GKS Katowice

1

Górnik Zabrze

1

• KONIEC MECZU! PODZIAŁ PUNKTÓW W KATOWICACH! DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE NASZE RELACJE. A TYMCZASEM MÓWIMY DOBRANOC!

• Centra Plizgi trafia wprost na głowę gracza gospodarzy

• Będzie jeszcze dogodna okazja do zdobycia bramki z rzutu wolnego dla Górnika.

• Duda w miejsce Kalinkowskiego

• 3 minuty doliczone przez sędziego

• Urynowicz uderzał głową wprost w ręce bramkarza GKS-u

• Centra Czerwińskiego, uderzenie głową jednego z katowiczan lecz za słabe, by zaskoczyć bramkarza

• Zejdler wywalczył rzut rożny dla swej drużyny.

• I już w pierwszej akcji Prokić bliski dojścia do piłki. Kasprzik był jednak szybszy

• Zmiana także w ekipie GKS-u. Prokić w miejsce Goncerza

• Urynowicz pojawią się na boisku w miejsce Ledeckiego

• To powinien być gol! Czerwiński zagrał płasko do Foszmańczyka, który z pięciu metrów uderzył wprost w wychodzącego Kasprzika. Bramkarz gości ratuje swoją drużynę!

• A tymczasem na Bukowej możemy poczuć namiastkę Sylwestra. Wspaniale bawią się dziś kibice obu drużyn

• Mały bilard w polu karnym gości. Do piłki dopada Kalinkowski, lecz uderza bardzo niecelnie

• To nie jest dobry mecz Grzegorza Goncerza. Nie opanował piłki w polu karnym. Od bramki Kasprzik

• Centra zabrzan z prawej strony, ale Angulo nie opanował piłki w polu karnym

• Ostre wejście Kurzawy i zasłużona kartka.

• Cerimagic opuszcza plac gry, a zastępuje go Plizga

• Obie ekipy w komplecie. Akcje w ostatnim czasie toczą się w strefie środkowej

• Zderzenie dwóch "10". Foszmańczyk leży na boisku. Grendel już się podniósł

• Zejdler ukarany żółtą kartką.

• Uderzenie Czerwińskiego tuż obok bramki. Wydaje się jednak, że Kasprzik miał piłkę pod kontrolą.

• Foszmańczyk faulowany w okolicach 25. metra. Będzie szansa na to by zaskoczyć uderzeniem Kasprzika.

• Bardzo niedokładne zagranie Grendela w pole karne. Interwencja Praznovskiego

• Cerimagic do Kurzawy, a ten mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Ledecky nie zdążył jednak wpakować jej do bramki!

• Lebedyński dobrze na lewą stronę do Abramowicza, który próbował dryblingiem przedrzeć się w pole karne. Został jednak zatrzymany

• Groźna centra z prawej strony boiska w wykonaniu Ambrosiewicza, ale żaden z graczy Górnika nie przeciął piłki na piątym metrze.

• Goncerz próbował urwać się obronie, lecz po chwili zagrał niedokładnie do Lebedyńskiego

• Matuszek chciał się zabrać z piłką przed siebie. Został sfaulowany. Kolejna centra Kurzawy, lecz sędzia przerywa grę. Faul ofensywny

• Cerimagic czarował, czarował, ale zagrał do nikogo w pole karne

• Tym razem od środka Górnik Zabrze!

• Obie jedenastki już na murawie!

• Do przerwy zatem remis. GKS stara się atakować za pomocą dużej ilości podań. Podopieczni Marcina Brosza skupieni są na obronie i poprzez kontry starają się zagrozić bramce Abramowicza. Mecz może się podobać. Oby tak samo było w drugiej części gry.

• Po chwili sędzia zakończył pierwszą część gry. Do przerwy przy Bukowej 1:1!

• Rezerwowy Grendel mógł świetnie wprowadzić się do gry. Po centrze Cerimagicia, uderzył jednak niedokładnie, a po chwili niecelnie z powietrza uderzał jeden z graczy Górnika.

