Mecz GKS Katowice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w...

• Koniec meczu. Miedź nieco niespodziewanie zwycięża 2-0 po bramkach Damiana Rasaka oraz Jakuba Vojtusa w drugiej połowie

• Rzut wolny dla Miedzi. Pilkę w koszyczek złapał Abramowicz.

• Krótkimi podaniami katowiczanie znaleźli się pod bramką Miedzi. Goncerz z bliska. Kapsa z problemami acz skutecznie

• Dośrodkowanie Wołkowicza pod bramkę Miedzi odczytane przez golkipera.

• We własnym polu karnym leży Midzierski. Zawodnik ucierpiał podczas ostatniego korneru GieKSy.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Rumena Trifonova zastąpił Mladen Bartulović

• Arbiter doliczył aż pięć minut do drugiej części gry

• Jóźwiak kryty przez dwóch rywali zdołał wedrzeć się w pole karne i oddać strzał. Boczna siatka

• Foszmańczyk złapany na pozycji spalonej.

• GOL! Świetna akcja legniczan prawym skrzydłem zakończona dośrodkowaniem Barreno pod bramkę i strzałem Jakuba Vojtusa. Golkiper katowiczan pokonany z najbliższej odległości

• To GieKSa prowadzi grę i kreuje sobie kolejne, naprawdę dobrze zapowiadające się sytuacje. Wszystko rozbija się jednak o ich wykończenie

• Prokić rozpoczął kolejną akcję katowiczan. Popędził skrzydłem, po czym przerzucił piłkę na prawą strone. Dośrodkowanie w pole karne Miedzi zablokowane

• Igora Sapałę zastąpił jeszcze Krzysztof Wołkowicz.

• GOL! Szybszy kontratak i niespodziewanie Miedź wychodzi na prowadzenie. Damian Rasak uderzył z najbliższej odległości po równoległym dośrodkowaniu z prawej strony

• Kalinkowski sprytnie zagrał do Foszmańczyka a ten oddał piłkę nadbiegającemu Prokiciowi. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Wątpliwe

• Midzierski zahamował kolejny atak Prokicia. Czystym wślizgiem odebrał mu piłkę zanim ten wyszedł na sytuację sam na sam

• Długa wrzutka Sapaływ pole karne nie została odebrana przez żadnego z będących w pobliżu kolegów

• Po rzucie rożnym dla Miedzi uderzał de Amo Perez. Niecelnie

• Świetna interwencja Abramowicza. Golkiper poradził sobie z nieco zaskakującym strzałem Garguły zza pola karnego

• Jakub Vojtus na nieco ponad kwadrans zastąpi Petteri Forsella.

• Odważne wyjście Kapsy sprawiło, że katowiczanie nie zdołali odebrać podania w pole karne Miedzi

• Ostatnie minuty przyniosły sporo gry w środku pola. Do głosu zaczeła wychodzić Miedź, co nieco wyhamowało katowiczan. Legniczanie nie potrafią jednak stworzyc sobie strzeleckiej sytuacji

• Miedź zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce. Nie przekłada się to jednak na ilość sytuacji pod bramką Abramowicza.

• Boisko opuścił już Mikołaj Lebedyński. Zamiast niego Andreja Prokić.

• Forsell zagrał wysoką piłkę w pole karne. Tam czaili się jego koledzy, ale też defensorzy GKSu. Górą ci drudzy

• Hunter Gorskie zastąpił Grzegorza Bartczaka.

• Frańczak wypuścił skrzydłem Jóźwiaka. Ten długo walczył z dwoma rywalami, ostatecznie jednak stracił piłkę.

• Forsell doszedł do piłki na połowie przeciwnika. Szybko ją jednak stracił, nim jeszcze zrobiło się naprawdę groźnie

• Jóźwiak popędzil skrzydłem, uciekł obrońcom i zagrał równoległą do linii bramkowej piłkę. Nikt jej jednak nie odebrał

• Podanie Garguły na skrzydło do Barreno. Ten jednak nie zdołał przedrzeć się w pole karne

• Grzegorz Bartczak obejrzał żółtą kartkę.

