GKS Katowice

1

Stal Mielec

0

• Koniec meczu! GKS wygrywa ze Stalą Mielec 1:0, zrównuje się punktami z Chojniczanką Chojnice i traci tylko dwa punkty do Zagłębia. Ze swojej strony dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

• GKS na połowie rywala stara się dłuzej utrzymać przy piłce

• Akcja gospodarzy prawą stroną. Ostatecznie od bramki Kozioł.

• Najpierw Goncerz a potem Foszmańczyk zatrzymani przez defensywę gości

• 4 minuty doliczone przez sędziego Złotnickiego

• Tall zatrzymany przez Wołkowicza.

• GKS broni się coraz bardziej rozpaczliwie

• Tall za Kiercza - to ostatnia zmiana w Stali

• Gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy. Abramowicz wygrywa pojedynek z Buczkiem!

• Kontra Stali. Prawą stroną centrował Sobczak, ale piłka nie dotarła do Buczka

• Mandrysz zmienia zmęczonego Lebedyńskiego

• Centra Foszmańczyka - ostatecznie łapie piłkę Kozioł

• Lebedyński faulowany około 25-26 metrów od bramki gości.

• Kontra GKS-u. Podanie z lewej strony do Foszmańczyka zatrzymane przez defensywę Stali

• Centra Sulewskiego i uderzenie Radujla wyblokowane. Seria rzutów rożnych, ale zagrożenia dla gospodarzy nie ma.

• Łukasz Pielorz uderzył zza pola karnego! Tuż obok słupka!

• Ważna interwencja Abramowicza poza polem karnym. Kolejna udana

• Na boisku zameldował się były gracz GieKSy, Grzegorz Fonfara, który zastąpił Piotra Marcińca

• Kiercz przerwał akcję gospodarzy faulem. Kolejna kartka w tym spotkaniu

• Bębenek szybko zapisał się w notesiku arbitra, gdyż został ukarany kartką.

• Kartka za taktyczny faul dla Kalinkowskiego

• Rzut wolny dla Stali. Uderzenie Michała Bierzało wysoko nad bramką gospodarzy.

• Pierwsze minuty drugiej części gry to optyczna przewaga gości

• Mateusz Abramowicz po raz kolejny czujny na przedpolu

• GKS Katowice - Stal Mielec

• Rajd Dawida Abramowicza lewą flanką zatrzymany wślizgiem przez gracza Stali

• Dobra interwencja bramkarza GKS-u, który wyszedł za szesnastkę i uprzedził Cholewiaka

• Zaczynamy drugą połowę. Od środka rozpoczęli goście.

• Gracze obu drużyn wracają na murawę!

• Do przerwy przewaga gospodarzy udokumentowana bramką na początku meczu. Czy Stal zdoła się podnieść po przerwie? A może GKS podwyższy prowadzenie?

• Ostatni gwizdek sędziego w pierwszej części gry! Do przerwy GKS prowadzi po bramce swojego kapitana, Grzegorza Goncerza 1:0!

• Bardzo nieudana próba dośrodkowania w wykonaniu Liberackiego

• Naprawdę ciekawa akcja GieKsy. W decydującym momencie Foszmańczyk zbyt mocno odegrał do Goncerza, ale gracze gospodarzy zostali nagrodzeni brawami.

• Gospodarze dobrze wybronili się po stałym fragmencie gry w wykonaniu Stali

• Prostopadła piłka od Prokicia do Lebedyńskiego, ale gracz gospodarzy miał zbyt mało miejsca by pokonać bramkarza Stali!

• Akcja prawą stroną gospodarzy. Piłka wybita przez graczy z Mielca na rzut rożny. Po chwili Goncerz domagał się karnego, ale sędzia pozostał nie wzruszony

• Tym razem bardzo nieudana próba w wykonaniu Goncerza.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Kalinkowski. Piłka minęła bramkę Kozioła w znacznej odległości.

• W polu karnym GKS-u przewrócił się Mateusz Cholewiak, ale gwizdek sędziego milczy

• Dobra interwencja Marka Kozioła poza własnym polem karnym

• Sławomir Duda upomniany żółtym kartonikiem

• Prokić nawinął obrońcę i zagrał w kierunku Foszmańczyka, któremu piłkę zdjął z głowy Marciniec. Chwilę później z dystansu uderzał Pielorz, ale piłka po rykoszecie wyszła na aut bramkowy

• Za krótka centra Foszmańczyka w kierunku partnerów

• Lebedyński osamotniony na 11. metrze z woleja przeniósł piłkę nad bramką!

• Zamieszanie w polu karnym Stali. Lebedyński w ostatniej chwili zablokowany

• Bardzo niedokładne uderzenie Radulja z dystansu.

• Szymon Sobczak opanował piłki przed polem karnym i uderzył na bramkę Abramowicza. Słupek ratuje gospodarzy!

• Lebedyński bliski opanowania piłki w polu karnym Stali, ale ostatecznie piłka wybita

• Gracze gospodarzy w ataku pozycyjnym, ale po dłuższej wymianie piłki Goncerz niedokładnie zagrał do Prokicia

• Pierwsza interwencja Abramowicza w tym spotkaniu. Po rzucie wolnym głową uderzał Kiercz, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza

• GieKSa od pierwszej minuty zdecydowanie ruszyła na rywala, który ma problem z wyjściem z własnego pola karnego.

• Po wyrzucie piłki z... autu napastnik GieKsy wpakował piłkę do bramki. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki!

• Goool! GONCERZ!

• Zaczynamy! Od środka gospodarze!

• Spotkanie zostanie poprzedzone minutą ciszy.

• Obie jedenastki meldują się na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę. Czekamy na ponowne wyjście piłkarzy, tym razem już pod przewodnictwem sędziego Mateusza Złotnickiego z Lublina.

• Trwa rozgrzewka, a zatem to dobry moment, by przedstawić rezerwowych obu drużyn.

GKS: Maciej Wierzbicki, Maciej Bębenek, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Mandrysz, Oliver Praznovsky, Adrian Jurkowski, Eryk Sobków

Stal: Tomasz Libera, Cheikhouomarben Tall, Sebastian Szczepański, Tomasz Prejs, Dorian Buczek, Grzegorz Fonfara

• Kilku zmian w składzie dokonał trener Brzęczek w porównaniu z meczem w Legnicy. Dziś w bramce gospodarzy wystąpi Mateusz Abramowicz. Oprócz niego w wyjściowym składzie wystąpią m.in. Sławomir Duda, Damian Garbacik a na ławce mecz zaczyna Oliver Praznovsky

• W ostatnich dniach w drużynie z Mielca doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Dziś drużynę beniaminka jako pierwszy trener poprowadzi Maciej Serafiński

• Oba zespoły znajdują się na przeciwnych biegunach. Stal z dorobkiem 5 punktów zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce. GKS jest piąty, ale ma szanse wskoczyć dziś na drugie miejsce i zbliżyć się do lidera z Sosnowca na odległość dwóch punktów.

• Witamy serdecznie z Katowic, gdzie za nieco ponad 40 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Stalą Mielec!