• Zakotłowało się w polu karnym gości. Od bramki ostatecznie rozpoczął Kasprzik

• Fatalna centra Zejdlera z rzutu wolnego

• Kolejny piłkarz cierpi na boisku. Tym razem Kalinkowski

• Grendel zastępuje na placu gry Wolniewicza.

• Wolniewicz ponownie leży na murawie. Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

• Miękka centra Czerwińskiego. Uderzenie Lebedyńskiego wysoko nad bramką.

• Zagranie od Garbacika w kierunku Lebedyńskiego było zbyt głębokie. Łapie piłkę Kasprzik

• Kontra Górnika. Cerimagić uderzał na bramkę - piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Centra Kurzawy i po zamieszaniu obrońcy GieKSy wybijają piłkę.

• Abramowicz w pełnym biegu podał w pole karne do Goncerza, ale napastnik gospodarzy stracił szybko piłkę

• Adam Wolniewicz leży na boisku. Przerwa w grze. Lekarze pomagają graczowi Górnika dojść do siebie.

• Angulo czekał na błąd Praznovskiego. Obrońca gospodarzy dobrze wybił jednak piłkę daleko poza obreb gry

• Centra z wolnego Czerwińskiego zbyt krótka. Piłka znalazła się po chwili daleko poza polem karnym

• Goncerz zagrał na lewą stronę do Abramowicza, który został jednak zatrzymamy pod linią końcową

• Ależ to mogła być odpowiedź Górnika! Uderzenie Cerimagicia jednak obok słupka bramki!

• GOL! FOSZMAŃCZYK PRECYZYJNYM UDERZENIEM NIE DAJE SZANS BRAMKARZOWI GOSĆI. ASYSTA LEBEDYŃSKIEGO! MAMY REMIS PRZY BUKOWEJ!

• Zejdler uderza - z problemami lecz broni Kasprzik

• Najpierw głową uderzał Matuszek, ale piłka ostatecznie dotarła do Ledeckiego, który oddał groźny strzał - sędzia odgwizdał spalonego

• Strata piłki gospodarzy w środku boiska, ale Ledecky nie za bardzo wiedział co zrobić z piłką, na jego szczęście udało mu się wywalczyć rzut wolny. Centra Kurzawy wybita na rzut rożny.

• Kopacz wybija piłkę poza pole karne, dopada do niej Zejdler ale uderza bardzo niecelnie

• Daleki wyrzut Abramowicza nie zagroził Górniko. Kurzawa wybija piłkę za pole karne

• Ledecky do Ambrosiewicza, a tten wycofał do Wolniewicza. Strzał gracza gości zablokowany, a po chwili mocno, ale niecelnie uderzał Przybylski

• Goncerz chciał zagrać na prawą stronę do wbiegającego Czerwińskiego, lecz Cerimagic przerwał akcję

• Dużo walki w środkowej strefie boiska, ale w ostatnich sekundach obie ekipy mają problem, by zawiązać skutecznie dobrą akcje

• Groźna centra Czerwińskiego, który znalazł się na lewej stronie, ale piłka wybita przez Dancha

• Gospodarze w ataku pozycyjnym mają problemy z przedostaniem się w pole karne rywala.

• Górnik w natarciu. Centra z lewej strony wybita jednak przez Abramowicza

• Gooool!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu bramkowym piłkę do bramki pakuje z metra Ledecky!

• Centra Kurzawy wybita na rzut rożny.

• Matuszek faulowany około 35 metrów od bramki Abramowicza. Rzut wolny dla gości

• Bramkarz GKS-u czujny na przedpolu

• Ledecky wyszedł na czystą pozycję i oddał strzał, ale Abramowicz czujnie na krótkim słupku!

• Daleki wyrzut z autu Abramowicza, po chwili piłka wraca w pole karne gości, ale Górnicy wyjaśniają sytuację

• GKS długo utrzymywał się przy piłce, ale Abramowicz nie opanował piłki po lewej stronie.