• Odważne wyjście Kapsy z bramki. Golkiper uprzedził dobiegającego do piłki Lebedyńskiego

• Rzut rożny dla Miedzi. Po dośrodkowaniu z dystansu szczęścia szukał Pannanen. Piłka zablokowana przez gospodarzy

• Pierwsza roszada w tym meczu. Kamil Jóźwiak zastąpi Pawła Mandrysza.

• Barreno dośrodkował pod samą bramkę katowiczan. Strzał z najbliższej odległości wybity przez Abramowicza na aut

• Czerwiński miał okazję wykonać rzut wolny. Strzał Praznovskiego nad poprzeczką.

• Lebedyński zszedł na lewe skrzydło i zagrał do nadbiegającego Goncerza. Napastnik pilnowany przez rywali nie zdołał nic zrobić.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Krótkie rozegranie przyniosło wymianę podań przed polem karnym. W końcu dośrodkowanie i strzał głową Goncerza. Spokojnie Kapsa

• GieKSa długo utrzymywała się na połowie rywala. Wrzutka w pole karne z prawej strony, niepewna interwencja Kapsy. Miedź zdołała wyjśc jednak z tej sytuacji obronną ręką

• Korzystając z chwili przerwy warto wspomnieć, że obie jedenastki wyszły na drugą część gry dokładnie w tych samych składach.

• Na razie nie ma takiej możliwości. Spotkanie przerwane z uwagi na serpentyny rzucone na murawe.

• Druga połowa rozpoczęta. Czy przyniesie gole?

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy przy Bukowej bez goli

• Lebedyński próbował piętą odegrać do Goncerza. Goście nie dali się jednak zmylić

• Na zakończenie pierwszej połowy rzut rożny dla legniczan. Dośrodkowanie Forsella przytomnie wybił Kalinkowski

• Czerwiński oszukał wszystkich zawodników Miedzi. W wyniku nieporozumienia między gośćmi przejął piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam. Niecelny strzał

• Długo konstruowana przez katowiczan akcja, w którą zaangażowali się praktycznie wszyscy zawodnicy gospodarzy zakończona dośrodkowaniem Czerwińskiego. Piłkę przejęli goście

• Strzał Forsella z dystansu. Wyłącznie do statystyk - piłka wyraźnie nie zmierzała w światło bramki

• GieKSa długo rozgrywała piłkę w środku pola. W końcu odważniejsze wyjście Kamińskiego, wymiana podań z Czerwińskim. Dośrodkowanie zablokowane.

• Świetna akcja katowiczan. Kolejna już poprowadzona prawym skrzydłem. Strzał nadbiegającego Mandrysza niecelny. Praktycznie stuprocentowa sytuacja

• I kolejny już w tym meczu rzut wolny dla gości. Forsell w pole karne. Piłka poleciała po ziemi prosto pod nogi Praznovskiego.

• Niecelny strzał Mandrysza po akcji sprokurowanej w całości przez Foszmańczyka. Najpierw przebił się środkiem, by później zejść na skrzydło i dośrodkować w pole karne

• Dobrze się zapowiadała akcja katowiczan. Gierka na połowie przeciwnika zakończona niecelnym podaniem Mandrysza

• Rzut wolny dla Miedzi. Za mocne dośrodkowanie - piłka przeleciała nad głowami tłoczących się w polu karnym piłkarzy.

• Trifonov leżał na murawie, a legniczanie konstruowali drugą stroną boiska kolejną akcję. Strzał obok bramki.

• Czerwiński potrzebuje interwencji medyków. krótka przerwa w grze

• Próba dośrodkowania Czerwińskiegow pole karne wyhamowana przez Trifonova.

• Rasak przewrócił Kalinkowskiego w środku pola. Trybuny domagały się reakcji sędziego, lecz gwizdek uparcie milczał.

