GKS Katowice

1

Warta Poznań

1

• Spotkanie kończy się podziałem punktów. GKS remisuje z Wartą 1-1. Mecz był wyrównany i wydaje się, iż taki wynik jest sprawiedliwy, mimo, iż zapewne żadna z drużyn nie będzie do końca zadowolona. Żegnam się z Państwem, relację przeprowadził Michał Kopciński.

• Ostatni gwizdek sędziego. Mecz kończy się wynikiem 1-1.

• Coraz większa niedokładność obu drużyn.

• Szybka kontra GKS-u w sytuacji 3 na 2 kończy się fatalnym podaniem Chwalibogowskiego.

• Rykoszet po strzale Trojanowskiego. Rzut rożny dla Warty.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Chwalibogowski za Kruczka.

• Rzut wolny dla Warty z 25 metrów.

• Obie drużyny starają się przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

• Strzał z dystansu Trochima broni golkiper GKS-u.

• Strzał z wolnego Trojanowskiego centymetry nad bramką GieKsy.

• Żółta kartka dla Farkasa. Po jego faulu rzut wolny z 18 metrów dla Warty.

• ... i dla Kosznika. Kolejne starcie zawodników obu drużyn

• Żółta kartka dla Kruczka....

• Strzał z woleja Beliancina po wrzutce z rzutu rożnego Kruczka. Futbolówka przelatuje wysoko ponad bramką.

• Zmiana w ekipie z Poznania. Trojanowski za Jakóbowskiego.

• Po kolejnym błędzie defensywy GKS-u w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Warty, Sabela broni.

• Druga zmiana w ekipie z Katowic. Goncerz zastępuje Pietronia.

• Niecelny strzał z dystansu wprowadzonego kilka minut wcześniej Pawłowskiego.

• ... oraz dla Radlińskiego. Obaj panowie wymienili między sobą kilka "ciepłych" słów.

• Żółty kartonik dla Pitrego...

• Przepychanka w polu karnym Warty. Leży jeden z poznaniaków.

• Zmiana również w drużynie z Poznania. Pawłowski zastępuje Giela.

• 1 zmiana w drużynie gospodarzy. Kowalczyk za Rakelsa.

• Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W końcu z najbliższej odległości piłkę do siatki pakuje Napierała.

• 1-1! Napierała!

• Cały czas groźnie pod bramką katowiczan. Dośrodkowanie Jakóbowskiego nie dochodzi do żadnego zawodnika.

• Po chwili bramkarz Warty broni bez problemu strzał Kruczka.

• Dośrodkowanie Wołkowicza ląduje w rękach Radlińskiego.

• Bardzo dobre uderzenie z 25 metrów kapitana Warty. Piłka ociera się jeszcze o rękawicę interweniującego Sabeli, jednak ląduje w siatce.

• 1-0 dla Warty! Gol Magdziarza!

• Strzał głową Napierały po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przechodzi minimalnie obok bramki Warty.

• Statystyka strzałów po 1 połowie: 9-5 dla Warty. Strzały celne 3-2 dla katowiczan.

• Piłkarze obu drużyn póki co bez zmian.

• Druga połowa rozpoczęta

• I dołączają do nich katowiczanie. Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Piłkarze Warty już na boisku.

• Na dzisiejszym spotkaniu frekwencja nie jest zachwycająca. Mecz śledzi zaledwie około 1500 widzów.

• W pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Poziom spotkania nie powala na kolana. Po początkowej , wyraźnej przewadze Warty, końcówka na korzyść "GieKSy". Kilka groźnych sytuacji nie zostało jednak skutecznie zakończonych. Miejmy nadzieję, iż w drugich 45 minutach dane nam będzie śledzić ciekawsze widowisko.

• Koniec I połowy. Na razie na Bukowej bez bramek.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Pitry. Mocny strzał zawodnika GKS-u broni golkiper Warty

• Bardzo dobre uderzenie Kruczka z pola karnego. Z dużym trudem łapie piłkę Radliński. Okazuje się, że zrobił to już poza linią końcową.Korner dla Gieksy.

• Po okresie przewagi gospodarzy wreszcie strzał oddaje Warta. Uderzenie Magdziarza z dystansu jest jednak bardzo niecelne.

