• Koniec meczu! GKS wygrywa 1:0 i obejmuje fotel lidera pierwszej ligi!

• Dramatycznie słabe dośrodkowanie Bielawskiego

• Foszmańczyk opuszcza boisko. W jego miejsce Szołtys.

• Nie wiadomo co chciał zrobić z piłką po prawej stronie Michalik. W każdym bądź razie stracił piłkę

• I jeszcze jedna centra z rzutu wolnego w wykonaniu Czerwińskiego i ponownie zakończyła się ona na pierwszym graczu gości

• 5 minut doliczone przez sędziego.

• Na raty dośrodkowywał Warchoł, ostatecznie piłka trafiła w pole karne, a z powietrza nad bramką przeniósł ją Angielski

• Po wrzutce Kaczmarka ponownie skutecznie piłkę do rąk łapie Abramowicz

• Wołkowicz w miejsce Mandrysza

• Angielski zatrzymany w polu karnym przez Kamińskiego

• Z bramkarzem wszystko w porządku. W natarciu Olimpia

• ....któremu w tej chwili udzielana jest pomoc medyczna

• Kaczmarek zagrał świecę w pole karne gospodarzy. Piłkę łapie bramkarz GKS-u.

• Goncerz brawami żegnany przez kibiców. W jego miejsce na placu gry melduje się Garbacik

• Marcin Kaczmarek fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego

• A po chwili szukał dobitki, ale i tym razem został zablokowany. Następnie z piłką popędził w kontrze Czerwiński i podał do Mandrysza, który jednak w decydującym momencie niedokładnie podał w pole karne

• W odstępie kilkunastu sekund dwie skuteczne interwencje Praznovskiego

• Fatalnie piłkę ze swojej szesnastki wybijał Wrąbel, ale Goncerz nie opanował piłki.

• Po rzucie rożnym goście przez moment domagali się karnego za rzekome zagranie piłki ręką Goncerza. Sędzia nie przerywa gry

• Kolejna w tym spotkaniu wrzutka Czerwińskiego wybita przez obronę Olimpii. Po chwili miękka centra w pole karne gości, do piłki dopada Praznovski i z trzech metrów przenosi ją nad bramką! Na jego szczęście w tej sytuacji był spalony

• Smoliński szukał długą piłką Angielskiego. Czujny Praznovski wybija piłkę.

• Kolejne uderzenie Lebedyńskiego. Tym razem zablokowane. Piłka wychodzi na rzut rożny. Centra Czerwińskiego okazała się zbyt krótka

• Bardzo nieudane zagranie Czerwińskiego w pole karne

• Michalik w miejsce Ciechanowskiego. To pierwsza zmiana w ekipie Olimpii

• Lebedyński odebrał piłkę Klemenzowi, pobiegł w kierunku bramki, ale już uderzenie napastnika gospodarzy powinno być lepsze. Skuteczna interwencja bramkarza gości!

• Tym razem na bramkę gości uderzał Lebedyński. Niecelnie

• Gracze GKS-u już w pierwszej akcji po przerwie bliscy zdobycia drugiej bramki. Na prawej stronie znalazł się Kalinkowski i podał do Goncerza. Strzał napastnika z trudem obronił Wrąbel!

• Na razie dużo gry w środku boiska niewiele płynnej gry

• Zaczynamy drugą część gry. Od środka tym razem gracze Olimpii!

• Do przerwy zasłużone prowadzenie gospodarzy, którzy zdaję się kontrolują przebieg meczu, ale i Olimpia, mimo że schowana, miała swoją okazję za sprawą Angielskiego. Czy GieKSa po przerwie podwyższy prowadzenie? A może to goście zaskoczą rywala? Czekamy na drugą część gry.

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Abramowicza GKS prowadzi 1:0.