• Praznovsky wysokim podaniem obdarzył Goncerza. Napastnik nie poradził sobie jednak na prawym skrzydle

• Miedź wymieniała podania w środku pola, lecz dobrze w defensywie zachował się Praznovsky

• Świetny powrót Kalinkowskiego. Odebrał piłkę wychodzącemu z sytuacją Rasakowi

• Lebedyński otrzymał piłkę na połowie przeciwnika lecz stracił ją w starciu z Trifonovem.

• Szybsza akcja GieKSy prawym skrzydłem. Piłka wleciała w pole karne, lecz szybko została stamtąd wybita.

• Foszmańczyk padł na murawę po starciu z jednym rywali. Ku niezadowoleniu trybun arbiter nie dopatrzył się faulu.

• Fajna wymiana podań na jeden kontakt na linii Foszmańczyk - Lebedyński. Pierwszy z nich próbował odegrać na bok do Kalinkowskiego. Były zawodnik Legii stracił piłkę.

• Sapała zupełnie niepilnowany w środku sprytnie spróbował posłać piłkę do Lebedyńskiego. Ten jednak nie zorientował się w zamiarach partnera.

• Piłka przedostała się lewym skrzydłem Miedzi. Głęboko w polu karnym dochodził do niej Garguła. Pilnowany przez rywala wybił za linię końcową

• Arbiter odgwizdał faul Lebedyńskiego w ataku i tym samym zahamował kolejną akcję GieKSy. Katowiczanie w natarciu

• Rzut wolny dla katowiczan. Dośrodkowanie prosto na głowę Praznovskiego. Ten wysokim podaniem skierował piłkę do Goncerza. Strzał w bok siatki

• Forsell pilnowany przez jednego z rywali nie zdołał dojśc do podania z prawej strony. Tym samym poniekąd zakończył akcję Miedzi konstruowaną kolejnymi krótkimi podaniami

• GieKSa popędziła z kontratakiem. Świetne podanie i futbolówka znalazła się po lewej stronie pola karnego Miedzi. Tam juz zaczęły się kłopoty. Bez strzału

• Garguła faulowany na połowie przeciwnika. Mocne uderzenie z rzutu wolnego prosto w ręce Abramowicza.

• Dłuższą chwilę piłka przebywała w środku boiska krążąc między nogami zawodników obu zespołów. W końcu rzut wolny dla Miedzi. Garguła posłał piłkę w pole karne. Łatwo wybita

• Foszmańczyk uderzał z dystansu. Niecelnie

• Świetnym podaniem obdarzony Foszmańczyk. dobrze przyjął sobie piłkę, lecz niecelnie odegrał do nadbiegającego Czerwińskiego. Strata

• Foszmańczyk z Czerwińskim wymienili podania na prawym skrzydle. Nie przyniosło to jednak strzału na bramkę Kapsy

• Trifonov uprzedził dochodzącego do futbolówki Goncerza i wybił piłkę z własnego pola karnego.

• Czerwiński otrzymal wysoką piłkę na skrzydle, lecz pilnowany przez rywali nie zdołał się przedrzeć.

• I kolejna akcja gości prawą stroną. Tym razem lepsi okazali się katowiczanie. To oni wznowią grę wyrzutem z autu

• Rzut rożny dla Miedzi nie przyniósł zagrożenia pod bramką katowiczan.Piłka szybko wybita.

• Pierwszy stały fragment gry w tym meczu. Na prawej stronie korner wywalczył Garguła.

• I ruszyli! Od środka rozpoczęli gospodarze!

• Za nami losowanie stron oraz przywitanie kapitanów - Grzegorza Goncerza oraz Pawła Kapsy.

• Arbiter główny Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Piłkarze spędzają ostatnie chwile w szatni, a kibice powoli gromadzą się na trybunach. Nie zapowiada się jednak rekordowa frekwencja, co zrozumiałe z uwagi na porę oraz fakt, że mecz transmitowany jest w telewizji.

• Bliżej osiągnięcia celu jest GKS, który aktualnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli nie tracąc ani punktu do drugiego Zagłębia Sosnowiec i tylko jeden do liderującej Chojniczanki. Jeżeli dzisiaj zwyciężą choć na chwilę mogą więc zasiąść w fotelu lidera.

