Sidibe spokojnie poradził sobie z dwoma rywalami na prawej stronie i podaje płasko w pole karne do N'Golo Kante. Ten w ostatniej chwili został zablokowany!

• Layvin Kurzawa na spalonym po zagraniu Thomasa Lemara.

• W samo sedno

• Antoine Griezmann na prawej stronie nie zdołał opanować piłki w boisku. Jasper Cillessen wznawia grę z "piątki".

• Żółta kartka dla Kevina Strootmana za skoszenie N'Golo Kante równo z trawą.

• Brawa na trybunach. Do gry wraca Laurent Koscielny. Wydaje się być wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. Bolesnego urazu w starciu z rywalem nabawił się Laurent Koscielny. Sędzia mógł wskazać na "wapno".

Kulejący obrońca Arsenalu schodzi w asyście medyków poza boisko.

• W odpowiedzi atak Thomasa Lemara. Zyskał rzut rożny. Piłka spadła pod nogi N'Golo Kante, lecz ten został zablokowany. Piłka dziwnym trafem znalazła się pod nogami, jednego z Francuzów, którego strzał broni Jasper Cillessen.

• Vincent Janssen decyduje się na strzał z lewej strony pola karnego, niemal z linii końcowej. Piłka mija bramkę Hugo Llorisa. Nawet gdyby udało mu się skierować ją do siatki, to gol nie zostałby uznany - został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Paul Pogba już składał się do centry z lewej strony. Nie zauważył, że Timothy'ego Fosu-Mensaha skutecznie zaasekurował wracający Arjen Robben.

• Arjen Robben, który przejął opaskę kapitana, wywalczył rzut rożny z prawej stronie. Po jego centrze - zdaniem sędziego - Vincent Janssen faulował Laurenta Koscielny'ego w walce o górną piłkę.

• Druga odsłona rozpoczęta! U gospodarzy nie ma zmian personalnych.

• Tonny Vilhena będzie grać za bezbarwnego Wesleya Sneijdera.

• Wracamy na Parc des Princes, gdzie dobiega przerwa w meczu el. MŚ 2018, w którym Francja podejmuje Holandię. Po trafieniu Antoine'a Griezmanna w 14. minucie "Trójkolorowi" prowadzą z "Oranje". Co nas czeka po zmianie stron.

• Koniec pierwszej połowy. W starciu drugiej z trzecią drużyną grupy A Francuzi w pełni zasłużenie prowadzą z Holendrami po golu Antoine'a Griezmanna!

Pozostałe pary spotkań w tej grupie - wyniki do przerwy

• Luksemburg - Białoruś 0:0
  • Marsylianka niesie się po trybunach Parc des Princes. Robi wrażenie.

• Francuzi "poklepali" przed polem karnym rywala. Chcieli we trzech (Antoine Griezmann, Olivier GIroud i Kinglesy Coman) w nie wjechać. Podanie otwierające drogę do bramki przecina jednak Stefan de Vrij.

• Paul Pogba strzela płasko z ok. 30 metrów w sam środek bramki "Oranje", czym ułatwił bramkarzowi interwencję.

• Bez zagrożenia pod bramką gości po wrzutce Thomasa Lemara.

• Kinglesy Coman! Wrzucił na prawej stronie Wesleya Hoedta na karuzelę i zdecydował się na sprytny strzał w stronę okienka! Czujny Jasper Cillessen zdoał sparować piłkę na korner!

• GOL ANTOINE'A GRIEZMANNA

• Pozostałe pary spotkań w tej grupie rozgrywanych o tej samej porze

• Bułgaria - Szwecja 2:1 (12' Manolev, 33' Kostadinov - 25' Lustig)
  • Layvin Kurzawa znowu decyduje się na strzał. Trafia w Stefana de Vrija.

• Bułgaria - Szwecja 1:1 (12' Manolev - 29' Lustig)
  • Tym razem Kingsley Coman decyduje się sam zakończyć akcję. "Łamie" akcję w stylu Arjena Robbena, ale jego uderzenie zza linii 16. metra spokojnie chwyta Jasper Cillessen.

• Paul Pogba przejmuje piłkę w polu karnym "Oranje". Wycofuje ją do Layvina Kurzawy, który strzela tak, że "kontry nie będzie" - wysoko nad poprzeczką.