• Zaczynamy Śląski Klasyk! Rozpoczęli gospodarze!

• Serpentyny Górnik GKS

• Piłkarze obu drużyn na murawie! GKS zagra dziś na żółto - czarno , natomiast Górnik w jednolitych białych strojach.

• Przed chwilą oficjalnie powitano dwie legendy klubowe - Jana Furtoka i Jana Urbana. Tymczasem kibice jednych i drugich wspierają... siebie wzajemnie. Kapitalna przyjazna atmosfera!

• Tak natomiast wygląda dzisiejszy skład drużyny Jerzego Brzęczka:

• Ustawienie gości w dzisiejszym spotkaniu:

• Oba zespoły wychodzą dziś w ustawieniu z dwoma klasycznymi napastnikami. Zapowiada się więc na strzelaninę, w bramkowym oczywiście tego słowa znaczeniu.

• Za chwilę po prawej stronie panelu pojawią się wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Dzisiejszy mecz będzie zatem 61. odsłoną Śląskiego Klasyka. Oba kluby od dawna odliczały już dni do dzisiejszego starcia. Tymczasem my czekamy już na wyjściowe zestawienia obu zespołów.

• Historia meczów między tymi zespołami jest bogata - GieKSa mierzyła się z zabrzanami już 60 razy. W 20 spotkaniach padł remis, 19 razy wygrywali gospodarze dzisiejszego spotkania. Z kolei 21 meczów między GKS-em i Górnikiem zakończyło się zwycięstwem tych drugich.

• Na dowód, iż dzisiejsze spotkanie to w istocie mecz przyjaźni, wystarczy spojrzeć na tłumy kibiców z Zabrza, którzy przybyli do Katowic na Śląski Klasyk:

• Warto dodać, że dziś na Bukowej komplet publiczności - bilety na dzisiejszy mecz wyprzedano już dawno, co pokazuje, jakie znaczenie, nie tylko wkontekście walki o awans do Ekstraklasy, ma to spotkanie dla całego piłkarskiego Górnego Śląska. Na stadionie GieKSy pojawi się dziś 7,5 tysiąca kibiców.

• Na kibiców, którzy wybiorą się dziś na Bukową od samego początku czeka wiele atrakcji. Śląski Klasyk to okazja, aby dzisiejszy dzień stał się prawdziwym świętem futbolu, dlatego na Bukowej już teraz czeka na fanów Górnika i GieKSy wiele ciekawych wydarzeń, zanim na boisko wybiegną zawodnicy:

• Faworyta trudno w tym meczu wskazać jednoznacznie - Górnik to zespół, który spadł z Ekstraklasy i wciąż ma spore problemy organizacyjne, jednak w atmosferze kłótni między zarządem i kibicami Marcin Brosz stworzył całkiem ciekawy kolektyw zawodników, który nie przegrał od siedmiu ligowych kolejek. GieKSa zaś zaczęła regularnie punktować u siebie (a był to dość spory problem katowickiej drużyny), co pozwala jej plasować się w samym czubie tabeli ligowej.

• Warto także zapoznać się z naszą zapowiedzią spotkania, która znajduje się w TYM MIEJSCU.

• Co prawda do meczu jeszcze dużo czasu, warto jednak przed jego rozpoczęciem zapoznać się z jego kontekstem. Mecze pomiędzy GKS-em i Górnikiem są zwane meczami przyjaźni od 2009 roku. Wówczas środowiska kibicowskie zawarły zgodę. O tym, jak burzliwe były początkowo stosunki między klubami, a jak jest teraz, możemy przeczytać TUTAJ.

• Witamy serdecznie! Już za niecałe 3 godziny wielki spektakl na Bukowej w Katowicach. W ramach meczu przyjaźni GKS zmierzy się z zabrzańskim Górniku w meczu określanym już jako Śląski Klasyk! Zapraszamy na relację z tego spotkania, którą poprowadzi dla Państwa Rafał Strzelec.