GKS Katowice 1 - 1 Chojniczanka Chojnice

GKS Katowice

1

Chojniczanka Chojnice

1

• GKS Katowice remisuje dziś z Chojniczanką 1:1. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze 1. ligi!

• KONIEC SPOTKANIA!

• Po dośrodkowaniu Czerwińskiego strzał Prokicia z woleja, ale wysoko nad bramka. Zanosi się na remis...

• Czerwiński kapitalnie ruszył prawą stroną, wpadł w pole karne i zagrał do środka do Prokicia. Ten uderzył, ale w ostatniej chwili zablokowali go zawodnicy gości.

• Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty.

• Pielorz zagrywa w pole karne. Piłka odbija się od Kieruzela i trafia do Foszmańczyka, ten strzela nożycami, ale za słabo, by zaskoczyć golkipera gości.

• Praznovsky zagrał długą piłkę do Czerwińskiego, ale ten opanował ją... ręka. Rzut wolny dla gości.

• Markowski zagrał do bramkarza i Goncerz o mały włos nie sięgnął piłki, jednak Dumieński uratował się wybiciem piłki.

• Kalinkowski na ostatnie minuty wejdzie za Zejdlera.

• Strzał Czerwińskiego, ale pół metra nad bramką Dumieńskiego.

• Faul na Abramowiczu na 25 metrów od bramki Chojniczanki. Szansa gospodarzy.

• Dwójkowa akcja Czerwiński - Goncerz zakończona wrzutką tego drugiego... bardzo niedokładną.

• Rzut wolny dla GKS-u z linii bocznej, ale rozegrany krótko. Piłka trafiła na prawo, gdzie Foszmańczyk urwał się obrońcy i zagrał do Prokicia. Ten jednak nie opanował piłki w polu karnym i po chwili ją stracił.

• Rybski zastąpił na boisku Grzelaka.

• Kapitalna akcja GKS-U! Goncerz zagrał do Prokicia, ten dograł w pole karne, ale nikt nie przeciął jego podania.

• Kontra gości zakończona niecelnym podaniem, które przejmuje Nowak.

• Zagranie w pole karne Czerwińskiego z autu, do piłki dopada Foszmańczyk, ale Markowski go skutecznie uprzedził. Czerwiński wrzucił z rzutu rożnego, ale piłka trafiła do niego drugi raz. Tym razem przesadził z siłą i piłka wylądowała na aucie.

• Goncerz miał dwie wyborne sytuacje. Najpierw po zagraniu Foszmańczyka nie sięgnął piłki w sytuacji sam na sam. Po chwili po płaskim podaniu z prawego skrzydła od Czerwińskiego fatalnie skiksował.

• ... a Kosakiewicz zastąpił Biskupa.

• Za Niedzielę wchodzi Jakóbowski...

• Seria niecelnych podań GKS-u kończy się wreszcie kontrą Chojniczanki, ale Mikita podawał do Zawistowskiego, który był na wyraźnym spalonym.

• Zejdler ruszył z kontrą, zagrał do Czerwińskiego, ten z kolei do Foszmańczyka w pole karne, ale pomocnik gospodarzy przegrał pojedynek z Markowskim.

• Prokić wchodzi za Dudę.

• Foszmańczyk chwilowo poza boiskiem z urazem.

• Foszmańczyk ruszył do przodu z kontrą, ale zamiast celnie podać stracił piłkę. Tę odzyskał jeszcze Duda, który odważył się uderzyć z dystansu, ale został zablokowany. To samo zrobił Sobków, ale z takim samym skutkiem.

• Pielorz zagrał prostopadle do Czerwińskiego, jego dośrodkowanie z prawej strony zablokowane. Dośrodkowanie Czerwińskiego z rzutu rożnego wpada na nogę Kamińskiego, który uderza "rowerkiem", ale zamiast trafić w piłkę trafia w obrońcę gości. Akcja kończy się niedokładną wrzutką w pole karne i Dumieński zaczyna od bramki.

• Kieruzel chwilowo poza boiskiem.

• Brutalny faul Sobkowa na Kieruzelu. Piłkarz zwija się z bólu, a zawodnik otrzymuje żółta kartkę.

• Tempo spotkania spadło wyraźnie. Oba zespoły nie potrafią przebić się pod bramkę przeciwnika.

• Foszmańczyk zagrał na lewo do Abramowicza, ale ten poślizgnął się przyjmując piłkę.

• Faul na Goncerzu jakieś 35 metrów od bramki. Szansa dla GKS-u. Duda zagrał w pole karne do Kamińskiego, ale ten uderzył lekko i niecelnie.

• Zmiana u gospodarzy - za Mandrysza wszedł Sobków.

• Piłkarze już na boisku, zaczynamy drugie 45. minut.

