Irlandia

1

• Koniec meczu! Francuzi wygrywają z Irlandią 2:1 i meldują się w ćwierćfinale!

• Zmiana w reprezentacji Francji. Schodzi Coman, wchodzi Sissoko.

• Griezmann! Mogło być 3:1, ale napastnik Atletico przegrał pojedynek z Randolphem!

• Coman fatalnie zepsuł groźną kontrę Trójkolorowych. Irlandczycy już stawiają wszystko na jedną kartę.

• Starcie w polu karnym Francji. Sędzia Rizzoli nie dyktuje jednak drugiego karnego dla Irlandii. Trzy minuty doliczone.

• Ładna kombinacja Irlandii i niewiele zabrakło, aby Brady wyszedł sam na sam z bramkarzem! Irlandczyk został przyblokowany przez Evrę.

• Indywidualna akcja Payeta zakończona płaskim strzałem z 20 metrów - prosto w ręce Randolpha!

• Kolejne sytuacje Gignaca, który dwukrotnie pudłuje będąc kilka metrów od bramki przeciwnika!!! W międzyczasie strzał z dystansu Waltersa nieznacznie mija bramkę Llorisa!

• Francuzi w pełni kontrolują to, co dzieje się na boisku. Nic dziwnego, skoro prowadzą i grają z przewagą zawodnika. Kilka minut do końca.

• Matuidi! Po dobrym podaniu w pole karne strzał z ostrego kąta pomocnika PSG odbija Randolph!

• Francuzi cały czas naciskają w celu zdobycia trzeciego gola. Kolejne kornery dla Trójkolorowych.

• Gignac!!! Dwie szanse dla napastnika Les Bleus! Najpierw jego uderzenie broni Randolph, a po chwili techniczna próba byłego gracza OM trafia w poprzeczkę!

• Zmiana w reprezentacji Francji. Zszedł Giroud, wszedł Gignac.

• Żółta kartka dla Longa, który również nie zagrałby w ćwierćfinale, gdyby Irlandii udałoby się awansować.

• Z rzutu wolnego z prawego skrzydła dośrodkowywał piłkę Payet, ale z jego niezłej centry nie zdołał skorzystać żaden z Trójkolorowych ustawionych w szesnastce.

• Hoolahan zmienia McCarthy'ego.

• 20 minut do końca spotkania. Wydawało się, że Francja będzie miała duże problemy, a teraz z kolei niewiele wskazuje, aby Irlandia była w stanie odwrócić losy tego spotkania.

• Trener O'Neill reaguje. Stoper O'Shea wchodzi za skrzydłowego McCleana.

• Zabawna sytuacja. Przy rzucie wolnym z 17 metrów Payet praktycznie zderzył się z Griezmannem, a strzał tego drugiego trafił w plecy Giroud.

• Czerwona kartka dla Duffy'ego!!! Stoper Irlandii jako ostatni obrońca sfaulował tuż przed polem karnym Griezmanna! Irlandia w dziesiątkę!

• Zmiana w reprezentacji Irlandii. Schodzi Murphy, wchodzi Walters.

• McClean przedarł się lewym skrzydłem w pole karne, ale jego zagranie przed bramkę przeciął Koscielny.

• Świetne podanie Pogby! Payet mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z irlandzkim obrońcą!

• Długa piłka w kierunku Giroud, dwóch stoperów Irlandii zaatakowało napastnika Arsenalu, a ten kapitalnie zgrał piłkę głową do Griezmanna, który płaskim strzałem lewą nogą wygrał pojedynek z Randolphem! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Odpowiedź Francji! Dośrodkowanie z lewego skrzydła nie dociera do żadnego z Trójkolorowych, a strzał z dystansu Payeta szybuje nad poprzeczką!

• Irlandia już teraz starała się odpowiedzieć! Strzał Warda z 16 metrów trafił w głowę Ramiego i poszybował obok bramki. Co ciekawe, sędzia nie podyktował rzutu rożnego dla Irlandii.

• Mamy wyrównanie! Po dokładnym dośrodkowaniu Bacary'ego Sagny z prawej strony boiska, Antoine Griezmann główkował ze środka pola karnego nie do obrony dla Randolpha!

• Blaise Matuidi strzela z dystansu i świetnie interweniuje Darren Randolph!

• Jeszcze raz Payet! Tym razem jednak próba gwiazdora West Hamu została zablokowana.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Dimitri Payet, ale płasko kopnięta piłka minęła bramkę Randolpha.

• Groźna akcja Irlandii! Po centrze McCleana świetnie interweniował we własnym polu karnym Hugo Lloris!

• Kontra Irlandii zakończyła się zatrzymaniem McCarthy'ego przed polem karnym gospodarzy, a w odpowiedzi w indywidualnym rajdzie Coman wyjechał z piłką poza linię końcową.

• Ależ pudło Koscielnego!!! Po dobrze rozegranym rzucie wolnym obrońca Arsenalu efektownym szczupakiem spudłował z kilku metrów! Mogło być 1:1!

• Payet faulowany około 30 metrów od bramki Irlandii. Rzut wolny.

• Jedna zmiana w przerwie w reprezentacji Francji. Zszedł N'golo Kante, wszedł Kingsley Coman.

• Wznawiamy grę w Lyonie!

• To jest na razie bardzo słaby mecz w wykonaniu Trójkolorowych. Ich niefrasobliwość dała Irlandii karnego już w drugiej minucie gry, a potem podopieczni Deschampsa walili głową w mur. Bardzo słabo wygląda Pogba, tylko niewiele lepiej Griezmann, Payet i Giroud. Po przerwie gospodarzom turnieju nie będzie łatwo odwrócić losy spotkania.

