GKS Bełchatów

5

Bytovia Bytów

1

• Arbiter kończy spotkanie! GKS Bełchatów rozbija Bytovię 5:1 na pożegnanie z 1. ligą!

• Żółtą kartkę obejrzał Mateusz Szymorek.

• Mateusz Klichowicz po prostopadłym podaniu złapany na pozycji spalonej.

• I jeszcze chcieli zdobyć jedną bramkę na pożegnanie z 1. ligą bełchatowianie. Strzał Lukasa Kubana był jednak niecelny.

• Artur Formela podaje w szesnastkę do Janusza Surdykowskiego. Napastnik Bytovii nieczysto trafił w piłkę.

• Młodzieżowiec Krystian Pałczyński od razu dał o sobie znać. Strzał 19-latka obronił Gerard Bieszczad.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Damian Michalski zastąpił Seweryna Michalskiego.

• Niedokładne uderzenie Artura Formeli.

• Agwan Papikjan zagrywał górną piłkę w kierunku Alena Ploja. W powietrznym pojedynku górą jednak Gierard Bieszczad.

• Strzał głową Janusza Surdykowskiego kapitalnie obronił Paweł Lenarcik.

• Strzelec dwóch goli Dawid Flaszka opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Krystian Pałczyński.

• Alen Ploj uderza ze znacznej odległości. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Szybka akcja gospodarzy. Cezary Demianiuk dograł z lewej strony do Dawida Flaszki, a ten wpakował piłkę do pustej bramki! Piaty gol GKS-u Bełchatów!

• GOOOOOOL! DAWID FLASZKA!

• Łukasz Wróbel uratował teraz Bytovię. Szarża Lukasa Kubana na prawej stronie i jego dogranie zablokował właśnie Wróbel.

• I jest bramka dla Bytovii! Marek Opałacz dośrodkował z lewego skrzydła, a Artur Formela nie dał szans Pawłowi Lenarcikowi.

• GOOOOOOL! ARTUR FORMELA!

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mariusz Kryszak. Zablokował je Vaclav Cverna.

• Artur Formela dostał podanie od Janusza Surdykowskiego, ale po chwili stracił futbolówkę.

• Mariusz Kryszak zastąpił Roberta Mandrysza.

• Chwila przerwy. W starciu z przeciwnikiem ucierpiał Alen Ploj.

• Cezary Demianiuk odebrał futbolówkę Łukaszowi Wróblowi i popędził na bramkę Bytovii. Dokładnie podał do Alena Ploja, który miał sporo wolnego miejsca. Słoweniec z zimną krwią podwyższył na 4:0!

• GOOOOOOL! ALEN PLOJ!

• W miejsce Albina Maciejewskiego na boisku zameldował się Cezary Demianiuk.

• Mateusz Klichowicz zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał gracza gości był bardzo niecelny.

• Artur Formela dobrze obsłużył podaniem Janusza Surdykowskiego. Strzał napastnika Bytovii w znakomitym stylu nogą odbił Paweł Lenarcik!

• Znakomitą sytuację zmarnował Dawid Flaszka! Bardzo dokładne dośrodkowanie do strzelca trzeciej bramki. Flaszka nie trafił jednak w piłkę!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Klichowicza. Na dalszym słupku piłkę uderzył Artur Formela. Golkiper Bełchatowa pewnie złapał futbolówkę.

• Mateusz Klichowicz uderzył z rzutu wolnego, ale piłkę wybili obrońcy gospodarzy.

• Artur Formela dograł w pole karnego do nieobstawionego Janusza Surdykowskiego. Napastnik Bytovii był jednak na ofsajdzie.

• Składna akcja gospodarzy, którą świetnym strzałem sprzed pola karnego wykończył Dawid Flaszka. Jego uderzenie po długim rogu zaskoczyło Gerarda Bieszczada. GKS prowadzi już 3:0!

• Tym razem na lewej stronie boiska faulowany był Albin Maciejewski.

• Piłkarze gości zaczęli od rzutu wolnego. Robert Mandrysz krótko podał do Artura Formeli, ale ten został zblokowany i bytowiacy mają tylko aut.

• Od razu poszukali bramkowej sytuacji piłkarze Bytovii. Adrian Chomiuk zacentrował w pole karne, ale Janusz Surdykowski oraz Artur Formela nie zamknęli tej akcji.

• Od początku drugiej połowy Artur Formela zastąpił Omara Monterde.

• Gramy! Druga połowa właśnie się zaczęła!

• Koniec pierwszej połowy. GKS Bełchatów prowadzi z Bytovią 2:0.

• Agwan Papikjan z rzutu rożnego podaje do Mateusza Szymorka. Ten wrzucił piłkę w kierunku Alena Ploja, ale Słoweniec nie zdołał jej sięgnąć.

• Mateusz Klichowicz otrzymał podanie od Kamila Wacławczyka, ale był na pozycji spalonej.

• Arbiter przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

• Dogranie piłki w kierunku Alena Ploja. Napastnik gospodarzy odrobinę spóźnił się do tego podania.

• Skuteczna interwencja w polu karnym Marka Opałacza ratuje ekipę gości z opresji. Wrzucał bardzo dobrze spisujący się w dzisiejszym meczu Albin Maciejewski.

• Bardzo dobre górne podanie Albina Maciejewskiego za linię obrony Bytovii. Futbolówkę przejął Ploj i uderzył po długim rogu. Bieszczad pokonany po raz drugi!

• Przeliczył się teraz Gerard Bieszczad. Bramkarz Bytovii myślał, że piłka wyjdzie poza boisko, ale dogonił ją Albin Maciejewski. Skutecznie interweniował jednak obrońca Bytovii, który wyręczył w tej sytuacji Bieszczada.

