GKS Jastrzębie

1

Wigry Suwałki

2

• Koniec spotkania! Zawiódł sędzia, ale nie Wigry. Mimo gry w dziesiątkę i niesłusznie podyktowanej jedenastki dla GKS zdołały wygrać. Zapewnił to wprowadzony Adamek. Strzelił swojego trzeciego gola w rozgrywkach. Rewanż będzie formalnością?

• DZIDA! Nie ma gola wyrównującego. Ależ to zmarnował wprowadzony zawodnik.

• Wigry starają się w ostatnich minutach pilnować wyniku. To zrozumiałe, grają w dziesiątkę, prowadzą tylko jednym golem.

• Jeszcze Remisz za Kądziora. Wszystkie zmiany w zespole gości wykorzystane.

• Kozak w miejsce Gąski.

• Szepeta! Nieprzyjemne uderzenie z dystansu, Salik wybija na róg.

• Dzida za Weisa.

• Bardzo dobra akcja gości zakończona trafieniem! Bucholc dostał podanie na prawe skrzydło, zagrał precyzyjnie w pole karne, a tam wprowadzony Adamek dopełnił formalności.

• GOOOOOOL! Bramka na 2:1 dla Wigier!

• W drugiej połowie zrobił się mecz walki.

• Ostro potraktowany Adamek przez Kawulę. Jest kartka - zasłużona.

• Ładnie wpadł w pole karne Wigier Szczęch. Uderzenie jego kolegi kiepskie - mogło wybić szyby gdzieś w blokach...

• Wigry miały rzut rożny, ale nic z tego nie wynikło. Tak samo zresztą jak z kontrą GKS. Nastąpił bowiem faul w ataku, jak to ujęliby w piłce ręcznej.

• GKS próbuje z dystansu. Piłka mija bramkę. Kiepski strzał. Więcej siły niż precyzji.

• Kądzior rozpędzał się na prawym boku. Źle jednak podał. Tylko aut.

• Kądzior dobrze dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka w gąszczu, w polu karnym, ale sędzia dopatruje się pozycji spalonej u jednego z zawodników Wigier.

• Kartka dla Bartkowskiego. Faulem próbował zatrzymać kontratak.

• Obaj trenerzy co rusz mają pretensje do sędziego. Cóż, nie prowadzi on zbyt dobrze zawodów. Podyktowany rzut karny go dyskwalifikuje. Teraz kartka dla Szepety. Słuszna.

• Adamek fauluje Kawulę. Na razie głównie walka, mało piłki.

• Weis dośrodkował niecelnie. GKS jednak ciągle ma pewną przewagę. Musi wcisnąć drugiego gola, jeśli myśli o awansie.

• Gąska dostał żółtą kartkę.

• Wigry niedokładnie wymieniają piłkę na połowie GKS.

• Nie ma zmian w obu drużynach. Ofensywnie zaczęli gospodarze. Niesie ich doping publiczności.

• Gramy dalej. Druga połowa właśnie się zaczęła. Wszystko jest tu jeszcze możliwe!

• Koniec pierwszej połowy! Na początku gospodarze nie istnieli, ale rozkręcili się wyraźnie w końcówce. Głupie zachowanie Radeckiego plus rzut karny z kapelusza i Wigry mogą mieć w drugiej połowie kłopoty.

• Jak pokazały powtórki, sędzia popełnił fatalny błąd. O rzucie karnym nie mogło być mowy, a zawodnik GKS-u Jastrzębie powinien jeszcze zobaczyć żółtą kartkę za symulkę.

• GOOOOOOOOOOL!!! CANIBOŁ PEWNIE Z RZUTU KARNEGO!!

• Rzut karny dla GKS-u Jastrzębie!

• Kończy występ Hiszpan Kuku. W jego miejsce wchodzi Kamil Adamek.

• No proszę! Radecki obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Ależ nieodpowiedzialne zachowanie piłkarza Wigier.

• Korner wykonywali gospodarze, ale w boczną siatkę przymierzył Kacper Kawula.

• Janusz Bucholc obejrzał żółty kartonik

• Wyraźnie lepiej grają teraz miejscowi. W polu karnym nie trafił w piłkę Canibol.

• W pole karne wbijał się odważnie Kamil Jadach, ale został powstrzymany przez kilku obrońców Wigier.