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy mamy niespodziankę, bo Francja przegrywa z Irlandią 0:1.

• Zaatakowali Francuzi!!! Spore zamieszanie w polu karnym, ostatecznie Payet i Griezmann zostali zablokowani przez ofiarnych Irlandczyków!

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy tego meczu.

• Pogba prostopadłym podaniem szukał w polu karnym Giroud, ale zagrał zbyt mocno i piłkę przejął Randolph.

• Jeszcze jedna kartka. Adil Rami ukarany za faul taktyczny. On też nie zagra w ćwierćfinale!

• Składna kontra Irlandii kończy się centrą Warda, po której piłkę pewnie łapie Lloris.

• Po rzucie wolnym bardzo niecelnie główkuje Shane Duffy.

• Irlandia przeniosła teraz ciężar gry na połowę Francji. Kante fauluje Hendricka, ale to Irlandczyk za jakieś protesty ogląda żółtą kartkę. I nie zagra w ewentualnym ćwierćfinale.

• Long opanował piłkę w polu karnym i w pojedynku z Evrą wywalczył rzut rożny dla Irlandii.

• Od dłuższego czasu Irlandczycy tylko wybijają z rytmu Francuzów, ale robią to niezwykle skutecznie.

• Jeff Hendrick ma jakiś problem ze zdrowiem. Kolejna przerwa w grze.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne centrował Payet, ale tam Giroud faulował jednego z irlandzkich obrońców.

• Gra wznowiona.

• Przerwa w grze, bo w starciu z Evrą ucierpiał Shane Long. Nie wygląda to najlepiej.

• Teraz żółta kartka dla N'golo Kante za faul w środku pola na McCleanie i defensywny pomocnik Leicester na pewno nie zagra w ćwierćfinale, jeśli Francja do niego awansuje.

• Z dystansu bardzo mizernie uderza Griezmann, a za wcześniejszy faul na Payecie żółtą kartką ukarany został Seamus Coleman.

• Rzut wolny dla Francji! Bardzo groźny strzał Paula Pogby, ale na raty łapie piłkę irlandzki bramkarz!

• Odpowiada Antoine Griezmann, ale jego strzał z dystansu pewnie łapie Randolph!

• Lloris!!! Francuski bramkarz świetnie odbija uderzenie z powietrza Murphy'ego!

• Jeszcze odczuwa skutki tego starcia Pogba, który potrzebuje pomocy medycznej. Przerwę oba zespoły wykorzystały również na uzupełnienie płynów.

• Faulowany Pogba przez Longa. Z rzutu wolnego centruje Payet, a strzał głową Griezmanna pewnie łapie Randolph!

• Zagranie z lewego skrzydła w pole karne Francuzów również pada łupem golkipera Tottenhamu.

• Akcja Irlandczyków i na skraju pola karnego musiał piąstkować piłkę Hugo Lloris, który uczynił to skutecznie.

• Korner dla Trójkolorowych kończy się bardzo niecelnym uderzeniem głową Oliviera Giroud!

• Ostra centra Griezmanna i Keogh w ostatniej chwili uprzedza w polu karnym Giroud! Rzut rożny.

• Les Bleus zdobywają kolejny rzut rożny. Ponownie przy piłce Payet. Jego dośrodkowanie spada na nogę Matuidiego w polu karnym, ale ten nie zdołał oddać strzału!

• Świetne dośrodkowanie Pogby! Griezmann uderza jednak głową ponad poprzeczką!

• Gwiazda West Hamu trafia jednak prosto w ręce swojego klubowego kolegi - Darrena Randolpha.

• Rzut wolny dla Francji. Piłka tuż przy narożniku pola karnego Irlandii. Payet już ustawia sobie piłkę.

• Spore zamieszanie w polu karnym Irlandczyków, ale defensywa eliminacyjnego rywala Polaków jednak sobie poradziła.

• I już reakcja Francji! Evra zdobywa rzut rożny dla Les Bleus.

• IrlIrl

• GOOOOOOOOOL! Robbie Brady!!! Potężny strzał, piłka od słupka wpada do siatki! Irlandczycy na prowadzeniu!

• Rzut karny dla Irlandii!!! Pogba faulował w szesnastce Longa! Ewidentna jedenastka! Ależ to się zaczyna!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzia Nicola Rizzoli wyprowadza oba zespoły na murawę stadionu w Lyonie. Czas na hymny narodowe!

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu Francja - Irlandia!

• Na murawie Parc Olympique Lyonnais trwa rozgrzewka. Kibice także już w gotowości

• - Siła mentalna nie sprawa, że strzelasz gole, ale nie wolno o niej zapominać. Irlandia jest tego świetnym przykładem – są zjednoczeni i ciężko pracują. Często mówimy o tzw. „team spirit”, ale oni na tym nie poprzestają. Dają z siebie wszystko – komplementował Irlandczyków przed spotkaniem selekcjoner "Trójkolorowych", Didier Deschamps.

• Niemal od startu Euro bardzo dużo mówi się o chęci rewanżu Irlandczyków na Francuzach. Przed siedmioma laty Wyspiarze zostali we Francji solidnie oszukani. W dogrywce barażowego meczu o awans na mistrzostwa świata Thierry Henry pomógł sobie ręką zaliczając asystę przy golu Williama Gallasa, a arbiter niczego nie zauważył. I choć często z wypowiedzi zawodników, sztabu szkoleniowego, mogliśmy usłyszeć, że tamto zdarzenie starają się zostawić za sobą, to media praktycznie cały czas do tego wracają.

• Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania rozgrywanego na Parc Olympique Lyonnais! W boju o ćwierćfinał reprezentacja Francji zmierzy się z Irlandią.