GKS Katowice - MKS Kluczbork 2:3 [LIVE, NA ŻYWO] Spadkowicz...

GKS Katowice - MKS Kluczbork 2:3 [LIVE, NA ŻYWO] Spadkowicz na Bukowej

2

MKS Kluczbork

3

• 90+4. Koniec meczu! GKS Katowice - MKS Kluczbork 2:3!

• 90+4. GOOOLLL!!! Niespodzianka w Katowicach! Tomasz Swędrowski wykorzystał wyjście z bramki Sebastiana Nowaka i uderzeniem z połowy boiska zapewnia swojej drużynie 3 punkty!

• 90+2. Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany został Kamil Nitkiewicz.

• Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 4 minuty.

• Na uderzenie zdecydował się Wołkowicz, ale piłka po nodze przeciwnika wypadła za bramkę. GKS ma rzut rożny.

• Piotr Kwaśniewski pojawia się w miejsce Pawła Kubiaka.

• Mikołaj Lebedyński ładnie się złożył do uderzenia głową, ale jego strzał poleciał wysoko nad bramką.

• GKS miał szansę skontrować gości, ale Foszmańczyk uderzył zbyt słabo i nie zaskoczył dobrze spisującego się Wnuka.

• Sebastian Nowak świetnie obronił uderzenie z dystansu Rafała Niziołka! Cuda się dzieją w Katowicach.

• Paweł Mandrysz zmienia kontuzjowanego Alana Czerwińskiego.

• MKS cofnął się na swoją połowę i czeka na wyprowadzenie kontrataku. GKS cały czas bije głową w mur.

• Mohamed Essam zmienia Dominika Kościelniaka.

• Odpowiedź GKS-u! Na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartłomiej Kalinkowski i piłka nieznacznie poleciała nad bramką!

• Głupia strata piłki Krzysztofa Wołkowicza, który musiał się ratować faulem i został ukarany żółtą kartką.

• W indywidualnej akcji Dominik Kościelniak, ale uderzenie z dystansu pomocnika MKS-u minimalnie minęło bramkę gospodarzy!

• Mikołaj Lebedyński zmienia Grzegorza Goncerza.

• GKS-owi nic nie wychodzi. Gra zupełnie nie ma tempa i się nie ''zazębia''. Czy trener Brzęczek ma pomysł na grę swojej drużyny w tym meczu?

• Dośrodkowanie Czerwińskiego na uderzenie głową zamienił Wołkowicz, ale uczynił to niecelnie i grę od bramki wznowi Wnuk.

• Brzydki faul Kamila Jóźwiaka i zasłużona żółta kartka dla gracza z Katowic.

• W tym fragmencie spotkania lepsze wrażenie sprawiają goście Kluczborka, którzy są dużo bardziej konkretniejsi w swoich poczynaniach.

• Kibice zgromadzeni na stadionie domagają się lepszej gry od swoich ulubieńców, którzy przecież walczą o awans do Lotto Ekstraklasy.

• Z dystansu uderzył Krzysztof Wołkowicz a piłka po tej próbie minęła bramkę gości.

• GOOOLLL!!! MKS Kluczbork doprowadza do wyrównania! Adam Orłowicz najlepiej odnalazł się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki gospodarzy!

• Przed szansą stanął Tomasz Foszmańczyk, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg zawodnika GKS-u wybił obrońca Kluczborka.

• Rozpoczynamy drugą połowę gry!

• Tomasz Swędrowski zmienia Sebastiana Deje.

• Koniec pierwszej połowy! GKS Katowice - MKS Kluczbork 2:1!

• Mamy pierwszą zmianę w meczu. Kontuzjowanego Łukasza Zejdlera zmienia Krzysztof Wołkowicz.

• GKS stara się szybko odpowiedzieć i ruszył do ataku bramki gości.

• GOOOLLL!!! Paweł Kubiak dobrze wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora i uderzeniem głową pokonał Sebastiana Nowaka! GKS - MKS Kluczbork 2:1!

• Kontratak MKS-u został zakończony niecelnym uderzeniem Dominika Kościelniaka. Goście coraz częściej dochodzą do sytuacji, ale nic groźnego z nich nie wychodzi.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Maciej Załęcki, ale uderzenie młodego zawodnika MKS-u było bardzo niecelne.

• Po stronie MKS-u mamy dużo niedokładności, która utrudnia poczynania zawodnikom z Kluczborka.

• MKS miał rzut wolny, ale dośrodkowanie Kamila Nitkiewicza zostało wybite przez obrońców GKS-u.

• Indywidualna akcja Pawła Kubiaka, który ograł Abramowicza i zdecydował się na uderzenie, które minimalnie minęło spojenie słupka z poprzeczką!

• Wydaje się, że MKS powoli podnosi się po dwóch ciosach i coraz odważniej zaczyna atakować drużynę z Katowic.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Kościelniak, ale jego próba została zablokowana przez Łukasza Zejdlera.