• Do 10. minuty wydawało się, że czeka nas podobna strzelanina do tej pomiędzy Chojniczanką i Stomilem. Niestety, po bramce dla gości mecz składa się głównie z serii fauli i kartek. Mamy nadzieje, że po przerwie obraz gry będzie podobny do tych z pierwszych minut spotkania.

• Koniec 1. połowy!

• GKS miał szanse na kapitalną kontrę, ale Mandrysz przerzuciwszy piłkę na prawe skrzydło do Czerwińskiego przesadził z siłą i nie dołożył dokładnośći.

• Markowski zagrał w pole karne, ale piłka wybita z pola karnego. Tymczasem Foszmańczyk ukarany za faul żółta kartką.

• Krótkie rozegranie Czerwińskiego z Goncerzem, piłka trafia z powrotem do obrońcy, który strzela zza pola karnego na dalszy słupek i minimalnie przestrzelił obok spojenia.

• Abramowicz kolejny raz wrzuca z autu. Tym razem Dumieński wybija na rzut rożny.

• Za faul na Foszmańczyku w środku pola ukarany Jacek Podgórski.

• Kolejna groźna sytuacja po wrzutce z autu Abramowicza. Piłkę wrzuconą z autu wybija początkowo Dumieński, ale dopada do niej Mandrysz. Jego strzał jednak zostaje zablokowany. Kolejna akcja po rzucie rożnym, krótkie rozegranie do Czerwińskiego, ale wrzutka w pole karne mija jego kolegów z GKS-u.

• Niedziela ukarany za faul przy linii bocznej.

• Dośrodkowanie Zawistowskiego zablokowane przez defensorów. Rzut rożny, ponownie wrzucił Zawistowski, piłka wyblokowana przez obrońców. Piłkę przed polem karnym dopada Grzelak i uderza, ale zostaje zablokowany.

• Faul Foszmańczyka na 30 metrze od bramki. Poszkodowany Kryszak. Kolejna szansa Chojniczanki.

• Pół godziny za nami. Sporo fauli jednych, jak i drugich. Mecz wyrównał się obecnie, ale w ataku zaczyna przeważać Chojniczanka utrzymując się skutecznie przy piłce.

• Biskup ukarany za dyskusje z sędzią.

• Biskup na spalonym, ale po raz kolejny nie popisała się obrona GKS-u, która zgubiła krycie i mogła dostać druga bramkę.

• Dośrodkowanie Biskupa, tym razem z lewej strony, w pole karne, ale piłkę wybija najpierw Kamiński, a po chwili Abramowicz nabijając rywala.

• Bardzo twarda walka od samego początku. Po kilku emocjonujących minutach w ofensywie jednych i drugich oba zespoły walczą głównie w środku pola.

• Chojniczanka, a konkretnie Biskup i Zawistowski zastosowali wysoki pressing, co skutkowało błędem Praznovskyego. Na szczęście dla defensora GKS-u piłkę wybił Kamiński.

• Kolejny faul piłkarza GKS-u, tym razem Duda faulował Kryszaka. Rzut wolny ze środka boiska. Zgranie głową Lisowskiego w pole karnego po wrzutce Grzelaka, ale piłkę wybija Praznovsky.

• Rzut wolny około 40 metrów od bramki GKS-u. Dośrodkowanie Grzelaka, strzał głową Mikity, ale piłka znalazła się w rękach Nowaka.

• Praznovsky zablokował groźne podanie Zawistowskieg, który mógł wypuścić sam na sam Mikitę. Po serii dośrodkowań Biskupa z prawej strony boiska Nowak wznawia grę od bramki.

• Faul Biskupa na Pielorzu. GKS zaczyna od środka boiska.

• Foszmańczyk zagrywa w pole karne do Mandrysza, ten strzela głową, ale obok bramki.

• Próba strzału z dystansu Lisowskiego, ale skutecznie zdetronizowana przez Dudę.

• GKS w ataku pozycyjnym. Piłka zagrana do Pielorza na lewa stronę, ale jego dośrodkowanie zablokowane. Z autu wrzucił Abramowicz, piłke odbija jeszcze Dumieński. Mandrysz dopada do niej i podaje do środka pola karnego, gdzie stał Czerwiński, ale jego strzał wysoko nad bramką!

• Duda podaje do Mandrysza, ten wpada w pole karne, upada po wślizgu Kieruzela, ale sędzia nie dopatrzył się karnego.

• GOL! BARTŁOMIEJ NIEDZIELA! PIŁKA PO POTĘŻNYM UDERZENIU Z WOLNEGO ODBIJA SIĘ OD SŁUPKA I MIJA NOWAKA, DOBIEGA DO NIEJ NIEDZIELA I PAKUJE JĄ DO PUSTEJ BRAMKI!

• Rzut wolny około 28 metrów od bramki Nowaka dla Chojniczanki.