• Próba dośrodkowania z linii końcowej boiska Pietronia. Piłka, która wyraźnie zeszła mu z nogi, zmierzała w okienko bramki Radlińskiego.Ten popisuje się kapitalną interwencją- piłka zostaje przeniesiona nad bramką na rzut rożny.

• Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rakels. Jego strzał broni jednak Radliński.

• Dobra akcja Gieksy. Płaskie podanie Rakelsa wzdłuż bramki trafia do Pietronia. Ten, będąc w bardzo dobrej sytuacji, uderza wysoko nad bramką.

• Bardzo dobry, minimalnie niecelny, strzał Trochima z 30 metrów.

• Kibice coraz częściej wyrażają swoje niezadowolenie z gry GKS-u. Głupie straty, brak pomysłu na grę- tak można opisać grę katowiczan w pierwszych 30 minutach.

• Brzydki faul Wołkowicza. Sędzia pokazuje mu żółty kartonik.

• Bardzo dobra wrzutka Kruczka z rzutu wolnego. W dobrej sytuacji znalazł się pod bramką poznaniaków Beliancin. Mija się jednak z piłką. Wystarczyło w nią trafić, by było 1-0.

• Chwila spokoju. Piłkarze rozgrywają piłkę głównie w środkowej strefie boiska.

• Fatalny błąd Beliancina. Stracona przez niego piłka ląduje pod nogami Jakóbowskiego, który oddaje minimalnie niecelny strzał. Katowiczanie mają tym razem dużo szczęścia.

• W odpowiedzi strzela Przemysław Pitry. Futbolówka mija lewy słupek Radlińskiego o 2 metry.

• Kolejny strzał Piotra Giela. Po jego uderzeniu sprzed pola karnego piłka ląduje w rękawicach bramkarskich Sabeli.

• Bardzo niecelny strzał z 25 metrów kapitana Warty, Tomasza Magdziarza.

• Obiecująca akcja gości. Jakubowski znalazł się jednak na pozycji spalonej.

• Warta wyraźnie przeważa w posiadaniu piłki. Póki co gra poznaniaków może się podobać. Gieksa jest natomiast zepchnięta do defensywy.

• Szybka kontra gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony Goncerza, Kruczek nie dochodzi jednak do dobrze wrzuconej piłki.

• Piłka po wybiciu jednego z obrońców Gieksy ląduje poza stadionem. Aut dla gości.

• Prostopadłe podanie do Giela. Ten uderza z 15 metrów. Sabela broni z trudem.

• Pierwszy niecelny strzał w wykonaniu Warty. Piłka po uderzeniu głową przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sabelę.

• Grzeszczyk faulowany w środkowej strefie boiska. Warta rozpoczyna grę po gwizdku sędziego.

• Zablokowane dośrodkowanie Warty. Pierwszy korner dla drużyny z Wielkopolski.

• Głośny doping na "Żylecie".Kibice starają się pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

• Pierwsza próba ataku GKS-u przerwana przez obrońców z Poznania.

• Warta rozpoczęła od środka.

• Arbiter wyprowadził bohaterów dzisiejszego meczu na boisko.

• Rozbłysły już jupitery na Bukowej. Spotkanie będzie się kończyło w zapadających ciemnościach, więc oświetlenie jest nieuniknione.

• Obie drużyny zeszły już do szatni. Już niedługo pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka.

• Pogoda do gry bardzo dobra. Lekkie zachmurzenie, temperatura około 20 stopni

• Rezerwowi:

GKS: Wierzbicki, Goncerz, Chwalibogowski, Zapotoczny, Sobotka, A. Kowalczyk, Kamiński.

Warta: Lis, Wichtowski, Mójta, Pawłowski, Płotka, Trojanowski, Laskowski

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Są one widoczne obok.

• Na razie na trybunach pustki. Miejmy nadzieję, że stadion będzie się powoli zapełniać.

• Obie drużyny chcą dzisiaj zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie w meczach inaugurających sezon. Katowiczanie przegrali na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 1-2, natomiast poznaniacy ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0-2.

• Obie drużyny są na płycie boiska i odbywają przedmeczową rozgrzewkę.

• Już o godzinie 19 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy GKS-em Katowice a Wartą Poznań. Na relację z tego spotkania 2 kolejki I ligi sezonu 2012/2013 zaprasza Michał Kopciński.