0

Borussia Dortmund

2

• To tyle z mojej strony. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobranoc!

• Oglądaliśmy dzisiaj naprawdę niezłe zawody, toczone w dobrym tempie. Mainz wcale nie musiało przegrać, bo swoje sytuacje miało, a oba gole straciło po własnych błędach. BVB również mogło zdobyć kilka bramek więcej i zwyciężyć efektowniej. Reprezentant Polski Łukasz Piszczek niestety cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

• Koniec meczu! Borussia Dortmund wygrywa na Coface Arena z FSV Mainz 2:0!

• Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Trzecia i ostania zmiana w BVB. Ramos za Aubameyanga.

• Koledzy wypracowali sytuację Parkowi, Koreańczyk uderzył z bliskiej odległości, ale jego strzał broni Karius!

• Ostatnia roszada personalna w składzie Mainz. Serdar zmienia Latzę.

• Niederlechner melduje się na boisku w miejsce Muto.

• Castro zastępuje na placu gry Kagawę.

• Aubameyang po błędzie Bella przejął piłkę, w polu karnym zagrał do Mkhitaryana, ten minął Kariusa i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

• GOL! 2:0 dla BVB! Do siatki trafia Mkhitaryan.

• Kolejna zmarnowana okazja przez Aubameyanga. Otrzymał dobre podanie od Mkhitaryana i z okolic mniej więcej jedenastego metra nie trafił w światło bramki.

• Mainz nie poddaje się. Szuka swojej szansy na trafienie wyrównujące.

• Pierwsza zmiana w BVB. Bender zmienia Reusa.

• Kolejna szansa do BVB. Mkhitaryan zagrał z prawej strony futbolówkę w pole karne Mainz, a znajdujący się tam Aubameyang zbyt lekceważąco uderzył i piłka poszybowała daleko od bramki.

• Uderzenie Aubameyanga nieznacznie mija słupek bramki Kariusa.

• Aubameyang wyłożył ze skrzydła piłkę na "szesnastkę" do Mkhitaryana, ale jego strzał broni pewnie Karius. Lepiej zrobiłby, gdyby zagrał do nadbiegającego Reusa. Z pewnością byłby z tego większy pożytek.

• Klement był wykonawcą rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

• Pierwsza zmiana w Mainz. Klement za Jairo Sampeiro.

• Kolejny rzut wolny dla Mainz tuż sprzed pola karnego. Tym razem sprokurował go Sokratis.

• Żółta kartka dla Brosinskiego za faul na Kagawie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bell główkował nad poprzeczkę. Jednak, gdyby nawet trafił do siatki, to gola i tak nie byłoby, ponieważ faulował on Sokratisa.

• Koronkowa akcja BVB. Aubameyang chciał uderzyć na bramkę z kilkunastu metrów, ale został zablokowany.

• Powinno być 2:0! Kagawa otrzymał świetne podanie w pole karne, stanął przed bramkarzem, podciął nad nim piłkę i nieznacznie pomylił się! Minęła ona minimalnie długi słupek bramki Mainz!

• Żółta kartka dla Jairo Sampeiro.

• Po ładnej akcji Mainz, Muto stanął przed szansą na wyrównanie, ale Burki wyszedł z bramki, wyczekał go i przechwycił futbolówkę.

• De Blasis uderzył z "szesnastki" w kierunku długiego słupka bramki Burkiego, ale jego próba okazała się nieznacznie niecelna.

• BVB ruszyło z kontrą, ale piłkę pod polem karnym Mainz stracił Aubameyang.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym BVB po dośrodkowaniu Malliego, ale goście wyszli z opresji bez szwanku.

• To już czwarty rzut karny obroniony przez Kariusa w bieżącym sezonie!

• Reus nie wykorzystał rzutu karnego! Karius broni jego uderzenie z jedenastu metrów!

• Karny dla BVB! Lataza zaatakował wślizgiem Aubameyang. Jednak to zajście miało miejsce przed polem karnym!

• I zaczynamy drugą połowę tego spotkania! Miejmy nadzieję, że będzie równie ciekawa co pierwsza!

• Bardzo dobre widowisko oglądamy na Coface Arena. Gra toczy się w bardzo szybkim tempie, a oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki. Żaden kibic - zarówno przed telewizorem jak i na stadionie - nie może się nudzić. BVB prowadzi, ale Mainz nie stoi pod żadnym pozorem na straconej pozycji. Czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

• Przerwa! Borussia Dortmund prowadzi z FSV Mainz 1:0 po golu Marco Reusa.