• Strzał zza pola karnego Kalinkowskiego. Piłka w sam środek bramki. Bez problemu łapie ją Wrąbel

• Wrzutka Czerwińskiego wybita jednak przez Bielawskiego

• Ciechanowski ostro potraktował Abramowicza.Sędzia kartki nie pokazał, ale będzie stały fragment gry z lewej strony boiska

• Centra z lewej strony Woźniaka, ale piłka wybita przez Dawida Abramowicza

• Przytomne wycofanie Mandrysza do nadbiegającego Foszmańczyka. Uderzenie pomocnika gospodarzy z trudem łapie Wrąbel!

• Ależ błąd Praznovskiego, który stracił piłkę na rzecz Angielskiego. Gracz Olimpii przegrywa jednak pojedynek z Mateuszem Abramowiczem!

• Uderzenie Zejdlera poszybowało jednak w znacznej odległości nad bramką

• Foszmańczyk faulowany w okolicach 25 metra od bramki Olimpii. Będzie szansa na podwyższenie wyniku

• Rzut wolny dla GKS-u. Centra Czerwińskiego i piłkę do bramki z kilku metrów do bramki pakuje Dawid Abramowicz! 1:0 dla gospodarzy!

• Kalinkowski w sprytny sposób poradził sobie z rywalem, ale po chwili jego uderzenie zostało zablokowane

• Centra Czerwińskiego nie miała wielkiego znaczenia, gdyż sędzia przerwał grę. Od bramki Wrąbel

• Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Lebedyńskiego z Foszmańczykiem

• Nieudana walka Abramowicza w narożniku boisko o to, by wywalczyć rzut rożny dla swojej drużyny.

• Kartką za protesty ukarany Bielawski

• Kaczmarek uderza zza pola karnego. Rykoszet, po którym pika wyszła na rzut rożny. Stały fragment gry źle wykonany przez graczy Olimpii

• Z kontrą wyszli goście, lecz w Banasiak niedokładnie zagrał w kierunku Angielskiego

• Po dośrodkowaniu z prawej strony Czerwińskiego, piłkę głową uderzył Mandrysz, lecz futbołowka powędrowała nad bramką Wrąbela w bezpiecznej dla niego odległości

• Goncerz starał się w polu karnym niekonwencjonalnie odgrywać w kierunku partnerów. Piłkę wybił jednak Klemenz

• W odpowiedzi dośrodkowywał Ciechanowski, ale zrobił to bardzo niedokładnie

• Goncerz źle zagrał do dobrze wychodzącego z lewej strony na czystą pozycję Abramowicza

• Kontra GKS-u. Lebedyński do Mandrysza, ale ten po przekładance fatalnie uderzył.

• Uderzenie Woźniaka z dystansu zablokowane przez Foszmańczyka

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska fatalnie skiksował znajdujący się w polu karnym gospodarzy Damian Ciechanowski

• Abramowicz płasko zagral w pole karne do Goncerza, który natychmiast odegrał do Foszmańczyka, lecz ponownie zabrakło mu celności

• Goście wykonywali rzut rożny. Najpierw piłkę wybił Kamiński, a następnie futbolówka wróciła w pole karne gospodarzy, ale i z tą sytuacją katowiczanie sobie poradzili

• Mandrysz dobrze zagrał w kierunku Goncerza, a ten przepuścił piłkę. Dopadł do niej Foszmańczyk, ale uderzył obok słupka!

• Kalinkowski szukał dłuższym zagraniem Mandrysza - skuteczna interwencja Bielawskiego

• Zagranie Angielskiego do nikogo i piłka w rękach Abramowicza.

• GKS tak jak przyzwyczaił swoich fanów od pierwszej sekundy stara się nadać ton rywalizacji.

• Od środka rozpoczęli gracze gospodarzy!

• Zawodnicy obu drużyn w tym momencie wychodzą z tunelu. Już za chwilę początek tego spotkania!

• Trwa jeszcze rozgrzewka obu drużyn. Arbitrem głównym jest dzisiaj Piotr Idzik, a na liniach pomagać mu będą Artur Załęczny oraz Maciej Cebulski

• W poprzedniej kolejce GKS pokonał na wyjeździe MKS Kluczbork 2:0, natomiast ich dzisiejszy rywal zremisował u siebie ze Stomilem Olsztyn.