• Ładna akcja Wigier zakończona dośrodkowaniem z lewej strony Jakuba Bartkowskiego. Spokojnie interweniował bramkarz.

• Za głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i Grzegorz Drazik spokojnie wypiąstkował futbolówkę.

• Po stałym fragmencie piłka spadła idealnie na 17. metr do gracza gospodarzy, ale Zajączkowski uderzył zdecydowanie za wysoko.

• Przedarł się lewym skrzydłem zawodnik gospodarzy i nieładnie zatrzymał go Mateusz Radecki. Żółta kartka.

• Spokojnie przerwał kontrę Janusz Bucholc. Na razie kompletnie bezradni są jastrzębianie.

• Kuku złapany na spalonym.

• Bardzo nieudany strzał gracza GKS-u Jastrzębie. Źle podszedł pod piłkę Wojciech Caniboł.

• Potężne uderzenie sprzed pola karnego Damiana Gąski, ale przechodzi obok bramki.

• Dawid Weis ukarany żółtą kartką.

• Naciskają zdecydowanie suwalczanie. GKS zepchnięty całkowicie na własną połowę.

• Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek. Tam stał Zapolnik, podbił piłkę głową i wpakował ją w przeciwległy róg bramki.

• GOOOOOL!!! KAMIL ZAPOLNIK NA 1:0 DLA WIGIER!

• Pachniało rzutem karnym, ale ostatecznie efektownym szczupakiem interweniował jeden z obrońców GKS-u.

• Żywiołowo poczynają sobie na boisku piłkarze, ale żadnego strzału jeszcze nie uświadczyliśmy.

• Jastrzębianie przyczajeni na własnej połowie. I opłaciło się, bo prosty błąd techniczny popełnił obrońca Wigier i piłka wyszła na aut.

• Starają się ostro i zdecydowanie zaatakować gracze Wigier. Wiedzą doskonale, że szybki gol może ustawić to spotkanie.

• Ostatnie ostrzeżenie od sędziego dla Damiana Zajączkowskiego.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Zawodnicy wychodzą na płytę boiska. Za moment zaczynamy.

• Rezerwowi GKS: Farid Ali, Paweł Gwóźdź, Jakub Świerczek, Tomasz Dzida, Piotr Trąd.

• Rezerwowi Wigry: Hieronim Zoch, Frank Adu Kwame, Robert Dadok, Rafał Remis, Kamil Adamek, Miłosz Kozak, Łukasz Wroński.

• Jeden ze sponsorów GKS-u Jastrzębie przygotował fajny prezent dla fanów:

"Dla naszych kibiców przygotowaliśmy czujnik czadu, który zostanie rozlosowany na najbliższym meczu pucharowym z Wigrami."

a

• W zespole suwalczan panują ponure nastroje. Wszystko za sprawą piątego meczu bez zwycięstwa. Nie licząc pucharowej wygranej z Górnikiem Zabrze, bilans Wigier to 3 remisy oraz 5 porażek. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się przede wszystkim obniżka formy piłkarzy ofensywnych. Warto nadmienić, iż w ostatnich pięciu spotkaniach udało się wbić rywalom jednego gola... z karnego. Wyniki wyglądały następująco: 0-0 z Górnikiem, 0-0 z Kluczborkiem, 1-1 z Bytovią, 0-2 z Olimpią i 0-2 z Zagłębiem.

• Gospodarz spotkania jest największą niespodzianką tegorocznych rozgrywek. Klub grający na co dzień na czwartym poziomie rozgrywkowym odzwyczaił w ostatnich latach kibiców od sukcesów. W tym sezonie pokazuje jednak, że miejsce w ósemce najlepszych drużyn PP nie jest przypadkiem. Jastrzębianie przewodzą rozgrywkom ligowym, notując tylko jedną przegraną, w ostatnim meczu z rezerwami Górnika Zabrze. Długa seria bez porażki rozpoczęła się jeszcze w poprzednim sezonie.

• Witamy z Jastrzębia! Kto by pomyślał, że to właśnie tutaj odbędzie się mecz 1/4 finału Pucharu Polski. Dzisiaj miejscowy GKS podejmie Wigry Suwałki. Zapraszamy na relację na żywo.