• Goncerz ruszył z kontrą, ale Lisowski zatrzymał go skutecznie na 30. metrze od bramki. Gospodarze wyraźnie uskrzydleni szybkim prowadzeniem.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego w pole karne, ale piłka wybita przez obrońców na aut. Wrzutkę z autu Abramowicza spokojnie łapie Dumieński.

• Faul na Madryszu w okolicy pola karnego gości.

• Abramowicz zagrał na skrzydło do wychodzącego Goncerza, ten nie dobiegł do piłki.

• GOL! TOMASZ FOSZMAŃCZYK! AKCJA ŚRODKIEM BOISKA, PIŁKA TRAFIA DO FOSZMAŃCZYKA, KTÓRY STRZAŁEM Z 15 METRÓW PRZEŁAMUJE RĘCE BRAMKARZA I DAJE PROWADZENIE GOSPODARZOM!

• Pierwszy strzał na bramkę gości Mandrysza, ale wysoko nad bramką golkipera Chojniczanki.

• Zaczynamy! Rozpoczęli gospodarze od środka boiska.

• Na trybunach znane osobistości, m.in. Zdzisław Kręcina. Na boisku pojawili się już piłkarze obu drużyn. GKS w tradycyjnych żółto-czarnych barwach, goście na biało z czarnymi elementami.

• Obie ekipy powoli schodzą do szatni. Już niebawem wyjdą na murawę obiektu przy Bukowej by rozpocząć mecz 3. kolejki 1. ligi.

• Na trybunach coraz więcej kibiców. Wsparcie dla GKS-u będzie dziś bardzo ważne przy grającej ofensywnie Chojniczance. Ciekawe, czy pojawi się także ktoś na trybunie dla kibiców gości.

• Mariusz Złotek będzie arbitrem dzisiejszego spotkania. Na bokach towarzyszyć mu będą Arkadiusz Śpiewak i Michał Gajda. Sędzią technicznym będzie Tomasz Mroczek.

• Na boisku pojawili się także zawodnicy gości. Wraz z nimi do rozgrzewki ruszyli sędziowie.

• Piłkarze GKS-u już ruszyli na rozgrzewkę. Kibice witają swoich idoli brawami.

• Skład Chojniczanki: Dumieński - Lisowski, Kieruzel, Mikita, Biskup, Kryszak, Zawistowski, Grzelak, Niedziela, Podgórski, Markowski

Rezerwowi: Miazek, Jakóbowski, Kosakiewicz, Kozłowski, Rybski, Mrozik, Biernat

• Znamy już skład gospodarzy, za chwilę powinniśmy poznać również wyjściowy skład gości.

• Oto wyjściowa jedenastka gospodarzy!

• Lada moment poznamy wyjściowe składy obu drużyn!

• W Katowicach dziś dość chłodno - temperatura około 20 stopni Celsjusza. Na szczęście nie pada, więc warunki do rozgrywania spotkania są bardzo dobre.

• Nie wiemy w jakim nastroju jest Jerzy Brzęczek, ale po ostatnim zwycięstwie w Głogowie zapewne odetchnął z ulgą. Wygrana ta przyszła jednak nie łatwo - ekipa GKS-u strzeliła bramkę z rzutu rożnego i po indywidualnym błędzie bramkarza. Sama jednak nie stworzyła wielkiego zagrożenia. Zobaczymy dziś, czy ekipa z Katowic będzie przypominała bardziej drużynę z meczu z Chrobrym (grającą słabo, ale skutecznie), czy może GieKSę ze spotkania z Wigrami (grającą dobrze, ale nieskuteczną). Kibice na Bukowej liczą, że zobaczą wreszcie zespół grający ładnie i skutecznie...

• Trener Bartoszek przechadza się już po murawie z piłkarzami przyjezdnych. Widać, że jest w dobrym nastroju. Po remisie z Zagłębiem Sosnowiec (2:2) i wygranej w strzelaninie ze Stomilem (5:4) jego drużyna awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski po zwycięstwie ze Stalą Mielec (2:0). Dziś jego ekipę czeka jednak pierwszy mecz na wyjeździe. Przed godziną 20 zobaczymy, czy mina szkoleniowca Chojniczanki będzie również wesoła, czy zrzednie po ewentualnej porażce przy Bukowej.

• Dzień dobry! Ze stadionu przy ulicy Bukowej wita Państwa Rafał Strzelec. Ruszamy z relacją z katowickiego spotkania pomiędzy miejscową GieKSą a Chojniczanką. Goście nigdy nie wygrali przy Bukowej, co gorsza dla nich nigdy nie pokonali zespołu ze Śląska nawet u siebie, dlatego też mają dziś zamiar zmazać tę klątwę i zaskoczyć gospodarzy. Kto dziś okaże się najlepszy? Zapraszamy na naszą relację z tego spotkania!