• Meksykańska fala na Parc des Princes

• Francuzi spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Holendrów. Ci nie kwapią się się do szybkiego odbioru. Przerzut do Djibrila Sidibe, który niemal od razu zagrywa w pole karne do Oliviera Giroud. Ten w ostatniej chwili został zablokowany przez wracającego Geo Wijnalduma.

• Djibril Sidibe trochę przesadził z agresją w walce o piłkę. Sędzia postanowił nie sięgać po żółtą kartkę.

• Hugo Lloris pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Wesleya Sneijdera z rzutu rożnego. Szybko zapoczątkował kontrę, którą anemicznym strzałem w środek bramki zakończył Olivier GIroud. Jasper Cillessen pewnie chwyta piłkę.

• Bułgaria - Szwecja 1:0 (12' Manolev)
  • Żółta kartka dla Antoine'a Griezmanna za skoszenie rozpędzonego Quincy Promesa

• Gospodarze idą za ciosem! Najpierw wrzutka Kingsleya Comana niemal z linii końcowej było przeciągnięte, a po chwili strzał zza linii 16. metra Paula Pogby po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Djibril Sidibe przedarł się prawą stroną, "ścinając" akcję do środka. Podaje do Antoine'a Griezmanna, który "poklepał" z Olivierem GIroud, by w polu karnym - będąc oko w oko z Jasperem Cillessenem - uderzyć płasko między nogami Holendra do siatki!

• GOL DLA FRANCJI! ANTOINE GRIEZMANN!!!

• W odpowiedzi ruszył Arjen Robben. Z prawej strony pola karnego gospodarzy podaje przed linię 16. metra do Georginio Wijnalduma, który strzela daleko od bramki Hugo Llorisa.

• Anemiczny strzał głową Laurenta Koscielny'ego nie mógł zaskoczyć bramkarza "Oranje".

• Starcie Oliviera Giroud w "szesnastce" ze Stefanem de Vrijem. Piłka odbiła się od Holendra i wyszła poza linię końcową.

• Nie wyszło lewą, to Trójkolorowi zaatakowali prawą stroną. Dośrodkowanie Kinglsyea Comana zostało jednak zablokowane. Początek spotkania należy do zawodników Didiera Deschampsa, którzy zepchnęli rywala do obrony 25-30 metrów od bramki Jaspera Cillessena.

• Oskrzydlająca akcja Layvina Kurzawy została zablokowana. Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego spokojnie radzą sobie goście.

• Dalekie zagranie na lewą stronę od bramkarza nie zdołał opanować Vincent Janssen. Piłka wyszła poza linię boczną.

• Dalekie wybicie Jaspera Cillessena na lewą stronę do Vincenta Janssena. Ten nie zdołał opanować piłki w boisku.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Parku Książąt!

• 10 października ubr. Trójkolorowi wygrali na wyjeździe z Holandią po golu Paula Pogby. Jak będzie dzisiaj?

• Pozostałe pary spotkań w tej grupie rozgrywanych o tej samej porze[list] [*] Bułgaria - Szwecja [*] Luksemburg - Białoruś [list]

Wyniki z ww. spotkań będą pojawiały się w tej relacji.

• Rezerwowi reprezentacji Francji: Steve Mandanda, Alphonse Areola - Christophe Jallet, Kurt Zouma, Lucas Digne, Presnel Kimpembe, Blaise Matuidi, Adrien Rabiot, Alexandre Lacazette, Florian Thauvin, Nabil Fekir, Kylian Mbappe

• Na Parc des Princes

• Rezerwowi reprezentacji Holandii: Maarten Stekelenburg, Jeroen Zoet- Joel Veltman, Matthijs de Ligt, Bruno Martins Indi, Karim Rekik, Marco van Ginkel, Tonny Vilhena, Davy Propper, Bas Dost, Menphis Depay, Robin van Persie.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• W obecnie trwających ostatnich godzinach letniego okienka transferowego czekają nas pierwsze mecze 7. "kolejki" el. do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane na rosyjskich boiskach. Za 25 minut, na Parc des Princes w podparyskim Saint-Denis, Francuzi zmierza się z Holendrami! Stawką tego starcia w grupie A jest pościg za liderującą Szwecją!