• Już za nieco więcej niż 10 minut zabrzmi premierowy gwizdek przy Bukowej w Katowicach. W meczu inaugurującym wielkanocną kolejkę 1.ligi lokalna GieKSa podejmie Miedź Legnicę. Spotkanie zapowiada się o tyle ciekawie, że obie ekipy marzą o awansie go rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

Kaja Krasnodębska

Mecz GKS Katowice - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotr Krzyżanowski/Polska Press

Mecz GKS Katowice - Miedź Legnica ONLINE. Świąteczna kolejka pierwszoligowych rozgrywek rozpocznie się już w czwartkowy wieczór. Punktualnie o godz. 20:45 GKS Katowice podejmie przy Bukowej Miedź Legnica. Mecz zapowiada się wyśmienicie, bowiem ambicje obu zespołów na ten sezon są ogromne: zarówno jedni jak i drudzy chcieliby od lipca grać już w Lotto Ekstraklasie. Kto wieczorem postawi spory krok w tym kierunku? Czy w Wielki Czwartek zobaczymy w Katowicach wielki hit?

Mecz GKS Katowice - Miedź Legnica ONLINE

Wszystko to zapowiada, bowiem przy Bukowej zetrą się drużyny bezpośrednio rywalizujące ze sobą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Stawka jest więc niezwykle wysoka, zabraknąć nie może ambicji. O umiejętności zawodników obydwu zespołów też można być spokojnym.
Nie bez powodu plasują się w górnej połowie tabeli. GieKSa aktualnie zajmuje trzecie miejsce mając na swoim koncie 43 punkty. Dokładnie tyle samo co drugie Zagłębie Sosnowiec i jeden mniej niż liderująca Chojniczanka. Miedź natomiast uzbierała jak dotąd 38 oczek. Biorąc pod uwagę dobrą formę legniczan w aktualnym sezonie również dla nich awans jest jak najbardziej możliwy. Trzeba tylko zacząć zwyciężać. Nawet na trudnym terenie w Katowicach.

Dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza to jeden z niewielu wyjazdów w rundzie wiosennej. Większość spotkań rozgrywają bowiem na własnym boisku. To daje im swoisty handicap – niezmęczeni podróżami i wspierani przez kibiców po prostu mogą więcej. W Legnicy rozegrają aż 11 spotkań. Czy na wyjeździe również udowodnią swoją wartość?

Jak na razie nie wszystko układa się po ich myśli. Ostatnie trzy mecze to zaledwie dwa punkty, zdobyte w remisach z Chojniczanką Chojnice oraz przed tygodniem ze Stomilem Olsztyn. Zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2, a bramki dla Miedzianki zdobywali Grzegorz Bartczak oraz Petteri Forsell. To osiągnięcie na pewno będą chcieli powtórzyć również przy Bukowej.

GieKSa z kolei bardzo korzystnie wspomina zeszły tydzień. Na wyjeździe w Puławach zdobyła trzy gole, co zapewniło jej taką samą liczbę punktów. Kolejne trafienia Mateusza Kamińskiego oraz Grzegorza Goncerza w pierwszej połowie oraz Mikołaja Lebedyńskiego w drugiej sprawiły, że katowiczanie nadal są jednym z najpoważniejszych pretendentów do awansu. Czy potwierdzą to w czwartkowy wieczór?

Jesienią w Legnicy doszło do podziału punktów. Gospodarze tamtego spotkania szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Mariusza Rybickiego oraz Adriana Łuszkiewicza, jednak chwilę później całkowicie to roztrwonili. Wciąż mogą jednak mówić o szczęściu – w końcówce Grzegorz Goncerz nie wykorzystał rzutu karnego.

GKS Katowice - Miedź Legnica: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz GKS Katowice - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu GKS Katowice - Miedź Legnica rozpocznie się o godzinie 20:30. Początek transmisji ze spotkania o godzinie 20:45. Mecz komentować będą Cezary Kowalski i Andrzej Iwan (z Katowic).

20:45 mecz GKS Katowice - Miedź Legnica