• Kapitalna wymiana podań w polu karnym Mainz Reusa z Aubameyangiem, ale strzał tego pierwszego został zablokowany.

• Tobias Stieler doliczył 60 sekund do pierwszej płowy.

• Centra Latzy z rzutu wolnego, ale znakomite wyjście Burkiego, który złapał pewnie piłkę.

• Dośrodkowanie z lewej strony Bengtssona na długi słupek. Bliski dojścia do piłki był Malli, ale uprzedził go Hummels.

• Groźna akcja Mainz, ale wyjaśnił ją wybiciem piłki z piątego metra sprzed własnej bramki Ginter! Muto lub Malli mogli znaleźć się w wyśmienitej sytuacji.

• Jairo uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i Burki z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Sokratis faulował Muto do spółki z Weiglem przed własnym polem karnym. Kolejny rzut wolny dla Mainz z dobrej odległości.

• Centra z rzutu rożnego Latzy i Burki bez problemu przechwytuje futbolówkę.

• Groźne wstrzelenie piłki w pole karne BVB przez Baumgartlingera, ale nikt jej nie przejął.

• Mainz niebezpiecznie rozgrywało piłkę w poprzek na własnej połowie i zawodnicy BVB o mały włos jej nie przejęli, co mogło zakończyć się groźną sytuacją podbramkową.

• Mkhitaryan uderzył z pierwszej piłki z dwudziestu metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Teraz gra się wyrównała. Mainz stara się utrzymać dłużej przy piłce i zbliżać się do bramki strzeżonej przez Burkiego.

• Bardzo dobre tempo meczu na Coface Arena. Bardzo rzadko mamy przestoje w grze.

• Szybka kontra Mainz. W dobrej sytuacji znalazł się Malli, ale ni to strzelał, ni to szukał podanie do kolegi z drużyny i futbolówka przeszła sporo obok słupka.

• Po złym podaniu Bungerta, piłkę przejął Mkhitaryan, zagrał do środka do Aubameyanga, ten następnie podał do niepilnowanego Reusa, a skrzydłowy BVB wbiegł w pole karne i uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów pokonał Kariusa!

• GOL! 1:0 dla Borussi, a strzelcem Marco Reus!

• Teraz to zawodnicy BVB przejęli inicjatywę i to oni przeważają, po początkowej dominacji Mainz.

• Reus uderzył z "szesnastki" po ziemi, ale Karius bez większych problemów złapał futbolówkę.

• Gundogan uderzył tuż zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Bengtsson uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i niewiele pomylił się!

• Żółta kartka dla Mkhitaryana za faul na rywalu tuż przed polem karnym. Dobra okazja dla Mainz.

• FSV Mainz gra bez respektu dla Borussi i w tych pierwszych minutach prezentuje się lepiej na tle rywali.

• Pierwsza groźna akcja BVB, ale przerwał ją defensor Mainz, wślizgiem odbierając piłkę w polu karnym Mkhitaryanowi.

• Ależ Mainz było blisko! Muto po zagraniu Bengtssona z prawego skrzydła był bliski pokonania Burkiego z pięciu metrów, ale bramkarz BVB broni jego próbę!

• Ginter zderzył się z Latzą i mamy przerwę w grze.

• Spokojny początek meczu, na razie gra toczy się głównie w środku pola.

• Tobias Stieler daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka zaczęli zawodnicy BVB!

• Już po przywitaniu obu ekip, losowaniu i za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły już na murawie Coface Arena!

• Zaledwie kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka na Coface Arena!

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Tobias Stieler.

• Coface Arena na niecałe dwadzieścia minut przed pierwszym gwizdkiem.

• Tak wygląda oficjalny protokół meczowy ze składami.

• Borussia Dortmund - ławka rezerwowych: Bender, Castro, Hofmann, Januzaj, Piszczek, Ramos, Weidenfeller

• FSV Mainz - ławka rezerwowych: Balogun, Curci (GK), Hack, Jara, Klement, Niderlechner, Serdar.

• W oczekiwaniu na początek spotkania zapraszamy na jego zapowiedź. Jej autorem jest Mariusz Daniluk.

• Tak prezentuje się Coface Arena z zewnątrz.

• To będzie szczególny mecz dla szkoleniowca Borussi Dortmund Thomasa Tuchela, który poprzednio pracował w FSV Mainz.

• Wyjściowe składy Mainz i Borussi są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Witamy! Po przerwie na reprezentacje, wracamy na ligowe boisko. W meczu otwarcia 9.kolejki Bundesligi, na Coface Arena FSV Mainz podejmie Borussię Dortmund. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30. Zapraszamy na naszą relację tekstową!