• Nieprzepisowe wejście gracza Bytovii. Faulowany był Patryk Rachwał. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Ładnie rozgrywali futbolówkę piłkarze GKS-u, ale ostatecznie podanie do Dawid Flaszki było zbyt mało dokładne i bytowiacy przejęli piłkę.

• W odpowiedzi akcja Bytovii. Dynamicznie wbiegał z futbolówką Mateusz Klichowicz, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Uderzenie z dystansu Damiana Szymańskiego. Gerard Bieszczad nie popełnił jednak błędu i piłka znalazła się w jego rękawicach.

• Przewinienie Vaclava Cverny. Od stałego fragmentu gry rozpoczną bytowiacy.

• Słabszy fragment meczu. Z obu stron nie brakuje niedokładnych zagrań. Miejmy nadzieję, że już za chwilę doczekamy się składnych, szybkich akcji. A może padną też kolejne bramki.

• I jeszcze raz dał się złapać na pozycji spalonej Alen Ploj.

• Długa piłka do Alena Ploja, ale zawodnik gospodarzy na pozycji spalonej.

• Jeszcze jedna akcja gości. Adrian Chomiuk wrzucił futbolówkę w pola karne w kierunku Omara Montarde. Piłkę pewnie złapał jednak Paweł Lenarcik.

• Mateusz Klichowicz otrzymał górną piłkę. Dobrze poradził sobie z przyjęciem, ale próba uderzenia nieudana. Zawodnik Bytovii nieczysto trafił w futbolówkę.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Omara Monterde. Od bramki rozpocznie Paweł Lenarcik.

• GKS Bełchatów wyszedł z kontratakiem. Do pozycji strzeleckiej doszedł Dawid Flaszka, ale gracz gospodarzy został zablokowany.

• Tym razem ucierpiał Agwan Papikjan. Przerwa w grze, tym razem powinno obyć się bez większych konsekwencji. Piłkarz gospodarzy podniósł się już z murawy.

• Mateusz Klichowicz zakręcił Sewerynem Michalskim. Oddał groźny strzał, ale w ostatniej chwili został on zblokowany przez obrońcę.

• Z rzutu rożnego dobrze futbolówkę wrzucił Omar Monterde. Najwyżej wyskoczył Arkadiusz Czarnecki. Piłka po jego strzale minęła bramkę Pawła Lenarcika.

• Silnie na bramkę Pawła Lenarcika uderzał Adrian Chomiuk, ale na drodze futbolówki był jeden z obrońców gospodarzy.

• Albin Maciejewski strzelił główką ponad poprzeczką. Piłkę dogrywał mu z prawego skrzydła Lukas Kuban.

• Bytowiacy w ataku pozycyjnym. Niedokładne podanie Omara Monterde zakończyło ofensywną akcję gości.

• Krzysztof Bąk został zastąpiony przez Arkadiusza Czarneckiego.

• Arkadiusz Czarnecki już gotowy do wejścia na boisko. Krzysztof Bąk nie jest w stanie kontynuować gry.

• Krzysztof Bąk potrzebuje pomocy medycznej. Zawodnik gości został mocno uderzony w głowę w powietrznym starciu i został zniesiony na noszach.

• Chcieli szybko odpowiedzieć piłkarze Bytovii. Omar Monterde zagrał futbolówkę do Adriana Chomiuka, ale zawodnik gości zacentrował bardzo niedokładnie.

• 20-letni Albin Maciejewski wykorzystał błąd defensywy Bytovii i precyzyjnym strzałem zza pola karnego zaskoczył Gerarda Bieszczada! Błyskawiczne 1:0 dla Bełchatowa!

• GOOOOOL! ALBIN MACIEJEWSKI!

• Piłkarze Bytovii wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera Vaclav Cverna głową oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego.

• Spotkanie w Bełchatowie właśnie się rozpoczęło!

• W rundzie jesiennej pojedynek obu zespołów obfitował w bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2, a gole dla Bytovii strzelali Surdykowski i Opałacz, a dla GKSu Bełchatów Flis oraz Wroński.

• W Bytovii już zaczynają myśleć o kolejnym sezonie. Umowy właśnie przedłużyli Marek Opałacz, Robert Mandrysz, Gerard Bieszczad i Kamil Wacławczyk. Koniec sezonu to jednak też czas rozstań. Z zespołem Druteksu żegnają się Nigeryjczyk Charles Nwaogu, Daniel Mąka i Mateusz Janeczko.

• Ławka rezerwowych Drutex-Bytovii: Mateusz Klichowicz, Arkadiusz Czarnecki, Artur Formela, Mariusz Kryszak, Bartłomiej Poczobut, Wojciech Wilczyński, Artur Wojach.

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Maciej Krakowiak, Szymon Zgarda, Damian Michalski, Mikołaj Bociek, Cezary Demaniuk, Krystian Pałczyński, Szymon Stanisławski

• Ekipa gospodarzy po raz pierwszy zagra pod wodzą nowego trenera Krystiana Kieracha. Nie wiadomo, czy Kierach będzie prowadził GKS w II lidze, choć są i tacy, co twierdzą, że drużyna w tej lidze grać nie będzie, a zaledwie w III. Sam trener potwierdza, że jego misja z pierwszą drużyną, jest do końca sezonu. Co dalej? Tego w Bełchatowie nikt nie wie, bo przecież nie ma tam nawet sztabu szkoleniowego.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym GKS Bełchatów podejmie Drutex-Bytovię Bytów. Dla gospodarzy to pożegnanie z 1. ligą.