• Widać spore nerwy po stronie MKS-u. Spadkowicz z Nice 1 ligi gra bardzo niedokładnie - widać wpływ na ich postawę dwóch straconych bramek.

• Wymarzony początek GKS-u. Drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka może cofnąć się i czekać na wyprowadzenie kontrataków.

• GOOOLLL!!! Ależ fragment meczu w wykonaniu gospodarzy! Kamil Jóźwiak ofiarnym wślizgiem uprzedził bramkarza gości i skierował piłkę do siatki! 2:0 dla Katowic!

• Katowiczanie nabrali wiatru w żagle i mocno przycisnęli drużynę z Kluczborka. Za chwilę mogą paść kolejne bramki.

• GOOOLLL!!! Andreja Prokić otrzymał idealne podanie od Grzegorza Goncerza i nie dał szans Grzegorzowi Wnukowi! 1:0 dla GKS-u!

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Rafał Niziołek, ale uczynił to bardzo niecelnie. Od bramki rozpocznie Nowak.

• Centymetrów zabrakło Mateuszowi Kamińskiemu do zakończenia celnym strzałem dośrodkowania Alana Czerwińskiego. Grę od bramki wznowi Wnuk.

• Kamil Jóźwiak dograł do Grzegorza Goncerza, a uderzenie napastnika GKS-u na rzut rożny sparował Grzegorz Wnuk!

• Deja zbyt ostro potraktował Zejdlera i sędzia odgwizdał przewinienie pomocnika MKS-u.

• Goście dobrze weszli w to spotkanie. Potrafią się długo utrzymać przy piłce i nie boją się odważnych zagrań.

• Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne MKS-u, ale sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z zawodników.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Obydwie drużyny wychodzą na boisko! Za chwilę rozpoczynamy sportowe emocje!

• Ławka rezerwowych GKS-u: Abramowicz, Cerimagić, Wołkowicz, Mandrysz, Frańczak, Praznovsky i Lebedyński.

• Garść statystyk przed dzisiejszym spotkaniem:

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Karol Rudziński z Olsztyna.

• W poprzedniej kolejce GKS przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze, a MKS uległ 1:2 Stomilowi Olsztyn. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna z Katowic, ale wszystko zweryfikuje boisko.

• Dzisiejsze starcie to mecz walczącego o awans do Lotto Ekstraklasy GKS-u Katowice ze spadkowiczem MKS-em Kluczbork.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu GKS Katowice - MKS Kluczbork!

Jacek Sroka

Dziennik Zachodni

W poprzednim sezonie GKS Katowice pokonał na Bukowej MKS Kluczbork 5:1
1/3
przejdź do galerii

W poprzednim sezonie GKS Katowice pokonał na Bukowej MKS Kluczbork 5:1 ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Piłkarze GKS Katowice dziś o godz. 18 zagrają na własnym boisku z MKS Kluczbork. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka ciągle mają jeszcze szanse na awans do Lotto Ekstraklasy, ale aby tak się stało muszą wygrać trzy ostatnie pojedynki i liczyć na potknięcia Zagłębia oraz Chojniczanki. Tutaj możesz śledzić relację live z Bukowej.
Po dwóch ostatnich jednobramkowych porażkach z Sandecją i Górnikiem nadzieje na wywalczenie przez GieKSę przepustki do grona najlepszych wyraźnie zmalały, ale dopóki piłka w grze nikt w klubie nie zamierza składać broni.

- Wiemy jaka jest sytuacja w tabeli. Wychodząc na boisko na mecz z Kluczborkiem musimy zrobić swoje, a później czekać jak ta kolejka się ułoży dla nas - powiedział Łukasz Zejdler, który w pierwszym spotkaniu tych drużyn wygranym przez GKS 2:0 strzelił jedną z bramek.

MKS Kluczbork zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Nice 1.
ligi. Po ostatniej porażce ze Stomilem zespół z Opolszczyzny został już zdegradowany do II ligi. Na pewno nie wolno jednak lekceważyć drużyny trenera Andrzeja Konwińskiego, bo przed tygodniem zremisowała ona w Chojnicach z Chojniczanką. Na wyjeździe w tym sezonie Kluczbork nie wygrał jeszcze ani razu, za to u siebie potrafił ograć wiosną Górnika Zabrze.

Bilans pierwszoligowych meczów GKS z MKS jest wyrównany, bo katowiczanie wygrali cztery razy, a piłkarze z Kluczborka trzy. To jednak GieKSa zwyciężyła w czterech ostatnich spotkaniach i dziś musi podtrzymać tę passę.

W poprzednich meczach piętą achillesową drużyny Jerzego Brzęczka była skuteczność. Piłkarze pracowali ostatnio nad poprawą tego elementu gry na treningach strzeleckich. Może więc uda im się powtórzyć kanonadę z meczu z Kluczborkiem rozegranego na Bukowej w poprzednim sezonie i wygranego aż 5:1.

Sędzią meczu GKS Katowice – MKS Kluczbork będzie Karol Rudziński z Olsztyna. Tutaj możesz śledzić relację live z Bukowej.